Seoul – Results January 2008-August 2010

The KRA now produces full results for every race in English at their website. Please click here for latest results. (link will open in a new tab)

Here is an archive of results from Seoul Race Park from January 2008-August 2010:

Sunday August 15, 2010
Race 1: Domestic 6 / 1200M / Weight for Age
1. Cheonhagullim (Park Sang Woo) 10.8, 2.2
2. Hanhyeolhwasin (Jang Chu Youl) 5.9
3. Kakamega (Moon Se Young) 1.4
Distances: 7 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 2: Domestic 6 / 1200M / Weight for Age
1. Baraneunmaeum (Kim Young Jin) 16.7, 4.2
2. Daedamham (Han Sung Youl) 1.4
3. Haengboguseum (Yoo Mi Ra) 6.4
Distances: 2 lengths/Neck – 12 ran

Race 3: Domestic 6 / 1000M / Weight for Age
1. Lux Vision (Choi Jeung Seob) 1.9, 1.2
2. Lady Lord (Jung Ki Yong) 1.3
3. Born To Run (Jung Pyeong Soo) 2.7
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 4: Foreign 4 / 1000M / Weight for Age
1. Blueband Mama (USA) (Boo Min Ho) 13.0, 3.1
2. Kkochyeoul (USA) (Jung Pyeong Soo) 1.3
3. Ottugiyeowang (USA) (Choi Bum Hyun) 2.7
Distances: 0.5 lengths/1 length – 12 ran

Race 5: Domestic 5 / 1200M / Weight for Age
1. Seonbong Agnes (Cho Kyoung Ho) 2.7, 1.4
2. Gaecheok (Boo Min Ho) 1.4
3. Jomajoma (Lee Gi Woong) 3.2
Distances: 2.5 lengths/Neck – 12 ran

Race 6: Domestic 4 / 1700M / AllowanceⅢ-B
1. Good Captin (Kim Dong Kyun) 3.2, 1.4
2. Hey Day (Shin Hyoung Chul) 1.9
3. City Ruler (Lee Ae Li) 8.1
Distances: 0.75 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 7: Domestic 3 / 1700M / AllowanceⅡ-B
1. Beomtti (Hwang Soon Do) 9.9, 2.5
2. Wind Crown (Park Tae Jong) 2.7
3. Kkonnuri (Lee Joon Chel) 4.9
Distances: 0.5 lengths/Neck – 12 ran

<strong>Race 8: Domestic 5 / 1300M / Weight for Age</strong>
1. Hyeolmangbong (Kim Young Jin) 7.2, 2.3
2. Brillian Runner (Park Tae Jong) 4.4
3. Untouchable (Park Sang Woo) 2.8
Distances: 6 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 9: Domestic 2 / 1900M / AllowanceⅤ-B
1. Jilpunggangho (Choi Bum Hyun) 1.7, 1.1
2. Dansimga (Park Byeong Yun) 3.0
3. Bonsol (Ham Wan Sik) 2.6
Distances: 1 length/1.25 lengths – 14 ran

Race 10: Foreign 1 / 2000M / Handicap
1. Bulpae Gisang (USA) (Choi Bum Hyun) 3.7, 1.6
2. Free Hugs (AUS) (Cho Kyoung Ho) 1.2
3. Top Point (KOR) (Shin Hyoung Chul) 2.6
Distances: 1.5 lengths/4 lengths – 13 ran

Race 11: Domestic 4 / 1400M / AllowanceⅤ-B
1. Daejiuichukje (Choi, Bum Hyun) 10.4, 2.8
2. Grey Fever (Cho Kyoung Ho) 2.7
3. Gold Ft. (Park Si Cheon) 7.6
Distances: 4 lengths/Neck – 14 ran

Saturday August 14, 2010</strong>

Race 1: Domestic 6 / 1200M / Weight for Age
1. Yeongsunhwi (Park Tae Jong) 10.6, 306
2. Grand Party (Moon Jung Kyun) 8.2
3. Bannyabong (Lee Dong Kug) 18.4
Distances: 1 length/Head – 12 ran

Race 2: Domestic 6 / 1300M / Weight for Age
1. Saerounmulgyeol (Jo In Kwen) 2.1, 1.1
2. Mighty Kaiser (Ham Wan Sik) 1.3
3. Happyday King (Won Jung Il) 4.3
Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 3: Domestic 6 / 1000M / Weight for Age
1. Lady Chukje (Lee Joon Chel) 3.9, 1.6
2. Diacat (Lee Sang Hyeok) 1.5
3. Grand First (Kim Young Jin) 2.6
Distances: 6 lengths/1 length – 12 ran

Race 4: Domestic 6 / 1000M / Weight for Age
1. Hwasanui Myeongga (Jun Duck Young) 14.8, 3.0
2. Gangnyeokanhim (Moon Se Young) 1.4
3. Geumbit (Lee Shin Young) 3.6
Distances: 0.5 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 5: Domestic 5 / 1300M / Weight for Age
1. Badayeosin (Lee Sang Hyeok) 11.3, 2.6
2. Oseongjari (Jung Ki Yong) 2.0
3. Ecton Q (Park Tae Jong) 2.8
Distances: 2 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 6: Domestic 4 / 1700M / AllowanceⅢ-B
1. Seongjang Engine (Han Sung Youl) 6.9, 1.9
2. Tracker (Lee Joon Chel) 1.2
3. Rose Line (Cho Kyoung Ho) 1.6
Distances: 1.75 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 7: Foreign 3 / 1700M / AllowanceⅥ-B
1. Best Holls (KOR) (Cho Kyoung Ho) 2.4, 1.4
2. Complete Power (USA) (Lee Gi Woong) 3.3
3. General Rio (IRE) (Ham Wan Sik) 1.6
Distances: 2 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 8: Domestic 3 / 1800M / Handicap
1. Andy’s Runner (Park Tae Jong) 13.9, 2.6
2. Real Victory (Jo In Kwen) 5.3
3. Cheonhajangsa (Jung Ki Yong) 2.2
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: Domestic 5 / 1400M / Weight for Age
1. Battle Bingo (Lee Dong Kug) 19.5, 2.7
2. Namchonuichukje (Park Sang Woo) 1.1
3. High Sense (Park Si Cheon) 2.6
Distances: 1 length/3 lengths – 12 ran

Race 10: Foreign 2 / 1900M / Handicap
1. Cheonji Jangsu (USA) (Cho Kyoung Ho) 1.6, 1.1
2. Sadae Gwangja (USA) (Choi Bum Hyun) 3.5
3. Dr Twobillion (USA) (Moon Se Young) 2.2
Distances: 1 length/1.25 lengths – 14 ran

Race 11: Domestic 1 / 2000M / Handicap
1. Holy Dreamer (Jo In Kwen) 9.3, 2.8
2. Gi Ra Seong (Choi Bum Hyun) 1.9
3. Taepung Chukje (Boo Min Ho) 2.4
Distances: 1 length/0.75 lengths – 13 ran

Race 12: Domestic 4 / 1400M / AllowanceⅡ-B
1. Gounjit (Kim Cheol Ho) 7.6, 2.0
2. Brown Girl (Park Tae Jong) 1.1
3. Babble Rose (Shin Hyoung Chul) 2.5
Distances: Neck/10 lengths – 14 ran

Sunday July 11, 2010

Race 1: Domestic 5 / 1200M / Weight for Age
1. BLACK LEGEND (KOR) (SHIN HYOUNG CHUL) 3.1, 1.5
2. HAETBITCHORONG (KOR) (JO IN KWEN) 1.4
3. JOMAJOMA (KOR) (PARK BYEONG YUN) 5.1
Distances: 2.5 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 2: Domestic 6 / 1000M / Weight for Age
1. JANGGUNI (KOR) (CHO KYOUNG HO) 3.0, 1.4
2. LETHAL CROWN (KOR) (SHIN HYOUNG CHUL) 1.4
3. LADY LORD (KOR) (JUNG KI YONG) 1.8
Distances: 3 lengths/1.75 lengths – 9 ran

Race 3: Domestic 6 / 1200M / Weight for Age
1. D. DAY PLUS (KOR) (KIM CHEOL HO) 4.9, 1.5
2. SAMBOK (KOR) (YOO MI RA) 1.3
3. YAHOO EVENT (KOR) (SHIN HYOUNG CHUL) 3.6
Distances: 1 length/3 lengths – 9 ran

Race 4: Foreign 4 / 1200M / AllowanceⅥ
1. COMPLETE POWER (USA) (KIM DONG KYUN) 1.4, 1.0
2. RADIO BOX (USA) (CHO KYOUNG HO) 1.7
3. GREEN COMMANDER (USA) (OH KYOUNG HOAN) 1.7
Distances: 0.5 lengths/6 lengths – 12 ran

Race 5: Domestic 6 / 1300M / Weight for Age
1. HWA JIN (KOR) (BOO MIN HO) 2.4, 1.4
2. HAPPY CHAMP (KOR) (LEE DONG KUG) 1.8
3. GANGNYEOKANHIM (KOR) (HWANG SOON DO) 1.4
Distances: 1 length/2 lengths – 7 ran

Race 6: Domestic 5 / 1300M / Weight for Age
1. GOLDEN CAT (KOR) (CHO KYOUNG HO) 3.9, 1.4
2. DAN LAND (KOR) (KIM CHEOL HO) 1.7
3. HANEOLDO (KOR) (JO IN KWEN) 3.6
DIstances: 0.75 lengths/3 lengths – 9 ran

Race 7: Domestic 4 / 1700M / AllowanceⅢ-B
1. MIGHTY GIRL (KOR) (BOO MIN HO) 4.3, 1.4
2. ENERGETIC (KOR) (LEE SANG HYEOK) 12.1
3. YERIMI (KOR) (MOON JUNG KYUN) 2.4
Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 9 ran

Race 8: Domestic 3 / 1800M / AllowanceⅢ-B
1. CHEROKEE MAN (KOR) (YOON TAE HYOUG) 4.1, 1.5
2. JEWANG GULLIM (KOR) (MOON SE YOUNG) 1.6
3. HANHYEOLGEUMGU (KOR) (LEE JOON CHEL) 2.3
Distances: 3 lengths/1.5 lengths – 10 ran

Race 9: Foreign 2 / 1900M / AllowanceⅤ-B
1. THEWON THEWON (USA) (MOON SE YOUNG) 1.3, 1.1
2. SKY CENTER (USA) (LEE SANG HYEOK) 2.6
3. UNBEATEN RACER (AUS) (MOON JUNG KYUN) 1.5
Distances: 2.5 lengths/1.75 lengths – 7 ran

Race 10: Domestic 2 / 1900M / Handicap
1. TOP SEED (KOR) (JUNG KI YONG) 3.9, 1.7
2. CHEOT INSANG (KOR) (SHIM SEUNG TAE) 1.8
3. FOREST RIVER (PARK SI CHEON) 5.3
Distances: 2 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 11: Domestic 4 / 1400M / AllowanceⅡ-B
1. TAEYANGUI YEOGEOL (KOR) (MOON SE YOUNG) 2.9, 1.6
2. CHOWONUI HYANGGI (KOR) (MOON JUNG KYUN) 3.4
3. SIBILJANGSAENG (KOR) (YOO MI RA) 6.5
Distances: 0.5 lengths/6 lengths – 7 ran

Saturday July 10, 2010

Race 1: Domestic 5 / 1200M / Weight for Age
1. CHEODAYEONSEUNG (KOR) (MOON SE YOUNG) 1.4, 1.0
2. SINBIGONGJU (KOR) (PARK SI CHEON) 1.4
3. BANDOUI MIRAE (KOR) (SHIN HYOUNG CHUL) 3.1
Distances: 4 lengths/3 lengths – 10 ran

Race 2: Domestic 6 / 1200M / Weight for Age
1. BLACK SOX (KOR) (JO IN KWEN) 2.3, 1.2
2. MOVE ON (KOR) (OH KYOUNG HOAN) 1.3
3. HAENGBOGUSEUM (YOO MI RA) 2.2
Distances: 5 lengths/1 length – 8 ran

Race 3: Domestic 6 / 1000M / Weight for Age
1. CLEAN ENERGY (KOR) (MOON SE YOUNG) 1.8, 1.0
2. JET BLISS (KOR) (CHO KYOUNG HO) 2.2
3. PYEONGCHANGOLYMPIC (KOR) (JUNG KI YONG) 1.7
Distances: 6 lengths/1 length – 9 ran

Race 4: Domestic 6 / 1000M / Weight for Age
1. TAKEOFF (KOR) (KIM DONG KYUN) 1.6, 1.1
2. GOOD CHOICE (KOR) (CHO KYOUNG HO) 1.1
3. ELEVEN HERO (KOR) (MOON SE YOUNG) 1.6
Distances: 2 lengths/Neck – 9 ran

Race 5: Domestic 5 / 1300M / Weight for Age
1. GOLDEN OASIS (KOR) (CHOI JEUNG SEUB) 4.6, 1.6
2. HELMITONIA (KOR) (MOON SE YOUNG) 1.5
3. DAEBONG (KOR) (SHIN DAE JUN) 2.3
Disatnces: 0.5 lengths/0.75 lengths – 10 ran

Race 6: Domestic 5 / 1200M / Weight for Age
1. JEONGSANG CHEONSA (KOR) (MOON SE YOUNG) 6.4, 2.0
2. LAISSER (KOR) (JO IN KWEN) 1.3
3. GAECHEOK (KOR) (BOO MIN HO) 1.6
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 7: Domestic 4 / 1700M / AllowanceⅢ-B
1. ANDY’S RUNNER (KOR) (PARK TAE JONG) 1.3, 1.1
2. SAGUNYUKJIN (KOR (JUNG PYEONG SOO) 1.9
3. TRACKER (KOR) (LEE JOON CHEL) 2.7
Distances: 1 length/1.25 lengths – 7 ran

Race 8: Foreign 3 / 1700M / AllowanceⅥ-B
1. FORTUNATA (USA) (CHO KYOUNG HO) 8.5, 1.6
2. SAEROUNGANGJA (KOR) (LEE DONG KUG) 2.3
3. UIGIYANGYANG (USA) (PARK BYEONG YUN) 4.6
Distances: 2.5 lengths/2 lengths – 8 ran

Race 9: Domestic 3 / 1800M / Handicap
1. GAYABOBAE (KOR) (MOON SE YOUNG) 5.2, 1.6
2. MANGO CHEONGCHEONG (KOR) PARK EUL WOON 2.4
3. BONSOL (KOR) (KIM DONG KYUN) 1.3
Distances: 0.5 lengths/1.25 lengths – 10 Ran

Race 10: Foreign 2 / 1900M / AllowanceⅤ-B
1. MISTERGOLDEN (AUS) (PARK TAE JONG) 1.4, 1.1
2. PREETY GOOD (KOR) (JO IN KWEN) 1.8
3. GANGCHEORWANG (KOR) (JUNG PYEONG SOO)
Distances: 5 lengths/3 lengths – 7 ran

Race 11: Foreign 1 / 2000M / Handicap
1. FREE HUGS (AUS) (CHO KYOUNG HO) 3.2, 1.4
2. TORPEDO MAST (USA) (MOON SE YOUNG) 1.5
3. BOLD MAGIC (USA) (OH KYOUNG HOAN) 7.3
Distances: 2.5 lengths/2.5 lengths – 14 ran

Race 12: Domestic 4 / 1400M / AllowanceⅢ-B
1. LOVE FOR EVER (KOR) (PARK TAE JONG) 1.8, 1.1
2. GEUMBIT TEUKGEUP (KOR) (KIM GUI BAE) 4.7
3. MYEONGMUN GABO (KOR) (MOON JUNG KYUN) 21.6
Distances: 0.5 lengths/1 length – 11 ran

Sunday July 4, 2010

Race 1: Domestic 5 / 1300M / Weight for Age
1. NICE PLAY (KOR) (YOO SANG WAN) 5.8, 1.7
2. DONGHAEMYEONGYANG (KOR) (PARK SANG WOO) 1.2
3. WONDAERO (KOR) (LEE DONG KUG) 9.6
Distances: Neck/2 lengths – 9 ran

<strong>Race 2: Domestic 6 / 1300M / Weight for Age</strong>
1. ABSALIDE (KOR) (JO IN KWEN) 38.5, 4.1
2. SPECIAL THING (KOR) (MOON JUNG KYUN) 1.0
3. CHOMOLANGMA (KOR) (LEE DONG KUG) 1.6
Distances: 2.5 lengths/2.5 lengths – 9 ran

Race 3: Domestic 6 / 1000M / Weight for Age
1. NORTHERN SMART (KOR) (HAN SUNG YOUL) 7.3, 1.9
2. CHAMSOMANG (KOR) (CHO KYOUNG HO) 2.6
3. TEN POINT (KOR) (LEE KEUM JOO) 1.9
Distances: 0.5 lengths/0.75 lengths – 9 ran

Race 4: Domestic 6 / 1000M / Weight for Age
1. OSEONGJARI (KOR) (PARK TAE JONG) 1.7, 1.1
2. SEONDEOKSAJI (KOR) (KIM DONG KYUN) 1.9
3. SUNOGI (KOR) (LEE AE LI)
Distances: 9 lengths/0.5 lengths – 6 ran

Race 5: Foreign 4 / 1200M / Weight for Age
1. ONE ACE (NZ) (CHO KYOUNG HO) 1.9, 1.2
2. BLACK MILLION (USA) (LEE DONG KUG) 2.2
3. SEOLGUG YEOWANG (JPN) (HAN SUNG YOUL) 1.3
Distances: 2.5 lengths/4 lengths – 10 ran

Race 6: Domestic 5 / 1200M / Weight for Age
1. CHEONDOMALLI (KOR) (LEE SANG HYEOK) 19.2, 3.4
2. WINK (KOR) (CHO KYOUNG HO) 1.5
3. CHART ONE (KOR) KIM CHEOL HO) 1.7
Distances: Neck/0.75 lengths – 10 ran

Race 7: Domestic 4 / 1700M / AllowanceⅢ-B
1. REAL VICTOR (KOR) (MOON JUNG KYUN) 4.0, 1.6
2. GOOD CAPTIN (KOR) (KIM DONG KYUN) 4.6
3. KKONNURI (KOR) (LEE JOON CHEL) 1.3
Distances: 2.5 lengths/4 lengths –  7 ran

Race 8: Foreign 3 / 1700M / AllowanceⅥ-B
1. DEOSEN (USA) (WON JUNG IL) 4.0, 1.7
2. SEOULUI GANGJA (AUS) (OH KYOUNG HOAN) 1.1
3. ATLANTIC QUEEN (USA) (LEE KEUM JOO)
Distances: 2 lengths/6 lengths – 7 ran

Race 9: Domestic 3 / 1800M / AllowanceⅡ-B
1. RAON CHAMBER (KOR) (CHO KYOUNG HO) 1.5, 1.2
2. YEAH STRIKE (KOR) (PARK SI CHEON) 1.8
3. BORN REVIVAL (KOR) (YOO SANG WAN)
Distances: 7 lengths/1 length – 7 ran

Race 10: Domestic 2 / 1900M / Handicap
1. SUSEONG TX (KOR) (CHO KYOUNG HO) 2.2, 1.3
2. GANGHAN SPEED (KOR) (YOO SANG WAN) 2.1
3. MEOTJIN SEGYE (KOR) (SHIM SEUNG TAE) 3.3
Distances: Nose/0.5 lengths – 14 ran

Race 11: Domestic 4 / 1400M / AllowanceⅤ-B
1. BROWN GIRL (KOR) (PARK TAE JONG) 2.4, 1.3
2. SEOUL MYEONGMUN (BANG CHOON SIK) 2.2
3. DAEJIUICHUKJE (KOR) (CHO KYOUNG HO) 1.6
Distances: 9 lengths/1 length – 9 ran

Saturday July 3, 2010

Race 1: Domestic 5 / 1200M / Weight for Age
1. CHEROKEE GIRL (KOR) (LEE GI HWEOI) 5.3, 1.7
2. SEONBONG AGNES (KOR) (CHO KYOUNG HO) 2.2
3. HAPPY CHOICE (KOR) (MOON JUNG KYUN) 6.3
Distances: 1 length/Nose – 10 ran

Race 2: Domestic 6 / 1200M / Weight for Age
1. DIS STREAM (KOR) (CHO KYOUNG HO) 1.5, 1.1
2. SEOHAEYEOSIN (KOR) (PARK SI CHEON) 12.6
3. ANSISEONG (KOR) (KIM SONG CHUL) 1.8
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 3: Domestic 6 / 1000M / Weight for Age
1. EAGLE STONE (KOR) (LEE SANG HYEOK) 7.8, 2.0
2. SUN EMPEROR (KOR) (SHIM SEUNG TAE) 1.1
3. USEUNGMOA (KOR) (CHO KYOUNG HO) 1.9
Distances: 4 lengths/1 lengths – 8 ran

Race 4: Domestic 6 / 1000M / Weight for Age
1. ECTON Q (KOR) (PARK TAE JONG) 1.5,     1.0
2. SEOUL LUCKY (KOR) (WON JUNG IL) 2.8
3. LUX VISION (KOR) (CHOI JEUNG SEOB)     1.6
Distances: 1.5 lengths/2.5 lengths – 10 ran

Race 5: Domestic 5 / 1300M / Weight for Age
1. GREY FEVER  (KOR) (CHO KYOUNG HO)     5.5, 1.8
2. CHEONSANGUI BIT (KOR) (OH KYOUNG HOAN) 4.9
3. CHUWOLCHUPUNG (KOR) (WON JUNG IL) 2.5
Distances: 5 lengths/2.5 lengths – 11 ran

Race 6: Foreign 4 / 1200M / Weight for Age
1. GENERAL RIO (IRE) (KIM DONG CHUL)      11.5,     1.9
2. BULKKOTCHEOREOM (NZ) (KIM SUG BONG) 1.1
3. TAEYANGUI MABEOPSA (USA) (YOON TAE HYOUG)    4.4
DIstances: 0.75 lengths/4 lengths – 11 ran

Race 7: Domestic 4 / 1400M / Allowance III-B
1. WIND CROWN    (KOR) (PARK TAE JONG) 4.3,      1.5
2. HWANGSO BARAM (KOR) (KIM DONG MIN) 1.4
3. RAPTOR (KOR) (LEE JOON CHEL)     1.5
Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 11 ran

Race 8: Domestic 4 / 1700M / Allowance III-B
1. HARUE       (KOR)      (PARK TAE JONG)      1.4,      1.0
2. SEATTLE ROSE (KOR) (MOON JUNG KYUN) 1.6
3. NURIBONG  (KOR) (YOON TAE HYOUG)     1.4
Distances: 4 lengths/6 lengths – 8 ran

Race 9: Domestic 3 / 1700M / Allowance III-B
1. MR.CALGARY      (KOR)  (HAN SUNG YOUL)  2.2,  1.3
2. FULL STEP (KOR) (OH KYOUNG HOAN) 1.4
3. GEUMGANGCHEON (KOR) (PARK EUL WOON) 1.3
DIstances: 5 lengths/1.75 lengths – 8 ran

Race 10: Foreign 2 / 1900M / Handicap
1 . CHEONJI JANGSU  (USA)   (CHO KYOUNG HO)  2.6,  1.2
2. JINGLEBELLA     (AUS) (KIM CHEOL HO)  2.8
3. JEWANG TANSAENG     (USA) (YOON TAE HYOUG) 3.1
Distances: 5 lengths/5 lengths – 14 ran

Race 11: Domestic 1 / 2000M / Handicap
1 . JANGGUN BADA          (BANG CHOON SIK) 54.1,      8.1
2 . HEADLINE NEWS          (MOON JUNG KYUN ) 13.2
3 . BUNGJEONGMALLI         (CHO KYOUNG HO) 1.0
Distances: 3 lengths/1 length – 9 ran

Race 12: Foreign 3 / 1400M / Allowance VI-B
1. PURE VASQUE (OH KYOUNG HOAN) 3.2, 1.2
2. GANGCHEOLJANGSA (YOO SANG WAN) 1.6
3. HWANHUIUI HAMSEONG (KIM CHEOL HO) 2.3
Distances: Nose/3 lengths – 8 r

Sunday June 20, 2010

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Defcon (Lee, Joon Chel) 13.7, 3.1; 2. Gippeumui Geunwon (Cho, Kyoung Ho) 1.0

Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 7 ran

Race 2: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Raon Sunshine (Toshiyuki Katoh) 9.5, 1.9; 2. Golden Impact (Moon, Se Young) 1.2; 3. Interlaken (Cho, Kyoung Ho) 1.3

Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Padocheoreom (Moon, Se Young) 1.2, 1.1; 2. Saebyeokaneul (Shim, Seung Tae) 1.1; 3. Sambok (Yoo, Mi Ra) 3.0

Distances: 0.5 lengths/5 lengths – 8 ran

Race 4: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Haneori (Cho, Kyoung Ho) 1.8, 1.1; 2. Green Commander (Oh, Kyoung Hoan) 2.6; 3. Super Yongwang (Moon, Se Young) 1.2

DIstances: 5 lengths/2 lengths – 8 ran

Race 5: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Smart Champion (Yoo, Sang Wan) 39.5, 7.6; 2. Last Cherokee (Moon, Se Young) 1.3; 3. Hanhyeolhojang (Oh, Kyoung Hoan) 1.5

Distances: 4 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 6: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Skyfull (Cho, Kyoung Ho) 3.2, 1.4; 2. Battle Bingo (Lee, Dong Kug) 1.4; 3. Huimang Party (Bang, Choon Sik) 4.8

Distances: 6 lengths/Neck – 8 ran

Race 7: F3 1800M (Allowance V-B) – 1. Gippeun Sesang (Moon, Se Young) 4.8, 1.6; 2. Origin (Jo, In Kwen) 2.0; 3. Super Rich (Cho, Kyoung Ho) 1.9

Distances: Head/6 lengths – 9 ran

Race 8: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Tamnahwanhui (Oh, Kyoung Hoan) 14.0, 3.0; 2. Top Myeongye (Cho, Kyoung Ho) 2.6; 3. Cheonsangjeil (Lee, Joon Chel) 1.7

Distances: 1.75 lengths/1.75 lengths – 11 ran

Race 9: F2 1900M (Handicap) – 1. Victory Town (Cho, Kyoung Ho) 3.2, 1.5; 2. Bop’s Punch (Ham, Wan Sik) 1.8; 3. Hwanggeumjandi (Yoo, Sang Wan) 2.5

Distances: 1.75 lengths/1.75 lengths – 13 ran

Race 10: D1 2000M (Handicap) – 1. Ace Galloper (Cho, Kyoung Ho) 1.5, 1.2; 2. Free Woody (Lee, Joon CHel) 1.8; 3. Bulkkot Juja (Toshiyuki Katoh) 2.0

Distances: 4 lengths/7 lengths – 10 ran

Race 11: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Raon Glory (Cho, Kyoung Ho) 2.2, 1.3; 2. Hwallyeok Plus (Shin, Hyoung Chul) 2.1; 3. Cheonhajangsa (Jung, Ki Yong) 1.7

Distances: 9 lengths/4 lengths – 11 ran

Saturday June 19, 2010

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Gangnukan Sungnija (Kim, Dong Chul) 2.0, 1.0; 2. Triple J (Choi, Jeung Seob) 1.6; 3. Western Prince (Lee, Dong Kug) 5.4

Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 8 ran

Race 2: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Ilson (Kim, Young Jin) 1.4, 1.1; 2. Maskan (Bang, Choon Sik) 2.1; 3. Haengbogyechan (Lee, Joon Chel) 2.3

Distances: 1.5 lengths/1 length – 11 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Hey Day (Shin, Hyoung Chul) 2.2, 1.3; 2. Daesanhuimang (Jung, Ki Yong) 6.5; 3. Saemmulcheoreom (Moon, Se Young) 1.3

Distances: 7 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Dangdaemiin (Moon, Se Young) 1.5, 1.1; 2. Lux Win (Choi, Jeung Seob) 2.5; 3. Namchonuichukje (Park, Snag Woo) 1.6

Distances: 2.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1200M (Weight fro Age) – 1. Sea Cat (Jo, In Kwen) 2.4, 1.5; 2. Teukbyeolhanseungn (Moon, Se Young) 3.4; 3. Meotjyeoburoe (Park, Eul Woon) 2.6

Distances: 7 lengths/4 lengths – 10 ran

Race 6: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Wanbyeokdungi (Bang, Choon Sik) 1.8, 1.2; 2. Speed Bolt (Lee, Dong Kug) 6.5; 3. Taeyangui Mabeopsa (Jung, Ki Yong) 16.5

Distances: 6 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 7: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Haeranjanggun (Lee, Dong Kug) 1.3, 1.1; 2. Babble Classic (Oh, Kyoung Hoan) 2.8; 3. Dan Land (Kim, Cheol Ho) 5.7

Distances: 1 length/6 lengths – 7 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Forest Wind (Ham, Wan Sik) 1.7, 1.0; 2. Race Terror (Kim, Young Jin) 2.3; 3. Birzeit (Kim, Sug Bong) 3.3

Distances: 1.5 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Race 9: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Saseong (Moon, Se Young) 4.7, 1.6; 2. Adam One (Shim, Seung Tae) 1.5; 3. Yongwang Family (Won, Jung Il) 1.5

Distances: 0.75 lengths/1.75 lengths – 10 ran

Race 10: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Gold Mane (Han, Sung Youl) 4.7, 1.4; 2. Arisae (Ham, Wan Sik) 2.5; 3. The Sea God (Oh, Kyoung Hoan) 3.9

Distances: 8 lengths/1.25 lengths – 8 ran

Race 11: D2 1900M (Handicap) – 1. Pop’s Slew (Lee, Dong Kug) 17.4, 3.2; 2. Daehanbobae (Jung, Ki Yong) 4.0; 3. Centum (Boo, Min Ho) 8.8

Distances: 1.25 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance IV-B) – 1. Raipai (Park, Byeong Yun) 5.4, 2.2; 2. Branton (Yoo, Sang Wan) 1.7; 3. Bigsister (Ham, Wan SIk) 2.0

Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Sunday June 13, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Taeyangui Yeogeol (Moon, Se Young) 5.8, 2.0; 2. Real Play (Lee, Jun Dong) 2.2; 3. Haetbitchorong (Ham, Wan Sik) 1.3

Distances: 1 length/6 lengths – 10 ran

Race 2: D6 1200M (Weight for Age) -1 . Keunmama (Cho, Kyoung Ho) 5.6, 1.9; 2. Wonderful (Park, Si Cheon) 2.4; 3. Grey Stone (Moon, Jung Kyun) 1.2

Distances: 5 lengths/1.75 lengths – 8 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Brillian Runner (Bang, Choon Sik) 42.2, 9.5; 2. Oneway (Park, Sang Woo) 13.1; 3. Jeumeundungi (Moon, Jung Kyun) 2.1

Distances: Neck/0.5 lengths – 7 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. High Sense (Park, Si Cheon) 5.6, 1.4; 2. Magic Number (Moon, Se Young) 1.8; 3. Takeoff (Ham, Wan Sik) 1.2

Distances: 2 lengths/Neck – 8 ran

Race 5: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Plus Value (Toshiyuki Katoh) 2.3, 1.4; 2. Winning Machine (Kim, Ok Sung) 1.9; 3. Daesanyeogeol (Moon, Se Young) 1.9

Distances: 4 lengths/Neck – 11 ran

Race 6: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Mr Rocky (Moon, Se Young) 2.6, 1.3; 2. Olle Dreamer (Park, Si Cheon) 1.5; 3. Laisser (Jo, In Kwen) 2.5

Distances: 1.5 lengths/1.5 lengths – 10 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. The Almighty (Cho, Kyoung Ho) 1.3, 1.1; 2. Ft. Green (Kim, Ok Sung) 2.6; 3. Good Party (Park, Sang Woo) 2.8

Distances: 3 lengths/1.5 lengths – 8 ran

Race 8: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Tamnasoeontaek (Shin, Hyoung Chul) 1.8, 1.1; 2. Beomtti (Hwang, Soon Do) 2.4; 3. Cherokee Man (Yoon, Tae Hyoug) 1.2

Distances: 0.75 lengths/Head – 7 ran

Race 9: F1 2000M (Handicap) Seoul Racecourse Owners’ Association Trophy G.III – 1. Serendipper (Kim, Ok Sung) 8.2, 2.5; 2. Gippeumnuri (Ham, Wan Sik) 2.6; 3. Love Cat (Cho, Kyoung Ho) 1.5

Distances: 1.25 lengths/1 length – 10 ran

Race 10: D2 1900M (Handicap) – 1. Choedaepungsok (Kim, Ok Sung) 17.3, 3.5; 2. Top Seed (Ham, Wan Sik) 1.6; 3. Abigail (Kim, Young Jin) 6.3

Distances: 3 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 11: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Saeroungangja (Lee, Dong Kug) 15.4, 2.7; 2. Badoui Huimang (Lee, Jun Dong) 2.1; 3. Black Label (Park, Byeong Yun) 2.3

Distances: 1.75 lengths/Nose – 9 ran

Saturday June 12, 2010

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Tracker (Lee, Joon Chel) 27.5, 4.1; 2. Yerimi (Ji, Ha Ju) 1.8; 3. Chart One (Lee, Go Woong) 5.2

Distances: 1.25 lengths/1 length – 12 ran

Race 2: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Gaecheok (Yoon, Young Min) 2.0, 1.2; 2. Tamna (Bang, Choon Sik) 1.3; 3. Sun Tower (Moon, jung Kyun) 1.3

Distances: 0.75 lengths/5 lengths – 8 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Yeast (Moon, Se Young) 1.4, 1.0; 2. Moon Princess (Won, Jung Il) 2.0; 3. Beau Ideal (Kim, Ok Sung) 4.1

Distances: 3 lengths/1.5 lengths – 7 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Dear Speed (Moon, Se Young) 4.0, 1.8; 2. Jomajoma (Park, Byeong Yun) 1.9; 3. Hwasanui Myeongga (Jun, Duck Yong) 1.3

Distances: 2 lengths/3 lengths – 7 ran

Race 5: F4 1200M (Weight for Age) – 1 Flyace (Ham, Wan Sik) 2.8, 1.2; 2. Complete Power (Kim, Dong Kyun) 1.6; 3. Daebong (Shin, Dae Jun) 3.8

Distances: Head/2 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Super Taepung (Kim, Cheol Ho) 42.4, 6.1; 2. She Strong (Lee, Sang Hyeok) 2.7; 3. Choedayeonseung (Moon, Se Young) 1.3

Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Bulkkot Jangsa (Kim, Sug Bong) 7.1, 2.5; 2. Baekbongnyeong (Moon, Se Young) 2.3; 3. Babble Roase (Jo, In Kwen) 2.6

Distances: 1 length/Head – 12 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Gayabobae (Moon, Se Young) 1.7, 1.2; 2. Artist (Moon, Jung Kyun) 1.9; 3. Andy’s Runner (Lee, Joon Chel) 1.7

Distances: 5 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 9: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Bonsol (Ham, Wan Sik) 2.1, 1.1; 2. Suseong Equus (Moon, Se Young) 2.2; 3. Dark Million (Kim, Cheol Ho 2.2

Distances: 3 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 10: F2 1800M (Handicap) – 1. Insian Secret (Won, Jung Il) 6.2, 2.0; 2. Great Hero (Shin, Hyoung Chul) 1.4; 3. Top Plus (Kim, Cheol Ho) 4.4

Distances: 6 lengths/4 lengths – 10 ran

Race 11: F3 1400M (Allowance V-B) – 1. Real Kingdom (Moon, Se Young) 2.2, 1.2; 2. Castle Pride (Cho, Kyoung Ho) 3.0; 3. Ibyeon Yeonchul (Ham, Wan Sik) 1.7

Distances: Neck/2.5 lengths – 12 ran

Race 12: D1 1900M (Allowance V-B) – 1. Baekpa (Lee, Jun Dong) 1.7, 1.2; 2. Geumbit Gangja (Moon, Jung Kyun) 3.9; 3. Natural Guy (Yoon, Tae Hyoug) 16.5

Distances: 1.5 lengths/2.5 lengths – 10 ran

Sunday June 6, 2010

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Rose Line (Cho, Kyoung Ho) 1.6, 1.0; 2. Cherokee Girl (Lee, Gi Hweoi) 2.8; 3. Donghaeyeomyeong (Park, Sang Woo) 2.1

Distances: 1 length/1.75 lengths – 9 ran

Race 2: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Prous (Lee, Gi Woong) 5.3, 2.1; 2. Pokpungcheoreom (Lee, Dong Kug) 4.4; 3. Ecton Q (Park, Tae Jong) 1.1

Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 7 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Tamnagisang (Cho, Kyoung Ho) 1.4, 1.1; 2. Four Seven (Kim, Dong Kyun) 2.4; 3. Kite (Kim, Dong Chul) 5.6

Distances: Nose/2 lengths – 8 ran

Race 4: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Lucky Mom (Lee, Dong Kug) 1.5, 1.2; 2. Bokgil (Park, Sang Woo) 1.7; 3. Highclass (Bang, Choon Sik) 2.4

Distances: 10 lengths/0.75 lengths – 7 ran

Race 5: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Pure Vasque (Moon, Jung Kyun) 1.7, 1.1; 2. Major Lady (Park, Sang Woo) 3.1; 3. Black Million (Lee, Dong Kug) 8.5

Distances: 9 lengths/5 lengths – 8 ran

Race 6: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Seohaeachim (Cho, Kyoung Ho) 1.9, 1.1; 2. Glory Sun (Lee, Sang Hyeok) 1.7; 3. Happyday King (Won, Jung Il) 4.3

Distances: 4 lengths/3 lengths – 10 ran

Race 7: D5 1300M (Weight for Age) – 1. City Ruler (Kim, Cheol Ho) 42.2, 5.9; 2. Good Captin (Kim, Dong Kyun) 1.4; 3. Super Fighter (Yang, Hee Jin) 1.1

Distances: Head/1.5 lengths – 8 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Best Holls (Cho, Kyoung Ho) 2.0, 1.2; 2. Kkonnuri (Lee, Joon Chel) 1.3; 3. Harue (Park, Tae Jong) 1.4

Distances: 1.5 lengths/1.25 lengths – 8 ran

Race 9: D2 1900M (Handicap) – 1. Namchon Party (Cho, Kyoung Ho) 2.5, 1.4; 2. Hwansanguimulgyeol (Kim, Dong Chul) 2.8; 3. Forest River (Park, Si Cheon) 5.8

Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 10: F1 2000M (Handicap) – 1. Larrycat (Bang, Choon Sik) 26.8, 4.3; 2. Free Hugs (Cho, Kyoung Ho) 1.6; 3. Cheonjidolpung (Lee, Gi Hweoi) 9.8

Distances: 1 length/4 lengths – 14 ran

Race 11: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Hwangso Baram (Kim, Dong Chul) 2.5, 1.5; 2. Gippeun Useum (Park, Byeong Yun) 3.4; 3. Bulava (Lee, Dong Kug) 5.9

Distances: 10 lengths/Nose – 7 ran

Saturday June 5, 2010

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Daejiuichukje (Park, Tae Jong) 4.1, 1.5; 2. Bichui Adeul (Lee, Joon Chel) 3.0; 3. Hwansangnarae (Ham, Wan Sik) 2.0

Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 11 ran

Race 2: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Nice Play (Lee, Gi Hweoi) 1.6, 1.2; 2. Special Thing (Moon, Jung Kyun) 1.5; 3. Born To Run (Lee, Dong Kug) 1.9

Distances: 1 length/5 lengths – 7 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Seonbong Agnes (Cho, Kyoung Ho) 4.4, 1.5; 2. No Fear (Seo, Do Soo) 1.2; 3. Oseongjari (Ham, Wan Sik) 2.0

Distances: 4 lengths/3 lengths – 10 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Neulsangseung (Lee, Gi Hweoi) 17.5, 2.9; 2. Dis Stream (Kim, Young Jin) 2.0; 3. Hallabeonjjeok (Park, Tae Jong) 2.9

Distances: 2.5 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 5: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Bulguruistar (Lee, Go Woong) 14.9, 2.7; 2. High Spirit (Cho, Kyoung Ho) 1.4; 3. Giroksangseung (Ham, Wan Sik) 1.2

Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 9 ran

Race 6: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Taeyanguihim (Hwang, Soon Do) 2.0, 1.2; 2. Bulkkotcheoreom (Kim, Sug Bong) 3.9; 3. Seoul Yeongung (Ham, Wan Sik) 1.3

Distances: 0.75 lengths/4 lengths – 11 ran

Race 7: F3 1400M (Allowance IV-B) – 1. Gwangsokcheoreom (Park, Tae Jong) 5.6, 1.4; 2. Yongsan Hwangnyong (Moon, Jung Kyun) 3.3; 3. Southern Express (Won, Jung Il) 3.0

Distances: 0.5 lengths/1 length – 9 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Haetbitbeonjjeok (Park, Tae Jong) 1.8, 1.1; 2. Seongjang Engine (Han, Sung Youl) 3.4; 3. Irwolseong (Ham, Wan Sik) 1.2

Distances: 3 lengths/0.75 lengths – 8 ran

Race 9: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Chunpung (Lee, Sang Hyeok) 8.6, 2.4; 2. Lucky Money (Lee, Joon Chel) 1.5; 3. Sinmyeong (Kim, Sug Bong) 5.0

Distances: Neck/0.5 lengths – 12 ran

Race 10: F2 1900M (Allowance V-B) – 1. Summa Cum Laude (Park, Tae Jong) 1.5, 1.1; 2. Cheonji Jangsu (Yang, Hee Jin) 1.3; 3. Devilish Speed (Park, Si Cheon) 7.6

Distances: 5 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 11: D1 2000M (Handicap) – 1. Wangson (Kim, Young Jin) 4.3, 1.8; 2. Natural Nine (Park, Tae Jong) 1.9; 3. Bungjeongmalli (Cho, Kyoung Ho) 1.1

Distances: Nose/1 length – 7 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Bipa (Cho, Kyoung Ho) 2.4, 1.2; 2. Real Victor (Moon, Jung Kyun) 1.0; 3. Raptor (Lee, Joon Chel) 1.9

Distances: 2.5 lengths/2 lengths – 8 ran

Sunday May 30, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Raipai (Yoo, Seung Wan) 1.4, 1.1; 2. Blue Band Zet (Boo, Min Ho) 1.2; 3. Natalfier (Shin, Hyoung Chul) 3.9

Distances: 1 length/4 lengths – 10 ran

Race 2: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Diopside (Kim, Hae Sun) 2.6, 1.5; 2. Bada Olle (Moon, Jung Kyun) 1.1; 3. Wonder Heart (Yoo, Sang Wan) 11.8

Distances: 4 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Bukgeukgom (Ham, Wan Sik) 3.0, 1.3; 2. Heroine (Yoo, Jae Pil) 1.5; 3. Huimangdaero (Won, Jung Il) 4.0

Distances: 1.75 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Eastern Dancer (Shin, Hyoung Chul) 5.6, 1.6; 2. Top Story (Jun, Duck Yong) 1.7; 3. One Ace (Ham, Wan Sik) 11.7

Distances: 1.5 lengths/4 lengths – 11 ran

Race 5: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Wink (Toshiyuki Katoh) 4.2, 1.8; 2. Lospebble (Shin, Hyoung Chul) 1.8; 3. Red Shark (Park, Tae Jong) 1.3

Distances: 5 lengths/5 lengths – 11 ran

Race 6: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Dongbang Jinju (Toshiyuki Katoh) 4.0, 1.6; 2. Yodongjeongbeol (Lee, Dong Kug) 1.5; 3. Gaecheok (Lee, Jun Dong) 2.3

Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 7: D3 1700M (Alowance V-B) – 1. Magic Collar (Jo, In Kwen) 2.0, 1.4; 2. Thirdway (Kim, Hae Sun) 3.2; 3. Huimangbong (Ham, Wan Sik) 2.6

Distances: 3 lengths/1.5 lengths – 7 ran

Race 8: F2 1700M (Handicap) – 1. Bop’s Punch (Lee, Sang Hyeok) 3.4, 1.6; 2. Mistergolden (Park, Tae Jong) 1.5; 3. Dr. Twobillion (Shin, Hyoung Chul) 1.3

Distances: Nose/4 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1800M (Handicap) – 1. Jebe (Lee, Dong Kug) 2.9, 1.3; 2. Best Day (Shin, Hyoung Chul) 1.7; 3. Happy Hero (Lee, Sang Hyeok) 3.3

Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 8 ran

Race 10: D2 1900M (Handicap) – 1. Operaman (Park, Tae Jong) 8.6, 2.4; 2. Suseong TX (Park, Byeong Yun) 1.9; 3. Mr.Vancouver (Lee, Sang Hyeok) 1.4

Distances: Neck/1.75 lengths – 11 ran

Race 11: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Medlin Speed (Park, Tae Jong) 2.2, 1.4; 2. Balhaemyeongjang (Lee, Jun Dong) 1.3; 3. Poker Face (Bang, Choon Sik) 2.2

Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Saturday May 29, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Wine Hyanggi (Ham, Wan Sik) 2.8, 1.2; 2. Ilson (Park, Tae Jong) 1.1; 3. Golden Impact (Cho, Kyoung Ho) 1.6

Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Yeongtap (Yoo, Sang Wan) 3.6, 1.3; 2. Performance (Shin, Hyoung Chul) 1.1; 3. Saebyeokaneul (Park, Byeong Yun) 4.7

Distances: 0.75 lengths/1 length – 9 lengths

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Wingwing (Park, Byeong Yun0 2.3, 1.3; 2. Taewangseong (Jo, In Kwen) 1.6; 3. Jehu (Cho, Kyoung Ho) 1.3

Distances: 5 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Victory Camp (Moon, Jung Kyun) 7.4, 2.7; 2. Cheonnyeondolpung (Won, Jung Il) 1.4; 3. Superiskhan (Han, Chang Min) 5.2

Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Seungniuijewang (Choi, Won Joon) 4.0, 1.8; 2. Apgwon (Ham, Wan Sik) 1.4; 3. Jumurangma (Yoo, Sang Wan) 1.9

Distances: 4 lengths/7 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Baengnyeonsarang (Yoo, Sang Wan) 3.2, 1.3; 2. Capital Song (Lee, Jun Dong) 1.1; 3. Perfect Line (Cho, Kyoung Ho) 5.0

Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Geumgangi (Cho, Kyoung Ho) 1.6, 1.1; 2. Gangcheolseon (Moon, Jung Kyun) 1.4; 3. Gangho Janggun (Yoo, Sang Wan) 2.3

Distances: 1.75 lengths/7 lengths – 11 ran

Race 8: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Selah (Yoo, Sang Wan) 8.0, 2.0; 2. Absolute Winner (Moon, Jung Kyun) 2.0; 3. Legal Lady (Ham, Wan Sik) 1.1

Distances: 0.5 lengths/Head – 12 ran

Race 9: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Cheonson (Han, Sung Youl) 2.3, 1.1; 2. Hanbatanguseum (Kim, Hae Sun) 1.7; 3. High Point (Kim, Sug Bong) 3.5

Distances: 4 lengths/Head – 8 ran

Race 10: D2 1800M (Allowance V-B) – 1. Baengnakgo (Park, Tae Jong) 2.8, 1.3; 2. Jaemi Best (Boo, Min Ho) 3.0; 3. Ganghan Speed (Yoo, Sang Wan) 5.3

Distances: 2 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 11: D1 2000M (Handicap) – 1. Ugildongja (Ham, Wan Sik) 2.9, 1.2; 2. Winner Prince (Park, Eul Woon) 1.2; 3. Money Teukgeup (Park, Tae Jong) 1.2

Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 12: F3 1400M (Allowance V-B) – 1. Jewang Tansaeng (Yoon, Tae Hyoug) 3.4, 1.5; 2. V Train (Kim, Dong Chul) 1.3; 3. Deosen (Won, Jung Il) 2.9

Distances: 6 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Sunday May 23, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Challenge Vision (Park, Tae Jong) 1.1, 1.0; 2. Gangnukan Sungnija (Kim, Dong Chul) 1.5; 3. Myeongpunjanchi (Lee, Gi Hweoi) 1.5

Distances: 4 lengths/1.75 lengths – 7 ran

Race 2: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Race Terror (Ham, Wan Sik) 2.8, 1.4; 2. Pungnim (Lee, Jun Dong) 3.3; 3. Good Message (Park, Tae Jong) 1.7

Distances: 3 lengths/2 lengths – 7 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Urikkot (Cho, Kyoung Ho) 25.7, 4.7; 2. Dangdaemiin (Moon, Se Young) 1.2; 3. Hottap Star (Yoo, Seung Wan) 7.6

Distances: 3 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Taegeuksarang (Moon, Se Young) 2.3, 1.2; 2. Defcon (Lee, Joon Chel) 1.6; 3. Interlaken (Moon, Jung Kyun) 4.2

Distances: Head/0.75 lengths – 11 ran

Race 5: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Janggunpo (Park, Tae Jong) 2.2, 1.2; 2. Padaocheoreom (Kim, Sug Bong) 1.6; 3. Dan Land (Kim, Cheol Ho) 1.6

Distances: Head/0.75 lengths –  9 ran

Race 6: F4 1000M (Weight for Age) – 1. High Dreamer (Lee, Gi Woong) 14.4, 2.9; 2. Gippeum Useum (Choi, Won Joon) 3.1; 3. Wanbyeokdungi (Bang, Choon Sik) 1.1

Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Jeokbyeokgang (Cho, Kyoung Ho) 3.4, 1.4; 2. Midas Run (Ham, Wan Sik) 2.1; 3. Super Rich (Lee, Gi Hweoi) 1.8

Distances: 3 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 8: D3 1700M (Handicap) – 1. Power Of Money (Moon, Se Young) 22.3, 3.6; 2. Cheonun (Oh, Kyoung Hoan) 1.3; 3. Jwang Gullim (Kim, Ok Sung) 2.8

Distances: Neck/2 lengths – 12 ran

Race 9: D2 1800M (Allowance III-B) Sports Chosun Cup – 1. Luxury Jewang (Boo, Min Ho) 9.0, 2.6; 2. Daesahyeong (Lee, Sang Hyeok) 2.2; 3. Khanui Huye (Ham, Wan Sik) 1.5

Distances: Neck/1.75 lengths – 14 ran

Race 10: F1 2000M (Handicap) – 1. Tough Win (Cho, Kyoung Ho) 1.1, 1.1; 2. Bukmyeongsingong (Lee, Dong Kug) 1.8; 3. Necromancer (Park, Tae Jong) 2.0

Distances: 2 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 11: F3 1400M (Allowance V-B) – 1. Silent Dashing (Lee, Gi Woong) 6.6, 2.7; 2. Heukbyeol (Yoon, Tae Hyoug) 1.4; 3. Gwacheon Geojang (Kim, Dong Min) 1.7

Distances: 2.5 lengths/1 length – 9 ran

Saturday May 22, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Ganghotansaeng (Moon  Se Young) 1.3, 1.0; 2. Sea Cat (Park Tae Jong) 2.6; 3. Triple J (Han Sung Youl) 8.5

Distances: 2 lengths/3 lengths – 8 ran

Race 2: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Branton (Yoo, Sang Wan) 1.9, 1.3; 2. Donghae Suho (Kim, Ok Sung) 1.9; 3. New Heroine (Kim, Dong Chul) 3.3

Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 7 ran

Race 3: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Haeranjanggun (Lee, Dong Kug) 2.2, 1.3; 2. Jeongsang Cheonha (Moon, Se Young) 1.4; 3. Creek Rider (Yoo, Seung Wan) 1.7

Distances: 3 lengths/1.5 lengths – 7 ran

Race 4: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Call Me Tiger (Yang Hee Jin) 1.6, 1.1; 2. Complete Power (Kim, Dong Kyun) 2.1; 3. Super Yongwang (Moon, Se Young) 1.2

Distances: 1.25 lengths/5 lengths – 8 ran

Race 5: D6 1000M (Weight For Age) – 1. Storm Victor (Moon, Se Young) 4.6, 1.6; 2. Napalsuseon (Yoo, Sang Wan) 7.1; 3. Biryeongyeojae (Jun, Duck Yong) 4.8

Distances: 2.5 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 6: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Hampyeong Cheonji (Oh, Kyoung Hoan) 5.9, 1.7; 2. Last Cherokee (Park, Tae Jong) 2.9; 3. Hanhyeolhojang (Lee, Gi Hweoi) 1.1

Distances: Nose/1 length – 9 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Top Myeongye (Lee, Jun Dong) 17.3, 3.2; 2. Anseong Chukje (Moon, Se Young) 2.1; 3. Horman (Han Sung Youl) 1.3

Distances: 1 length/0.5 lengths – 12 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Silver Way (Moon, Se Young) 1.4, 1.0; 2. Mercury (Kim, Ok Sung) 1.9; 3. Fear Hunter (Jun, Duck Yong) 3.2

Distances: 7 lengths/3 lengths – 7 ran

Race 9: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Hwanggeumjandi (Kim, Ok Sung) 4.3, 1.7; 2. Baekjeonjeonseung (Yoo, Sang Wan) 2.0; 3. Yongwang Family (Lee, Sang Hyeok) 2.3

Distances: 3 lengths/Head – 12 ran

Race 10: D2 1900M (Allowance V-B) – 1. Bulkkot Juja (Lee, Jun Dong) 2.7, 1.3; 2. Good Leader (Park, tae Jong) 1.4; 3. Green Jewel (Shin, Hyoung Chul) 7.7

Distances: 6 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 11: D1 1900M (Handicap) – 1. Triple Seven (Moon, Se Young) 1.6, 1.2; 2. Free Woody (Lee, Joon Chel) 2.9; 3. Mighty Runner (Yoon, Tae Hyoug) 5.2;

Distances: Head/1.75 lengths – 11 ran

Race 12: D3 1400M (Allowance V-B) – 1. Fier Field (Park, Tae Jong) 2.2, 1.2; 2. Hanhyeolhwangbong (Yoo, Seung Wan) 2.4; 3. Oregon (Yang, Hee Jin) 1.6

Distances: 7 lengths/3 lengths – 12 ran

Sunday May 16, 2010

Race 1: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Artist (Moon, Jung Kyun) 2.3, 1.3; 2. Mr. Rocky (Moon, Se Young) 2.8; 3. Geosang (Oh, Kyoung Hoan) 1.9

Distances: 3 length/Neck – 9 ran

Race 2: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Misopia (Kim, Ok Sung ) 5.0, 1.3; 2. Love Languissa (Moon, Jung Kyun) 1.5; 3. Geoseonbada (Yang, hee Jin) 3.2

Distances: 9 lengths/Head – 9 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Taki Brown (Yoo, Seung Wan) 1.8, 1.1; 2. Lucky Win (Kim, Eu Soo) 2.3; 3. daesanyeongung (Toshiyuki Katoh) 7.5

Distances: 2 lengths/1.25 lengths – 8 ran

Race 4: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Choedayeonseung (Moon, Se Young) 1.7, 1.1; 2. Khanui Yeongung (Ham, Wan Sik) 1.2; 3. Daesanyeogeol (Kim, Hae Sun) 3.2

Distances: 0.5 lengths/5 lengths – 9 ran

Race 5: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Cheonsanguiyewang (Yoo, Sang Wan) 5.2, 1.7; 2. Plus Value (Toshiyuki Katoh) 3.0; 3. Cheonhain (Shin, Hyoung Chul) 1.3

Distances: 9 lengths/1.5 lengths – 11 ran

Race 6: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Jilpunggangho (Cho, Kyoung Ho) 4.4, 1.6; 2. Geumgangcheon (Park, Eul Woon) 1.9; 3. Illicit Image (Park, Si Cheon) 3.0

Distances: 2.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Kanui Byeol (Cho, Kyoung Ho) 1.7, 1.0; 2. Tamnahwanhui (Park, Tae Jong) 1.2; 3. Atom (Park, Byeong Yun) 2.3

Distances: 1.5 lengths/2.5 lengths – 9 ran

Race 8: F2 1200M (Allowance V)  JRA Trophy – 1. Gippeumnuri (Yoo, Sang Wan) 5.8, 2.2; 2. Victory Town ( Cho, Kyoung Ho) 4.4; 3. Badauibyeol (Park, Tae Jong) 5.2

Distances: 3 lengths/Head – 14 ran

Race 9: D1 1800M (Allowancw III) Korea Derby (KOR.GI) – 1. Cheonnyeon Daero (Park, Geum Man) 28.9, 3.3; 2. Money Car (Park, Tae Jong) 1.1; 3. Dangdae Bulpae (Kim, Eu Soo) 7.0

Distances: Head/5 lengths – 12 ran

Race 10: F1 1900M (Handicap) Sports Khan Cup – 1. Big Sox (Kim, Ok Sung) 5.8, 2.0; 2. Bally Brae (Moon, Se Young) 1.9; 3. Emperor Cugat (Han, Sung Youl) 3.4

Distances: 1 length/0.75 lengths – 10 ran

Race 11: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Saeroungangja (Lee, Dong Kug) 5.5, 1.5; 2. Yerimi (Ji, Ha Ju) 2.1; 3. Meotjyebureo (Park, Eul Woon) 2.5

Distances: 2.5 lengths/1.25 lengths – 10 ran

Saturday May 15, 2010

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Gayajeonseol (Lee, Dong Kug) 4.5, 1.4; 2. Wind Crown (Park, Tae Jong) 1.2; 3. Hwanggeumbeonjjeok (Lee, Gi Hweoi) 14.4

Distances: 1.75 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 2: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Cheonhajangsa (Jo, In Kwen) 1.9, 1.1; 2. Bo Bae Dung I (Kim, Eu Soo) 7.1; 3. Haetbitchorong (Ham, Wan Sik) 4.3

Distances: 5 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Prelude (Kim, Cheol Ho) 2.1, 1.3; 2. Yeast (Park, Tae Jong) 1.6; 3. Dalbinmaeul (Lee, Joon Chel) 2.7

Distances: 0.75 lengths/Neck – 7 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Songdoteukgeup (Moon, Jung Kyun) 6.2, 1.3; 2. Ganghanjeguk (Moon, Se Young) 1.0; 3. Jomajoma (Park, Tae Jong) 1.5

Distances: 1.25 lengths/1 length – 10 ran

Race 5: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Skyfull (Kim, Hae Sun) 2.6, 1.2; 2. Hey Day (Shin, Hyoung Chul) 1.5; 3. Sun Tower (Moon, Jung Kyun) 2.3

Distances: 2.5 lengths/1.75 lengths – 11 ran

Race 6: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Full Made (Oh, Kyoung Hoan) 2.1, 1.2; 2. Michang (Cho, Kyoung Ho) 1.3; 3. Eunbitnara (Yoo, Seung Wan) 2.2

Distances: 4 lengths/1.5 lengths – 11 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Bonsol (Ham, Wan Sik) 2.0, 1.1; 2. Andy’s Runner (Park Tae Jong) 1.2; 3. Mighty Girl (Park, Geum Man) 2.3

Distances: 1.5 lengths/7 lengths – 10 ran

Race 8: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Ibyeon Yeonchul (Ham, Wan Sik) 7.5, 2.2; 2. Dream Heart Oh, Kyoung Hoan) 1.6; 3. Devil’s Wink (Moon, Jung Kyun) 4.1

Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1400M (Allowance II-B) AJC Trophy – 1. Yeopungjudo (Lee, Sang Hyeok) 50.7, 11.2; 2. Isanghwa (Moon, Se Young) 1.4; 3. Arisae (Ham, Wan Sik) 5.1

Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 13 ran

Race 10: D3 1800M (Allowance III-B) HRI Trophy – 1. Cheot Insang (Ham, Wan Sik) 6.4, 1.7; 2. Murim Choegang (Shim, Seung Tae) 2.3; 3. Cherokee Man (Yoon, Tae Hyoug) 9.0

Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 11: D2 1900M (Handicap) – 1. First Flower (Kim, Ok Sung) 11.3, 2.1; 2. Battle Commander (Park, Byeong Yun) 8.6; 3. Uju Hamdae (Cho, Kyoung Ho) 1.3

Distances: Neck/2 lengths – 9 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Pyeongchangjeil (Park, Sang Woo) 14.6, 4.1; 2. Sagunyukjin (Lee, Dong Kug) 1.4; 3. Gitbi Gitbi (Park, Si Cheon) 2.0

Distances: 1.75 lengths/2.5 lengths – 11 ran

Sunday May 9, 2010

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Beauteousness (Moon, Se Young) 9.7, 2.2; 2. Blue Band Zet (Boo, Min Ho) 1.7; 3. Main Flower (Park, Sang Woo) 1.3

Distances: Neck/2.5 lengths – 8 ran

Race 2: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Cheondomalli (Kim, Dong Kyun) 11.8, 4.6; 2. Winning Machine (Kim, Ok Sung) 4.2; 3. Dear Speed (Park, Tae Jong) 1.4

Distances: Neck/2.5 lengths – 7 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Lone Gunman (Park, Sang Woo) 28.4, 3.3; 2. Meotjin Girl (Moon, Se Young) 1.1; 3. Smart Kai (Han, Sung Youl) 1.4

Distances: 0.5 lengths/1.25 lengths – 10 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Taeynaguihim (Hwang Soon Do) 1.8, 1.1; 2. Baektan (Lee, Dong Kug) 1.2; 3. Nice Play (Park, Tae Jong) 1.4

Distances: 4 lengths/1.25 lengths – 10 ran

Race 5: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Samgwan Pilseung (Kim, Cheol Ho) 6.5, 1.7; 2. Haneori (Cho, Kyoung Ho) 1.7; 3. Castle Pride (Park, Tae Jong) 1.1

Distances: 2 lengths/4 lengths – 11 ran

Race 6: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Laisser (Jo, In Kwen) 4.8, 1.5; 2. No Fear (Seo, Do Soo) 1.5; 3. Lucky Mom (Oh, Kyoung Hoan) 1.4

Distances: 1 length/0.75 lengths – 9 ran

Race 7: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Bulkkot Jangsa (Kim, Sug Bong) 8.6, 2.0; 2. Geumbit Teukgeup (Lee, Jun Dong) 1.5; 3. Descente (Moon, Se Young) 1.2

Distances: 1.75 lengths/1.5 lengths – 8 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Lucky Money (Ham, Wan Sik) 9.6, 1.6; 2. Bulkkot Baram (Kim, Dong Kyun) 3.5; 3. Cheongsando (Park, Tae Jong) 1.1

Distances: 0.75 lengths/Head – 9 ran

Race 9: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Jayeongwang (Moon, Se Young) 4.9, 2.6; 2. Abigail (Oh, Kyoung Hoan) 1.6; 3. Yeah Strike (Park, Si Cheon) 1.6

Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 7 ran

Race 10: D1 2000M (Handicap) – 1. Blue Pin (Cho, Kyoung Ho) 3.2, 1.3; 2. Lucky Mountain (Park, Tae Jong) 1.3; 3. Daehyo (Shin, Dae Jun) 15.9

Distances: 0.75 lengths/8 lengths – 12 ran

Race 11: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Bipa (Kim, Hae Sun) 13.0, 2.5; 2. Fifty Niner (Park, Tae Jong) 1.3; 3. Center Point (Shin, Hyoung Chul) 1.3

Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Saturday May 8, 2010

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Irwolseong (Ham, Wan Sik) 1.7, 1.2; 2. Rose Line (Oh, Kyoung Hoan) 1.1; 3. Always Top (Lee, Gi Woong) 2.5

Distances: 0.5 lengths/1.25 lengths – 9 ran

Race 2: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Good Party (Park, Sang Woo) 2.7, 1.3; 2. Wonderful Money (Yoon, Tae Hyoug) 4.0; 3. Limited (Bang Choon Sik) 2.0

Distances: 1 length/0.5 lengths – 10 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Sinbigongju (Park, Si Cheon) 1.5, 1.0; 2. Hwasanui Myeongga (Jun, Duck Yong) 8.5; 3. Haneoldo (Moon, Se Young) 1.2

Distances: 3 lengths/1.5 lengths – 10 ran

Race 4: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Milwaukee Money (Kim, Hae Sun) 62.4, 8.8; 2. Jindubong (Shim Seung Tae) 1.8; 3. Seoul Yeongung (Moon, Se Young) 1.2

Distances: 3 lengths/Head – 10 ran

Race 5: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Holiday King (Won, Jung Il) 19.5, 4.5; 2. Storm Bringer (Park, Eul Woon) 1.4; 3. Daecheon Bolt (Moon, Se Young) 2.7

Distances: 1.25 lengths/2 lengths – 10 ran

Race 6: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Field Jester (Shin, Hyoung Chul) 18.5, 3.3; 2. Grey Stone (Moon, Jung Kyun) 1.7; 3. D. Day Plus (Kim, Cheol Ho) 3.5

Distances: Neck/Neck – 9 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Raon Chamber (Cho, Kyoung Ho) 1.3, 1.1; 2. Babble Rose (Shin, Hyoung Chul) 4.7; 3. Chowonui Hyanggi (Ham, Wan Sik) 1.4

Distances: 3 lengths/1 length – 8 ran

Race 8: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Big Easy (Cho, Kyoung Ho) 1.5, 1.1; 2. Hanhyeolgeumgu (Lee, Joon Chel) 3.5; 3. I Ppeun Jit (Kim, Cheol Ho) 2.0

Distances: 1.75 lengths/5 lengths – 7 ran

Race 9: D2 1800M (Handicap) – 1. Pop’s Slew (Kim, Ok Sung) 31.0, 7.2; 2. Haedongjewang (Lee, Gi Hweoi) 3.2; 3. Namchon Party (Cho, Kyoung Ho) 1.5

Distances: 1.5 lengths/Neck – 12 ran

Race 10: F2 1800M (Allowance V-B) – 1. Mr. Loving Life (Ham, Wan Sik) 4.3, 1.3; 2. Larrycat (Park, Tae Jong) 1.1; 3. Great Hero (Shin, Hyoung Chul) 3.3

Distances: 0.5 lengths/6 lengths – 11 ran

Race 11: F1 2000M (Handicap) – 1. Angus Empire (Moon, Se Young) 3.9, 1.9; 2. Free Hugs (Cho, Kyoung Ho) 1.5; 3. Noubeau Riche (Han Sung Youl) 4.4

Distances: 3 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Persona (Park, Tae Jong) 4.0, 1.2; 2. Silver Mon (Boo, Min Ho) 1.0; 3. Merry Gold (Lee, Jun Dong) 2.2

Distances: 6 lengths/2.5 lengths – 8 ran

Sunday May 2, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Balhaemyeongjang (Lee, Jun Dong) 1.7, 1.2; 2. Fire Canon (Kim, Dong Kyun) 5.7; 3. Arirang (Lee, Ae Li) 7.9

Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 2: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Haneulsaem (Moon, Se Young) 5.4, 2.2; 2. Myeongnang Gongju (Hwang, Soon Do) 1.3; 3. Hyeolmangbong (Han, Sung Youl) 2.5

Distances: 3 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Issue Maker (Moon, Se Young) 1.3, 1.0; 2. Dongbang Jinju (Toshiyuki Katoh) 1.3; 3. Dis Stream (Yoo, Seung Wan) 7.3

Distances: 4 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 4: F4 1000M (Weight for Age) – 1. New Bird (Moon, Se Young) 2.4, 1.2; 2. Cheongmyeong (Lee, Joon Chel) 1.4; 3. General Rio (Oh, Kyoung Hoan) 2.1

Distances: 0.75 lengths/3 lengths – 9 ran

Race 5: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Skyline (Han, Sung Youl) 3.5, 1.8; 2. Performance (Park, Tae Jong) 2.2; 3. Cherokee Girl (Moon, Jung Kyun) 1.3

Distances: 2.5 lengths/5 lengths – 7 ran

Race 6: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Seungniuijewang (Choi, Won Joon) 18.3, 4.9; 2. Vivace Byeol (Bang, Choon Sik) 1.6; 3. Winning Scan (Moon, Se Young) 1.8

Distances: 1 length/Nose – 12 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Gangcheoljangsa (Kim, Ok Sung) 4.3, 1.6; 2. Energy Beam (Ham, Wan Sik) 2.1; 3. Huimangbong (Oh, Kyoung Hoan) 2.3

Distances: Head/4 lengths – 12 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance IV-B) – 1. Saeroungamun (Choi, Won Joon) 4.2, 1.3; 2. Highway Angel (Lee, Dong Kug) 2.0; 3. Absolute Winner (Kim, Ok Sung) 1.9

Distances: 0.75 lengths/0.75 lengths – 10 ran

Race 9: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Grand Money (Park, Tae Jong) 1.4, 1.1; 2. Euro Fighter (Moon, Jung Kyun) 1.4; 3. Uwi (Lee, Jun Dong) 3.6

Distances: 3 lengths/6 lengths – 10 ran

Race 10: D2 1900M (Handicap) – 1. Super Jet (Han, Sung Youl) 7.3, 1.5; 2. Janggun Bada (Shin, Hyoung Chul) 1.6; 3. High Taxi (Yoo, Seung Wan) 3.5

Distances: 6 lengths/Nose – 11 ran

Race 11: F3 1400M (Allowance V-B) – 1. Grand Thunder (Lee, Joon Chel) 2.1, 1.2; 2. V Train (Choi, Won Joon) 1.8; 3. Gold Way (Ham, Wan Sik) 5.5

Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Saturday May 1, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Candy Gongju (Moon Se Young) 14.2, 2.0; 2. Raipai (Yoo, Seung Wan) 1.0; 3. Nageune (Kim, Hae Sun) 6.5

Distances: 2 lengths/8 lengths – 10 ran

Race 2: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Ilgop Cheonsa (Choi, Bum Hyun) 5.9, 1.8; 2. Good Captin (Moon, Se Young) 1.7; 3. World Classic (Lee, Gi Hweoi) 1.6

Distances: Neck/4 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Sea Cat (Choi, Bum Hyun) 9.7, 4.1; 2. Wingwing (Moon, Se Young) 1.1; 3. Pokpungcheoreom (Lee, Dong Kug) 8.2

Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 7 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Bihaengdaejung (Yoo, Seung Wan) 2.9, 1.2; 2. Maekgang (Lee, Dong Jug) 1.2; 3. Cheonhapilbong (Han, Sung Youl) 2.4

Distances: 1 length/1 length – 8 ran

Race 5: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Yongsan Hwangnyong (Moon, Se Young) 4.4,1.6; 2. Giant Tsunami (Yoon, Tae Hyoug) 3.3; 3. Complete Power (Lee, Gi Woong) 1.5

Distances: 2 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 6: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Hwansangnarae (Choi, Bum Hyun) 19.9, 2.5; 2. Miss Nine (Kim, Hae Sun) 1.2; 3. Tamna (Bang, Choon Sik) 4.3

Distances: 1 length/1.25 lengths – 12 ran

Race 7: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Super Fighter (Yang, Hee Jin) 1.2, 1.0; 2. Tomboy (Yoo, Seung Wan) 2.5; 3. Haengboguseum (Moon, Se Young) 1.5

Distances: 7 lengths/0.75 lengths – 8 ran

Race 8: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Best Holls (Han, Sung Youl) 7.4, 2.2; 2. Best Day (Shin, Hyoung Chul) 1.6; 3. Haetbitbeinjjeok (Moon, Se Young) 1.3

Distances: Neck/1.5 lengths – 11 ran

Race 9: D2 1800M (Allowance V-B) – 1. D Day (Won, Jung Il) 2.3, 1.4; 2. Meotjin Segye (Choi, Bum Hyun) 2.4; 3. Hwansanguimulgyeol (Lee, Dong Kug) 1.7

Distances: 5 lengths/Head – 12 ran

Race 10: F2 1900M (Handicap) – 1. National Leader (Choi, Bum Hyun) 1.4, 1.0; 2. Summa Cum Laude (Park, Tae Jong) 1.2; 3. Baramsan (Lee, Joon Chel) 1.3

Distances: 1.5 lengths/0.5 lengths – 7 ran

Race 11: D1 2000M (Handicap) – 1. Siinui Norae (Lee, Jun Dong) 56.5, 10.0; 2. Bungjeongmalli (Shin, Hyoung Chul) 1.4; 3. New Rider (Moon, Se Young) 1.6

Distances: 0.75 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 12: F3 1400M (Allowance IV-B) – 1. Kentucky Nose (Lee, Jung Dong) 4.1, 1.5; 2. Dolpunguihaek (Choi, Bum Hyun) 1.6; 3. Uigiyangyang (Moon, Se Young) 1.2

Distances: 0.75 lengths/1.5 lengths – 8 ran

Sunday April 25, 2010

Race 1: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Big Gun (Choi, Bum Hyun) 2.1, 1.2; 2. Donghae Suho (Moon, Se Young) 1.5; 3. Hanhyeolhojang (Lee, Gi Hweoi) 3.8

Distances: Neck/1.5 lengths – 12 ran

Race 2: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Legal Lady (Ham, Wan Sik) 1.2, 1.1; 2. Gyemyeongui Bit (Moon, Jung Kyun) 1.3; 3. Proud Mary (Won, Jung Il) 5.5

Distances: 6 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Capital Song (Lee, Jun Dong) 3.5, 1.7; 2. Gemma (Moon, Se Young) 5.3; 3.  Ilson (Jo, In Kwen) 1.3

Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Perefct Tiger (Lee, Sang Hyeok) 3.2, 1.4; 2. Daesantahu (Moon, Jung Kyun) 18.4; 3. Taegeuksarang (Yoo, Mi Ra) 2.0

Distances: 3 lengths/Head – 12 ran

Race 5: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Yongho Yakjin (Kim, Gui Bae) 28.7, 4.8; 2. Ganghotansaeng (Moon, Se Young) 1.2; 3. Bada Olle (Lee, Sang Hyeok) 1.6

Distances: 0.75 lengths/1.25 lengths – 13 ran

Race 6: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Fortunata (Moon, Se Young) 2.1, 1.2; 2. Seolgug Yeowang (Han, Sung Youl) 2.0; 3. Soul Legend (Park, Si Cheon) 2.3

Distances: 1.5 lengths/Head – 11 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Silver Way (Lee, Sang Hyeok) 40.6, 7.2; 2. Geumgangi (Moon, Se Young) 1.6; 3. Bonsol (Ham, Wan Sik) 1.3

Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 8: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Gippeun Sesang (Moon, Se Young) 6.4, 1.9; 2. Captain Hero (Ham, Wan Sik) 2.3; 3. Dream Heart (Choi, Bum Hyun) 1.4

Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 9: D3 1800M (Handicap) – 1. Hushtilled (Moon, Se Young) 3.7, 1.6; 2. Fier Field (Park, Tae Jong) 2.1; 3. Gold Mane (Han, Sung Youl) 2.0

Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Race 10: D2 1800M (Allowance V-B) – 1. Money Teukgeup (Park, Tae Jong) 1.3, 1.0; 2. Daesahyeong (Lee, Sang Hyeok) 2.5; 3. Top Seed (Choi, Bum Hyun) 3.3

Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 11: D3 1400M (Allowance V-B) – 1. Free Bird (Lee, Gi Hweoi) 5.1, 2.1; 2. Choisangbong (Park, Tae Jong) 2.8; 3. Suseong Equus (Moon, Se Young) 1.2

Distances: Neck/3 lengths – 13 ran

Saturday April 24, 2010

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Anseong Chukje (Moon, Se Young) 1.6, 1.0; 2. Wind Crown (Park, Tae Jong) 2.8; 3. Field Liner (Oh, Kyoung Hoan) 3.0

Distances: 2.5 lengths/2.5 lengths – 13 ran

Race 2: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Midas Run (Choi, Bum Hyun) 3.4, 1.4; 2. Hanmoksoru (Park, Si Cheon) 2.3; 3. Branton (Yoo, Sang Wan) 1.7

Distances: 2.5 lengths/7 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Baengnyeonsarang (Yoo, Sang Wan) 2.3, 1.1; 2. Haeranjanggun (Jung, Pyeong Soo) 1.5; 3. Dangdaemiin (Moon, Se Young) 2.6

Distances: 6 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Illomaejin (Park, Tae Jong) 2.6, 1.1; 2. Wine Hyanggi (Lee, Ae Li) 2.7; 3. Gwacheon Mariro (Yoo, Mi Ra) 10.3

Distances: 1.25 lengths/5 lengths – 12 ran

Race 5: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Pretty Wonder (Kim, Cheol Ho24.8, 5.2; 2. Western Prince (Park, Tae Jong) 1.2; 3. Storm Victor (Moon, Se Young) 2.1

Distances: 1.25 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 6: D6 1200M (Weight for Age) – 1. New Heroine (Kim, Dong Chul) 2.3, 1.3; 2. New Pegasus (Choi, Won Joon) 12.5; 3. Janggunpo (Park, Tae Jong) 1.4

Distances: 2.5 lengths/Neck – 12 ran

Race 7: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Hwanggeumjandi (Kim, Ok Sung) 8.0, 1.8; 2. Hidden Guy (Choi, Bum Hyun) 1.1; 3. Fly Dancer (Lee, Gi Hweoi) 3.6

Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Special Volpony (Park, Sang Woo) 4.8, 1.7; 2. Gangho Janggun (Yoo, Sang Wan) 4.0; 3. Tamnahwanhui (Choi, Bum Hyun) 4.8

Distances: 0.75 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Smart Galloper (Yoo, Sang Wan) 86.2, 19.2; 2. Victoria Captin (Lee, Sang Hyeok) 1.1; 3. Hanbatanguseum (Kim, Hae Sun) 8.1

Distances: 0.5 lengths/Nose – 12 ran

Race 10: F2 1800M (Handicap) – 1. Indian Secret (Won, Jung Il) 44.1, 5.7; 2. Bop’s Punch (Choi, Bum Hyun) 1.7; 3. Dr. Twobillion (Kim, Cheol Ho) 1.3

Distances: 1 length/0.5 lengths – 10 ran

Race 11: D1 2000M (Handicap) – 1. Free Woody (Lee, Joon Chel) 27.3, 4.4; 2. Machine Gun (Moon, Se Young) 1.4; 3. Hwangnyongsaji (Jun, Duck Yong) 3.5

Distances: Neck/0.5 lengths – 13 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Elite Course (Moon, Se Young) 1.3, 1.1; 2. Black Label (Park, Byeong Yun) 12.5; 3. Top Myeongye (Lee, Jun Dong) 5.7

Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Sunday April 18, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1000M (Weight for Age) – 1. Tachys (Ham, Wan Sik) 4.1, 1.6; 2. arue (Park, Tae Jong) 1.1; 3. Olle Dreamer (Kim, Dong Chul) 2.1

Distances: 1 length/2.5 lengths – 11 ran

Race 2: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Sagunyukjin (Moon, Se Young) 2.4, 1.2; 2. Challenge Vision (Park, Tae Jong) 1.3; 3. Galactico (Moon, Jung Kyun) 5.4

Distances: 5 lengths/0.5 lengths – 13 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Always Top (Lee Gi Woong) 6.2, 1.7; 2. French Gal (Choi, Bum Hyun) 2.0; 3. Ganghanjeguk (Moon, Se Young) 1.8

Distances: 1.75 lengths/Neck – 12 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Seonampung (Kim, Ok Sung) 1.7, 1.1; 2. Pungnim (Lee, Jun Dong) 4.7; 3. Miss Nine (Moon, Se Young) 1.6

Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 5: F4 1300M (Weight for Age) – 1. Adam One (Yoo, Sang Wan) 4.9, 1.6; 2. Hwanggeum Beak (Lee, Shin Young) 4.2; 3. Super Yongwang (Lee, Sang Hyeok) 1.9

Distances: 0.5 lengths/1.75 lengths – 11 ran

Race 6: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Artist (Moon, Jung Kyun) 2.2, 1.3; 2. Supex Hero (Lee, Sang Hyeok) 1.7; 3. Gangnyeokanhim (Park, Byeong Yun) 2.0

Distances: 5 lengths/Head – 11 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Yongwang (Moon, Se Young) 3.6, 1.5; 2. Cherokee Man (Park, Tae Jong) 1.2; 3. Super Ricj (Cho, Kyoung Ho) 2.6

Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 9 ran

Race 8: D3 1700M (Allowance IV-B) – 1. Cheonun (Choi, Bum Hyun) 2.4, 1.2; 2. Mujeok Yeowang (Boo, Min Ho) 4.8; 3. Dongbang Rose (Cho, Kyoung Ho) 1.2

Distances4 lengths/Nose – 12 ran

Race 9: F2 1800M (Handicap) – 1, Emperor Cugat (Han, Sung Youl) 1.8, 1.3; 2. Badauibyeol (Park, Tae Jong) 3.3; 3. Fly Top (Boo, Min Ho) 7.8

Distances: 0.75 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 10: D2 1900M (Handicap) – 1. Taepungchukje (Jo, In Kwen) 3.9, 1.9; 2. Mannamui Chubok (Yoo, Sang Wan) 8.3; 3. Gamdongui Sungan (Yoon, Young Min) 7.7

Distances: 0.75 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 11: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Hwallyeok Plus (Shin, Hyoung Chul) 8.5, 1.9; 2. Raon Cheondung (Jo, In Kwen) 1.1; 3. Center Point (Han, Sung Youl) 4.8

Distances: 1 length/1.5 lengths – 8 ran

Saturday April 17, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Eva (Yoo, Sang Wan) 32.3, 6.4; 2. Bigsister (Ham, Wan Sik) 2.7; 3. Battle Bingo (Lee, Dong Kug) 12.7

Distances: 0.75 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 2: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Tango Step (Moon, Jung Kyun) 5.7, 1.9; 2. Baekbongnyeong (Moon, Se Young) 1.5; 3. Meotjyeobureo (Park, Eul Woon) 7.3

Distances: Nose/Neck – 14 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. FLying Punch (Cho, Kyoung Ho) 2.1, 1.2; 2. Taeyanguihim (Han, Sung Youl) 1.3; 3. Songdoteukgeup (Moon, Jung Kyun) 4.2

Distances: 0.75 lengths/7 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Silent Dashing (Lee, Gi Woong) 5.5, 1.6; 2. Happyweek (Ham, Wan Sik) 1.8; 3. Thunder Icon (Park, Byeong Yun) 5.2

Distances:  6 lengths/1 length – 12 ran

Race 5: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Giroksangseung (Yoo, Sang Wan) 26.8, 4.7; 2. Jeongsang Cheonha (Moon, Se Young) 3.1; 3. Choedaeyeonseung (Choi, Won Joon) 2.7

Distances: 2 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 6: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Gayajeonseol (Jung, Pyeong S00) 17.3,  4.0; 2. Super Taepung (Park, Tae Jong) 1.3; 3. Cheonhain (Shin, Hyoung Chul) 2.3

Distances: 8 lengths/Nose – 12 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance IV-B) – 1. Haengbokhan Gyejeol (Park, Sang Woo) 2.0, 1.2; 2. Yusongjeil (Lee, Ae Li) 2.1; 3. War Zone Hero (Kim, Hae Sun) 2.1

Distances: 1length/8 lengths – 10 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Myeonggwan (Jun, Duck Yong) 1.9, 1.3; 2. Tamnaseontaek (Shin, Hyoung Chul) 1.5; 3. Andy’s Runner (Park, Tae Jong) 2.1

Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 7 ran

Race 9: D3 1700M (Handicap) – 1. Daebowang (Boo, Min Ho) 35.8, 6.0; 2. Jampano (Lee, Dong Kug) 12.6; 3. Murim Choegang (Choi, Bum Hyun) 1.3

Distances: 1 length/0.75 lengths – 12 ran

Race 10: D2 1800M (Allowance V-B) – 1. Ace Galloper (Cho, Kyoung Ho) 1.1, 1.1; 2. Golden Rose (Han, Sung Youl) 1.7; 3. Good Leader (Kim, Hae Sun) 3.7

Distances: 6 lengths/Neck – 14 ran

Race 11: F1 2000M (Handicap) – 1. Bally Brae (Moon, Se Young) 1.7, 1.2; 2. Dankee’s Pal (Cho, Kyoung Ho) 1.6; 3. Vicar Love (Shin, Hyoung Chul) 4.3

Distances: 3 lengths/1.75 lengths – 13 ran

Race 12: F3 1400M (Allowance V-B) – 1. Green Empire (Lee, Dong Kug) 4.8, 1.6; 2. Real Kingdom (Moon, Se Young) 1.6; 3. Hwanho (Yang, Hee Jin) 1.4

Distances: 7 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Sunday April 11, 2010

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Gitbit Gitbi (Jo, In Kwen) 5.3, 1.4; 2. Golden Wing (Moon, Jung Kyun) 1.2; 3. Perfect Line (Jung, Ki Yong) 7.3

Distances: 1.5 lengths/6 lengths – 9 ran

Race 2: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Seungnimaru (Jun, Duck Yong) 8.3, 1.5; 2. Haneuldo (Oh, Kyoung Hoan) 1.0; 3. Born To Run (Jeong, Pyung Soo) 2.8

Distances: 0.75 lengths/Neck – 8 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Haneulsaem (Moon, Se Young) 3.9, 1.5; 2. Hero Dreamer (Kim, Dong Chul) 2.2; 3. Noble Harmony (Yang, Hee Jin) 1.4

Distances: 4 lengths/1 length – 11 ran

Race 4: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Call Me Tiger (Yang, Hee Jin) 6.5, 2.1; 2. Bulkkot Yeowang (Moon, Jung Kyun) 5.8; 3. Platinum Miss (Park, Tae Jong) 1.9

Distances: 1.25 lengths/4 lengths – 11 ran

Race 5: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Juokgadeun (Moon, Se Young) 2.5, 1.2; 2. Bandoui Huimang (Lee, Jun Dong) 5.5; 3. Rose Line (Oh, Kyoung Hoan) 2.5

Distances: 1.75 lengths/1.25 lengths – 8 ran

Race 6: D6 1000 Weight for Age) – 1. Gangja Jepe (Lee Jun Dong)  2.8, 1.5; 2. Dan Land (Kim, Cheol Ho) 1.4; 3. High Dreamer (Cho, Kyoung Ho) 1.4

Distances: 4 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance V-B) -1 . Khanui Byeol (Cho, Kyoung Ho) 2.6, 1.1; 2. Cheongsando (Park, Tae Jong) 1.3; 3. Chowonui Hyanggi (Yoo, Seung Wan) 2.6

Distances: Nose/6 lengths – 9 ran

Race 8: F2 1800M (Allowance V-B) – 1. Larrycat (Park, Tae JOng) 1.6, 1.1; 2. Mr. Loving Life (Ham, Wan Sik) 1.9; 3. Summa Cum Laude (Yoo, Sang Wan) 3.6

Distances: 1 length/2 lengths – 11 ran

Race 9: D1 1400M (Stakes Graded) Ttukseom Cup (Kor.G.III) – 1. Triple Seven (Choi, Bum Hyun) 1.9, 1.2; 2. Lucky Mountain (Park, Tae Jong) 1.4; 3. Baengnyeonbong (Oh, Kyoung Hoan) 2.1

Distances: 1.5 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 10: D3 1800M (Handicap) – 1. Uju Hamdae (Jung, Ki Yong) 2.1, 1.2; 2. Soul Warrior (Park, Tae Jong) 2.1; 3. Full Step (Oh, Kyoung Hoan) 2.3

Distances: Head/0.5 lengths – 14 ran

Race 11: F3 1400M (Allowance IV-B) – 1. Illicit Image (Park, Si Cheon) 2.8, 1.4; 2. Ruby (Oh, Kyoung Hoan) 1.6; 3. Uwi (Lee, Jun Dong) 4.1

Distances: 2 lengths/4 lengths – 11 ran

Saturday April 10, 2010

Race 1: D3 1300M (Weight for Age) – 1. Irwolseong (Ham, Wan Sik) 1.4, 1.0; 2. My Boss (Choi, Won Joon) 6.7; 3. Storm Bringer (Park, Eul Woon) 7.4

Distances: 3 lengths/4 lengths – 10 ran

Race 2: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Deogyusan (Moon, Se Young) 19.3, 3.1; 2. Ecton Q (Cho, Kyoung Ho) 1.1; 3. Lucky Mom (Choi, Won Joon) 1.8

Distances: 1.25 lengths/3 lengths – 9 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Jeonseunghaengjin (Park, Tae Jong) 4.0, 1.5; 2. Sinbigongju (Park, Si Cheon) 1.4; 3. Laisser (Jun, Ki Yong) 10.5

Distances: Nose/6 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Sen Pride (Won, Jung Il) 4.8, 2.0; 2. Nice Plae (Yoo, Sang Wan) 1.6; 3. Jomajoma (Park, Tae Jong) 1.8

Distances: Nose/1.25 lengths – 11 ran

Race 5: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Magic Tank (Park, Eul Woon) 8.4, 1.8; 2. Victory (Choi, Bum Hyun) 1.1; 3. Keungil (Shin, Dae Jun) 3.2

Distances: 6 lengths/1 length – 8 ran

Race 6: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Pure Vasque (Lee, Gi Hweoi) 12.9, 2.4; 2. Descente (Choi, Bum Hyun) 1.1; 3. Saseonh (Ji, Ha Ju) 1.2

Distances: 4 lengths/Head – 9 ran

Race 7: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Real Victor (Moon, Jung Kyun) 3.1, 1.5; 2. Atom (Moon, Se Young) 1.5; 3. Bul Gwang Do (Bang, Choon Sik) 4.2

Distances: 1.25 lengths/3 lengths – 10 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Northern Ace (Moon, Se Young) 1.1, 1.0; 2. Lucky Money (Yoo, Seung Wan) 1.9; 3. Kkonnuri Lee, Joon Chel) 1.9

Distances: 10 lengths/1.5 lengths – 9 ran

Race 9: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Jeil Beonjjeok (Lee, Gi Hweoi) 2.1, 1.2; 2. Cheonson (Moon, Se Young) 1.8; 3. Jayeongwang (Kim, Ok Sung) 3.0

Distances: 1.75 lengths/Neck – 9 ran

Race 10: D2 1900M (Handicap) – 1. Seon San (Shin, Hyoung Chul) 3.4, 1.6; 2. Uri Manse (Park, Tae Jong) 2.7; 3. Mubi Sinhwa (Kim, Ok Sung) 4.0

Distances: Neck/1 length – 12 ran

Race 11: F1 2000M (Handicap) – 1. Dongbanui Gangja (Choi, Bum Hyun) 1.2, 1.0; 2. Big Sox (Boo, Min Ho) 3.8; 3. Serendipper (Lee, Sang Hyeok) 6.2

Distances: 1.25 lengths/1 length – 11 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Yeah Strike (Kim, Dong Chul) 3.0, 1.3; 2. Roan Glory Jo, In Kwen) 1.0; 3. Fifty Niner (Park, Tae Jong) 2.4

Distances: Head/3 lengths – 10 ran

Sunday April 4, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Happy Birthday (Moon, Se Young) 2.3, 1.2; 2. World Classic (Yoo, Sang Wan) 1.2; 3. Legend Song (Kim, Cheol Ho) 7.2

Distances: 1 length/4 lengths – 10 ran

Race 2: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Concho Dancer (Kim, Dong Min) 7.1, 1.8; 2. Muhandeunggeuk (Yoon, Young Min) 1.1; 3. Cheonmajisang (Kim, Dong Chul) 2.4

Distances: 1.5 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Candy Gongju (Jung, Ki Yong) 7.6, 1.4; 2. Taki Brown (Yoo, Seung Wan) 4.1; 3. Issue Maker (Jo, In Kwen) 1.0

Distances: 4 lengths/0.75 lengths – 9 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Main Flower (Park, Sang Woo) 2.0, 1.1; 2. Real Play (Kim, Dong Min) 1.5; 3. Wingwing (Moon, Se Young) 1.3

Distances: 1 length/9 lengths – 9 ran

Race 5: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Trot Hunting (Moon, Se Young) 2.6, 1.2; 2. Myeongjangbonsaek (Kim, Hae Sun) 1.1; 3. Seohaeachim (Cho, Kyoung Ho) 2.8

Distances: 2 lengths/1.75 lengths – 8 ran

Race 6: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Song Gong San (Park, Si Cheon) 28.8, 3.2; 2. Merry Gold (Lee, Jun Dong) 1.6; 3. Gilsangyeoui (Jun, Duck Yong) 1.7

Distances: 1 length/0.5 lengths – 8 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Hanhyeolgeumgu (Yoo, Seung Wan) 3.8, 1.3; 2. Bicheongeom (Cho, Kyoung Ho) 1.2; 3. Saeroungamun (Kim, Dong Chul) 4.1

Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 9 ran

Race 8: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Haedongjewang (Lee, Go Hweoi) 21.8, 2.5; 2. Grand Thunder (Lee, Joon Chel) 1.1; 3. Photo Stone (Choi, Bum Hyun) 2.7

Distances: Head/10 lengths – 9 ran

Race 9: D2 1800M (Handicap) – 1. Seonbongbulpae (Moon, Se Young) 1.3, 1.1; 2. Nunbusin Seongjang (Yoo, Sang Wan) 1.6; 3. Janggun Bada (Yoo, Seung Wan) 1.7

Distances: 5 lengths/2 lengths – 10 ran

Race 10: F1 1900M (Handicap) – 1. Tough Win (Cho, Kyoung Ho) 1.7, 1.3; 2. Bulpae Gisang (Choi, Bum Hyun) 1.3; 3. Royal Missile (Jo, In Kwen) 4.2

Distances: 2.5 lengths/8 lengths – 14 ran

Race 11: F3 1400M (Allowance V-B) – 1. K Triple (Yang, Hee Jin) 4.2, 1.6; 2. V Train (Kim, Dong Chul) 1.5; 3. Jewang Tansaeng (Choi, Won Joon) 2.2

Distances: 3 lengths/3 lengths – 10 ran

Saturday April 3, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Seouruikeunbyeol (Lee, Joon Chel) 3.5, 1.7; 2. Finezif (Park, Tae Jong) 1.4; 3. Bongguhwang (Ji, Ha Ju) 6.9

Distances: 3 lengths/Neck – 13 ran

Race 2: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Myeongmun Gabo (Choi, Bum Hyun) 4.9, 1.7; 2. Napalsori (Moon, Se Young) 3.4; 3. Helmitonia (Yoo, Seung Wan) 5.8

Distances: Head/1.5 lengths – 13 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Raipai (Yoo, Seung Wan) 3.6, 1.3; 2. Chuwolchupung (Won, Jung Il) 1.2; 3. Golden Impact (Moon, Se Young) 1.9

Distances: 6 lengths/0.5 lengths – 7 ran

Race 4: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Worincheongang (Lee, Dong Kug) 2.4, 1.3; 2. Cheongmyeong (Lee, Joon Chel) 4.7; 3. Myeongnang Gongju (Lee, Gi Hweoi) 2.3

Distances: 1 length/0.75 lengths – 12 ran

Race 5: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Balhaemyeongjang (Lee, Jun Dong) 2.7, 1.2; 2. Dear Speed (Park, Tae Jong) 6.7; 3. Honggwang (Oh, Kyoung Hoan) 2.7

Distances: 7 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 6: D6 1200M (Weight for Age) – 1. She Strong (Shin, Hyoung Chul) 3.5, 1.5; 2. Super Missile (Park, Byeong Yun) 1.7; 3. Last Cherokee (Moon, Jung Kyun) 7.7

Distances: 1 length/0.5 lengths – 12 ran

Race 7: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Greeley’s Match (Moon, Se Young) 1.7, 1.2; 2. Great Hero (Shin, Hyoung Chul) 1.7; 3. Dark Million (Choi, Bum Hyun) 2.1

Distances: 5 lengths/3 lengths – 9 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance IV-B) – 1. Euro Fighter (Moon, Jung Kyun) 2.1, 1.2; 2. Nice Keeping (Lee, Jun Dong) 1.3; 3. Yeowangmanse (Shin, Hyoung Chul) 1.6

Distances: 4 lengths/2.5 lengths – 9 ran

Race 9: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. D. Day (Won, Jung Il) 3.8, 1.5; 2. Grand Money (Park, Tae Jong) 1.3; 3. Cheot Insang (Yoo, Sang Wan) 1.5

Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 10: F2 1800M (Handicap) – 1. Baramsan (Lee, Joon Chel) 56.7, 5.6; 2. National Leader (Jung, Ki Yong) 1.5; 3. Ujucheoreom (Moon, Jung Kyun) 2.3

Distances: 3 lengths/Nose – 14 ran

Race 11: D1 2000M (Handicap) – 1. Love Cat (Choi, Bum Hyun) 2.1, 1.2; 2. Chamgippeum (Lee, Gi Hweoi) 3.9; 3. Nice Good (Ji, Ha Ju) 3.3

Distances: 4 lengths/Head – 11 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Gayabobae (Yang, Hee Jin) 3.4, 1.2; 2. Huimangbong (Oh, Kyoung Hoan) 1.3; Best Day (Shin, Hyoung Chul) 1.4

Distances: 1.75 lengths/Nose – 8 ran

Sunday March 28, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Obyeongieo (Park, Tae Jong) 23.6, 4.0; 2. Apgwon (Moon, Jung Kyun) 1.8; 3. Ganghotansaeng (Oh, Kyoung Hoan) 2.6

Distances: 0.5 & 1.75 lengths (Disqualification)/0.5 lengths – 14 ran

Race 2: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Winning Man (Lee, Gi Woong) 13.8, 3.0; 2. Bada Olle (Choi, Bum Hyun) 1.8; 3. Cheonhajangsa (Jung, Ki Yong) 2.3

Distances: 2.5 lengths/Neck – 14 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Victory Camp (Lee, Ae Li) 4.2, 1.7; 2. Defcon (Lee, Joon Chel) 2.7; 3. Prelude (Kim, Cheol Ho) 6.9

Distances: 2 lengths/Neck – 12 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Wind Crown (Park, Tae Jong) 2.4, 1.3; 2. Gangnukan Sungnija (Kim, Dong Chul) 1.5; 3. Jet Bliss (Choi, Bum Hyun) 1.8

Distances: 4 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 5: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Hyeolmangbong (Kim, Young Jin) 5.3, 2.4; 2. Big Gun (Choi, Bum Hyun) 4.5; 3. Wine Hyanggi (Lee, Ae Li) 3.1

Distances: 0.75 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 6: F4 1000M (Weight for Age) – 1= Gwangsokcheoreom (Moon, Se Young) 2.1, 1.2; 1= Burning Sky (Yang, Hee Jin)  3. Silent Dashing (Jung, Ki Yong) 2.2

Distaces: Dead Heat/0.5 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Big Easy (Jung, Ki Yong) 3.5, 2.4; 2. Fier Field (Park, Tae Jong) 1.4; 3. Excellent Holls (Choi, Bum Hyun) 2.9

Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 8: F3 1700M (Allowance VI-B) – 1. Luciano’s Song (Moon, Se Young) 7.5, 1.7; 2. Seoului Gangja (Park, Tae Jong) 1.2; 3. Dream Heart (Choi, Bum Hyun) 2.5

Distances: 2 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 9: D1 2000M (Handicap) Sports Donga Cup – 1. Seungundaeseung (Yoo, Sang Wan) 4.5, 1.6; 2. Free Woody (Lee, Joon Chel) 1.8; 3. Taesanbukdu (Moon, Se Young) 1.2

Distances: 0.5 lengths/Neck – 9 ran

Race 10: D2 1900M (Handicap) – 1. Money Teukgeup (Park, Tae Jong) 3.0, 1.2; 2. Brothers (Jung, Ki Yong) 1.2; 3. Dansimga (Park, Byeong Yun) 1.7

Distances: 1 length/8 lengths – 12 ran

Race 11: D3 1400M (Allowance V-B) – 1. Jaemi Best (Boo, Min Ho) 2.5, 1.4; 2. Believe Win (Yang, Hee Jin) 4.0; 3. Baekdu Beonjjeok (Lee, Gi Hwoi) 8.9

Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Saturday March 27, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Jeokbyeokgang (Jung, Ki Yong) 13.7, 3.2; 2. Best Holls (Lee, Sang Hyeok) 1.8; 3. Anseong Chukje (Moon, Se Young) 1.0

Distances: 4 lengths.0.5 lengths – 13 ran

Race 2: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Legal Lady (Cho, Kyoung Ho) 8.3, 2.1; 2. Field Liner (Oh, Kyoung Hoan) 1.2; 3. Illomaejin (Park, Tae Jong) 1.5

Distances: 3 lengths/7 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Master Chief (Choi, Bum Hyun) 2.8, 1.2; 2. Chicken Game (Park, Byeong Yun) 1.2; 3. New Heroine (Kim, Dong Chul) 3.9

Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1300M (Weight for Age) – 1. Dancho (Jo, In Kwen) 5.3, 1.6; 2. Adam One (Yoo, Sang Wan) 2.7; 3. Fortunata (Cho, Kyoung Ho) 5.8

Distances: 3 lengths/1.25 lengths

Race 5: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Oriental cat (Jo, In Kwen) 1.6, 1.2; 2. Flyace (Moon, Jung Kyun) 1.7; 3. Seoul Yeongung (Moon, Se Young) 1.7

Distances: 1.75 lengths/1 length – 12 ran

Race 6: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Good Party (Jung, Ki Yong) 2.9, 1.6; 2. Chart One (Lee, Gi Woong) 5.8; 3. Capture Enemy (Yang, Hee Jin) 1.2

Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 14 ran

Race 7: D5 1400M (Weight for Age) – 1. Medlin Speed (Park, Tae Jong) 2.1, 1.4; 2. Silver Way (Moon, Se Young) 2.2; 3. Top Myeongye (Cho, Kyoung Ho) 2.8

Distances: 3 lengths/2 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Cheonsangjeil (Moon, Jung Kyun) 17.6, 3.2; 2. Nuriyeongung (Jung, Ki Yong) 1.3; 3. Myeonggwang (Jun, Duck Yong) 3.4

Distances: 0.5 lengths/1 length – 11 ran

Race 9: D3 1800M (Handicap) – 1. Mr. Swing (Moon, Jung Kyun) 6.4, 2.6; 2. Top Seed (Choi, Bum Hyun) 1.5; 3. Mr. Calgary (Jo, In Kwen) 2.3

Distances: Head/4 lengths – 14 ran

Race 10: F2 1800M (Allowance V-B) – 1. Khaki Halls (Shin, Hyoung Chul) 4.8, 1.8; 2. Mr. Loving Life (Cho, Kyoung Ho) 1.9; 3. Dr. Twobillion (Kim, Cheol Ho) 1.4

Distances: 2.5 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 11: D2 1900M (Handicap) – 1. Red Sky (Moon, Se Young) 3.7, 1.7; 2. Gwacheon Jijon (Yoon, Tae Hyoug) 1.4; 3. Baengnakgo (Park, Tae Jong) 3.4

Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance IV-B) – 1. Raon Chamber (Cho, Kyoung Ho) 1.9, 1.2; 2. Haengbokan Gyejeol (Park, Sang Woo) 2.0; 3. Blue Band Carmen (Boo, Min Ho) 18.7

Distances: 6 lengths/0.5 lengths – 13 ran

Sunday March 21, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M (Weight for Age) – 1. High Spirit (Cho, Kyoung Ho) 3.4, 1.5; 2. Limited (Park, Tae Jong) 1.2; 3. Bokgil (Moon, Jung Kyun) 2.2

Distances: 4 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 2: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Tango Step (Moon, Jung Kyun) 6.2, 1.9; 2. Seolmaseolma (Choi, Bum Hyun) 1.7; 3. Oseongjari (Lee, Sang Hyeok) 2.2

Distances: 2.5 lengths/Neck – 12 ran

Race 3: D5 1200M (Weight for Age) – 1 Beongaemori (Lee, Ae Li) 55.6, 6.5; 2. Harue (Park, Tae Jong) 1.1; 3. Geumbogi (Cho, Kyoung Ho) 2.9

Distances: Neck/3 lengths – 9 ran

Race 4: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Sumba (Jung, Ki Yong) 4.4, 2.0; 2. Eastern Dancer (Shin, Hyoung Chul) 1.5; 3. Gippeun Sesang (Won, Jung Il) 2.2

Distances: 2.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 5: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Silk Road (Lee, Jun Dong) 1.5, 1.1; 2. Baengnyeonsarang (Jung, Ki Yong) 4.2; 3. Bukgeukgom (Lee, Sang Hyeok) 5.6

Distances: 5 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 6: D4 1800M (Allowance III-B) – 1. Murim Choegang (Choi, Bum Hyun) 1.3, 1.0; 2. Mugyeoljeom (Lee, Dong Kug) 3.2; 3. Gamgyeok Sidae (Cho, Kyoung Ho) 1.8

Distances: 6 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Dongbanguigijeok (Oh, Kyoung Hoan) 2.3, 1.4; 2. Daewangho (Park, Byeong Yun) 2.1; 3. Viva Boryeong (Park, Sang Woo) 12.4

Distances: 1.25 lengths/4 lengths – 9 ran

Race 8: D3 1800M (AllowanceV-B) – 1. Blooming (Jung, Ki Yong) 1.6, 1.3; 2. Gold Mane (Han, Sung Youl) 2.4; 3. Jeil Beonjjeok (Lee, Gi Hweoi) 2.1

Distances: 1 length/1.5 lengths – 14 ran

Race 9: D2 1900M (Handicap) – 1. Daesahyeong (Lee, Sang Hyeok) 6.8, 2.1; 2. Yonggeol (Han, Sung Youl) 4.4; 3= Taepungchukje (Moon, Jung Kyun) 2.3; 3=Cheongsan Miin (Lee, Joon Chel) 1.4

Distances: 3 lengths/Dead Heat

Race 10: F1 2000M (Handicap) – 1. Bally Brae (Oh, Kyoung Hoan) 2.0, 1.2; 2. Free Hugs (Cho, Kyoung Ho) 1.6; 3. Necromancer (Park, Tae Jong) 2.9

Distances: 1 length/6 lengths – 8 ran

Race 11: F3 1400M (Allowance VI-B) – 1. Geumbi (Cho, Kyoung Ho) 14.2, 2.1; 2. Real Kingdom (Park, Si Cheon) 2.9; 3. Hwanho (Lee, Sang Hyeok) 3.6

Distances: 2.5 lengths/Head – 12 ran

Saturday March 20, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Haetbitchorong (Ham, Wan Sik) 6.8, 2.2; 2. Artist (Moon, Jung Kyun) 8.9; 3. Dan Land (Kim, Cheol Ho) 1.3

Distances: 0.5 lengths/1.75 lengths – 13 ran

Race 2: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Fortune Cookie (Ham, Wan Sik) 68.6, 5.6; 2. Hwa Jin (Boo, Min Ho) 1.7; 3. Seungnimaru (Yang, Hee Jin) 13.7

Distances: 0.75 lengths/6 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Saeroun Gangja (Jeong, Pyung Soo) 3.9, 1.5; 2. Rose Line (Oh, Kyoung Hoan) 1.1; 3. Flying Punch (Cho, Kyoung Ho) 3.5

Distances: 1 length/1 length – 11 ran

Race 4: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Deosen (Won, Jung Il) 3.2, 1.5; 2. Center Point (Kim, Hae Sun) 1.6; 3. Wanbyeokdungi (Ham, Wan Sik) 1.6

Distances: 1.75 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 5: D5 1200M (Weight forAge) – 1. Haneolgeom (Oh, Kyoung Hoan) 1.6, 1.1; 2. Hwallyeok Plus (Shin, Hyoung Chul) 2.3; 3. Bulkkot Jangsa (Kim, Sug Bong) 3.7

Distances: 4 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1400M (Weight for Age) – 1. Tamnaseontaek (Shin, Hyoung Chul) 4.3, 2.0; 2. Andy’s Runner (Park, Tae Jong) 1.5; 3. Absolute Winner (Han, Sung Youl) 1.4

Distances: 1.75 lengths/Head – 14 ran

Race 7: F3 1700M (Allowance VI-B) – 1. Indian Secret (Won, Jung Il) 6.8, 1.7; 2. Captain Hero (Moon, Jung Kyun) 8.1; 3. Carnival Betty (Kim, Hae Sun) 4.0

Distances: 2.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 8: D3 1700M (Allowance IV-B) – 1. Secret Woman (Choi, Bum Hyun) 5.1, 2.0; 2. Yeopungjudo (Kim, Dong Min) 6.6; 3. Uwi (Park, Byeong Yun) 4.4

Distances: 0.75 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 9: D21800M (Allowance V-B) – 1. Sinui Norae (Cho, Kyoung Ho) 1.4, 1.1; 2. Good Leader (Kim, Hae Sun) 4.6; 3. Hwansanguimulgyeol (Lee, Dong Kug) 1.6

Distances: 2.5 lengths/2.5 lengths – 14 ran

Race 10: F2 1900M (Handicap) – 1. Emperor Cugat (Han, Sung Youl) 7.1, 2.2; 2. Bandouiachim (Yoo, Jae Pil) 2.6; 3. Newdestination (Park, Tae Jong) 1.1

Distances: 6 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 11: D1 2000M (Handicap) – 1. Khanui Jeguk (Ham, Wan Sik) 1.7, 1.1; 2. Bungjeongmalli (Cho, Kyoung Ho) 1.5; 3. Machine Gun (1.5

Distances: 1.25 lengths/1 length – 12 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Cheonun (Choi, Bum Hyun) 2.0, 1.1; 2. Gounjit (Kim, Cheol Ho) 2.3; 3. Yuseongjeil (Lee, Ae Li) 4.3

Distances: 12 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Sunday March 14, 2010

Race 1: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Elite Course (Moon, Se Young) 1.4, 1.2; 2. Fire Canon (Won, Jung Il) 10.7; 3. New And Best (Lee, Dong Kug) 2.6

Distances: 6 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 2: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Yerimi (Ji, Ha Ju) 6.4, 1.7; 2. Meotjin Girl (Park, Si Cheon) 3.6; 3. Haedongbisang (Yoo, Seung Wan) 2.0

Distances: 3 lengths/0.75 lengths – 10 ran

Race 3: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Badayeosin (Moon, Se Young) 2.8, 1.5; 2. Skyland (Jo, In Kwen) 1.2; 3. Buk Gwang (Won, Jung Il) 3.7

Distances: Nose/Neck – 12 ran

Race 4: F4 1300M (Weight for Age) – 1. Saseong (Ji, Ha Ju) 11.2, 2.0; 2. Gilsangyeoui (Jun, Duck Yong) 1.3; 3. Hwanggeum Beak (Yoo, Seung Wan) 1.2

Distances: Head/3 lengths – 10 ran

Race 5: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Blue Band Zet (Boo, Min Ho) 2.1, 1.2; 2. Super Class (Kim, Dong Min) 2.0; 3. Seonbong Agnes (Kim Hae Sun) 2.2

Distances: Head/3 lengths – 10 ran

Race 6: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Raon Cheondung (Jo, In Kwen) 2.4, 1.2; 2. Bichui Adeul (Choi, Bum Hyun) 3.9; 3. Golden Wing (Moon, Jung Kyun) 2.0

Distances: 8 lengths/1.5 lengths – 13 ran

Race 7: D4 1800M Allowance III-B) – 1. Dongnyang Jijae (Moon, Se Young) 2.1, 1.2; 2. Mighty Blue (Kim, Hae Sun) 3.5; 3. Yongwang (Lee, Sang Hyeok) 2.0

Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 7 ran

Race 8: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Dosiro (Moon, Jung Kyun) 2.9, 1.3; 2. White Dreamer (Kim, Hae Sun) 1.8; 3. Happy Rider (Yoo, Seung Wan) 2.4

Distances: 0.75 lengths/Neck – 9 ran

Race 9: D1 1900M (Allowance V-B) – 1. Triple Seven (Choi, Bum Hyun) 1.9, 1.2; 2. Good Day (Kim, Cheol Ho) 1.3; 3. Natural Nine (Park, Sang Woo) 3.1

Distances: 1 length/0.5 lengths – 7 ran

Race 10: F1 2000M (Handicap) – 1. Bold Magic (Moon, Jung Kyun) 11.5, 2.7; 2. K J Khan (Lee, Gi Hweoi) 2.5; 3. Obaek Yechan (Park, Tae Jong) 1.2

Distances: 2.5 lengths/Head – 11 ran

Race 11: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Northern Ace (Moon, Se Young) 1.4, 1.0; 2. Special Volpony (Park, Sang Woo) 1.1; 3. Best Swing (Won, Jung Il) 1.8

Distances: 13 lengths/1 length – 10 ran

Saturday March 13, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1400M (Weight for Age) – 1. Weekend Party (Cho, Kyoung Ho) 1.9, 1.1; 2. Atom (Park, Byeong Yun) 1.3; 3. Napalsori (Moon, Se Young) 2,2

Distances: 1.5 lengths/0.75 lengths – 10 ran

Race 2: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Drill Ship (Yoo, Jae Pil) 2.0, 1.3; 2. Chowonui Hyanggi (Yoo, Seung Wan) 1.7; 3. Oroclass (Oh, Kyoung Hoan) 2.7

Distances: 0.75 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M (Weight for Age) – 1 Untouchable (Jung, Ki Yong) 3.9, 1.7; 2. Cheonmajisang (Yoon, Young Min) 1.8; 3. Glory Sun (Jo, In Kwen) 1.5

Distances: 2 lengths/2 lengths – 8 ran

Race 4: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Castle Pride (Jung, Ki Yong) 7.5, 1.6; 2. Samgwan Pilseung (Cho, Kyoung Ho) 1.1; 3. Devil’s Win (Yoo, Seung Wan) 2.4

Distances: Neck/2 lengths – 10 ran

Race 5: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Victory (Choi, Bum Hyun) 2.2, 1.2; 2. Saemmulcheoreom (Choi, Won Joon) 4.0; 3. Haneoldo (Oh, Kyoung Hoan) 1.9

Distances: 2 lengths/1 length – 12 ran

Race 6: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Smart Line (Lee, Sang Hyeok) 6.2, 1.7; 2. Issue Maker (Jo, In Kwen) 2.6; 3. Sen Pride (Won, Jung Il) 2.6

Distances: 1 length/5 lengths – 11 ran

Race 7: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Wonderful Money (Yoon, Tae Hyoug) 6.6, 2.3; 2. Donghae Suho (Lee, Sang Hyeok) 5.5; 3. Happy Champ (Kim, Hae Sun) 10.2

Distances: Head/0.5 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Jewang Gullim (Moon, Jung Kyun) 16.6, 6.1; 2. Horman (Park, Tae Jong) 1.1; 3. Double Classic (Lee, Sang Hyeok) 13.2

Distances: 4 lengths/2.5 lengths – 7 ran

Race 9: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Twin Victory (Moon, Jung Kyun) 9.6, 1.9; 2. Jungmuncheonjae (Park, Byeong Yun) 2.5; 3. Hanhyeolhwangbong (Park, Tae Jong) 2.0

Distances: 1.25 lengths/1.25 lengths – 10 ran

Race 10: F2 1800M (Handicap) – 1. Jumong (Moon, Se Young) 1.2, 1.0; 2. Great True (Yoon, Tae Hyoug) 4.4; 3. Mistergolden (Kim, Cheol Ho) 9.1

Distances: 3 lengths/Neck – 12 ran

Race 11: D2 1900M (Handicap) – 1. Guard Blue (Cho, Kyoung Ho) 2.2, 1.4; 2. Gwacheonhwalbo (Oh, Kyoung Hoan) 2.1; 3. Gangja Daewang (Lee, Gi Hweoi) 4.2

Distances: 2 lengths/4 lengths – 14 ran

Race 12: F3 1400M (Allowance VI-B) – 1. Dolpunguihaek (Cho, Kyoung Ho) 20.4, 4.1; 2. Sky Center (Choi, bum hyun) 2.0; 3. Chongalcheoreom (Moon, Se Young) 1.3

Distances: 1.25 lengths/1.75 lengths – 11 ran

Sunday March 7, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Kkonnuri (Lee, Joon Chel) 7.2, 3.0; 2. Slew Bubble (Kim, Cheol Ho) 5.3; 3. Muhandeunggeuk (Yoon, Young Min) 1.5

Distances: 0.75 lengths/Head – 7 ran

Race 2: D5 1400M (Weight for Age) – 1. Haetbitbeonjjeok (Moon, Se Young) 2.5, 1.5; 2. Jumurangma (Yoo, Sang Wan) 2.3; 3. Geosang (Oh, Kyoung Hoan) 4.0

Distances: 2.5 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Top Story (Jun, Duck Yong) 2.9, 1.4; 2. Wind Crown (Park, Tae Jong) 3.7; 3. Real Play (Kim, Dong Min) 2.1

Distances: 5 lengths/3 lengths – 14 ran

Race 4: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Winner Choice (Lee, Ae Li) 3.5, 1.6; 2. Gwangseokcheoreom (Moon, Se Young) 1.3

Distances: 0.75 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 5: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Finezif (Yoon, Tae Hyoug) 19.4, 2.0; 2. Baektan (Lee, Dong Kug) 3.7; 3. Balhaemyeongjang (Lee, Jun Dong) 1.1

Distances: 1.5 lengths/2.5 lengths – 10 ran

Race 6: D6 1300M (Weight for Age) – 1. World Classic (Yoo, Sang Wan) 17.0, 4.2; 2. Myeongjangbonsaek (Yang, Hee Jin) 6.7; 3. Moon, Princess (Won, Jung Il) 2.0

Distances: 4 lengths/0.75 lengths – 13 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance IV-B) – 1. Muganae (Park, Byeong Yun) 9.6, 2.4; 2. Nice Keeping (Lee, Jun Dong) 2.7; 3. Thirdway (Kim, Hae Sun) 1.6

Distances: 0.5 lengths/Nose – 12 ran

Race 8: D3 1800M (Handicap) – 1. Mubi Sinhwa (Lee, Dong Kug) 7.2, 2.0; 2. Cheot Insang (Yoo, Sang Wan) 3.4; 3. Uju Hamdae (Jung, Ki Yong) 1.9

Distances: 0.75 lengths/2 lengths – 14 ran

Race 9: F2 1900M (Handicap) – 1. Ujucheoreom (Moon, Jung Kyun) 33.5, 4.5; 2. Larrycat (Park, tae Jong) 1.4; 3. National Leader (Jung, Ki Yong) 1.6

Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 10: D2 1800M (Allowance V-B) – 1. Seonbongbulpae (Moon, Se Young) 2.9, 1.6; 2. Haetbit Jangsa (Moon, Jung Kyun) 5.2; 3. Seon San (Shin, Hyoung Chul) 3.7

Distances: 6 lengths/Nose – 14 ran

Race 11: F2 1400M Allowance VI-B) – 1. Great Hero (Shin, Hyoung Chul) 7.4, 2.0; 2. Rolling Grey (Kim, Dong Min) 2.4; 3. Cold Angel (Shin, Dae Jun) 3.6

Distances: 0.5 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Saturday March 6, 2010
Download Stewards Report

Race 1: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Black Legend (Kim, Sug Bong) 4.4, 1.9; 2. Western Prince (Kim, Hae Sun) 3.4; 3. Trired (Yang, hee Jin) 2.0

Distances: 4 lengths/Nose – 13 ran

Race 2: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Geumjaru (Park, tae Jong) 16.8, 3.0; 2. Chuwolchupung (Won, Jung Il) 1.0; 3. Seonampung (Lee, Dong Kug) 3.0

Distance: 1.25 lengths/Nose – 12 ran

Race 3: F4 1300M (Weight for Age) – 1. Yamang (Boo, Min Ho) 3.5, 1.3; 2. Cheonnyeondolpung (Won, Jung Il) 1.3; 3. Jindubong (Park, Si Cheon) 20.2

Distances: Neck/2.5 lengths – 11 ran

Race 4: D5 1300M (Weight for Age) – 1. The Almighty (Lee, Jun Dong) 1.3, 1.0; 2. Seoruikeunbyeol (Lee, Joon Chel) 2.2; 3. Happy Birthday (Moon, Se Young) 3.1

Distances: Neck/0.75 lengths – 14 ran

Race 5: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Triple J (Han, Sung Youl) 4.9, 1.5; 2. Concho Dancer (Kim, Dong Min) 1.0; 3. Seattle Lazer (Park, Byeong Yun) 4.8

Distances: 2 lengths/2 lengths – 10 ran

Race 6: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Gangcheolseon (Moon, Jung Kyun) 10.8, 2.6; 2. Oregon (Cho, Kyoung Ho) 2.1; 3. Ilgwangyung (Choi, Bum Hyun) 1.2

Distances: 1.5 lengths/Neck – 12 ran

Race 7: F3 1700M (Allowance VI-B) – 1. Hidden Guy (Cho, Kyoung Ho) 10.3, 3.8; 2. Baekjeonjeonseung (Yoo, Sang Wan) 2.3; 3. Hamchorong (Jung, Ki Yong) 1.6

Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 8: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Daehanbobae (Kim, Cheol Ho) 32.1, 7.7; 2. Grand Thunder (Lee, Joon Chel) 2.2; 3. Cheolgamyeon (Jung, Ki Yong) 2.3

Distances: 3 lengths/2.5 lengths – 13 ran

Race 9: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Mango Cheongcheong (Yoo, Sang Wan) 6.1, 2.2; 2. Hanhyeolgeumgu (Yoo, Seung Wan) 2.2; 3. Bicheongeom (Cho, Kyoung Ho) 1.1

Distances: 0.75 lengths/Neck – 12 ran

Race 10: D1 1900M (Handicap) – 1. Lucky Mountain (Park, Tae Jong) 2.2, 1.1; 2. New Rider (Moon, Se Young) 1.7; 3. Indiana Dream (Choi, Jeung Seob) 11.5

Distances: 1.25 lengths/6 lengths – 13 ran

Race 11: F1 2000M (Handicap) – 1. Big Sox (Yoo, Seung Wan) 40.8, 5.9; 2. Soseono (Moon, Jung Kyun) 5.0; 3. Key To Success (Choi, Bum Hyun) 6.6

Distances: 1.5 lengths/1.75 lengths – 13 ran

Race 12: D5 1400M (Weight for Age) – 1. Yeah Strike (Park, Si Cheon) 1.7, 1.1; 2. Baekbongnyeong (Moon, Se Young) 1.3; 3. Golden Oasis (Jo, In Kwen) 1.7

Distances: 4 lengths/1 length – 12 ran

Sunday February 28, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Bada Olle (Lee, Sang Hyeok) 1.9, 1.1; 2. Gatepost (Jun, Ki Yong) 1.6; 3. Irwolseong (Seo, Do Soo) 2.3

Distances: 0.75 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Race 2: D5 1400M (Weight for Age) – 1. Excellent Holls (Lee, Sang Hyeok) 5.9, 1.9; 2. Marudongja (Oh, Kyoung Hoan) 1.6; 3. Yongho Yakjin (Yang, Hee Jin) 3.8

Distances: 1.5 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Race 3: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Captain Deputy (Cho, Kyoung Ho) 8.4, 2.5; 2. Green Commander (Oh, Kyoung Hoan) 6.2; 3. Adam One (Yoo, Sang Wan) 22.5

Distances: 0.5 lengths/Nose – 14 ran

Race 4: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Mr. Rocky (Moon, Se Young) 2.1, 1.4; 2. Master Chief (Choi, Bum Hyun) 3.1; 3. Chicken Game (Park, Si Cheon) 2.7

Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 5: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Taeyangui Yeogeol (Kim, Dong Min) 1.9, 1.2; 2. Nike Seven (Oh, Kyoung Hoan) 1.6; 3. She Strong (Shin, Hyoung Chul) 1.9

Distances: 5 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Silver Mon (Boo, Min Ho) 1.6, 1.1; 2. Bigsister (Ham, Wan Sik) 11.4; 3. Jinjungbobae (Cho, Kyoung Ho) 3.1

Distances: 9 lengths/Neck – 14 ran

Race 7: F3 1700M (AllowanceVI-B) – 1. Dr. Twobillion (Kim, Cheol Ho) 1.5, 1.1; 2. Cheongpamyeongjang (Choi, Bum Hyun) 3.5; 3. Dream Heart (Moon, Jung Kyun) 2.0

Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 8: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Money Car (Park, Tae Jong) 1.0, 1.0; 2. Mr. Swing (Park, Eul Woon) 5.7; 3. Believe Win (Yang, Hee Jin) 25.2

Distances: 4 lengths/5 lengths – 13 ran

Race 9: D2 1900M (Handicap) – 1. Brothers (Jung, Ki Yong) 35.5, 4.6; 2. Ace Galloper (Cho, Kyoung Ho) 1.1; 3. Money Teukgeup (Park, Tae Jong) 1.5

Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 14 ran

Race 10: F1 2000M (Handicap) – 1. Haeungun Daewang (Yoo, Sang Wan) 6.5, 1.8; 2. Bukmyeongsingong (Ji, Ja Ju) 5.4; 3. Bulpae Gisang (Choi, Bum Hyun) 1.1

Distances: 1.5 lengths/0.5 lengths – 13 ran

Race 11: D4 1400M (Allowance IV-B) – 1. Dongbang Rose (Cho, Kyoung Ho) 2.2, 1.1; 2. Raon Glory (Jo, In Kwen) 1.7; 3. Haengbokan Party (Yoo, Seung Wan) 2.0

Distances: 2 lengths/Neck – 14 ran

Saturday February 27, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300(Weight for Age) – 1. Medlin Speed (Park, Tae Jong) 7.8, 2.1; 2. Hampyeong Cheonji (Oh, Kyoung Hoan) 2.8; 3. High Spirit (Moon, Se Young) 1.3

Distances: 4 lengths/4 lengths – 14 ran

Race 2: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Jangson (Yoo, Jae Pil) 1.9, 1.0; 2. Burning Sky (Yang, Hee Jin) 1.7; 3. Yongsan Hwangnyong (Park, tae Jong) 2.7

Distances: 0.5 lengths/1 length – 12 ran

Race 3: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Haengbokhan Miso (Lee, Joon Chel) 7.4, 2.3; 2. Apgwon (Moon, Jung Kyun) 3.5; 3. Haneolgeom (Choi, Jeung Seob) 3.1

Distances: 1.25 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Race 4: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Haengbokan Gyejeol (Park, Sang Woo) 2.5, 1.2; 2. Midas Run (Choi, Beom Hyun) 2.4; 3. Anseong Chukje (Moon, Se Young) 1.2

Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 5: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Challenge Vision (Yoon, Tae Hyoug) 3.1, 1.4; 2. Cheonhajangsa (Jung Ki Yong)1.4; 3. Rose Line (Boo, Min Ho) 1.8

Distances: 1.25 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 6: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Branton (Yoo, Sang Wan) 1.3, 1.0; 2. Gangnukan Sungnija (Yoon, Young Min) 2.1; 3. Main Flower (Park, Sang Woo) 1.4

Distances: 5 lengths/Nose – 12 ran

Race 7: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Tamnaseontaek (Moon, Se Young) 2.6, 1.2; 2. Super Fighter (Yang, Hee Jin) 1.3; 3. Padacheoreom (Lee, Dong Kug) 2.0

Distances: 2 lengths/7 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Chunpung (Cho, Kyoung Ho) 2.7, 1.2; 2. Gangcheolgengak (Ham, Wan Sik) 2.4; 3. Jumalui Haengbok (Kim, Hae Sun) 2.2

Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Blooming (Jung, Ki Yong) 2.0, 1.2; 2. Soul Warrior (Ham, Wan Sik) 3.6; 3. Baengnakgo (Park, Tae Jong) 3.5

Distances: 4 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 10: F2 1800M (Allowance VI-B) – 1. Tough Win (Cho, Kyoung Ho) 1.0, 1.0; 2. Sadae Gwangja (Choi, Beom Hyun) 2.5; 3. Cheonjidolpung (Boo, Min Ho) 3.7

Distances: 5 lengths/5 lengths – 14 ran

Race 11: D1 200M (Handicap) – 1. Love Cat (Choi, Beom Hyun) 3.1, 1.4; 2. Jeokdaejeok (Moon, Se Young) 1.6; 3. Baengnyeonbong (Oh, Kyoung Hoan) 1.6

Distances: 0.75 lengths/1 length – 14 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Full Step (Yoo, Sang Wan) 4.2, 1.8; 2. Fier Field (Park, Tae Jong) 1.5; 3. Kkonnam (Moon, Se Young) 3.9

Distances: 1.25 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Sunday February 21, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Gyemyeongui Bit (Han, Sung Youl) 7.4, 2.7; 2. Dongbang Heroine (Seo, Do Soo) 2.5; 3. Limited (Lee, Gi Hweoi) 1.9

Distances: 2.5 lengths/Head – 14 ran

Race 2: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Hwanggeumjandi (Yoo, Seung Wan) 9.9, 2.5; 2. Geumbi (Han, Sung Youl) 1.4; 3. Dancho (Jo, In Kwen) 3.0

Distances: 1.5 lengths/4 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Raon Gems (Jo, In Kwen) 1.3, 1.0; 2. Silk Road (Lee, Jun Dong) 2.7; 3. Victory Camp (Lee, Ae Li) 1.5

Distances: 3 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Shout Hani (Yoo, Seung Wan) 2.2, 1.3; 2. Cheonmajisang (Yoon, Young Min) 11.0; 3. Super Taepung (Park, Tae Jong) 1.7

Distances: 7 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 5: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Gounjit (Kim, Cheol Ho) 6.0, 1.9; 2. Bipa (Kim, Hae Sun) 1.9; 3. Olle Dreamer (Moon, Se Young) 1.4

Distances: Neck/1 length – 14 ran

Race 6: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Yeonseungdojeon (Park, Tae Jong) 1.3, 1.1; 2. Dasibogi (Lee, Joon Chel) 8.7; 3. Yongwang (Lee, Sang Hyeok) 4.3

Distances: 6 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 7: D3 1800M (Handicap) – 1. Mannamui Chubok (Choi, Beom Hyun) 9.7, 2.9; 2. Yeongsilbit (Lee, Jung Sun) 2.5; 3. Tummim (Yoo, Seung Wan) 10.3

Distances: 1.25 lengths/Neck – 14 ran

Race 8: D1 1900M (Handicap) – 1. Khanui Jeguk (Ham, Wan Sik) 12.2, 3.1; 2. Machine Gun (Moon, Se Young) 2.2; 3. Gi Ra Seong (Choi, Beom Hyun) 1.8

Distances: 4 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 9: F2 1400M (Allowance I-A) Segye Ilbo Stakes Listed – 1. Florida Sox (Boo, Min Ho) 4.0, 1.8; 2. Jangjagang (Park, Tae Jong) 1.7; 3. Gippeumnuri (Moon, Se Young) 1.3

Distances: 7 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 10: F3 1700M (Allowance VI-B) – 1. Emperir Cugat (Han, Sung Youl) 6.1, 2.3; 2. Seoului Gangja (Yoo, Sang Wan) 4.4; 3. Luciano’s Song (Moon, Se Young) 1.7

Distances: 2 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 11: D5 1400M (Weight for Age) – 1. Myeonggwan (Jun, Duck Yong) 15.2, 2.3; 2. Cheonun (Choi, Beom Hyun) 1.3; 3. Lucky Money (Park, Tae Jong) 1.3

Distances: 4 lengths/4 lengths – 12 ran

Saturday February 20, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Devil’s Win (Lee, Sung hwan) 3.5, 1.5; 2. Supex hero (Lee, Sang Hyeok) 1.6; 3. High Dreamer (Lee, Gi Woong) 3.9
Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 2: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Gangcheoljangsa (Han, Sung Youl) 2.4, 1.2; 2. Opera Yeowang (Yoon, Tae Hyoug) 1.3; 3. Best Holls (Lee, Sang Hyeok) 2.7

Distances: 1.75 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 3: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Carnival Betty (Kim, Hae Sun) 4.3, 1.5; 2. Deosen (Cho, Kyoung Ho) 10.3; 3. Eastern Dancer (Shin, Hyoung Chul) 1.9

Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 4: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Nauibobae (Moon, Se Young) 1.5, 1.1; 2. Chamsomang (Jo, In Kwen) 8.5; 3. Hiroo Dreamer (Yoon, Young Min) 12.8

Distances: 1.5 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 5: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Napalsori (Moon, Se Young) 8.7, 2.6; 2. New And Best (Lee, Dong Kug) 1.3; 3. Perfect Tiger (Lee, Sang Hyeok) 4.9

Distances: 3 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1400M (Weight for Age) – 1. Selah (Oh, Kyoung Hoan) 4.9, 2.0; 2. Absolute Winner (Han, Sung Youl) 2.6; 3. Big Bolt (Park, Tae Jong) 1.9

Distances: Neck/6 lengths – 14 ran

Race 7: F3 1400M (Allowance VI-B) – 1. Juamdaegun (Kim, Cheol Ho) 2.6, 1.5; 2. Greeley’s Match (Moon, Se Young) 1.3; 3. Green Empire (Lee, Dong Kug) 3.8

Distances: 7 lengths/2.5 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Saebyeogi (Yoon, Tae Hyoug) 7.0, 1.6; 2. Murim Cheogang (Yoo, Sang Wan) 1.2; 3. Choegang Combi (Ham, Wan Sik) 3.6

Distances: 1.25 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Manjeomhwanhui (Moon, Se Young) 1.8, 1.1; 2. Free Bird (Hwang, Soon Do) 3.4; 3. Jisang Mujeok (Yoon, Young Min) 2.1

Distances: 6 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 10: D2 1800M (Handicap) – 1. Centum (Yoo, Sang Wan) 23.0, 7.1; 2. Major Girl (Ham, Wan Sik) 1.9; 3. Hallsinbi (Moon, Se Young) 2.8

Distances: Neck/Nose – 13 ran

Race 11: F1 1900M (Handicap) – 1. Bally Brae (Moon, Se Young) 2.7, 1.3; 2. K J Khan (Jo, In Kwen) 4.0; 3. Baekjeonmupae (Yoo, Sang Wan) 1.2

Distances: 6 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Hushtilled (Moon, Se Young) 1.6, 1.2; 2. Dongbanguigijeok (Yoo, Sang Wan) 4.8; 3. Love Geummedal (Jun, Duck Yong) 4.9

Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 14 ran

Sunday February 7, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Harue (Park, Tae Jong) 1.2, 1.0; 2. Trired (Yang, Hee Jin) 3.1; 3. Triple Gamdong (Choi, Won Joon) 2.6
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 13 ran

Race 2: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Blue Band Sonic (Boo, Min Ho) 1.6, 1.2; 2. Saeroungamun (Yoo, Seung Wan) 2.0; 3. Center Point (Lee, Gi Hweoi) 7.4
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Descente (Choi, Beom Hyun) 2.3, 1.2; 2. Cherokee Girl (Moon, Jung Kyun) 2.3; 3. Top Story (Jun, Duck Yong) 3.4
Distances: 9 lengths/Nose – 14 ran

Race 4: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Kanui Byeol (Cho, Kyoung Ho) 3.2, 1.4; 2. Black Label (Park, Byeong Yun) 2.5; 3. Baekbongnyeong (Park, Tae Jong) 2.2 – 14 ran

Race 5: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Ganghotansaeng (Oh, Kyoung Hoan) 2.8, 1.3; 2. Concho Dancer (Kim, Dong Min) 1.9; 3. Ten Point (Boo, Min Ho) 3.6
Distances: 2 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1400M (Weight for Age) – 1. Bicheongeom (Cho, Kyoung Ho) 2.2, 1.3; 2. Gilsangyeoui (Jun, Duck Yong) 6.8; 3. Helmitonia (Yoo, Seung Wan) 1.9
Distances: 4 lengths/5 lengths – 14 ran

Race 7: D4 1700M 9Allowance V-B) – 1. Mr. Calgary (Jo, In Kwen) 10.2, 2.5; 2. Cherokee Man (Park, Tae Jong) 1.7; 3. Special Volpony (Park, Sang Woo) 3.3
Distances: 4 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 8: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Gangja Daewang (Yoo, Sang Wan) 13.9, 3.2; 2. Jangbi Sarang (Choi, Beom Hyun) 3.4; 3. Grand Money (Jo, In Kwen) 1.4
Distances: 1 length/0.5 lengths – 14 ran

Race 9: F1 2000M (Handicap) – 1. Noubeau Riche (Han, Sung Youl) 8.7, 2.1; 2. Seoul Teukgeup (Lee, Joon Chel) 2.4; 3. Wind King (Cho, Kyoung Ho) 1.3
Distances: 1.5 lengths/2.5 lengths – 14 ran

Race 10: D2 1900M (Allowance V-B) – 1. Seon San (Yang, Hee Jin) 46.7, 7.0; 2. Sesemanse (Moon, Jung Kyun) 4.0; 3. Do Win (Park, Byeong Yun) 3.0
Distances: 2 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 11: F3 1400M (Allowance V-B) – 1. Arabian Bird (Jo, In Kwen) 2.2, 1.3; 2. Cold Angel (Shin, Dae Jun) 6.0; 3. Sky Center (Yoo, Seung Wan) 2.1
Distances: Neck/0.5 lengths – 11 ran

Saturday February 6, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M (Weight for Age) – 1. Gwanggyo Yeogeol (Yoo, Mi Ra) 9.5, 2.7; 2. Hwanggeumgalgi (Park, Byeong Yun) 2.3; 3. Bulkkon Nara (Lee, Gi Hweoi) 1.2
Distances: 0.75 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Race 2: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Gayabobae (Yang, Hee Jin) 4.5, 1.8; 2. The Almighty (Lee, Jun Dong) 2.2; 3. Raon Cheondung (Jo, In Kwen) 2.0
Distances: 0.5 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 3: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Golden Impression (Han, Sung Youl) 3.6, 1.5; 2. Daeseungmubi (Kim, Dong Min) 8.7; 3. Hwanggeum Beak (Yoo, Seung Wan) 2.1
Distances: 1.75 lengths/Nose – 14 ran

Race 4: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Myeongnang Gongju (Hwang, Soon Do) 22.4, 3.7; 2. Saeroungangja (Moon, Jung Kyun) 2.2; 3. Taegeuksarang (Yoo, Mi Ra) 1.8
Distances: 3 lengths/3 lengths – 13 ran

Race 5: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Yeah Strike (Park, Si Cheon) 2.5, 1.3; 2. Kkonnuri (Lee, Joon Chel) 1.6; 3. Chuwolchupung (Moon, Jung Kyun) 2.2
Distances: 6 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1400M (Weight for Age) – 1. Isang (Park, Byeong Yun) 4.3, 1.4; 2. Jumurangma (Yoo, Sang Wan) 5.0; 3. Huimang Party (Yoo, Seung Wan) 15.0
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Uju Hamdae (Choi, Beom Hyun) 2.6, 1.3; 2. Mipung (Oh, Kyoung Hoan) 1.6; 3. Happy Rider (Jo, In Kwen) 6.8
Distances: 0.75 lengths/1 length – 12 ran

Race 8: D3 1700M (Handicap) – 1. Chowon Dream (Park, Tae Jong) 2.9, 1.4; 2. Jamiseong (Yoo, Seung Wan) 3.2; 3. Yeopungjudo (Lee, Gi Hweoi) 19.5
Distances: Neck/0.75 lengths – 12 ran

Race 9: F2 1900M (Handicap) – 1. Key To Success (Choi, Beom Hyun) 20.6, 3.1; 2. Jumong (Cho, Kyoung Ho) 1.0; 3. Badauibyeol (Park, Tae Jong) 1.6
Distances: Head/6 lengths – 10 ran

Race 10: D2 1900M (Handicap) – 1. Khanui Huye (Yoo, Sang Wan) 4.5, 1.7; 2. Siinui Norae (Cho, Kyoung Ho) 1.3; 3. Haetbit Jangsa (Moon, Jung Kyun) 3.1
Distances: 1 length/2 lengths – 13 ran

Race 11: D1 2000M (Handicap) – 1. Triple Seven (Choi, Beom Hyun) 7.6, 1.6; 2. Baekgwang (Park, Tae Jong) 1.0; 3. New Rider (Park, Si Cheon) 7.2
Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Magic Collar (Jo, In Kwen) 1.5, 1.1; 2. Thirdway (Kim, Hae Sun) 3.1; 3. Urim (Park, Byeong Yun) 3.4
Distances: 1.75 lengths/3 lengths – 14 ran

Sunday January 31, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M (Weight for Age) – 1. Beauteousness (Choi, Won Joon) 8.5, 1.9; 2. Sand Blow (Choi, Beom Hyun) 2.5; 3. Chart One (Lee, Gi Woong) 4.0
Distances: 0.75 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 2: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Bonsol (Jung, Ki Yong) 28.0, 4.3; 2. Silver Mon (Boo, Min Ho) 1.3; 3. Silver Way (Moon, Se Young) 1.3
Distances: Neck/2.5 lengths – 13 ran

Race 3: D6 1200M (Weight for Age) – 1. Bold Winds (Han, Sung Youl) 2.8, 1.4; 2. Apgwon (Moon, Jung Kyun) 1.5; 3. Tamnaseontaek (Moon, Se Young) 1.5
Distances: 1 length/1 length – 14 ran

Race 4: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Hawk Symphony (Toshiyuki Katok) 3.2, 1.5; 2. Highest Level (Park, Tae Jong) 1.4; 3. Samgwan Pilseung (Yoo, Sang Wan) 1.6
Distances: 1.5 lengths/Neck – 14 ran

Race 5: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Bandoui Mirae (Yoo, Seung Wan) 3.5, 1.3; 2. Branton (Yoo, Sang Wan) 2.0; 3. Super Fighter (Yang, Hee Jin) 1.9
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 6: D5 1300M (Weight for Age) – 1. Nice Keeping (Kim, Dong Min) 8.2, 2.1; 2. Oroclass (Lee, Ae Li) 18.0; 3. Juokgadeun (Lee, Dong Kug) 5.7
Distances: Neck/0.5 lengths – 13 ran

Race 7: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Jangta (Moon, Se Young) 3.2, 1.3; 2. Larrycat (Park Tae Jong) 1.2; 3. Taeyang Tap (Moon, Jung Kyun) 2.8
Distances: 4 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 8: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Money Car (Park, Tae Jong) 1.1, 1.1; 2. Uri Manse (Moon, Se Young) 1.7; 3. Jeil Beonjjeok (Jung, Ki Yong) 1.8
Distances: 7 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 9: D2 1900M (Handicap) – 1. Ganho Hewang (Yoo, Sang Wan) 2.8, 1.4; 2. Janggun Bada (Park, Tae Jong) 2.0; 3. Isfahan Teukgeup (Moon, Jung Kyun) 23.6
Distances: 7 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Race 10: F1 2000M (Handicap) – 1. DOngbanui Gangja (Choi, Beom Hyun) 1.1, 1.1; 2. Obaek Yechan (Park, Tae Jong) 1.4; 3. Bally Brae (Moon, Se Young) 2.3
Distances: 3 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 11: D4 1400M (Allowance IV-B) – 1. Dongbang Rose (Cho, Kyoung Ho) 1.4, 1.1; 2. Thunder Woman (Lee, Sung Hwan) 2.8; 3. Gold Ft. (Moon, Se Young) 2.0
Distances: 2.5 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Saturday January 30, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M (Weight for Age) – 1. Marudongja (Choi, Jeung Seob) 7.1, 2.0; 2. High Spirit (Moon, Se Young) 1.5; 3. Syabang Syabang (Park, Tae Jong) 2.6
Distances: 6 lengths/1 length – 14 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Eunbitjeonsa (Moon, Jung Kyun) 1.7, 1.1; 2. Nauibobae (Moon, Se Young) 1.7; 3. Skyland (Jo, In Kwen) 1.8
Distances: 3 lengths/1 length – 14 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Warzone Dancer (Yoo, Mi Ra) 14.2, 2.6; 2. Taeynagui Yeogeol (Kim, Dong Min) 1.5; 3. Challenge Vision (Yoon, Tae Hyoug) 1.7
Distances: 0.5 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Sun Viking (Jung, Ki Yong) 8.9, 1.6; 2. Blondie Queenca (Han, SUng Youl) 1.0; 3. Super Yongwang (Lee, Sang Hyeok) 1.7
Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1200M (Weight for Age) – 1. Gaseok Heroine (Kim, Cheol Ho) 3.0, 1.4; 2. Yuseongjeil (Lee, Ae Li) 2.2; 3. Golden Oasis (Cho, Kyoung Ho) 1.7
Distances: 1.25 lengths/2 lengths – 13 ran

Race 6: D5 1300M (Allowance V) – 1. Jumalui Haengbok (Kim, Hae Sun) 4.7, 1.5; 2. Happy Pyeongchang (Moon, Se Young) 1.1; 3. Ilgop Cheonsa (Jung, Ki Yong) 4.1
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 13 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Grand Thunder (Park, Tae Jong) 4.9, 1.4; 2. Mighty Blue (Lee, Ae Li) 7.9; 3. Ilgwangyung (Choi, Beom Hyun) 1.5
Distances: 0.75 lengths/Neck – 12 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Jampano (Lee, Dong Kug) 13.8, 2.9; 2. Gamgyeok Sidae (Moon, Se Young) 1.9; 3. Choisangbong (Moon, Jung Kyun) 3.3
Distances: 0.75 lengths/1 length – 12 ran

Race 9: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Top Seed (Choi, Beom Hyun) 10.9, 2.7; 2. Yonggeol (Han, Sung Youl) 2.5; 3. Victoria Captin (Lee, Sang Hyeok) 2.3
Distances: Nose/Neck – 12 ran

Race 10: F2 1800M (Allowance V-B) – 1. Daejayeon (Lee, Sang Hyeok) 3.9, 1.2; 2. Park’s Pride (Moon, Se Young) 1.1; 3. Mr. Loving Life (Ham, Wan Sik) 2.0
Distances: 25 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 11: D1 2000M (Handicap) – 1. Taesanbukdu (Moon, Se Young) 2.1, 1.2; 2. Love Cat (Choi, Beom Hyun) 1.4; 3. Jeokdaejeok (Choi, Won Joon) 5.5
Distances: 2 lengths/1 length – 11 ran

Race 12: D2 1400M (Handicap) – 1. Giant Rose (Jung, Ki Yong) 5.2, 2.0; 2. Happy Hero (Lee, Ae Li) 31.9; 3. Cheongnyongsaji (Ji, Ha Ju) 10.2
Distances: 1.5 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Sunday January 24, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M (Weight for Age) – 1. Bulkkot Jangsa (Toshiyuki Katoh) 56.3, 8.5; 2. Holiday King (Heo, Jae Young) 9.2; 3. Dongbang Heroine (Seo, Do Soo) 6.4
Distances: 1.5 lengths/Nose – 12 ran

Race 2: D6 1200< (Weight for Age) – 1. Babble Classic (Cho, Kyoung Ho) 1.5, 1.2; 2. Chicken Game (Park, Byeong Yun) 3.5; 3. Choedayeonseung (Lee, Gi Hweoi) 1.8
Distances: 4 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Anseong Chukje (Moon, Se Young) 2.7, 1.2; 2. Theme Choice (Lee, Gi Hweoi) 1.3; 3. Wangga (Moon, Jung Kyun) 7.8
Distances: 2.5 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M (Weight for Age) – 1. Florida Sox (Boo, Min Ho) 1.1, 1.1; 2. Storm Eagle (Lee, Sung Hwan) 1.2; 3. Peter Yojeong (Han, Sung Youl) 7.9
Distances: 12 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 5: D6 1200M (Weight for Age – 1. Andy’s Runner (Park, tae Jong) 2.1, 1.1; 2. Cheonhajangsa (Jung, Ki Yong) 2.9; 3. Limited (Lee, Gi Hweoi) 2.9
Distances: 2 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1300M (Allowance V) – 1 Daewangho (Park, Byeong Yun) 198.1, 23.8; 2. Haengbokhan Gyejeol (Han, Sung Youl) 3.5; 3. Selah (Jung, Ki Yong) 1.5
Distances: 2 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Jilpunggangho (Cho, Kyoung Ho) 4.0, 1.3; 2. Geumgangi (Moon, Se Young) 1.9; 3. Happy Rider (Lee, Sung Hwan) 5.1
Distances: 6 lengths/1.5 lengths – 11 ran

Race 8: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Badasin (Lee, Sang Hyeok) 3.7, 1.8; 2. Dosiro (Moon, Jung Kyun) 4.1; 3. Victor Hunter (Cho, Kyoung Ho) 1.7
Distances: 0.5 lengths/Neck – 11 ran

Race 9: F2 1800M (Allowance V-B) – 1. Tough Win (Cho, Kyoung Ho) 1.1, 1.1; 2. Newdestination (Park, Tae Jong) 1.4; 3. Yaho MK (Toshiyuki Katoh) 3.6
Distances: 10 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 10: D1 1900M (Handicap) – 1. Seungundaeseung (Lee, Gi Hweoi) 113.5, 11.3; 2. Machine Gun (Moon, Se Young) 1.7; 3. Holy Dreamer (Lee, Sung Hwan) 1.9
Distances: Neck/Neck – 14 ran

Race 11: F3 1300M (Allowance IV-B) – 1. Chongalcheoreom (Jun, Pyeong Soo) 9.3, 3.3; 2. Alpha Lady (Moon, Se Young) 1.2; 3. Soutehrn Express (Moon, Jung Kyun) 3.3
Distances: 0.75 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Saturday January 23, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M (Weight for Age) – 1. Myeonggwan (Jun, Duck Yong) 7.8, 1.7; 2. Battle Bingo (Jung, Pyeong Soo) 2.3; 3. Amiga Dancer (Yoo, Sang Wan) 1.7
Distances: 4 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 2: F4 1200M (Weight for Age) – 1. Belong To You (Lee, Gi Hweoi) 27.3, 3.7; 2. Carnival Betty (Kim, Hae Sun) 4.5; 3. Cheongnyeonam (Lee, Sung Hwan) 14.1
Distances: 0.75 lengths/Head – 14 ran

Race 3: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Eutteum Korea (Choi, Jeung Seob) 6.1, 2.0; 2. New And Best (Lee, Dong Kug) 1.4; 3. Janggunpo (Kim, Ok Sung) 3.1
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M (Weight for Age) – 1. Babble Time (Han, Sung Youl) 3.8, 1.3; 2. Nike Seven (Lee, Song Kug) 1.5; 3. Balhaemyeongjang (Lee, Jun Dong) 5.9
Distances: 1 length/1.25 lengths – 11 ran

Race 5: D5 1300M (Allowance V) – 1. Raon Chamber (Cho, Kyoung HO) 2.1, 1.1; 2. Sandeullae (Park, Tae Jong) 1.7; 3. Tracker (Lee, Joon Chel) 1.5
Distances: 3 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 6: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Giant Storm (Boo, Min Ho) – 1. 5.9, 2.1; 2. Seattle Rose (Moon, Jung Kyun) 11.3; 3. Murim Choegang (Kim, Ok Sung) 1.2
Distances: Nose/2.5 lengths – 12 ran

Race 7: D3 1700M (Handicap) – 1. Grand Champ (Park, Tae Jong) 2.1, 1.2; 2. Nunbusin Seongjang (Yoo, Sang Wan) 1.5; 3. Geumgangcheon (Moon, Jung Kyun) 12.3
Distances: Nose/3 lengths – 12 ran

Race 8: D2 1800M (Allowance V-B) – 1. Namchon Party (Cho, Kyoung Ho) 1.8, 1.2; 2. Gwacheon Jijon (Yoon, Tae Hyoug) 7.6; 3. Concours (Moon, Se Young) 1.7
Distances: 0.5 lengths/Nose – 13 ran

Race 9: F1 1900M (Handicap) – 1. Bulpae Gisang (Park, Tae Jong) 2.3, 1.2; 2. Baekjeonmupae (Yoo, Sang Wan) 1.3; 3. Haeungun Daewang (Lee, Gi Hweoi) 2.1
Distances: 0.75 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 10: F3 1400M (Allowance V-B) – 1. Cheonho (Toshiyuki Katoh) 1.5, 1.1; 2. Dr. Twobillion (Kim, Cheol Ho) 4.0, 1.4; 3. Free Bird (Hwang, Soon Do) 6.5
Distances: 7 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 11: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Yeonseungdojeon (Park, Tae Jong) 3.1, 1.4; 2. Nuri Jeonseol (Moon, Se Young) 1.4; 3. Mugyeoljeom (Kim, Hae Sun) 7.6
Distances: 9 lengths/3 lengths – 13 ran

Race 12: D5 1400M (Weight for Age) – 1. Super Rich (Cho, Kyoung Ho) 7.3, 2.0; 2. Cheonsangjeil (Moon, Jung Kyun) 1.1; 3. Lucky Money (Park, Tae Jong) 1.7
Distances: Nose/0.75 lengths – 12 ran

Sunday January 17, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M (WFA) – 1. Bicheongeom (Toshiyuki Katoh) 81.2, 7.4; 2. Real Victor (Lee, Sung Hwan) 1.1; 3. Trired (Moon, Se Young) 2.9
Distances: 0.5 lengths/8 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1200M (WFA) – 1. Teukbyeolhanseungun (Choi, Kyoung Ho) 19.1, 3.4; 2. Victory Camp (Lee, Ae Li) 1.2; 3. Cheondomalli (Jung, Ki Yong) 1.4
Distances: 7 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Golden Wing (Choi, Won Joon) 4.5, 1.5; 2. Yeah Strike (Park Si Cheon) 1.3; 3. Rose Line (Heo, Jae Young) 2.3
Distances: 2 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M (WFA) – 1. Juamdaegun (Kim, Cheol Ho) 1.6, 1.1; 2. Yongwang Family (Lee, Sang Hyeok) 1.5; 3. Cheonnhyeondolpung (Moon, Se Young) 1.3
Distances: 1.75 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1200M (WFA) – 1. Magic Collar (Jo, In Kwen) 1.2, 1.1; 2. Big Play (Cho, Kyoung Ho) 1.6; 3. Drill Ship (Yoo, Jae Pil) 12.1
Distances: 8 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 6: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Jumong (Moon, Se Young) 1.1, 1.0; 2. Emperor Cugat (Kim, Ok Sung) 2.3; 3. Indian Secret (Yoo, Sang Wan) 2.2
Distances: 2 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 7: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Luxury Jewang (Boo, Min Ho) 3.2, 1.3; 2. Seonbongbulpae (Cho, Kyoung Ho) 1.3; 3. Gold Mane (Moon, Se Young) 1.8
Distances: 2.5 lengths/5 lengths – 14 ran

Race 8: D2 1900M (Handicap) – 1. Bungjeongmalli (Cho, Kyoung Ho) 4.6, 1.8; 2. Gliding Future (Moon, Se Young) 2.0; 3. Choengsan Miin (Lee, Joon Chel) 1.8
Distances: 0.75 lengths/3 lengths – 14 ran

Race 9: F2 1900M (Handicap) – 1. Sadae Gwangja (Choi, Beom Hyun) 10.1, 3.4; 2. Mr. Loving Life (Moon, Se Young) 2.0; 3. Baramsan (Lee, Sang Hyeok) 2.3
Distances: 2.5 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Race 10: D4 1400M (Allowance IV-B) – 1. Ruby (Oh, Kyoung Hoan) 15.6, 1.8; 2. Lux Alba (Kim, Ok Sung) 3.9; 3. Segyeyusan (Park, Si Cheon) 2.8
Distances: 1.25 lengths/1 length – 10 ran

Race 11: D5 1300M (Allowance V) – 1. Horman (Han, Sung Youl) 2.2, 1.3; 2. Well Diamond (Park, Byeong Yun) 1.7; 3. Meotjyeobureo (Heo, Jae, Young) 5.8
Distances: 6 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Saturday January 16, 2010
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M (WFA) – 1. Myeongmun Gabo (Shin, Dae Jun) 1.8, 1.2; 2. Cheonhain (Yang, Hee Jin) 2.4; 3. Western Prince (Cho, Kyoung Ho) 1.4
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1200M (WFA) – 1. Ollie Dreamer (Moon, Se Young) 3.8, 1.3; 2. Kanui Byeol (Cho, Kyoung Ho) 1.0; 3. Shout Hani (Yoo, Seung Wan) 1.6
Distances: 1.25 lengths/1 length – 11 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Opera Yeowang (Yoon, Tae Hyoug) 1.7, 1.1; 2. Raon Gems (Jo, In Kwen) 1.6; 3. She Strong (Heo, Jae Young) 3.7
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 4: D6 1000M (WFA) – 1. Virgin Dreamer (Lee, Sung Hwan) 6.0, 1.6; 2. Taepyeongwon (Moon, Se Young) 1.1; 3. Donggang (Kim, Cheol Ho) 2.5
Distances: 4 lengths/Neck – 12 ran

Race 5: F4 1000M (WFA) – 1. Thirdway (Kim, Hae Sun) 5.6, 1.5; 2. Blue Band Sonic (Boo, Min Ho) 1.2; 3. Jangson (Yoo, Jae Pil) 1.2
Distances: 0.5 lengths/Head – 12 ran

Race 6: D5 1300M (WFA) – 1. Choegang Combi (Ham, Wan Sik) 3.3, 1.5; 2. Gangcheoljangsa (Kim, Ok Sung) 1.3; 3. Isang (Moon, Se Young) 2.3
Distances: 1 length/1.5 lengths – 11 ran

Race 7: D5 1400M (WFA) – 1. Euro Fighter (Yoo, Sang Wan) 6.6, 2.4; 2. Choenun (Choi, Beom Hyun) 2.8; 3. Absolute Winner (Kim, Ok Sung) 9.2
Distances: 1.25 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. The Sea God (Lee, Sang Hyeok) 2.5, 1.3; 2. Nuriyeongung (Ham, Wan Sik) 1.2; 3. Muganae (Park, Byeong Yun) 13.1
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: D4 1700M (Allowance V-B) – 1. Manjeomhwanhui (Moon, Se Young) 2.1, 1.2; 2. Saebyeogi (Lee, Joon Chel) 2.5; 3. Flying Forti (Ham, Wan Sik) 2.3
Distances: 2 lengths/1 length – 12 ran

Race 10: D3 18000M (Allowance V-B) – 1. Ace Galloper (Cho, Kyoung Ho) 1.0, 1.1; 2. Dark Million (Moon, Se Young) 1.6; 3. Black Man (Yoo, Sang Wan) 1.5
Distances: 12 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. Nujindo (Lee, Sang Hyeok) 92.0, 9.8; 2. Gi Ra Seong (Choi, Beom Hyun) 1.2; 3. Gang Gwon (Yoo, Sang Wan) 2.8
Distances: 2 lengths/1 length – 11 ran

Race 12: F3 1300M (Allowance V-B) – 1. Wonerful Sun (Choi, Beom Hyun) 2.3, 1.3; 2. Greeley’s Match (Lee, Sang Hyeok) 2.0; 3. The Great Khan (Moon, Se Young) 5.6
Distances: 0.5 lengths/6 lengths – 14 ran

Sunday January 10, 2010

Race 1: D6 1300M (WFA) – 1. Seongjangdongryeuk (Ham, Wan Sik) 48.7, 6.6; 2. Baekbongnyeong (Moon, Se Young) 1.2; 3. Super Class (Yoo, Seung Wan) 4.1
Distances: Neck/4 lengths – 12 ran

Race 2: D5 1200M (WFA) – 1. Geosang (Oh, Kyoung Hoan) 33.2, 6.1; 2. Wikiwiki (Yoon, Tae Hyoug) 1.1; 3. Bold Winds (Han, Sung Youl) 1.3
Distances: 1.25 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Jeonbyeokgang (Moon, Se Young) 3.6, 1.4; 2. Seouruikeunbyeol (Lee, Joon Chel) 1.1; 3. Concho Dancer (Kim, Dong Min) 2.2
Distances: 2.5 lengths/5 lengths – 11 ran

Race 4: F4 1000M (WFA) – 1. Collar Jacket (Moon, Se Young) 5.7, 1.9; 2. Eastern Dancer (Yoo, Sang Wan) 2.0; 3. Hwanggeum Beak (Lee, Dong Kug) 10.1
Distances: 2 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1400M (WFA) – 1. Muhancheongjeong (Park, Byeong Yun) 5.5, 1.9; 2. Babble Rose (Yoo, Seung Wan) 2.6; 3. Best Holls (Lee, Sang Hyeok) 6.3
Distances: 6 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 6: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Mideumi (Moon, Se Young) 5.2, 2.4; 2. Crown Champ (Park, Tae Jong) 1.2; 3. Gangcheolgeongak (Ham, Wan Sik) 8.1
Distances: 1.75 lengths/Nose – 7 ran

Race 7: D3 1700M (Hdcp) – 1. Hwansanguimulgyeol (Kim, Dong Chul) 2.2, 1.2; 2. Huimangdungi (Lee, Sung Hwan) 3.1; 3. Dreamer (Choi, Jeung Seob) 3.5
Distances: Nose/1 length – 12 ran

Race 8: F2 1800M (Allowance V-B) – 1. Soseono (Moon, Se Young) 2.8, 1.4; 2. Bug Guy (Moon, Jung Kyun) 10.9; 3. Top Plus (Kim, Cheol Ho) 12.9
Distances: 1.25 lengths/1 length – 12 ran

Race 9: D2 1900M (Allowance V-B) – 1 Shocking (Lee, Dong Kug) 18.1, 4.1; 2. Choedaepungsok (Kim, Ok Sung) 6.1; 3. Night Fever (Kim, Hae Sun) 4.0
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 10: D1 2000M (Allowance V-B) – 1. Good Day (Kim, Cheol Ho) – 1. 2.9, 1.4; 2. Balhaejanggun (Moon, Jung Kyun) 1.4; 3. Namchonuijijon (Jung, Ki Yong) 3.3
Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 10 ran

Race 11: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Gangja Daewang (Choi, Beom Hyun) 3.4, 1.6; 2. Chowon Dream (Park, Tae Jong) 1.3; 3. Mipung (Moon, Se Young) 1.6
Distance: 1.5 lengths/1 length – 10 ran

Saturday January 9, 2010

Race 1: D6 1300M (WFA) – 1. Geumbit Teukgeup (Jung, Ki Yong) 2.4, 1.3; 2. Bon Rising (Kim, Ok Sung) 1.1; 3. Bulkkon Nara (Moon, Se Young) 1.6
Distances: 12 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1200M (WFA) – 1. The Almighty (Jung, Ki Yong) 10.7, 2.7; 2. Suger Land (Kim, Sug Bong) 6.2; 3. New Edition (Kim, Cheol Ho) 2.5
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Daejiuichukje (Choi, Beom Hyun) 2.3, 1.3; 2. Kkonnuri (Lee, Joon Chel) 1.2; 3. Harue (Moon, Se Young) 2.1
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M (WFA) – 1. Midas Run (Park, Byeong Yun) 106.5, 15.1; 2. Lux WIn (Park, Tae Jong) 1.6; 3. Heukgyeong (Cho, Kyoung Ho) 1.8
Distances: 2.5 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 5: F4 1200M (WFA) – 1. Hwangneung (Park, Si Cheon) 3.6, 1.5; 2. Pilseung Korea (Choi, Beom Hyun) 1.5; 3. Weekend Party (Cho, Kyoung Ho) 7.3
DIstances: 1.25 lengths/1 length – 13 ran

Race 6: D5 1400M (WFA) – 1. Haengbokan Party (Cho, Kyoung Ho) 1.2, 1.0; 2. Good Message (Park, Tae Jong) 1.4; 3. Bulava (Lee, Song Kug) 1.6
Distances: 7 lengths/2.5 lengths – 11 ran

Race 7: F3 1400M (Allowance V-B) – 1. Gippeumnuri (Cho, Kyoung Ho) 1.3, 1.1; 2. Cheonji Beonjjeok (Oh, Kyoung Hoan) 5.4; 3. Bichui Jeonsa (Lee, Jung Sun) 21.3
Distances: 2 lengths.1 length – 14 ran

Race 8: D5 1700M (WFA) – 1. Uju Hamdae (Jung, Ki Yong) 4.6, 1.9; 2. Haetbitbeonjjeok (Park, Tae Jong) 1.5; 3. Silver Mon (Boo, Min Ho) 2.7
Distances: 1.5 lengths/Head – 12 ran

Race 9: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Chowonui Chueok (Yoon, Young Min) 29.7, 6.6; 2. Brothers (Jung, Ki Yong) 1.4; 3. Cheolgamyeon (Choi, Beom Hyun) 2.4
Distances: Head/0.5 lengths – 14 ran

Race 10: D2 1800M (Hdcp) – New Year Commemorative Stakes – 1. Baengnyeonbong (Oh, Kyoung Hoan) 7.7, 2.3; 2. Winner Prince (Park, Tae Jong) 1.3; 3. Fundahigh (Lee, Dong Kug) 5.8
Distances: 2 lengths/0.75 lengths – 13 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Ecton Cat (Kim, Cheol Ho) 29.2, 3.5; 2. Wind King (Cho, Kyoung Ho) 1.4; 3. Seoul Teukgeup (Lee, Joon Chel) 1.8
Distances: 3 lengths/2 lengths – 10 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Grand Money (Park, Tae Jong) 1.1, 1.0; 2. Huimangbong (Ham, Wan Sik) 1.9; 3. Daeseungippeum (Cho, Kyoung Ho) 3.4
Distances: 0.75 lengths/3 lengths – 10 ran

Sunday December 27, 2009

Race 1: D6 1400M (Allowance V) – 1. Celeris (Moon, Se Young) 4.3, 1.5; 2. Doryeongdo (Kim, Ok Sung) 4.6; 3. Uju Bihaeng (Hwang, Soon Do) 1.2
Distances: 3 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 2: F4 1700M (WFA) – 1. Hwanhuiui Hamseong (Yoo, Sang Wan) 2.7, 1.4; 2. Gippeun Sesang (Moon, Jung Kyun) 2.1; 3. Morning Delite (Ham, Wan Sik) 3.1
Distances: 2 lengths/1 length – 12 ran

Race 3: D5 1200M (WFA) – 1. Dongbang Rose (Cho, Kyoung Ho) 1.4, 1.1; 2. Mugyeoljeom (Kim, Hae Sun) 1.9; 3. Yuseongjeil (Lee, Ae Li) 1.4
Distances: 4 lengths.2.5 lengths – 13 ran

Race 4: D6 1200M (WFA) – 1. Fifty Niner (Moon, Se Young) 6.0, 1.6; 2. NIce Keeping (Cho, Kyoung Ho) 1.5; 3. Andy’s Runner (Lee, Joon Chel) 1.4
Distances: 2.5 lengths/2.5 lengths – 14 ran

Race 5: D6 1000M (WFA) – 1. Elite Course (Moon, Se Young) 1.6, 1.0; 2. Bandoui Mirae (Shin, Hyoung Chul) 1.9; 3. Heroine (Yoo, Jae Pil) 2.8
Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1300M (WFA) – 1. Dongbanguijijeok (Moon, Se Young) 3.4, 1.5; 2. Big Bolt (Park, Tae Jong) 1.7; 3. Speedy Run (Yoo, Mi Ra) 3.1
Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Cheonson (Moon, Se Young) 6.5, 1.8; 2. Victoria Captin (Lee, Sang Hyeok) 1.2; 3. Sangju Miin (Park, Tae Jong) 1.8
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 8: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Hongman (Park Byeong Yun) 13.9, 2.3; 2. Suseong Equus (Moon, Se Young) 2.0; 3. Cheongchun Bisang (Lee, Sang Hyeok) 8.2
Distances: 4 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 9: D1 1900M (Hdcp) – 1. Baekgwang (Park, Tae Jong) 1.4, 1.0; 2. Blue Pin (Cho, Kyoung Ho) 1.4; 3. Free Woodu (Lee, Joon Chel) 1.8
Distances: 1.75 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 10: F1 2000M (Hdcp) – 1. Obaek Yechan (Park, Tae Jong) 2.3, 1.3; 2. Bukmyeongsingong (Lee, Dong Kug) 1.9; 3. Storm Feet (Moon, Se Young) 3.6
Distances: 5 lengths/Neck – 14 ran

Race 11: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Money Car (Park, Tae Jong) 1.1, 1.0; 2. Gold Ft. (Yoshiyuki Aoki) 2.6; 3. Oregan (Cho, Kyoung Ho) 1.8
Distances: 15 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Saturday December 26, 2009

Race 1: D6 1400M (WFA) – 1. Jumalui Haengbok (Kim, Hae Sun) 36.0, 9.3; 2. Gatepost (Jung, Ki Yong) 1.3; 3. Wink (Yoo, Sang Wan) 1,9
Distances: 4 lengths/2 lengths – 14 ran

Race 2: D6 1000M (WFA) – 1. Haengbokhan Miso (Lee, Joon Chel) 7.1, 1.8; 2. Babble Classic (Han, Sung Youl) 1.3; 3. Gwacheon Mariro (Jung, Ki Yong) 1.4
Distances: 2 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 3: D5 1200M (WFA) – 1. Viking Bay (Won, JI) 15.5, 3.1; 2. Happy Pyeongchang (Moon, SY) 1.8; 3. Bipa (Kim, Hae Sun) 1.5
Distances: Head/1.5 lengths – 14 ran

Race 4: F4 1200M (WFA) – 1. Uigiyangyang (Moon, Se Young) 1.4, 1.1; 2. Yongwang Family (Lee, Sang Hyeok) 1.9; 3. Belong To You (Han, Sung Youl) 8.5
Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Race 5: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Cheot Insang (Kim, Ok Sung) 4.4, 1.8; 2. Top Seed (Moon, Se Young) 1.8; 3. Gorgeousness (Park, Tae Jong) 1.7
Distances: 2.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 6: D3 1700M (Hdcp) – 1. Uri Manse (Lee, Jung Sun) 11.5, 2.1; 2. Major Girl (Ham, Wan Sik) 1.1; 3. D Day (Won, Jung Il) 6.6
Distances: 1.25 lengths/Head – 14 ran

Race 7: F2 1800M (Allowance V-B) -1. Jangjagang (Park, Tae Jong) 5.0, 1.6; 2. Khaki Halls (Shin, Hyoung Chul) 1.4; 3. Victory Town (Cho, Kyoung Ho) 2.8
Distances: 4 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 8: D2 1900M (Hdcp) – 1. Good Will (Jo, In Kwen) 1.8, 1.2; 2. Jeokdaejeok (Choi, Won Joon) 2.4; 3. Giant Rose (Ham, Wan Sik) 5.5
Distances: 0.5 lengths/1 length – 13 ran

Race 9: F3 1400M (Allowance V-B) – 1. Tough Win (Cho, Kyoung Ho) 1.0, 1.1; 2. Cheonho (Oh, Kyoung Hoan) 1.3; 3. Luciano’s Song (Bang, Choon Sik) 1.8
Distances: 8 lengths/7 lengths – 14 ran

Race 10: D5 1400M (WFA) – 1. K Two Bong (Park, Tae Jong) 2.3, 1.3; 2. Top Myeongye (Cho, Kyoung Ho) 1.5; 3. Good Captin (Moon, Jung Kyun) 2.3
Distances: 6 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Sunday December 20, 2009

Race 1: D5 1300M (WFA) – 1. Perfect Gold (Jung, KY) 6.4, 1.8; 2. Cheonsangjeil (Moon, JK) 2.4; 3. Hwallyeok Plus (Shin, HC) 2.0
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 2: F4 1300M (WFA) – 1. Dr. Twobillion (Kim, CH) 3.1, 1.5; 2. Black Saint (Park, TJ) 1.3; 3. Cheonnyeondolpung (Shin, HC) 6.5
Distances: 1.5 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1200M (WFA) – 1. Raon Chamber (Lee, JD) 3.5, 1.6; 2. Eunbitjeonsa (Moon, JK) 2.0; 3. White Volpony (Kim, CH) 1.6
Distances: 4 lengths/5 lengths – 14 ran

Race 4: D6 1200M (WFA) – 1. Sobaengnyeong (Bang, CS) 2.0, 1.2; 2. Race Terror (Lee, JD) 1.2; 3. Bold Winds (Choi, WJ) 2.2
DistancesL 1.75 lengths/1 length – 13 ran

Race 5: D6 1000M (WFA) – 1. Raon Cheondong (Park, TJ) 1.2, 1.0; 2. Real Play (Kim, DM) 14.8; 3. Pungnim (Won, JI) 1.4
Distances: 6 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1300M (Allowance V) – 1. Nagwon (Kim, DM) 51.7, 6.4; 2. Special Volpony (Park, SW) 1.3; 3. Happy Choice (Oh, KH) 24.3
Distances: Nose/4 lengths – 14 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance IV-B) – 1. Secret Woman (Moon, SY) 1.6, 1.1; 2. Free Bird (Hwang, SD) 8.7; 3. Dae Hit (Lee, SH) 3.3
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 8: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Haetbit Chukje (Choi, BH) 20.7, 4.7; 2. Miracle Winner (Lee, GH) 2.2; 3. Mujeok Yeowang (Boo, MH) 8.8
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 9: D2 1400M (Hdcp) – 1. Grandzif (Park, TJ) 1.9, 1.2; 2. Hallasinbi (Moon, SY) 2.0; 3. Meotjin Segye (Choi, BH) 2.7
Distances: 0.75 lengths/2 lengths – 14 ran

Race 10: D1 2000M (Hdcp) – 1. Lucky Mountain (Park, TJ) 2.7, 1.1; 2. Machine Gun (Jung, KY) 1.6; 3. Lucky Seven (Lee, SH) 1.6
Distances: 1 length/Nose – 9 ran

Race 11: F2 1900M (Allowance V-B) – 1. Park’s Pride (Moon, SY) 2.5, 1.3; 2. National Leader (Jung, KY) 4.8; 3. Daejayeon (Lee, SH) 1.8
Distances: 1.5 lengths/Neck – 14 ran

Saturday December 19, 2009

Race 1: D5 1200M (WFA) – 1. Raon Glory (Jo, IK) 1.1, 1.0; 2. Gasok Heroine (Kim, CH) 2.1; 3. Golden Oasis (Ham, WS) 1.7
Distances: 2.5 lengths/2 lengths – 14 ran

Race 2: D5 1300M (Allowance V) – 1. Seattle Rose (Moon, JK) 71.2, 19.6; 2. Excellent Holls (Lee, Sang Hyeok) 1.4; 3. Sandeullae (Park, TJ) 1.4
Distances: Neck/2.5 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Lady Skip (Yoo, Sang Wan) 4.4, 1.3; 2. Theme Choice (Lee, GH) 1.1; 3. Illomaejin (Park, TJ) 1.8
Distances: 8 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M (Allowance V) – 1. Hidden Guy (Park, SW) 2.6, 1.2; 2. Juamdaegun (Kim, CH) 1.3; 3. The Great Khan (Moon, SY) 1.6
Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 5: D6 1200M (WFA) – 1=. Geomeundoksuri (Ham, WS) 12.0, 2.8; 1=. Good Message (Park, TJ) 3.2, 1.3; 3. Kanui Byeol (Lee, JD) 1.6
Distances: Dead Heat/Neck – 14 ran

Race 6: D6 1800M (WFA) – 1. Lucky Money (Choi, BH) 2.8, 1.2; 2. Jumurangma (Yoo, Sang Wan) 3.7; 3. Seoul Changa (Lee, JC) 14.5
Distances: 2.5 lengths/5 lengths – 14 ran

Race 7: F3 1400M (Allowance V-B) – 1. Opera Seven (Lee, Sang Hyeok) 14.5, 4.6; 2. Alpha Lady (Moon, SY) 1.5; 3. Kentucky Nose (Lee, JD) 1.5
Distances: Neck/1 length – 13 ran

Race 8: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Mubi Sinhwa (Lee, DK) 11.0, 3.0; 2. Jilpunggangho (Choi, BH) 1.0; 3. Ruby (Oh, KH) 12.8
Distances: 1.75 lengths/1 length – 14 ran

Race 9: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Badasin (Lee, Sang Hyeok) 5.7, 1.6; 2. Choegouisungan (Park, TJ) 1.1; 3. Jet Stream (Park, SW) 4.1
DIstances: 0.75 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 10: D2 1800M (Allowance V-B) – 1. Cheongsan Miin (Lee, JC) 11.4, 2.5; 2. Gwacheonhwalbo (Ham, WS) 1.3; 3. Rich Family (Moon, JK) 1.6
Distances: Neck/2 lengths – 14 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Baekjeonmupae (Yoo, Sang Wan) 3.8, 1.4; 2. Pocketful Of Money (Oh, KH) 2.6; 3. Angus Empire (Won, JI) 1.9
Distances: Head/Head – 14 ran

Race 12: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Isanghwa (Choi, BH) 4.8, 1.5; 2. Arisae (Park, TJ) 4.1; 3. Grand Champ (Kim, DM) 2.4
Distances: 1.25 lengths/Head – 14 ran

Sunday December 13, 2009

Race 1: D6 1400M (WFA) – 1. Little Dreamer (Kim, CH) 3.8, 1.5; 2. Bulkkon Nara (Lee, GH) 3.8; 3. Oroclass (Jung, KY) 1.4
Distances: Nose/1.75 lengths – 14 ran

Race 2: D5 1300M (Allowance V) – 1. Champion Party (Jung, KY) 1.7, 1.2; 2. Magic Collar (Jo, IK) 2.1; 3. Choegang Combi (Cho, KH) 2.2
Distances: 1.25 lengths/2.5 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1200M (WFA) – 1. Proud Mary (Jung, KY) 1.6, 1.1; 2. Taepyeongwon (Lee, SY) 35.4; 3. Glory Sun (Jo, IK) 15.9
Distances: 2.5 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 4: F4 1200M (WFA) – 1. Geumbi (Han, SY) 8.8, 2.3; 2. V Train (Kim, DC) 1.3; 3. Yamang (Shin, HC) 1.8
Distances: Nose/2 lengths – 14 ran

Race 5: D6 1000M (WFA) – 1. Haengbokan Gyejeol (Oh, KH) 10.5, 2.8; 2. Four Seven (Kim, DK) 2.9; 3. Golden Wing (Choi, WJ) 14.3
Distances: 6 lengths/Head – 12 ran

Race 6: D4 1400M (Allowance IV-B) – 1. Beomtti (Yoo, Sang Wan) 10.3, 2.6; 2. Flying Forti (Jung, KY) 3.0; 3. Manjeomhwanhui (Lee, SY) 3.1
Distances: 2 lengths/Nose – 14 ran

Race 7: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Ilchuk (Park, TJ) 8.4, 1.7; 2. New Fitzroy (Moon, SY) 1.5; 3. Larrycat (Choi, BH) 1.1
Distances: 0.5 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 8: D3 1700M (Hdcp) – 1; Nunbusin Seongjang (Yoo, Sang Wan) 13.5, 2.8; 2. Chowonui Chueok (Yoon, YM) 3.4; 3. Jangbi Sarang (Cho, KH) 3.7
Distances: 2.5 lengths/1 length – 12 ran

Race 9: F1 2300M (Allowance VI) Grand Prix (KOR G.I) – 1. Dongbanui Gangja (Choi, BH) 1.2, 1.0; 2. Bulpae Gisang (Park, TJ) 1.2; 3. Gaeseon Janggun (Jo, CH) 1.9
Distances: 6 lengths/Head – 10 ran

Race 10: F2 1900M (Hdcp) – 1. Wrap Up (Hitomi Miyashita) 46.1, 6.2; 2. Angel Pegasus (Moon, SY) 1.2; 3. Consistent Success (Cho, KH) 1.4
Distances: Head/Neck – 14 ran

Race 11: D2 1900M (Allowance V-B) – 1. Holy Dreamer (Moon, SY) 2.7, 1.4; 2. Golden Rose (Han, SY) 1.7; 3. Kkum Geurin (Choi, BH) 2.8
Distances: 4 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Saturday December 12, 2009
Download Stewards‘ Report

Race 1: D6 1400M (WFA) – 1. Bulava (Lee, DK) 27.3, 6.1; 2. Super Missile (Park, BY) 2.0; 3. Devil’s Win (H. Miyashita) 5.4
Distances: Head/1 length – 14 ran

Race 2: D5 1300M (WFA) – 1. Persona (Lee, DK) 3.3, 1.6; 2. Murim Choegang (Yang, HJ) 1.6; 3. Black Label (Moon, SY) 3.7
Distances: 1.5 lengths/Head – 13 ran

Race 3: D6 1000M 9WFA) – 1. Horman (Han, SY) 3.2; 2. Gayabobae (Yang, HJ) 1.2; 3. Seourikeunbyeol (Lee, JC) 1.1
Distances: 1.25 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M (WFA) – 1. Florida Sox (Boo, MH) 1.6; 2. Jangson (Park, TJ) 2.8; 3. Chongalcheoreom (Lee, DK) 2.4
Distances: 6 lengths/1.25 lengths –

Race 5: D6 1200M (WFA) – 1. Euro Fighter (Moon, JK) 3.4, 1.5; 2. Mr. Rocky (Moon, SY) 1.2; 3. Candra (Lee, JD) 1.0
Distances: 2.5 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 6: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Soul Warrior (Ham. WS) 19.3, 5.5; 2. The Sea God (Lee, Sang Hyeok) 3.9; 3. Dark Million (Moon, SY) 4.4
Distances: 1.5 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 7: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Ace Galloper (Cho, KH) 1.2, 1.1; 2. Luxury Jewang (Boo, MH) 2.5; 3. Dosiro (Bang, CS) 3.3
Distances: 2 lengths/5 lengths – 13 ran

Race 8: D2 1900M (Hdcp) – 1. Fundahigh (Jung, KY) 13.9, 2.0; 2. Khanui Jeguk (Cho, KH) 1.2; 3. Gangho Jewang (Yoo, Sang Wan) 1.5
Distances: 3 lengths/Nose – 13 ran

Race 9: D1 2000M (Hdcp) – 1. Triple Seven (Choi, BH) 2.5, 1.1; 2. Gang Gwon (Cho, KH) 2.4; 3. Hwangnyongsaji (Moon, SY) 1.5
Distances: 0.5 lengths/1.25 lengths – 9 ran

Race 10: D1 1200M (Allowance II) Herald Media Cup – 1. Seonbongbulpae (Park, TJ) 1.2, 1.0; 2. Hushtilled (Moon, SY) 2.0; 3. Full Step (Oh, KH) 1.5
Distances: 0.5 lengths/0.75 lengths – 5 ran

Race 11: F3 1400M (Alowance V-B) – 1. Jumong (Moon, SY) 1.5, 1.1; 2. Black Cat Dancin’ (Cho, KH) 1.5; 3. Wonerful Sun (Choi, BH) 2.3
Distances: 6 lengths/Neck – 14 ran

Race 12: D5 1300M (WFA) – 1. Forest Wind (Ham. WS) 11.6, 2.9; 2. Tuning (Bang, CS) 14.8; 3. Never Loss (Choi, BH) 1.3
Distances: 0.75 lengths/Nose – 14 ran

Sunday December 6, 2009

Race 1: Abandoned

Race 2: Abandoned

Race 3: D6 1200M (WFA) – 1. Bonsol (Boo, MH) 8.4, 1.5; 2. Apgwon (Moon, JK) 1.2; 3. Smart Champion (Yoo, Sang Wan) 3.5
Distances: 3 lengths/Nose – 8 ran

Races 4-11: Abandoned due to Ice

Saturday December 5, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M (WFA) – 1. Sanha (Moon, JK) 1.9, 1.1; 2. Geumbit Teukgeup (Lee, JD) 1.3; 3. Helmitonia (Moon, SY) 2.1
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 2: D5 1300M (WFA) – 1. Nuri Jeonseol (Yoon, TH) 3.6, 1.4; 2. Haengbokan Party (Cho, KH) 1.6; 3. Pyeongchanguiachim (Kim, CH) 2.0
Distances: Neck/2.5 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1200M (WFA) – 1. Donghaeyeomyeong (Jung, KY) 6.4, 1.6; 2. Bon Rising (Lee, JC) 1.0; 3. Golden Impact (Yoon, YM) 1.4
Distances: Neck/3 lengths – 9 ran

Race 4: D6 1200M (WFA) – 1. Silver Way (Moon, Se Young) 1.2, 1.0; 2. Wikiwiki (Yoon, TH) 1.8; 3. Baekbongnyeong (Park, TJ) 1.4
Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 10 ran

Race 5: D6 1000M (WFA) – 1. Cheonun (Choi, BH) 1.5, 1.0; 2. Assi (Kim, Hae Sun) 1.8; 3. Kkonnuri (Lee, JC) 1.4
Distances: Neck/Neck – 10 ran

Race 6: F4 1200M (Allowance V) – 1. Tough Win (Cho, KH) 1.0, 1.0; 2. Gangcheolgeongak (Ham, WS) 3.4; 3. Pilseung Korea (Choi, BH) 1.7
Distances: 16 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 7: D5 1300M (Allowance V) – 1. Grand Money (Park, TJ) 1.3, 1.0; 2. Gangcheoljangsa (Moon, JK) 1.8; 3. Muhancheongjang (Hwang, SD) 1.7
Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Big Easy (Kim, CH) 1.7, 1.1; 2. Chowon Dream (Park, TJ) 1.9; 3. Mideumi (Han, SY) 2.2
Distances: 3 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 9: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Chunpung (Kim, CH) 24.6, 5.5; 2. Cheolgamyeon (Park, Sang Woo) 1.5; 3. Crown Champ (Park, BY) 1.8
Distances: 2.5 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 10: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Samcheolli (Moon, SY) 4.8, 2.0; 2. Jangta (Ham, WS0 1.4; 3. My Photo Map (Jung, KY) 2.8
Distances: 2 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. New Rider (Y. Aoki) 16.4, 2.3; 2. Taesanbukdu (Cho, KH) 1.2; 3. Balhaejanggun (Moon, JK) 5.5
Distances: 1 length/1 length – 12 ran

Race 12: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Gamdongui Sungan (Yoon, YM) 4.8, 1.9; 2. Gwacheonuibit (Ham, WS) 1.4; 3. I Ppeun Jit (Kim, CH) 2.0
Distances: 0.5 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Sunday November 29, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M (Allowance V) – 1. Money Car (Park, TJ) 1.0, 1.0; 2. Hwanggeumbeonjjeok (Lee, GH) 11.3; 3. Hanmoksori (Lee, Jung Sun) 1.9
Distances: 15 lengths/Neck – 13 ran

Race 2: D6 1000M (WFA) – 1. Cheondanuibyeol (Bang, CS) 5.4, 1.8; 2. High Dreamer (Lee, Ae Li) 3.3; 3. Syabang Syabang (Choi, BH) 1.5
Distances: Head/3 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Yuseongjeil (Lee, Ae Li) 1.3, 1.1; 2. Juokgadeun (Lee, DK) 1.5; 3. Fifty Niner (Han, SY) 1.6
Distances: 4 lengths/6 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1200M (WFA) – 1. All V (Lee, Shin Young) 2.6, 1.3; 2. Ever Winner (Lee, Sang Hyeok) 1.1; 3. Kanui Byeol (Cho, KH) 2.7
Distances: Neck/Neck – 11 ran

Race 5: D5 1300M (WFA) – 1. Nuriyeongung (Jung, KY) 1.1, 1.2; 2. Speedmine (Jun, DY) 2.9; 3. Undercover (Ham, WS) 2.0
Distances: 5 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 6: F4 1700M (WFA) – 1. Emperor Cugat (Oh, KH) 8.2, 2.5; 2. Indian Secret (Park, TJ) 1.1; 3. Cheongnyeonam (Jo, IK) 4.7
Distances: 0.5 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Origin (Jo, IK) 5.0, 2.1; 2. Giant Storm (Boo, MH) 15.4; 3. Cheot Insang (Kim, SB) 4.4
Distances: Head/0.5 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Dongnyang Jijae (Yoo, Sang Wan) 11.4, 2.9; 2. Victoria Captin (Lee, Sang Hyeok) 1.6; 3. Mighty Girl (Boo, MH) 3.0
Distances: Nose/3 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Money Teukgeup (Choi, BH) 3.4, 1.4; 2. Good Leader (Yang, HJ) 3.6; 3. Modern Fighter (Ham, WS) 2.5
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 14 ran

Race 10: F1 2300M (Hdcp) – 1. Vicar Love (Oh, KH) 3.7, 1.7; 2. Haengun Daewang (Lee, GH) 15.8; 3. Bukmyeongsingong (Lee, DK) 2.2
Distances: 2.5 lengths/0.75 lengths – 13 ran

Race 11: D2 1900M (Allowance V-B) – 1. Winner Prince (Park, TJ) 4.3, 1.5; 2. Guard Blue (Jung, KY) 1.2; 3. Feel It Now (Ham, WS) 2.5
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Saturday November 28, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1300M (WFA) – 1. Cheonho (Yang, HJ) 2.3, 1.3; 2. Uigiyangyang (Park, TJ) 1.4; 3. Dr. Twobillion (Kim, CH) 1.6
Distances: 9 lengths/1 length – 14 ran

Race 2: D5 1300M (Allowance V) – 1. Poker Face (Choi, WJ) 1.6, 1.2; 2. Sandeullae (Cho, KH) 3.4; 3. Sanggyeon (Choi, JS) 16.4
Distances: 6 lengths/3 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1200M (Allowance V) – 1. Bongguhwang (Park, TJ) 7.7, 2.3; 2. Viking Bay (Won, JI) 1.3; 3. Wink (Choi, BH) 3.3
Distances: 1.75 lengths/Head – 12 ran

Race 4: D6 1200M (WFA) – 1. Winner Choice (Ham, WS) 5.0, 1.7; 2. Grey Fever (Cho, KH) 1.9; 3. Andy’s Runner (Choi, BH) 1.1
Distances: 6 lengths/1 length – 12 ran

Race 5: D6 1000M (WFA) – 1. Red Monster (Jo, IK) 1.8, 1.2; 2. Field Liner (Choi, JS) 2.4; 3. Myeongnang Gongju (Hwang, SD) 12.4
Distances: 4 lengths/5 lengths – 12 ran

Race 6: D3 1400M (Allowance V-B) – 1. Gippeumnuri (Cho, KH) 1.7, 1.2; 2. Flying Yankee (Choi, JS) 12.8; 3. City Love (Oh, KH) 3.1
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 13 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Daebowang (Boo, MH) 3.8, 1.8; 2. Mulmangcho (Park, BY) 3.3; 3. Gorgeousness (Han, SY) 3.2
Distances: Neck/2.5 lengths – 12 ran

Race 8: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Khanui Huye (Ham, WS) 2.9, 1.3; 2. Hongmano (Jung, KY) 4.4; 3. Seonggongchulbal (Park, TJ) 1.7
Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 9: F2 1200M (Hdcp) – 1. Giant Rose (Ham. WS) 29.0, 5.6; 2. Cheonjikkot (Yoo, Sang Wan) 2.3; 3. Shiri (Won, JI) 2.6
Distances: 1.5 lengths/1.5 lengths – 8 ran

Race 10: D2 1800M (Allowance V-B) – 1. Gliding Future (Han, SY) 72.9, 12.5; 2. Estenban (Hwang, SD) 1.7; 3. Green Jewel (Cho, KH) 1.5
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 11: D1 200M (Hdcp) – 1. Machine Gun (Ham, WS) 17.7, 2.9; 2. Blue Pin (Cho, KH) 1.8; 3. Free Woody (Lee, JC) 2.9
Distances: Head/5 lengths – 13 ran

Race 12: D4 1400M (Allowance IV-B) – 1. Woljeongsa (Ham, WS) 3.1, 1.6; 2. Red Power (Kim, Hae Sun) 9.1; 3= Jeoksita (Shim, ST) 3.9; 3= Battle Cop (Park, Sang Woo) 2.9
Distances: 2 lengths/3 lengths – 14 ran

Sunday November 22, 2009

Race 1: D6 1200M (WFA) – 1. Byeolbit Nara (Kim, DM) 7.2, 2.0; 2. Celeris (Park, BY) 2.2; 3. Oroclass (Jun, DY) 2.0
Distances: 1.75 lengths/Nose – 11 ran

Race 2: F4 1300M (WFA) – 1. Illicit Image (Kim, SB) 1.4, 1.2; 2. Hidden Guy (Park, SW) 2.4; 3. Morning Delite (Ham, WS) 2.5
Distances: 8 lengths/Nose – 14 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Gounjit (Kim, CH) 1.9, 1.1; 2. Nice Keeping (Cho, KH) 1.3; 3. Babble Time (Han, SY) 5.3
Distances: 1.75 lengths/2 lengths – 8 ran

Race 4: D6 1000m (WFA) – 1. Happy Choice (Cho, KH) 1.5, 1.0; 2. Lady Skip (Yang, HJ) 1.5; 3. Geomeundoksori (Ham, WS) 2.0
Distances: 1.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 5: D6 1200M (WFA) – 1. Best Holls (Choi, BH) 4.3, 2.4; 2. Skyland (Jo, IK) 2.8; 3. White Volpony (Boo, MH) 1.0
Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 7 ran

Race 6: D5 1300M (WFA) – 1. Soul Warrior (Ham, WS) 46.6, 6.5; 2. Geumgangi (Cho, KH) 1.6; 3. Bipa (Kim, Hae Sun) 7.2
Distances: Neck/3 lengths – 14 ran

Race 7: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Jinglebella (Kim, CH) 3.7, 1.7; 2. Jangta (Shim, ST) 2.1; 3. Golden Miin (Choi, WJ) 1.6
Distances: Nose/1.5 lengths – 12 ran

Race 8: D3 1800M (Hdcp) – 1. Miracle Winner (Lee, GH) 5.6, 1.8; 2. Mannamui Chubok (Choi, BH) 1.3; 3. Grand Champ (Park, TJ) 1.2
Distances: 1.75 lengths/1 length – 11 ran

Race 9: D1 1800M (Allowance IV-B) NACF Chairman’s Race – 1. Lucky Mountain (Cho, KH) 1.9, 1.1; 2. Seungni Yongsa (Won, JI) 4.0; 3. Baram Queen (Ham, WS) 4.8
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 10: F2 1800M (Allowance V-B) – 1. New Destination (Park, TJ) 4.8, 1.4; 2. Yaho TS (Choi, BH) 1.5; 3. Park’s Pride (Jo, IK) 1.3
Distances: 2.5 lengths/Neck – 14 ran

Race 11: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Jisang Mujeok (Kim, DC) 3.3, 1.5; 2. Mipung (Ham, WS) 1.3; 3. Hwaetbulcheoreom (Han. SY) 1.7
Distances: 6 lengths/2 lengths – 8 ran

Saturday November 21, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M (WFA) – 1. Seongpung (Park, TJ) 8.4, 2.3; 2. Jumurangma (Yoo, Sang Wan) 55.8; 3. Uju Bihaeng (Hwang, SD) 1.9
Distances: 1.75 lengths/Head – 14 ran

Race 2: D5 1200M (WFA) – 1. Secret Woman (Cho, Kyoung Ho) 3.7, 1.2; 2. Choengsando (Park, TJ) 1.0; 3. Dasibogi (Lee, JC) 1.6
Distances: 2.5 lengths/4 lengths – 14 ran

Race 3: F4 1000M (Allowance V) – 1. Storm Eagle (Lee, Sung Hwan) 184.0, 16.5; 2. Green Empire (Moon, JK) 1.2; 3. Soul Legend (Yang, HJ) 1.2
Distances: Nose/2.5 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M (WFA) – 1. Real Gongju (Lee, SY) 2.7, 1.3; 2. Isang (Y. Aoki) 1.4; 3. Theme Choice (Lee, GH) 2.0
Distances: 3 lengths/1.75 lengths – 11 ran

Race 5: D6 1200M (WFA) – 1. Gippeumui Geunwon (Cho, KH) 3.0, 1.4; 2. Race Terror (Lee, JD) 2.6; 3. Cherokee Girl (Moon, JK) 1.1
Distances: 0.75 lengths/1.75 lengths – 9 ran

Race 6: D5 1300M (Allowance V) – 1. Choegouisungan (Park, TJ) 1.4, 1.1; 2. Super Rich (Cho, KH) 1.4; 3. Cheonsangjeil (Moon, JK) 3.1
Distances: 6 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Mubi Sinhwa (Lee, DK) 73.4, 7.6; 2. Aurora (Hwang, SD) 1.3; 3. Jilpunggangho (Choi, BH) 1.2
Distances: 1 length/0.5 lengths – 12 ran

Race 8: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Red Trip (Ham, WS) 7.3, 1.7; 2. Ilchuk (Park, TJ) 1.2; 3. Hwanho (Yang, HJ) 1.2
Distances: 4 lengths/1 length – 9 ran

Race 9: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Nunbusin Seongjang (Shim, ST) 2.6, 1.4; 2. Cherokee Man (Yoon, TH) 4.0; 3. Ft. Green (Lee, JD) 4.0
Distances: 3 lengths/Nose – 10 ran

Race 10: D2 1800M (Hdcp) – 1. Good Will (Jo, IK) 4.6, 2.2; 2. Grandzif (Choi, BH) 1.7; 3. Gwacheonhwalbo (Yoo, Sang Wan) 2.4
Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 14 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Baekjeonmupae (Yoo, Sang Wan) 7.0, 2.0; 2. Storm Feet (Shim, ST) 6.4; 3. K J Khan (Lee, GH) 7.5
Distances: 1.25 lengths/Neck – 11 ran

Race 12: D3 1800M (Alloance V-B) – 1. Dansimga (Park, BY) 4.4, 1.4; 2. Namchonui Yeowang (Y. Aoki) 1.8; 3. Twin Victory (Moon, JK) 8.6
Distances: 3 lengths/3 lengths – 10 ran

Sunday November 15, 2009

Race 1: F4 1200M (WFA) – 1. Jumong (Park, TJ) 1.2, 1.0; 2. Blondie Queenca (Choi, WJ) 1.5; 3. Hwanggeumjandi (Jung, KY) 4.7
Distances: 8 lengths/2 lengths – 14 ran

Race 2: D6 1000M (WFA) – 1. Saebyeokbyeol (Lee, JC) 1.9, 1.3; 2. Eunbit Maeul (Han, SY) 1.5; 3. Absolute Winner (Park, TJ) 1.4
Distances: 5 lengths/1.5 lengths – 10 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Magic Collar (Jo, IK) 1.4, 1.1; 2. Gayabobae (Yang, HJ) 2.9; 3. Defcon (Lee, JC) 1.4
Distances: 7 lengths/5 lengths – 11 ran

Race 4: D6 1000M (WFA) – 1. Forest Wind (Ham, WS) 10.4, 2.1; 2. Gangcheoljangsa (Choi, WJ) 1.0; 3. New And Best (Lee, DK) 1.9
Distances: 0.5 lenghts/5 lengths – 11 ran

Race 5: D6 1200M (WFA) – 1. Tracker (Lee, JC) 14.0, 2.1; 2. Proud Mary (Shim, ST) 1.2; 3. Winning Time (Cho, KH) 1.1
Distances: 8 lengths/4 lengths – 8 ran

Race 6: D5 1300M (WFA) – 1. Kkonnam (Park, BY) 2.1, 1.1; 2. Never Loss (Ji, HJ) 6.0; 3. Choegang Combi (Kim, Hae Sun) 1.9
Distances: 0.5 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 7: D5 1300M (Allowance V) – 1. Yeowangmanse (Lee, GH) 2.5, 1.3; 2. Muhandeunggeuk (Kim, DC) 1.4; 3. Hwallyeok Plus (Shin, HC) 1.4
Distances: Neck/0.75 lengths – 10 ran

Race 8: D3 1800M (Hdcp) – 1. Brothers (Jung, KY) 2.7, 1.6; 2. Yeongsilbit (Choi, BH) 2.6; 3. Luxury Jewang (Boo, MH) 2.2
Distances: Head/2.5 lengths – 14 ran

Race 9: D1 2000M (Allowance V) President’s Cup KOR.GI – 1. Nice Choice (Cho, KH) 1.5, 1.0; 2. Baekgwang (Park, TJ) 1.4; 3. Triple Seven (Choi, BH) 1.9
Distances: 1.25 lengths/6 lengths – 14 ran

Race 10: F2 1900M (Hdcp) – 1. Daejayeon (Lee, Sang Hyeok) 8.8, 2.7; 2. Thewon Thewon (Shin, HC) 1.8; 3. Ujucheoreom (Ham, WS) 1.4
Distances: Nose/2.5 lengths – 11 ran

Race 11: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Mujeok Yeowang (Boo, MH) 9.9, 2.4; 2. Jingyeok Bulpae (Shim, ST) 2.7; 3. Crown Champ (Moon, JK) 1.5
Distances: Neck/Neck – 9 ran

Saturday November 14, 2009

Race 1: D6 1200M (Allowance V) – 1. Tachys (Park, TJ) 2.7, 1.4; 2. Lucky Money (Yoon, TH) 3.2; 3. My Boss (Lee, JD) 6.8
Distances: 6 lengths/0.75 lengths – 13 ran

Race 2: F4 1200M (WFA) – 1. Dubai Rock (Choi, BH) 4.2, 1.3; 2. Captain Hero (Ham, WS) 2.4; 3. Hwangneung (Kim, SB) 2.4
Distances: Nose/Head – 14 ran

Race 3: F4 1000M (WFA) – 1. Blown Sky High (Hwang, SD) 1.5, 1.1; 2. Few N Far Between (Choi, BH) 1.1; 3. Chillycely (Lee, JD) 2.2
Distances: 0.75 lengths/12 lengths – 8 ran

Race 4: D6 1000M (WFA) – 1. Haneolgeom (Ham, WS) 2.4, 1.1; 2. Candra (Lee, JD) 1.3; 3. Silver Storm (Lee, Sang Hyeok) 2.9
Distances: 0.75 lengths/10 lengths – 12 ran

Race 5: D6 1200M (WFA) – 1. Haetbitbeonjeok (Park, TJ) 1.7, 1.0; 2. Bigsister (Ham, WS) 1.0; 3. Bokgil (Ji, HJ) 2.9
Distances: 7 lengths/3 lengths – 6 ran

Race 6: D5 1200M (WFA) – 1. Manjeomhwanhui (Lee, SY) 2.2, 1.3; 2. Well Diamond (Park, BY) 1.6; 3. Perfect Line (Shim, ST) 1.7
Distances: 4 lengths/2.5 lengths – 10 ran

Race 7: D5 1300M (WFA) – 1. Huimangbong (Ham, WS) 3.9, 1.5; 2. Future Redoy (Park, TJ) 1.4; 3. Murim Choegang (Lee, Jung Sun) 3.8
Distances: 0.75 lengths/Head – 12 ran

Race 8: D3 1400M (Allowance V-B) – 1. Taeyang Tap (Jung, KY) 157.6, 12.9; 2. Black Cat Dancin (Shim, ST) 1.4; 3. Larrycat (Choi, BH) 1.1
Distances: 2.5 lengths/1.75 lengths – 13 ran

Race 9: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Jangbi Sarang (Cho, KH) 5.4, 1.6; 2. Seoul Myeongmun (Y. Aoki) 5.5; 3. Mideumi (Han, SY) 2.2
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 10: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Gangcheorwang (Le, DK) 4.7, 1.6; 2. Battle Commander (Choi, BH) 1.0; 3. Uwi (Park, TJ) 1.9
Distances: 3 lengths/0.75 lengths – 8 ran

Race 11: D2 1900M (Hdcp) – 1. Holy Dreamer (Lee, Sung Hwan) 1.9, 1.1; 2. Taklamakan (Lee, DK) 2.5; 3. Centum (Yoo, Sang Wan) 2.7
Distances: 4 lengths/5 lengths – 11 ran

Race 12: D4 1700M (Allowance III-B) – 1 Black Cat (Park, SW) 6.9, 2.2; 2. Gold Mane (Park, TJ) 1.5; 3. Badasin (Lee, Sang Hyeok) 1.2
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 8 ran

Sunday November 8, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1200M (WFA) – 1. V Train (Yoon, YM) 1.7, 1.3; 2. Moon Power (Shin, HC) 1.8; 3. Bulpaejewang (Kim, Hae Sun) 5.2
Distances: 5 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 2: D5 1300M (WFA) – 1. Fly Eagle (Park, TJ) 2.1, 1.2; 2. Saebyeogi (Bang, CS) 1.4; 3. Black Rose (Heo, JY) 6.4
Distances: 8 lengths/0.75 lengths – 9 ran

Race 3: D6 1200M (WFA) – 1. Muhancheongjeong (Hwang, SD) 3.1, 1.2; 2. Cheonsaui Nalgae (Park, BY) 1.5; 3. Yongilcheon (Lee, Sang Hyeok) 5.5
Distances: 4 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1200M (WFA) – 1. Yodongjewang (Choi, BH) 1.2, 1.0; 2. Real Victor (Lee, Sung Hwan) 1.5; 3. Bon Rising (Park, TJ) 1.6
Distances: 2 lengths/5 lengths – 8 ran

Race 5: D6 1000M (WFA) – 1. Slew Bubble (Kim, CH) 1.8, 1.1; 2. Euro Fighter (Moon, JK) 1.9; 3. Hyeolmangbong (Jo, IK) 1.7
Distances: 5 lengths/1.5 lengths – 11 ran

Race 6: D5 1300M (Allowance V) – 1. The Sea God (Lee, Sang Hyeok) 2.7, 1.4; 2. Grand Money (Park, TJ) 1.5; 3. Huimang Party (Lee, Shin Young) 13.7
Distances: Nose/4 lengths – 11 ran

Race 7: F3 1300M (Allowance IV-B) – 1. Gwacheon Geojang (Choi, BH) 3.4, 1.5; 2. Brown Jewel (Yoo, MR) 7.5; 3. Moraeyeowang (Kim, CH) 17.8
Distances: 0.75 lengths/2 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Black Man (Jung, KY) 7.1, 1.7; 2. Full Step (Oh, KH) 1.2; 3. Seonbong Daeseung (Kim, DM) 9.2
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1700M (Hdcp) – 1. Kkum Geurin (Choi, BH) 1.6, 1.1; 2. Haetbit Chukje (Cho, KH) 3.3; 3. Red Sky (Lee, AL) 3.8
Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Wangsan (Park, TJ) 3.7, 1.7; 2. First Flower (Shim, ST) 4.1; 3. Wonder Wonder (Lee, Sang Hyeok) 2.8
Distances: 1 length/1 length – 14 ran

Race 11: F2 1800M (Allowance V-B) – 1. Necromancer (Cho, KH) 2.6, 1.3; 2. Key To Success (Choi, BH) 2.1; 3. Yaho MK (T. Katoh) 2.1
Distances: 0.75 lengths/3 lengths – 13 ran

Saturday November 7, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M (WFA) – 1. Nuriyeongung (Jung, KY) 4.0, 1.8; 2. Sanha (Moon, JK), 2.0; 3. Geumbit Teukgeup (Lee, Sung Hwan) 1.7
Distances: 6 lengths/3 lengths – 13 ran

Race 2: F4 1200M (Allowance V-B) – 1. Tough Win (Cho, KH) 5.3, 1.3; 2. Real Kingdom (Y. Aoki) 1.0; 3. Highest Level (Park, TJ) 1.1
Distances: 16 lengths/0.5 lengths – 8 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Raon Glory (Jo, IK) 1.6, 1.2; 2. Assi (Kim, Hae Sun) 3.2; 3. Cheonun (Choi, BH) 1.6
Distances: 6 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Race 4: D6 1000M (WFA) – 1. Haengbokan Party (Cho, KH) 5.6, 1.9; 2. Raon Cheondung (Jo, IK) 1.8; 3. Seouruikeunbyeol (Moon, JK) 1.6
Distances: 0.75 lengths/5 lengths – 11 ran

Race 5: D6 1200M (WFA) – 1. Dongbang Rose (Cho, KH) 3.6, 1.6; 2. Silver Way (Choi, BH) 1.2; 3. Baekbongnyeong (Park, TJ) 1.5
Distances: 4 lengths/2.5 lengths – 9 ran

Race 6: D5 1200M (WFA) – 1. Love Geummedal (Jun, DY) 9.1, 2.7; 2. Persona (Yang, HJ) 2.5; 3. Special Volpony (Cho, KH) 1.3
Distances: 2 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 7: D5 1300M (Allowance V) – 1. Big Easy (Oh, KH) 1.9, 1.2; 2. Jampano (Lee, DK) 3.0; 3. Speed Bolt (Choi, WJ) 1.9
Distances: 3 lengths/0.75 lengths – 10 ran

Race 8: D4 1400M (Allowance IV-B) – 1. Sangju Miin (Choi, WJ) 3.8, 1.4; 2. Samgwanwang (Oh, KH) 12.1; 3. Lux Alba (Ji, HJ) 5.7
Distances: 4 lengths/Nose – 9 ran

Race 9: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Mistergolden (Kim, CH) 2.6, 1.3; 2. Ungbiyeongung (Park, TJ) 1.9; 3. Samcheolli (Heo, JY) 10.4
Distances: 0.5 lengths/Neck – 11 ran

Race 10: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Baengnakgo (Park, TJ) 4.1, 1.3; 2. Jaemi Best (Boo, MH) 2.6; 3. Suseong TX (Park, BY) 1.2
Distances: 0.5 lengths/Head – 10 ran

Race 11: F1 1800M (Hdcp) – 1. Pocketful Of Money (Oh, KH) 3.4, 1.5; 2. Yodongseong (Choi, BH) 1.7; 3. Royal Missile (Moon, JK) 17.3
Distances: 0.5 lengths/2 lengths – 13 ran

Race 12: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Hamchorong (Jung, KY) 2.6, 1.3; 2. Dae Hit (Lee, Sang Hyeok) 3.3; 3. Daeseunggippeum (Cho, KH) 1.8
Distances: 3 lengths/4 lengths – 11 ran

Sunday November 1, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1000M (WFA) – 1. Money Car (Park, TJ) 1.2, 1.1; 2. Pungnim (Han, SY) 1.5; 3. Cheonmajisang (Lee, DK) 4.7
Distances: 14 lengths/5 lengths – 9 ran

Race 2: D6 1000M (WFA) – 1. Dongbanguigijeok (Ham, WS) 1.4, 1.1; 2. Juokgadeun (Lee, DK) 1.8; 3. Hey Day (Won, JI) 3.5
Distances: 9 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1200M (WFA) – 1. Aragongju (Cho, KH) 3.3, 1.2; 2. Viking Bay (Won, JI) 8.6; 3. Eunbit Maeul (Han, SY) 2.5
Distances: 7 lengths/0.75 lengths – 10 ran

Race 4: F4 1200M (WFA) – 1. Rush Music (Park, TJ) 1.3, 1.0; 2. Uigiyangyang (Ham, WS) 1.5; 3. Gold Ft. (Y. Aoki) 1.8
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 10 ran

Race 5: D5 1200M (WFA) – 1. Gangho Janggun (Cho, KH) 2.6, 1.2; 2. Hanmoksori (Lee, JS) 5.0; 3. Jagiya (Lee, Sang Hyeok) 1.9
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 6: D5 1300M (WFA) – 1. Merry Gold (Lee, JD) 4.7, 1.9; 2. Pefect Gold (Park, SW) 2.2; 3. Poker Face (Choi, WJ) 2.0
Distances: 0.75 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 7: F3 1400M (Allowance V-B) – 1. City Love (Cho, KH) 5.8, 2.0; 2. Hwanggeum Key (Won, JI) 3.1; 3. New Fitzroy (Ham, WS) 1.2
Distances: 1.25 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 8: D2 1900M (Hdcp) – 1. Taepungchukje (Lee, Sung Hwan) 14.5, 3.4; 2. Fundahigh (Ham, WS) 4.0; 3. Taesanjangnyeong (Park, TJ) 2.0
Distances: 1.25 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Race 9: D3 1800M Gyeonggi-Do Governor’s Cup – 1. Golden Rose (Han, SY) 3.3, 1.6; 2. Major Girl (Ham, WS) 2.8; 3. Hwansangguimulgyeol (Lee, DK) 1..7
Distances: 9 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 10: F1 2300M (Hdcp) – 1. Angus Empire (Yang, HJ) 3.7, 1.4; 2. Wind King (Cho, KH) 1.6; 3. Bukmyeongsingong (Jung, PS) 5.9
Distances: Head/3 lengths – 9 ran

Race 11: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Gamdongui Sungan (Yoon, YM) 37.9, 5.1; 2. Cheolgamyeon (Han, SY) 1.4; 3. Happy Rider (Lee, Sung Hwan) 3.6
Distances: 1.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Saturday October 31, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1200M (WFA) – 1. Dancing Elegant (Lee, Sung Hwan) 5.6, 2.0; 2. Black Saint (Jun, DY) 1.2; 3. Geumbit Cheonsa (Park, TJ) 1.0
Distances: 1.25 lengths/1.75 lengths – 11 ran

Race 2: F4 1200M (WFA) – 1. Luciano’s Song (Bang, CS) 8.2, 1.9; 2. Cheonho (Park, TJ) 1.7; 3. Hwanhuiui Hamseong (Lee, JS) 3.0
Distances: 0.5 lengths/0.75 lengths – 13 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Bipa (Kim, Hae Sun) 1.8, 1.0; 2. Ever Winner (Koh, SY) 11.3
Distances: 3 lengths/9 lengths – 10 ran

Race 4: D6 1000M (WFA) – 1. Touchdown (Ham, WS) 1.3, 1.0; 2. Seikisharpie (Park, TJ) 3.3; 3. Good Message (Shim, ST) 9.5
Distances: 10 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 5: D6 1200M (WFA) – 1. Huimanguibyeol (Kim, DM) 16.0, 3.2; 2. Bulava (Jung, PS) 2.4; 3. Magic Tank (Won, JI) 1.2
Distances: 0.5 lengths/Head – 9 ran

Race 6: D5 1200M (Allowance V) – 1. Grand Thunder (Bang, CS) 2.3, 1.3; 2. Igiri (Kim, GB) 6.6; 3. Cheot Insang (Kim, SB) 5.1
Distances: 3 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance II-B) – 1. Crown Yeogeol (Lee, Sang Hyeok) 27.0, 4.6; 2. Red Power (Kim, Hae Sun) 10.9; 3. Boaz (Lee, JD) 4.4
Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Uri Manse (Yang, HJ) 11.3, 2.8; 2. Victoria Captin (Lee, Sang Hyeok) 1.9; 3. Mipung (Boo, MH) 2.3
Distances: Neck/1 length – 12 ran

Race 9: D2 1800M (Allowance V-B) – 1. Symphony Sonata (Park, TJ) 2.1, 1.3; 2. Junior Shards (Hwang, SD) 10.2; 3. Gayawangbi (Cho, KH) 2.9
Distances: 0.75 lengths/Neck – 14 ran

Race 10: D1 1900M (Hdcp) – 1. Hallyu Star (Choi, WJ) 13.8, 2.1; 2. Secret Weapon (Park, TJ) 1.1; 3. Gang Gwon (Jung, KY) 3.2
Distances: 5 lengths/1.25 lengths – 10 ran

Race 11: F2 1900M (Hdcp) – 1. Khaki Halls (Park, TJ) 7.7, 2.4; 2. Park’s Pride (Jung, KY) 2.4; 3. Victory Town (Cho, KH) 2.1
Distances: 1.25 lengths/3 lengths – 14 ran

Race 12: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Charming Victor (Park, TJ) 40.6, 4.6; 2. Cheongsan Miin (Lee, JC) 2.2; 3. Jisang Gangja (Ham, WS) 1.4
Distances: 1.25 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Sunday October 25, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1200M (WFA) – 1. Heukbyeol (Jung, KY) 1.2, 1.0; 2. Burning Sky (Ham, WS) 4.0; 3. Creek Land (Kim, Hae Sun) 2.6
Distances: 6 lengths/Neck – 11 ran

Race 2: D6 1400M (WFA) – 1. Bo Bae Dung I (Park, TJ) 3.4, 1.5; 2. Fortune Cookie (Ham, WS) 4.2; 3. Haetbitsesang (Cho, KH) 5.2
Distances: 1 length/0.75 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Super Rich (Cho, KH) 1.8, 1.2; 2. Yuseongjeil (Ham, WS) 2.0; 3. Real Gongju (Lee, SY) 6.7
Distances: 0.5 lengths/7 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M (Allowance V) – 1. Best One (Choi, BH) 2.5, 1.2; 2. Opera Yeowang (Yoon, TH) 1.5; 3. Uju Bihaeng (Hwang, SD) 4.9
Distances: 1 length/3 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1300M (WFA) – 1. Incredible (Lee, Sung Hwan) 2.8, 1.3; 2. Dasibogi (Lee, JC) 1.6; 3. Geumgangi (Cho, KH) 1.3
Distances: 2.5 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 6: D5 1300M (WFA) – 1. Yeonseungdojeon (Shim, ST) 3.6, 1.5; 2. Gitbi Gitbi (Jo, IK) 1.7; 3. Natalfier (Shin, HC) 4.4
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance III-B) – 1. Seonbongbulpae (Jo, IK) 1.3, 1.2; 2. Power Of Money (Ham, WS) 1.5; 3. Mideumi (Han, SY) 19.0
Distances: 10 lengths/Neck – 14 ran

Race 8: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. Out And About (Park, BY) 10.5, 2.0; 2. Hwanho (Yang, HJ) 1.7; 3. Dakota Royal (Moon, JK) 6.1
Distances: 2.5 lengths/1 length – 12 ran

Race 9: D3 1800M (Hdcp) – 1. Winner Prince (Park, TJ) 3.4, 1.3; 2. Arabian Bird (Jo, IK) 3.9; 3. Money Teukgeup (Choi, BH) 1.8
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 10: D1 1900M (Hdcp) – 1. Gi Ra Seong (Choi, BH) 1.5, 1.1; 2. Badajebi (Ham, WS) 2.6; 3. Blue Pin (Cho, KH) 1.4
Distances: 1 length/2 lengths – 13 ran

Race 11: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Grand Champ (Choi, WJ) 4.4, 1.9; 2. Gorgeousness (Park, TJ) 8.0; 3. Brothers (Cho, KH) 1.5
Distances: 2.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Saturday October 24, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M (WFA) – 1. Winning Man (Lee, GW) 6.6, 1.6; 2. Pips Plus (Moon, JK) 1.7; 3. Jema (Jung, KY) 7.0
Distances: 4 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 2: F4 1000M (WFA) – 1. Kentucky Nose (Lee, JD) 1.1, 1.1; 2. Green Empire (Moon, JK) 2.3; 3. Illicit Image (Kim, SB) 1.7
Distances: 6 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Flying Rush (Moon, JK) 2.1, 1.2; 2. Isang (Kim, YJ) 3.6; 3. Gounjit (Kim, CH) 2.7
Distances: 1.25 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M (WFA) – 1. Saetbyeolsarang (Park, TJ) 1.3, 1.0; 2. Happy Choice (Cho, KH) 1.9; 3. Andy’s Runner (Choi, BH) 4.3
Distances: 6 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1200M (WFA) – 1. Thunder Woman (Lee, JD) 1.7, 1.2; 2. Big Rain (Lee, JC) 11.3; 3. Make Money (Ham, WS) 2.1
Distances: 4 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 6: D5 1300M (WFA) – 1. Geoseongbong (Ham, WS) 94.7, 11.6; 2. Cherokee Man (Park, TJ) 1.8; 3. Champion Party (Jo, IK) 1.4
Distances: 2 lengths/1 length – 13 ran

Race 7: F3 1700M (Allowance V-B) – 1. National Leader (Jung, KY) 1.6, 1.2; 2. Gihoepochak (Moon, JK) 2.5; 3. Golden Miin (Kim, DM) 2.4
Distances: 2.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 8: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Ace Galloper (Shim, ST) 1.1, 1.0; 2. Haedong Teukgeup (Choi, WJ) 3.1; 3. Battle Cop (Park, SW) 4.3
Distances: 10 lengths.1.75 legnths – 14 ran

Race 9: D3 1800M (Allowance V-B) – 1. Namchonui Yeowang (Y. Aoki) 9.1, 2.7; 2. Fine Strong (Cho, KH) 1.2; 3. Mannamui Chubok (Choi, BH) 1.3
Distances: Neck/Head – 10 ran

Race 10: D3 1400M (Allowance II) Gwacheon Mayor’s Cup – 1. Aurora (Hwang, SD) 7.1, 2.1; 2. Hushtilled (Jo, IK) 2.8; 3. Choegouisungan (Shin, HC) 2.9
Distances: 4 lengths/1.75 lengths – 10 ran

Race 11: D3 1900M (Allowance V-B) – 1. Guard Blue (Jung, KY) 2.9, 1.3; 2. Grandzif (Park, TJ) 1.1; 3. Gwacheonhwalbo (Oh, KH) 1.2
Distances: Head/2.5 lengths – 9 ran

Race 12: F2 1400M (Allowance IV-B) – 1. Trusting Dyna (Shim, ST) 41.2, 4.4; 2. Angel Pegasus (Oh, KH) 1.1; 3. Fly Top (Boo, MH) 3.5
Distances: 2 lengths/1 length – 12 ran

Sunday October 18, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M (WFA) – 1. Ganghan Taeyang (Lee, GW) 2.1, 1.2; 2. Bichui Adeul (Lee, JC) 1.3; 3. Tuning (Cho, KH) 1.2
Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 9 ran

Race 2: D6 1200M (WFA) – 1. Uju Hamde (Cho, KH) 1.1, 1.1; 2. Warrior (Moon, JK) 1.6; 3. Seongjangdongryeuk (Ham, WS) 1.1
Distances: 6 lengths/1.75 lengths – 9 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Silver Mon (Boo, MH) 11.0, 2.4; 2. Magic Collar (Jo, IK) 1.5; 3. Haneulgeom (Shin, HC) 1.1
Distances: 2 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M (Allowance V) – 1. Blown Sky High (hwang, SD) 2.9, 1.5; 2. Jumong (Park, TJ) 2.0; 3. Captain Hero (Ham, WS) 2.1
Distances: 0.5 lengths/8 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1200M (WFA) – 1. Bulkkot Baram (Lee, GW) 4.3, 1.6; 2. Kkonnam (Park, BY) 1.4; 3. Choegang Combi (Jung, KY) 1.6
Distances: Neck/3 lengths – 13 ran

Race 6: D5 1300M (WFA) – 1. Jilpunggangho (Choi, BH) 1.3, 1.1; 2. Jampano (Jung, PS) 21.9; 3. Lumbini (Kim, CH) 2.3
Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 11 ran

Race 7: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Chowonui Chueok (Yoon, YM) 6.1, 1.6; 2. Gold Mane (Kim, YJ) 3.6; 3. Thunder Hill (Park, BY) 4.0
Distances: 0.75 lengths/1 length – 12 ran

Race 8: D3 1800M (Hdcp) – 1. Top Star (Lee, Sang Hyeok) 10.5, 2.3; 2. Yonggeol (Han, SY) 1.5; 3. Luxury Jewang (Kim, YJ) 2.2
Distances: 4 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Race 9: D2 1900M (Hdcp) – 1. Dangdaeteukgeup (Choi, BH) 2.0, 1.3; 2. Challanhanbit (Jo, IK) 6.0; 3. Janggun Bada (Shin, HC) 2.5
Distances: 1 length/0.5 lengths – 12 ran

Race 10: F1 2000M (Hdcp) – 1. Obaek Yechan (Bang, CS) 6.3, 2.0; 2. Model Student (Choi, BH) 2.2; 3. Seungyu Sinhwa (Jung, KY) 2.0
Distances: 4 lengths/Nose – 13 ran

Race 11: D4 1400M (Allowance II-B) – 1. Uwi (Park, BY) 4.5, 1.5; 2. Arisae (Park, TJ) 1.3; 3. Flying Forti (Jung, KY) 2.5
Distances: Nose/6 lengths – 14 ran

Saturday October 17, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M (WFA) – 1. Jangsu Miin (Boo, MH) 36.7, 6.4; 2. Absolute Winner (Park, TJ) 1.1; 3. Little Dreamer (Lee, Sung Hwan) 1.7
Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1200M (WFA) – 1. Yeowangmanse (Lee, Sung HWan) 3.5, 1.6; 2. Amiga Dancer (Jung, KY) 1.9; 3. Cheonsaui Nalgae (Park, BY) 20.8
Distances: 1.75 lengths/3 lengths – 13 ran

Race 3: D6 1000 (WFA) – 1. Cheonsangjeil (Moon, JK) 18.8, 2.6; 2. Winning Time (Yoo, Sang Wan) 4.2; 3. All V (Lee, SY) 1.0
Distances: 1.5 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M (WFA) – 1. Manjeomhwanhui (Lee, SY) 2.5, 1.0; 2. Gangcheoljangsa (Moon, JK) 3.3; 3. Fifty Niner (Han, SY) 3.4
Distances: 1 length/5 lengths – 12 ran

Race 5: F4 1200M (WFA) – 1. Opera Seven (Lee, Sang Hyeok) 4.1, 1.5; 2. Dubai Rock (Choi, BH) 1.9; 3. Leo Commander (Park, TJ) 3.0
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 6: F4 1200M (WFA) – 1. Larrycat (Choi, BH) 1.2, 1.0; 2. Gippeun Sesang (Moon, JK) 3.1; 3. Hwangneung (Kim, SB) 2.2
Distances: 7 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 7: F3 1400M (Allowance V-B) – 1. Sadae Gwangja (Choi, BH) 5.4, 1.9; 2. Black Cat Dancin’ (Shin, ST) 8.1; 3. Southern Express (Moon, JK) 5.3
Distances: 3 lengths/1 length – 13 ran

Race 8: D5 1200M (Alowance V) – 1. Piano (Choi, BH) 9.1, 2.1; 2. Chamhaemil (Jo, IK) 1.6; 3. Well Diamond (Park, BY) 3.4
Distances: 2 lengths/1.25 lengths – 10 ran

Race 9: D4 1700M (Allowance III-B) – 1. Dansimga (Park, BY) 3.5, 1.5; 2. Gangja Daewang (Yoo, Sang Wan) 1.5; 3. Jet Stream (Han, SY) 1.4
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 10: F2 1800M (Allowance V-B) – 1. Yaho TS (Choi, BH) 4.5, 1.6; 2. Necromancer (Kim, YJ) 2.8; 3. Saerounachim (Lee, DK) 10.1
Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. Baekgwang (Park, TJ) 1.6, 1.0; 2. Free Woody (Lee, JC) 3.4; 3. Ugildongja (Moon, JK) 1.4
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 12:D3 1400M (Allowance III-B) – 1. Queen Fighter (Park, TJ) 10.0, 3.5; 2. Gangcheorwang (Jung, PS) 1.3; 3. Jamiseong (Park, BY) 2.5
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Sunday October 11, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M (WFA) – 1. Future Redoy (Oh, KH) 9.8, 2.0; 2. Yongwangseong (Lee, Sang Hyeok) 1.5; 3. Helmitonia (Park, BY) 2.6
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 2: D6 1000M (Allowance V) – 1. Jinjungbobae (Bang, CS) 2.9, 1.4; 2. Cassiopeia (Jung, KY) 1.3; 3. Muhancheongjeong (Hwang, SD) 8.2
Distances: 0.75 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Big Easy (Oh, KH) 2.8, 1.2; 2. Slew Bubble (Kim, CH) 1.3; 3. Suger Land (Kho, SY) 3.2
Distances: 2.5 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M (Allowance IV) – 1. Few N Far Between (Choi, BH) 2.5, 1.3; 2. Flying Sox (han, SY) 22.3; 3. Chillycely (Choi, WJ) 1.3
Distances: 6 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1200M (WFA) – 1. Land Imperial (Lee, GW) 1.9, 1.1; 2. Super Tiger (Yoo, MR) 2.9; 3. Babble Rose (Shin, HC) 1.8
Distances: 3 lengths/1 length – 14 ran

Race 6: D5 1300M (WFA) – 1 Mujeok Yeowang (Boo, MH) 10.0, 3.7; 2. Special Volpony (Park, SW) 2.5; 3. Mr. Toronto (Lee, HC) 6.6
Distances: 0.75 lengths/1 length – 14 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance V-B) – 1. Baekdud Hunpung (Cho, KH) 2.7, 1.5; 2. Black Man (Park, TJ) 1.5; 3. Manpokdong (Bang, CS) 4.3
Distances: 2.5 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 8: D2 1800M (Hdcp) – 1. Headline News (Jung, KY) 6.3, 1.5; 2. Wonder Wonder (Lee, Sang Hyeok) 14.4; 3. Concours (Moon, JK) 3.3
Distances: Nose/2.5 lengths – 13 ran

Race 9: D1 2000M Minister of FAFF Cup (G.II) – 1. Namdo Jeap (Martin Wepner) 16.0, 2.9; 2. Nice Choice (Cho, KH) 1.3; 3. Sangseung Ilro (Jo, SG) 1.7
Distances: Neck/0.75 lengths – 11 ran

Race 10: F2 1900M (Hdcp) – 1. Strong Demand (Cho, KH) 1.4, 1.1; 2. Big Guy (Yoo, HM) 5.8; 3. Thewon Thewon (Shin, HC) 2.2
Distances: 1.5 lengths/Nose – 13 ran

Race 11: D3 1700M (Allowance V-B) – 1. Battle Commander (Choi, BH) 3.9, 1.3; 2. Robby Tiger (Lee, Sang Hyeok) 2.0; 3. Haetbit Jangsa (Moon, JK) 2.6
Distances: Head/Nose – 12 ran

Saturday October 10, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M (WFA) – 1. Full Step (Oh, KH) 1.2, 1.1; 2. While Lead (Shin, HC) 2.6; 3. Speedy Run (Han, CM) 6.3
Distances: 7 lengths/Neck – 14 ran

Race 2: D6 1000M (WFA) – 1. Thirdway (Choi, BH) 2.8, 1.5; 2. Saebyeokbyeol (Lee, JC) 2.5; 3. Beongae Yeosin (T. Katoh) 7.3
Distances: 1 length/2.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M (WFA) – 1. Bulkkochyeowang (Cho, KH) 3.5, 1.3; 2. Yodongjewang (Choi, BH) 1.3; 3. Flying Punch (Lee, JC) 2.5
Distances: 2 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 4: D6 1000M (WFA) – 1. Se;ah (Oh, KH) 11.6, 2.7; 2. Grey Fever (Cho, KH) 3.0; 3. New Geumseong (Kim, Hae Sun) 9.3
Distances: 1.25 lengths/2.5 lengths – 11 ran

Race 5: F4 1000M (WFA) – 1. Devil’s Wink (Choi, WJ) 15.3, 2.1; 2. Real Kingdon (Park, TJ) 1.0; 3. Cheonji Beonjjeok (Oh, KH) 1.3
Distances: 0.75 lengths/1 length – 12 ran

Race 6: D5 1300M (WFA) – 1. Makgang Force (Park, TJ) 1.4, 1.1; 2. Saebyeogi (Bang, CS) 1.8; 3. Bandoui Huimang (Yoo, HM) 2.2
Distances: 4 lengths/1 length – 13 ran

Race 7: D4 1400M (Allowance) – Geumgangcheon (Moon, JK) 27.1, 7.5; 2. Dark Million (Jo, SG) 1.1; 3. Gamgyeok Sidae (Han, SG) 4.1
Distances: 0.5 lengths/1 length – 14 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance) – 1. Dosiro (Bang, CS) 8.1, 2.8; 2. Top Seed (Jung, KY) 2.0; 3. Arabiaui Byeol (Seo, DS) 2.4
Distances: 2 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1800M (Allowance) – 1. Modern Fighter (Cho, KH) 17.3, 3.2; 2. Cheongha Eutteum (Moon, JK) 1.2; 3. Suseong TX) Park, BY) 1.6
Distances: 1.25 lengths/4 lengths – 14 ran

Race 10: D1 1900M (Hdcp) – 1. Saebyeok Achim (Park, BY) 11.1, 2.2; 2. Lucky Mountain (Cho, KH) 1.2; 3. Seoulchukje (Oh, KH) 2.2
Distances: 0.5 lengths/Neck – 9 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Dongbanui Gangja (Choi, BH) 1.3, 1.1; 2. Free Hugs (Cho, KH) 1.7; 3. Gamadongja (T. Katoh) 2.5
Distances: 11 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 12: F3 1700M (Allowance) – 1. Great True (Choi, BH) 2.0, 1.3; 2. Daejayeon (Lee, Sang Hyeok) 1.3; 3. Mistergolden (Kim, CH) 1.7
Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Sunday September 27, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1200M (WFA) – 1. Wonerful Sun (Choi, BH) 1.0, 1.1; 2. Rush Music (Park, TJ) 1.8; 3. Eastern Hotshot (Moon, JK) 4.3
Distances: 1.25 lengths/7 lengths – 11 ran

Race 2: D6 1000M (WFA) – 1. Choegouisungan (Kim, DM) 4.0, 1.6; 2. Saetbyeolsarang (Park, TJ) 2.0; 3. Choyunjangsan (Lee, Sung Hwan) 3.4
Distances: 2.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M (WFA) – 1. Golden Oasis (Jo, IK) 3.2, 1.6; 2. Jumalui Haengbok (Kim, Hae Sun) 2.4; 3. Celeris (Park, BY) 32.0
Distances: 3 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1200M (WFA) – 1. Persona (Shim, ST) 2.8, 1.3; 2. Wangjujak (Lee, Sang Hyuk) 3.1; 3. Seongpung (Park, TJ) 1.8
Distances: 1.75 lengths/1.75 legnths – 12 ran

Race 5: D5 1200M (WFA) – 1. Fear Hunter (Park, TJ) 2.7, 1.3; 2. Mulmangcho (Park, BY) 1.5; 3. Pyeongchanguiachim (Kim, CH) 1.8
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1300M (WFA) – 1. Daebowang (Boo, MH) 1.6, 1.1; 2. Jewang Gullim (Choi, BH) 1.5; 3. Taepung Malli (Kim, Hae Sun) 7.9
Distances: 4 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 7: F3 1400M (Allowance) – 1. National Leader (Jung, KY) 3.8, 1.7; 2. New Fitzroy (Shim, ST) 1.7; 3. Jangta (Oh, KH) 6.4
Distances: 6 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Race 8: D4 1700M (Allowance) – Suseong Equus (Park, BY) 2.3, 1.2; 2. Power Of Money (Shin, HC) 1.4; 3. Mighty Girl (Boo, MH) 4.5
Distances: 5 lengths/5 lenths – 12 ran

Race 9: F1 2000M (Hdcp) KRA Cup Classic G.III – 1. Top Point (Park, TJ) 1.6, 1.2; 2. Angel Pegasus (Bang, CS) 10.9; 3. Pocketful Of Money (Oh, KH) 3.9
Distances: 5 lengths/3 lengths – 13 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Symphony Sonata (Park, TJ) 7.1, 3.4; 2. Natural Guy (Choi, BH) 1.3; 3. Taesanjangnyeong (Shim, ST) 8.8
Distances: 2 lengths/1 length – 13 ran

Race 11: D3 1800M (Allowance) – 1. Winner Prince (Park, TJ) 6.4, 2.0; 2. Abigail (Oh, KH) 1.3; 3. Good Leader (Choi, BH) 2.3
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Saturday September 26, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Perfect Line (Shim, ST) 3.2, 1.9; 2. Yongwangseong (Lee, Sang Hyuk) 1.9; 3. Little Dreamer (Lee, Sung Hwan) 9.4
Distances: 1.5 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 2: F4 1200M – 1. Ilchuk (Park, TJ) 11.7, 1.8; 2. Gwacheon Geojang (Choi, BH) 1.2; 3. Heukbyeol (Jung, KY) 2.3
Distances: 3 lengths/Neck – 12 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Full Made (Lee, GW) 1.8, 1.1; 2. Grand Money (Yoon, TH) 1.4; 3. Haetbitbeinjjeok (Yoo, Sang Wan) 3.1
Distances: 4 lengths/Neck – 12 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Thunder Woman (Heo, JY) 11.3, 2.7; 2. Yeonseungdojeon (Shim, ST) 1.2; 3. Flying Rush (Moon, JK) 1.9
Distances: 1.5 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Seongjang Engine (Shin, HC) 1.9, 1.3; 2. Mugyeoljeom (Kim, Hae Sun) 1.7; 3. Sokdo Mujaehan (Yoo, Sang Wan) 3.8
Distances: 0.75 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Ace Galloper (Shim, ST) 1.2, 1.1; 2. Obyeongieo (Cho, KH) 1.5; 3. Special Gundan (Jo, IK) 2.0
Distances: 9 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1300M – 1. Oh My Sun (Kim, CH) 6.5, 2.3; 2. Tummim (Park, BY) 1.4; 3. Chukbogui Tongno (Choi, BH) 1.2
Distances: 0.5 lengths/Neck – 12 ran

Race 8: D4 1400M (Allowance) – 1. Believe Win (Lee, AL) 27.4, 4.8; 2. Grand Champ (Oh, KH) 1.4; 3. Yaho Shani (Choi, BH) 1.5
Distances: 0.5 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 9: D2 1800M (Allowance) – 1. Blue Pin (Cho, KH) 1.3, 1.1; 2. Guard Blue (Jung, KY) 2.0; 3. Cheongnyeongsaji (Ji, HJ) 15.4
Distances: 7 lengths/3 lengths – 14 ran

Race 10: D1 1900M (Hdcp) – 1. Huimang Energy (Cho, KH) 2.8, 1.4; 2. Natural Nine (Oh, KH) 1.7; 3. Nice Good (Choi, BH) 2.0
Distances: 2.5 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 11: F2 1900M (Hdcp) – 1. Cheonjidolpung (Boo, MH) 8.1, 3.1; 2. Coleraine (Yoo, Sang Wan) 1.4; 3. Ujucheoreom (Won, JI) 5.5
DIstances: 0.75 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 12: D3 1700M (Allowance) – 1. Good Will (Jo, IK) 3.8, 1.6; 2. Kkum Geurin (Shin, HC) 1.1; 3. New Kaiser (Won, JI) 3.5
Distances: 3 lengths/3 lengths – 12 ran

Sunday September 20, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Enertein (Lee, AL) 12.4, 3.0; 2. Aragongju (Cho, KH) 1.7; 3. Super Missile (Lee, GW) 2.5
Distances: 6 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1400M – 1. Wonderful Tonight (Yoon, YM) 29.4, 5.2; 2. Happy Birthday (Cho, KH) 1.6; 3. Gold Life (Han, SY) 1.4
Distances: 0.75 legnths/3 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Champion Party (Cho, KH) 3.5, 1.4; 2. Wonder Heart (Ji, HJ) 1.2; 3. Manjeomhwanhui (Lee, DK) 1.5
Distances: 2 lengths/1 length – 12 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Kentucky Nose (Lee, JD) 4.6, 1.4; 2. Black Cat Dancin’ (Shim, ST) 1.0; 3. Luciano’s Song (Cho, KH) 1.8
Distances: 9 lengths/1 length – 11 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Seonbongbulpae (Jo, IK) 1.1, 1.0; 2. Freedom Now (Han, SY) 1.4; 3. City Ruler (Oh, KH) 1.6
Distances: 9 lengths/0.75 lengths – 9 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Donghae Gisang (Oh, KH) 6.5, 2.3; 2. Land Imperial (Lee, GW) 1.8; 3. Nuribong (Yoon, TH) 1.0
Distances: 3 lengths/Head – 10 ran

Race 7: D4 1700M – 1. Hwansanguimulgyeol (Lee, DK) 4.1, 1.5; 2. Cheolgamyeon (Shim, ST) 1.5; 3. Badasin (Lee, Sang Hyuk) 2.3
Distances: Neck/2.5 lengths – 8 ran

Race 8: F3 1700M – 1. Golden Miin (Shin, DJ) 92.5, 7.7; 2. Khaki Halls (Shin, HC) 1.2; 3. Jinglebella (Kim, CH) 1.8
Distances: Neck/0.5 lengths – 10 ran

Race 9: D2 1400M Dong-a Ilbo Cup – 1. Dangdaeteukgeup (Choi, BH) 5.0, 1.8; 2. Halla Sinbi (Cho, KH) 4.6; 3. Feel It Now (Park, TJ) 1.4
Distances: 5 lengths/2 lengths – 13 ran

Race 10: D3 1800M – 1. Photo Stone (Choi, BH) 2.5, 1.3; 2. Love Song (Lee, Sung Hwan) 1.6; 3. Yonggeol (Han, SY) 1.4
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 11: D4 1700M – 1. High Point (Cho, KH) 4.3, 1.5; 2. Brothers (Jo, IK) 1.5; 3. Origin (Park, TJ) 1.3
Distances: 0.75 lengths/1.75 lengths – 10 ran

Saturday September 19, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Geumgangi (Cho, KH) 1.4, 1.1; 2. Bichui Adeul (Lee, JC) 2.8; 3. Seoul Tower (Lee, DK) 1.9
Distances: 5 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Jilpunggangho (Choi, BH) 1.3, 1.0; 2. Super Rich (Cho, KH) 2.0; 3. Candra (Jung, KY) 2.0
Distances: 1.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Cheonsangdo (Park, TJ) 1.2, 1.0; 2. Jinjungbobae (Moon, JK) 2.4; 3. All V (Lee, SY) 1.6
Distances: 4 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M – 1. All Sonic (Lee, JC) 4.0, 1.4; 2. Dancing Victor (Cho, KH) 1.5; 3. Chongalcheoreom (Jung, PS) 2.2
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1200M – 1. New Heart (Lee, Sang Hyuk) 10.1, 3.0; 2. Bulkkot Baram (Lee, GW) 4.0; 3. Dongnyang Jijae (Park, TJ) 1.7
Distances: 0.75 lengths/Nose – 11 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Raptor (Lee, JC) 4.6, 1.6; 2. Geumbit Cheonsa (Park, TJ) 1.2; 3. Gangha Janggun (Yoo, Sang Wan) 1.7
Distances: 7 lengths/1.75 lengths – 10 ran

Race 7: F3 1300M – 1. Sinhwachereom (Lee, SY) 6.0, 1.8; 2. Major Girl (Cho, KH) 1.8; 3. Southern Express (Moon, JK) 1.9
Distances: 1 length/1.75 lengths – 11 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Big Miracle (Park, TJ) 2.9, 1.3; 2. Power Brothers (Jung, PS) 2.7; 3. Nunbusin Seongjang (Yoo, Sang Wan) 2.6
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 9: D3 1800M (Hdcp) – 1. Pop’s Slew (Choi, BH) 1.6, 1.2; 2. Gangcheorwang (Jung, PS) 4.0; 3. Seonggongchulbal (Park, TJ) 1.4
Distances: 0.75 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 10: D1 2000M (Hdcp) – 1. Gi Ra Seong (Choi, BH) 2.0, 1.1; 2. Baekgwang (Park, TJ) 1.2; 3. Wontagui Gisa (Moon, JK) 1.7
Distances: 1.5 lengths/3 lengths – 8 ran

Race 11: F2 1800M – 1. Consistent Success (Cho, KH) 2.5, 1.3; 2. Fly Top (Boo, MH) 1.5; 3. Cheonsangcheonha (Moon, JK) 4.8
Distances: 1.25 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 12: D4 1700M – 1. Blooming (Jung, KY) 1.6, 1.1; 2. Osaek Pungnyeon (Moon, JK) 1.4; 3. Oregon (Cho, KH) 1.3
Distances: 4 lengths/1 length – 8 ran

Sunday September 13, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Arirang (Jung, KY) 4.1, 1.3; 2. Galactico (Moon, JK) 1.4; 3. Tuning (Cho, KH) 1.6
Distances: Neck/Neck – 12 ran

Race 2: F4 1000M – 1. Gippeumnuri (Yoo, Sang Wan) 1.2, 1.3; 2. Taeyang Tap (Park, TJ) 1.3; 3. Captain Hero (Won, JI) 2.9
Distances: 1.25 lengths/5 lengths – 9 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Secret Woman (Cho, KH) 1.1, 1.0; 2. Bulkkochyeowang (Ham, WS) 2.1; 3. Yodongjewang (Choi, BH) 1.3
Distances: 7 lengths/0.5 lengths – 8 ran – WATCH RACE

Race 4: D6 1000M – 1. Jachin (Lee, JD) 2.4, 1.2; 2. Gasok Heroine (Kim, CH) 1.4; 3. Sanha (Moon, JK) 4.6
Distances: 0.75 lengths/1 length – 12 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Ruby (Han, SY) 4.5, 1.8; 2. Igiri (Kim, GB) 6.5; 3. Top Myeongye (Cho, KH) 1.4
Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 10 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Haedong Teukgeup (Jung, KY) 8.8, 2.6; 2. Fly Eagle (Park, TJ) 1.1; 3. Lumbini (Kim, CH) 7.7
Distances: 1.5 lengths/2.5 lengths – 9 ran

Race 7: D4 1400M – 1= Gwacheonnyeoje (Ham, WS) 4.5, 1.8; 1= Woljeongsa (Patrick Shanahan) 5.3, 2.1; 3. Urim (Choi, BH) 1.5
Distances: Dead-Heat/4 lengths – 11 ran – WATCH RACE

Race 8: D4 1700M – 1. Hwaetbulcheoreom (Han, SY) 9.4, 2.0; 2. Baekdud Hunpung (Ham, WS) 2.0; 3. Arisae (Park, TJ) 1.5
Distances: 0.5 lengths/2 lengths – 8 ran

Race 9: D3 1400M (Hdcp) International Race – 1. Fundahigh (Tetsuya Kobayashi) 4.6, 1.8; 2. Gwacheonuibit (Moon, JK) 2.2; 3. Queen Last (Jim Byrne) 15.4
Distances: 1.75 lengths/Neck – 14 ran

Race 10: F1 2300M (Hdcp) – 1. Vicar Love (Oh, KH) 26.1, 4.5; 2. Bulpae Gisang (Choi, BH) 1.2; 3. Saerounbisul (Park, TJ) 1.5
Distances: 1 length/4 lengths – 14 ran

Race 11: D1 200M (Hdcp) – 1. Taesanbukdu (Cho, KH) 5.8, 2.0; 2. Ugildongja (Park, TJ) 1.5; 3. Saebyeok Achim (Park, BY) 9.7
Distances: 2.5 lengths/2 lengths – 10 ran

Saturday September 12, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Makgang Force (Park, TJ) 1.3, 1.1; 2. Uju Hamdae (Cho, KH) 1.5; 3. Choegang Combi (Jung, KY) 1.5
Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Saeroungamun (Choi, BH) 1.1, 1.0; 2. Money Car (Park, TJ) 1.3; 3. Dragon Holls (Lee, Sang Hyuk) 3.0
Distances: 3 lengths/1.75 lengths – 9 ran

Race 3: F4 1200M – 1. Galgi Dongja (Jo, IK) 7.3, 1.8; 2. Gold Way (Ham, WS) 1.7; 3. Coin Collector (Choi, BH) 1.3, 1.3
Distances: 2 lengths/3 lengths – 7 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Great True (Choi, BH) 1.0, 1.0; 2. Black Saint (Kim, YJ) 1.8; 3. My Dear Jay (Kim, DM) 5.5
Distances: 8 lengths/0.75 lengths – 9 ran

Race 5: D6 1000M – 1. Kkonnam (Park, BY) 1.9, 1.2; 2. White Volpony (Kim, CH) 2.8; 3. Bigsister (Ham, WS) 1.1
Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 7 ran

Race 6: D5 1200M – 1. Fier Field (Park, SC) 2.5, 1.3; 2. Haejo Teukgeup (Oh, KH) 1.5; 3. Nurihyoghwa (Ji, HJ) 26.4
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 7: D5 1300M – 1. Daeseunggippeum (Cho, KH) 3.0, 1.3; 2. Soul Warrior (Jim Byrne) 3.3; 3. Love Geummedal (Kim, YJ) 1.5
Distances: 0.75 lengths/1 length – 11 ran

Race 8: F3 1400M – 1. Sintaepung (Cho, KH) 14.8, 3.7; 2. Jeoksita (Choi, BH) 4.0; 3. Princess Ruby (Richard Fourie) 3.2
Distances: 7 lengths/1.25 lengths – 12 ran – WATCH RACE

Race 9: D3 1700M – 1. Golden Rose (Han, SY) 15.7, 2.8; 2. Khanui Huye (Ham, WS) 1.6; 3. Yeongsilbit (Jo, IK) 3.8
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Seoulchukje (Oh, KH) 17.7, 4.4; 2. Janggun Bada (Choi, BH) 4.4; 3. Esteban (Moon, JK) 5.2
Distances: Nose/Neck – 13 ran

Race 11: F2 1900M (Hdcp) – 1. Badauibyeol (Ham, WS) 33.6, 7.8; 2. Beautiful Sky (Bang, CS) 6.1; 3. Jangjagang (Yang, HJ) 1.3
Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran – WATCH RACE

Race 12: Born Revival (Han, CM) 7.2, 2.5; 2. Uwi (Park, BY) 2.0; 3. Manpokdong (Bang, CS) 6.9
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Sunday September 6, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M – 1. Cheon Sang Hwa (Cho, KH) 1.6, 1.1; 2. Midas Hand (Park, SW) 2.1; 3. Iolite (Kim, GB) 2.8
Distances: 7 lengths/7 lengths – 9 ran

Race 2: F4 1000M – 1. Glide Milk (Jun, DY) 1.4, 1.1; 2. Solar Captain (Lee, GW) 4.4; 3. Chillycely (Choi, WJ) 2.5
Distances: 1.5 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Full Step (Oh, KH) 6.2, 1.8; 2. Two Mama (Kim, Hae Sun) 1.3; 3. Saesaengmyeong (Park, TJ) 1.4
Distances: 10 lengths/0.5 lengths – 8 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Cheonnyeonuikkum (Cho, KH) 6.7, 1.4; 2. Murim Choegang (Shim, ST) 1.1; 3. Cassiopeia (Jung, KY) 1.3
Distances: 4 lengths/4 lengths – 9 ran

Race 5: D5 1300M – 1 Huimangcheonha (Cho, KH) 1.6, 1.1; 2. Mighty Girl (Boo, MH) 1.5; 3. Bandoui Huimang (Lee, JD) 1.7
Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 9 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Best Swing (Won, JI) 3.1, 1.4; 2. Big Play (Lee, JD) 2.1; 3. Nageune (Cho, KH) 1.4
Distances: 1 length/4 lengths – 11 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Jayeongwang (Ham, WS) 4.1, 1.4; 2. Jet Stream (Han, SY) 1.4; 3. Ilgwangyung (Choi, BH) 1.3
Distances: 4 lengths/5 lengths – 11 ran

Race 8: F3 1700M – 1. Centum (Park, TJ) 4.5, 1.6; 2. Daejayeon (Lee, Sang Hyuk) 1.2; 3. Giheopochak (Moon, JK) 8.7
Distances: 0.5 lengths/7lengths – 12 ran

Race 9: D2 1800M Ilgan Sports Cup – 1. Khnaui Jeguk (Cho, KH) 3.4, 1.3; 2. Love Cat (Choi, BH) 3.7; 3. Baengnyeonbong (Shin, HC) 1.0
Distances: 3 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 10: D3 1800M (Hdcp) – 1. Red Sky (Yoon, TH) 23.3, 5.0; 2. Cheongchun Bisang (Park, TJ) 2.0; 3. Chowondongja (Bang, CS) 8.7
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 11: D4 1700M – 1. Jaemi Best (Boo, MH) 2.9, 1.2; 2. Pyeongchangjeil (Oh, KH) 1.6; 3. Dark Million (Choi, BH) 1.3
Distances: 5 lengths/1.5 lengths – 8 ran

Saturday September 5, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Geogeo Seongseong (Cho, KH) 1.4, 1.0; 2. My Boss (Kim, CH) 2.2; 3. Battle Bingo (Jung, PS) 1.3
Distances: 6 lengths/2.5 lengths – 7 ran

Race 2: F4 1000M – 1. Cheonji Beonjjeok (Oh, KH) 4.8, 1.5; 2. Real Kingdom (Park, TJ) 1.0; 3. Daebaekho (Lee, Sang Hyuk) 1.5
Distances: 2 lengths/1 length – 12 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Chamhaemil (Jo, IK) 5.6, 1.9; 2. Daemyeongjang (Park, TJ) 1.4; 3. Slew Bubble (Kim, CH) 3.2
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Excellent Holls (Lee, Sang Hyuk) 1.2, 1.2; 2. Yeonseungdojeon (Shim, ST) 1.5; 3. Nash Redoy (Park, TJ) 2.4
Distances: 0.75 lengths/2.5 lengths – 11 ran

Race 5: F4 1200M – 1. Larrycat (Choi, BH) 2.0, 1.1; 2. Heukbyeol (Jung, KY) 1.5; 3. Land Imperial (Lee, GW) 3.7
Distances: 2 lengths/Head – 12 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Mokcheon (Lee, JC) 1.6, 1.0; 2. Good Diva (Lee, GW) 11.1; 3. Speed Bolt (Cho, KH) 1.2
Distances: 9 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Race 7: D5 1200M – 1. Hwangso Baram (Kho, SY) 1.5, 1.1; 2. Black Rose (Jo, IK) 5.9; 3. Hayanjinju (Cho, KH) 1.3
Distances: 3 lengths/4 lengths – 8 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Bio Com (Boo, MH) 32.0, 4.7; 2. Ibyeon Yeonchul (Ham, WS) 1.4; 3. Top Seed (Jung, KY) 2.1
Distances: 1.25 lengths/5 lengths – 11 ran

Race 9: D3 1800M – 1. Quick Bird (Won, JI) 13.6, 2.9; 2. Hera (Won, JI) 1.7; 3. Jamiseong (Cho, KH) 1.9
Distances: 1.25 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 10: F1 2000M (Hdcp) – 1. Dongbanui Gangja (Choi, BH) 1.1, 1.0; 2. Brilliant Knight (Han, SY) 6.5; 3. Gamadongja (Ham, WS) 2.4
Distances: 1.25 lengths/Nose – 14 ran

Race 11: D1 1900M – 1. Secret Weapon (Park, TJ) 1.4, 1.0; 2. Chamgippeum (Ham, WS) 4.5; 3. Lucky Mountain (Choi, BH) 1.3
Distances: 7 lengths/2.5 lengths – 13 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Battle Commander (Choi, BH) 2.4, 1.1; 2. Yesangbaek (Lee, Sang Hyuk) 1.8; 3. Gippeun Huimang (Kim, GB) 4.3
Distances: 4 lengths/1 length – 11 ran

Sunday August 30, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Special Volpony (Park, SW) 2.7, 1.3; 2. Grand Money (Ham, WS) 1.5; 3. Lospebble (Shin, HC) 1.9;
Distances: 1.25 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Raptor (Moon, JK) 1.4, 1.1; 2. Full Made (Oh, KH) 2.4; 3. Manjeomhwanhui (Lee, DK) 9.8
Distances: 1.75 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Kanuiyeowang (Choi, BH) 4.6, 1.8; 2. Center Point (Oh, KH) 2.5; 3. Proud Mary (Shim, ST) 8.6
Distances: Neck/Neck – 14 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Black Cat Dancin’ (Shim, ST) 3.4, 1.8; 2. Ilchuk (Choi, BH) 1.2; 3. Sun Viking (Jun, DY) 8.1
Distances: 0.75 lengths/1 length – 14 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Oh My Sun (Kim, CH) 5.7, 2.1; 2. Special Gundan (Park, SC) 4.8; 3. Flying Forti (Ham, WS) 1.5
Distances: 0.75 lengths/1 length – 14 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Grand Champ (Cho, KH) 1.9, 1.3; 2. Daebowang Boo, MH) 2.0; 3. The Sea God (Lee, Sang Hyuk) 6.9
Distances: 0.75 lengths/7 lengths – 14 ran

Race 7: F3 1400M – 1. Park’s Pride (Jo, IK) 5.0, 1.6; 2. Khaki Halls (Shin, HC) 1.4; 3. New Fitzroy (Shim, ST) 4.7
Distances: 0.75 lengths/6 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Morning Rush (Cho, KH) 1.5, 1.1; 2. Suseong Equus (Moon, JK) 1.5; 3. Birdie Hunter (Lee, JD) 1.7
Distances: 3 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 9: D2 1900M (Hdcp) – 1. Bungjeongmalli (Cho, KH) 1.3, 1.1; 2. Taepung Chukje (Lee, Sung Hwan) 3.5; 3. Concours (Choi, WJ) 3.2
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 10: D1 1900M (Hdcp) – 1. Nice Choice (Cho, KH) 2.0, 1.2; 2. Lucky Seven (Lee, Sang Hyuk) 4.0; 3. Huimang Energy (Ham, WS) 3.1
Distances: 2 lengths/3 lengths – 14 ran

Race 11: D3 1800M – 1. Bogideongguljae (Choi, BH) 3.9, 1.5; 2. Kkumcheoreom (Lee, DK) 3.0; 3. Baekknan (Moon, JK) 3.3
Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Saturday August 29, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Undercover (Moon, SY) 1.3, 1.0; 2. Geumgangi (Cho, KH) 2.6; 3. Teukgeup Myeongga (Park, TJ) 4.5
Distances: 1.5 lengths/4 lengths – 14 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Hushtilled (Jo, IK) 3.5, 1.2; 2. Touchdown (Ham, WS) 1.1; 3. Seouruikeunbyeol (Lee, JC) 2.0
Distances: 2 lengths/5 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Gitbi Gitbi (Jo, IK) 9.7, 1.8; 2. Yongilcheon (Lee, Sang Hyuk) 9.1; 3. Wonder Heart (Oh, KH) 1.3
Distances: 0.5 lengths/Nose – 13 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Wonerful Sun (Choi, BH) 7.0, 2.5; 2. Emperor Cugat (Oh, KH) 1.1; 3. Seoului Gangja (Cho, KH) 1.8
Distances: 4 lengths/7 lengths – 14 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Hamchorong (Lee, JS) 15.1, 3.2; 2. Incredible (Lee, Sung Hwan) 8.4; 3. Victoria Captin (Lee, Sang Hyuk) 1.0
Distances: 4 lengths/Neck – 14 ran

Race 6: D5 1200M – 1. Nothern Ace (Cho, KH) 1.1, 1.0; 2. KkomKkom Daewang (Jo, IK) 3.1; 3. Freedom Now (Oh, KH) 2.3
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 7: F3 1300M – 1. Hwaryeohanbisang (Yoon, TH) 2.8, 1.2; 2. Cheonjikkot (Choi, BH) 1.4; 3. Southern Express (Moon, JK) 5.4
Distances: 1 length/Neck – 13 ran

Race 8: D4 1400M – 1. Clever Money (T. Katoh) 15.8, 3.5; 2. Seoul Myeongmun (Lee, Sang Hyuk) 1.9; 3. Yaho Shani (Moon, JK) 5.4
Distances: 1 length/Neck – 13 ran

Race 9: D4 1700M – Aero Cop (Yang, HJ) 3.3, 1.5; 2. Power Of Money (Shin, HC) 1.3; 3. Chowonui Chueok (Yoon, YM) 2.0
Distances: 6 lengths/Head – 11 ran

Race 10: D2 1800M – 1. Blue Pin (Cho, KH) 1.4, 1.0; 2. Natural Guy (Choi, BH) 1.4; 3. Dream Runner (Jo, IK) 1.6
Distances: 1.75 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 11: F2 1900M – 1. Strong Demand (Cho, KH) 1.7, 1.0; 2. Gangho (Shin, HC) 2.8; 3. Wrap Up (T. Katoh) 8.1
Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 12: D3 1700M – 1. Green Jewel (Cho, KH) 1.8; 1.2; 2. Cheongsan Miin (Lee, JC) 4.3; 3. Kkum Geurin (Shin, HC) 1.8
Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Saturday August 22, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Ace Galloper (Shim, ST) 1.2, 1.1; 2. Super Taepung (Choi, BH) 2.5; 3. Enertein (Lee, AL) 2.1
Distances: 18 lengths/1 length – 14 ran

Race 2: S6 1200M – 1. Happy Pyeongchang (Park, BY) 1.4, 1.0; 2. Good Party (Oh, KH) 1.7; 3. Super Class (Choi, BH) 3.5
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 13 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Seonbongbulpae (Jo, IK) 3.1, 1.4; 2. Jilpunggangho (Choi, BH) 1.5; 3. Napalsori (Jun, DY) 5.5
Distances: 13 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Gwacheon Geojang (Choi, BH) 5.1, 1.6; 2. All Sonic (Lee, JC) 11.1; 3. The Key Lucky (Kim, YJ) 3.3
Distances: 1.75 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 5: D6 1400M – 1. Baengnok Cheonsa (Park, TJ) 2.6, 1.3; 2. Geoseongbong (T. Katoh) 6.2; 3. Charming Girl (Yoo, MR) 6.9
Distances: 1.5 lengths/0.75 lengths – 13 ran

Race 6: D5 1200M – 1. Chukbogui Tongno (Choi, BH) 1.9, 1.2; 2. Fear Hunter (Park, TJ) 2.2; 3. Yongbisa (Park, SC) 16.5
Distances: 1.25 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 7: D5 1300M – 1. Hwansanguimulgyeol (Lee, DK) 47.6, 5.5; 2. Badasin (Lee, Sang Hyuk) 1.9; 3. Grand Thunder (Park, TJ) 1.6
Distances: 1 length/2.5 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Seonggongchulbal (Park, TJ) 4.8, 1.4; 2. Tummim (Park, BY) 4.1; 3. Bulsechul (Ham, WS) 1.3
Distances: 0.5 lengths/Neck – 12 ran

Race 9: D3 1700M (Hdcp) – 1. Mupae Myeongjang (Shin, HC) 2.9, 1.3; 2. Huimangdungi (Lee, Sung Hwan) 11.8; 3. Pop’s Slew (Choi, WJ) 1.2
Distances: 0.5 lengths/1 length – 10 ran

Race 10: D2 1800M (Hdcp) – 1. Challanhanbit (Jo, IK) 6.0, 1.9; 2. Wangsan (Kim, YJ) 1.7; 3. Shocking (Choi, BH) 1.1
Distances: 0.5 lengths/7 lengths – 10 ran

Race 11: F2 1800M – 1. Ecton Cat (Park, TJ) 1.6, 1.2; 2. Saerounachim (Park, SC) 2.8; 3. Fly Top (Boo, MH) 3.6
Distances: 4 lengths/Head – 14 ran

Race 12: D4 1700M – 1. Jisang Gangja (Ham, WS) 2.7, 1.3; 2. Dansimga (Park, BY) 4.0; 3. Big Bolt (Choi, BH) 2.4
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 11 ran

Sunday August 16, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Ruby (Moon, SY) 3.1, 1.3; 2. Arirang (Won, JI) 1.8; 3. Absolute Winner (Moon, JK) 1.5
Distances: 1.5 lengths/4 lengths – 9 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Ever Clever (Moon, SY) 2.4, 1.4; 2. Ilgop Cheonsa (Cho, KH) 2.1; 3. Triple Gamdong (Han, SY) 18.1
Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Best Swing (Won, JI) 6.8, 2.3; 2. Makgang Force (Park, TJ) 1.6; 3. Jachin (Lee, JC) 1.7
Distances: 1.25 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Great True (Choi, BH) 1.6, 1.5; 2. Gippeumnuri (Yoo, Sang Wan) 20.3; 3. Devil’s Wink (Yang, HJ) 1.3
Distances: 0.75 lengths/6 lengths – 11 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Seonbong Daeseung (Choi, BH) 14.3, 4.0; 2. Haedong Teukgeup (Choi, WJ) 1.7; 3. Cheonguguijeonseol (Boo, MH) 2.9
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Mango Cheongcheong (Heo, JY) 3.4, 1.5; 2. Yongho Yakjin (Lee, JD) 7.5; 3. Mipung (T. Katoh) 1.7
Distances: 3 lengths/1 length – 11 ran

Race 7: D4 1800M – 1. Yujoseon (Moon, SY) 5.9, 2.1; 2. Hunt Khan (Ham, WS) 2.0; 3. Jeil Beonjeok (Park, EW) 2.1
Distances: 0.75 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 8: D3 1800M – 1. Ganghan Speed (Park, TJ) 6.4, 1.5; 2. Suseong TX (Moon, SY) 2.4; 3. Guard Blue (Oh, KH) 1.2
Distances: 9 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 9: F2 1900M (Hdcp) YTN Cup – 1. Soseono (Choi, BH) 5.7, 1.9; 2. Air Kat (Moon, SY) 1.7; 3. Kkumchaja (Cho, KH) 2.1
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 10: D2 1800M – 1. Seoulchukje (Oh, KH) 34.7, 8.1; 2. Gwacheonhwalbo (Yoo, Sang Wan) 1.5; 3. Esteban (Moon, JK) 6.2
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 11: D4 1400M – 1. Major Girl (Ham, W) 2.8, 1.3; 2. Namchonui Yeowang (Oh, KH) 2.0; 3. Perfect Dreamer (Jun, DY) 5.5
Distances: 1.75 lengths/3 lengths – 11 ran

Saturday August 15, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1200M – 1. Coin Collector (Moon, SY) 1.5, 1.1; 2. Dancing Victor (Cho, KH) 1.8; 3. Eastern Hotshot (Choi, BH) 2.7
Distances: 3 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Fier Field (Park, SC) 1.4, 1.0; 2. Nostop Runner (Choi, BH) 2.4; 3. Oroclass (Jun, DY) 3.4
Distances: 9 lengths/1 length – 12 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Fly Eagle (Park, TJ) 2.0, 1.1; 2. Saeroungamun (Choi, BH) 1.2; 3. Tuning (Bang, CS) 2.4
Distances: 1.25 lengths/4 lengths – 9 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Good Captin (Cho, KH) 3.2, 1.3; 2. Saebyeogi (Choi, BH) 1.3; 3. Jumaljuyeon (Oh, KH) 2.5
Distances: 3 lengths/0.75 lengths – 10 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Tamnahwanhui (Jun, DY) 2.0, 1.2; 2. Samgwanwang (T. Katoh) 1.8; 3. Daebaekho (Lee, Sang Hyuk) 3.5
Distances: 6 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 6: D5 1300M – 1, Boaz (Moon, SY) 3.5, 1.5; 2. Aurora (Hwang, SD) 2.1; 3. Mugyeoljeom (Kim, HS) 6.0
Distances: 3 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1700M – 1. Victor Hunter (Park, TJ) 1.6, 1.0; 2. Muganae (Moon, SY) 1.9; 3. Red Power (Choi, WJ) 8.1
Distances: 5 lengths/Nose – 9 ran

Race 8: F3 1400M – 1. Consistent Success (Cho, KH) 1.6, 1.1; 2. Top Plus (Kim, CH) 2.1; 3. Sadae Gwangja (Choi, BH) 3.0
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 9: D4 1400M – 1. Mannamui Chubok (Oh, KH) 18.2, 3.7; 2. Origin (Park, TJ) 1.1; 3. Gangja Daewang (Yoo, Sang Wan) 2.6
Distances: 1 length/4 lengths – 12 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Feel It Now (Park, TJ) 7.1, 1.9; 2. Yosulgongju (Moon, JK) 4.2; 3. Donghae Winner (Oh, KH) 1.7
Distances: 3 lengths/2 lengths – 13 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. Ugildongja (Ham, WS) 3.1, 1.4; 2. Hwangnyongsaji (Moon, SY) 1.1; 3. Wontagui Gisa (Moon, JK) 2.5
Distances: Neck/1.5 lengths – 9 ran

Race 12: D3 1800M – 1. Cheongha Eutteum (Moon, JK) 2.4, 1.3; 2. Daesahyeong (Moon, SY) 2.6; 3. Cheonnyeon Bobae (Shim, ST) 1.5
Distances: 1.25 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Sunday August 9, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Mokcheon (Lee, JC) 3.7, 1.5; 2. Perfect Gold (Jo, IK) 1.5; 3. Buk Gwang (Bang, CS) 2.8
Distances: 4 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Hwangso Baram (Kho, SY) 5.2, 1.7; 2. Gijeok (Kim, DM) 3.0; 3. Byeolbit Nara (Oh, KH) 5.6
Distances: 6 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Muhandeunggeuk (Yoon, YM) 55.5, 10.3; 2. Murim Choegang (Lee, JS) 2.2; 3. Undercover (Jun, DY) 1.5
Distances: 8 lengths/1.25 lengths – 10 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Geumbit Cheonsa (Park, TJ) 3.9, 1.3; 2. Bandoui Huimang (Cho, KH) 1.0; 3. Uju Hamdae (Jung, KY) 2.2
Distances: 6 lengths/11 lengths – 9 ran

Race 5: F4 1200M – 1. Hwanggeum Label (Cho, KH) 1.6, 1.1; 2. Hwangneung (Park, SC) 8.1; 3. Cheongnyeonam (Lee, Sung Hwan) 4.5
Distances: Head/1.25 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Ibyeon Yeonchul (Park, TJ) 1.7, 1.1; 2. Segyehwasidae (Choi, WJ) 1.5; 3. Avance (Shim, ST) 2.7
Distances: 0.75 lengths/6 lengths – 12 ran

Race 7: F3 1700M – 1. Janggun Bada (Choi, BH) 4.2, 1.7; 2. Meotjin Segye (Cho, KH) 2.2; 3. Ungbiyeongung (Park, TJ) 1.1
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 8: D4 1800M – 1. Intruder (Lee, Sung Hwan) 7.0, 2.9; 2. Dallyeoragongju (Kim, CH) 3.6; 3. Hongmano (Lee, Sang Hyuk) 1.4
Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 9: D3 1800M (Hdcp) – 1. Choedaepungsok (Choi, WJ) 8.6, 3.1; 2. Geumbit Yeojeong (Shim, ST) 1.9; 3. Quick Bird (Won, JI) 9.0
Distances: 2.5 lengths/Neck – 12 ran

Race 10: D1 2000M – 1. Gi Ra Seong (Choi, BH) 1.5, 1.0; 2. Lucky Mountain (Cho, KH) 1.3; 3. Mighty Runner (Lee, Sang Hyuk) 1.6
Distances: 1.75 lengths/4 lengths – 11 ran

Race 11: D4 1400M – 1. Abigail (Oh, KH) 2.4, 1.3; 2. Dolpunguihaek (Park, TJ) 2.1; 3. Hanhyeol Shingwang (Choi, BH) 2.4
Distances: 9 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Saturday August 8, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M – 1. Speed Bolt (Cho, KH) 1.5, 1.0; 2. Choegang Combi (Jung, KY) 2.0; 3. Wonder Heart (Ji, HJ) 2.0
Distances: 2 lengths/3 lengths – 10 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Wonder Actress (Boo, MH) 3.6, 1.4; 2. Geumgang Jeil (Park, SC) 1.1; 3. Seongjangdongryeok (Ham, WS) 3.2
Distances: 1.25 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Keungil (Park, TJ) 9.8, 2.2; 2. Chillycely (Choi, WJ) 1.6; 3. Secret Woman (Cho, KH) 1.1
Distances: Neck/1.5 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Nagambi Arazi (Jo, IK) 9.0, 2.6; 2. Emperor Cugat (Lee, GH) 4.3; 3. Real Kingdom (Yoon, YM) 2.0
Distances: 1.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Woljeongsa (T. Katoh) 7.5, 2.2; 2. Nunbusin Seongjang (Jung, KY) 1.9; 3. Hayanjinju (Park, BY) 5.2
Distances: 0.75 lengths/Neck – 12 ran

Race 6: D4 1700M – 1. Cheongchun Bisang (Moon, JK) 25.1, 3.3; 2. Kkum Geurin (Jung, KY) 1.4; 3. Winner Prince (Bang, CS) 2.9
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 7: D5 1300M – 1. Black Cat (Park, SW) 4.3, 2.0; 2. Huimangcheonha (Ham, WS) 3.6; 3. Nageune (T. Katoh) 2.1
Distances: 1.75 lengths/2.5 lengths – 11 ran

Race 8: D5 1300M – 1. Jet Stream (Jung, KY) 2.7, 1.3; 2. Jewang Gullim (Choi, WJ) 1.4; 3. Sinchulmori (Park, EW) 3.1
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 9: D4 1400M – 1. Good Will (Jo, IK) 1.6, 1.2; 2. Best Day (Park, TJ) 2.3; 3. Queen Fighter (Yoon, TH) 4.7
Distances: 4 lengths/1 length – 12 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Nice Good (Choi, BH) 1.6, 1.0; 2. Gwacheon Jijon (Yoon, TH) 3.9; 3. Headline News (Jung, KY) 1.5
Distances: 3 lengths/Head – 12 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Torpedo Mast (Park, EW) 25.8, 3.4; 2. Bulpae Gisang (Choi, BH) 1.2; 3. Gamadongja (Park, TJ) 1.6
Distances: 2.5 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 12: D3 1800M – 1. First Flower (Shim, ST) 4.6, 2.1; 2. Gwacheonuibit (Ham, WS) 1.7; 3. Forest River (Park, TJ) 1.8
Distances: 1.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Sunday July 26, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1200M – 1. Gold Way (Ham, WS) 6.1, 1.4; 2. Devil’s Wink (Yang, HJ) 1.2; 3. Happyweek (Park, TJ) 1.1
Distances: 2.5 lengths/Head – 11 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Oh My Sun (Kim, CH) 5.8, 1.5; 2. Hushtilled (Park, TJ) 1.0; 3. Touchdown (Ham, WS) 1.9
Distances: 0.5 lengths/2 lengths – 9 ran

Race 3: D6 1300M – 1. Nuri Jeonseol (Yoon, TH) 3.5, 1.2; 2. Sandeullae (Lee, DK) 1.4; 3. Tachys (Shin, HC) 1.5
Distances: 1.75 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1300M – 1. Daebowang (Boo, MH) 1.8, 1.1; 2. Gasok Heroine (Kim, CH) 3.9; 3. Lospebble (Ham, WS) 1.6
Distances: Neck/13 lengths – 11 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Super Board (Cho, KH) 3.4, 1.4; 2. Glide Milk (Jun, DY) 2.0; 3. Chowonui Hyanggi (Kim, CH) 6.8
Distances: 1.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 6: D3 1700M (Hdcp) – 1. Green Jewel (Cho, KH) 3.9, 1.5; 2. Mild Go (Lee, GH) 12.0; 3. Pop’s Slew (Choi, WJ) 3.5
Distances: Neck/Neck – 12 ran

Race 7: D4 1800M – 1. Khanui Huye (Ham, WS) 2.3, 1.3; 2. Bulsechul (Cho, KH) 3.5; 3. Birdie Hunter (Lee, GH) 9.0
Distances: 0.75 lengths/2.5 lengths – 11 ran

Race 8: D4 1800M – 1. Triple Winner (Choi, BH) 1.7, 1.2; 2. Cheongcheoncheonha (Kim, DM) 4.2; 3. Blue Band Carmen (Boo, MH) 2.1
Distances: Head/1.75 lengths – 12 ran

Race 9: D2 2000M Munhwa Ilbo Cup – 1. Nice Choice (Cho, KH) 1.4, 1.0; 2. Khanui Jeguk (Choi, BH) 1.9; 3. Baengnyeonbong (Shin, HC) 1.3
Distances: Neck/Head – 11 ran

Race 10: F1 2000M (Hdcp) – 1. Afternoon Dove (Yoo, Sang Wan) 16.7, 3.6; 2. Serendipper (Lee, Sang Hyuk) 3.8; 3. Crocap (Kim, CH) 11.9
Distances: 0.5 lengths/1 length – 13 ran

Race 11: D5 1400M – 1. Arabiaui Byeol (Seo, DS) 7.4, 2.2; 2. Mulmangcho (Park, BY) 2.5; 3. Cherokee Man (Yoon, TH) 1.4
Distances: 1.75 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Saturday July 25, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Pyeongchanguiachim (Kim, CH) 1.5, 1.1; 2. Happy Pyeongchang (Moon, SY) 1.5; 3. Wontagui Cheonsa (Park, TJ) 1.5
Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Nothern Ace (Moon, SY) 1.4, 1.1; 2. Ace Galloper (Shim, ST) 1.9 ;3. Cheongsando (Park, TJ) 1.2
Distances: 6 lengths/2 lengths – 9 ran

Race 3: F4 1200M – 1. Cheonhamyeongmun (Choi, WJ) 1.3, 1.1; 2. Gold Ft. (Yoon, YM) 4.2; 3. Masul Lamp (Park, SC) 7.4
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1300M – 1. City Ruler (Moon, SY) 2.9, 1.3; 2. Doryongdo (Choi, WJ) 1.6; 3. Yodel Song Diva (Jun, DY) 1.5
Distances: 1.25 lengths/Neck – 12 ran

Race 5: D6 1400M – 1. Mujeok Yeowang (Boo, MH) 2.2, 1.1; 2. One Band (Bang, CS) 1.7; 3. Baengnok Cheonsa (Ji, HJ) 1.5
Distances: 5 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 6: D5 1200M – 1. Yaho Shani (Choi, BH) 3.6, 1.5; 2. Victoria Captin (Moon, SY) 1.6; 3. Seongjang Engine (Hwang, SD) 2.4
Distances: 1 length/3 lengths – 12 ran

Race 7: F3 1400M – 1. Bop’s Punch (Choi, BH) 1.5, 1.0; 2. Top Star (Lee, Sang Hyuk) 9.6; 3. City Love (Moon, SY) 4.7
Distances: Neck/4 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1400M – 1. Hwaryeohanbisang (Yoon, TH) 1.5, 1.1; 2. Namchonui Yeowang (Jung, KY) 1.4; 3. Mipung (T. Katoh) 4.9
Distances: 8 lengths/1.5 lengths – 9 ran

Race 9: D3 1800M – 1. Preety Good (Ham, WS) 2.5, 1.3; 2. Cheongsan Miin (Lee, JC) 2.9; 3. Kkumcheoreom (Moon, SY) 2.7
Distances: 1.25 lengths+3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 10: F2 1900M (Hdcp) – 1. Bugmyeongsingong (Moon, SY) 2.3, 1.4; 2. Strong Demand (Shin, HC) 1.6; 3. Ecton Cat (Jun, DY) 4.9
Distances: 6 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. Secret Weapon (Park, TJ) 1.4, 1.0; 2. Jugusangwiryeok (Won, JI) 6.4; 3. Badajebi (Park, BY) 3.6
Distances: 4 lengths/Neck – 14 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Good Leader (Choi, BH) 1.4, 1.1; 2. Morning Rush (Shin, HC) 3.7; 3. Uri Manse (Jung, KY) 2.1
Distances: 1 length/3 lengths – 9 ran

Sunday July 19, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Nuribong (Yoon, TH) 1.5, 1.1; 2. Fly Eagle (Ham, WS) 1.5; 3. Cheondungbit (Choi, WJ) 5.3
Distances: 1.25 lengths/2.5 lengths – 11 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Tamnahwanhui (Yoo, MR) 2.4, 1.2; 2. Ganghan Taeyang (Oh, KH) 9.1; 3. Center Point (Lee, GH) 1.4
Distances: 6 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Donghae Gisang (Oh, KH) 4.2, 1.7; 2. Wondaero (Yoon, YM) 2.1; 3. Pips Plus (Ham, WS) 6.9
Distances: 8 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Consistent Success (Cho, KH) 1.4, 1.2; 2. Chongalcheoreom (Jung, PS) 2.3; 3. Coin Collector (Kim, OS) 4.3
Distances: 6 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Blooming (Jung, KY) 3.2, 1.4; 2. Grand Champ (Cho, KH) 1.6; 3. Uwi (Park, BY) 4.9
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 6: F3 1700M – 1. Yaho TS (Choi, BH) 8.2, 2.5; 2. Kkumchaja (Cho, KH) 1.2; 3. Daejayeon (Jung, KY) 5.5
Distances: 0.5 lengths/5 lengths – 12 ran

Race 7: F3 1700M (Hdcp) – 1. Dangdaeteukgeup (Choi, BH) 2.3, 1.4; 2. Wonder Wonder (Shim, ST) 1.4; 3. Speed Girl (Lee, GH) 5.9
Distances: 1.25 lengths/Neck – 12 ran

Race 8: D4 1800M – 1. Hanhyeolhwangbong (Kim, OS) 12.1, 2.4; 2. Charming Victor (Choi, BH) 1.3; 3. Seonggongchulbal (Park, TJ) 1.3
Distances: 1.25 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 9: D1 1900M SBS Cup – 1. Hallyu Star (Choi, WJ) 35.2, 4.6; 2. Lucky Seven (Lee, Sang Hyuk) 10.9; 3. Natural Nine (Oh, KH) 1.4
Distances: 0.5 lengths/Neck – 9 ran

Race 10: D4 1400M – 1. D Day (Won, JI) 2.8, 1.5; 2. Sinhwacheoreom (Ham, WS) 2.0; 3. High Point (Cho, KH) 1.8
Distances: 1.5 lengths/Nose – 9 ran

Race 11: D5 1800M – 1. Aero Cop (Yang, HJ) 2.2, 1.1; 2. Gamdonguituhon (Yoon, YM) 11.0; 3. Cash Hunter (Moon, SY) 1.9
Distances: 9 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Saturday July 18, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Piano (Choi, BH) 2.5, 1.2; 2. Chilboju (Cho, KH) 2.5; 3. Bulava (Jung, PS) 5.8
Distances: 1.25 lengths/6 lengths – 9 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Grand Thunder (Park, TJ) 5.8, 1.6; 2. Fier Field (Park, SC) 1.5; 3. Raptor (Moon, SY) 3.9
Distances: 1.5 lengths/Nose – 12 ran

Race 3: F4 1000M – 1. Res Power (Choi, BH) 54.4, 6.1; 2. Anyway Ticket (Kim, OS) 1.4; 3. Seattle Rose (Ham, WS) 2.5
Distances: 0.5 lengths/Nose – 11 ran

Race 4: D6 1400M – 1. Big Bolt (Park, TJ) 3.2, 1.6; 2. Cheonsangui Bit (Yang, HJ) 1.2; 3. Azalea (Lee, GH) 2.9
Distances: 4 lengths/4 lengths – 10 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Brown Girl (Park, TJ) 4.2, 1.7; 2. Dongnyang Jijae (Moon, SY) 3.0; 3. Love Geummedal (Kim, YJ) 1.5
Distances: 1 length/2 lengths – 12 ran

Race 6: F3 1700M – 1. Ujucheoreom (Ham, WS) 3.1, 1.3; 2. Park’s Pride (Park, EW) 1.4; 3. Storm For Lucky (Park, TJ) 1.8
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 7: D3 1700M – 1. Bungjeongmalli (Cho, KH) 1.3, 1.1; 2. Sangsangbong (Choi, WJ) 2.4; 3. Saerounhuimang (Park, TJ) 2.3
Distatnces: 2 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 8: F2 1800M (Hdcp) – 1. Coleraine (Yoo, SaW) 1.6, 1.0; 2. Soseono (Park, TJ) 2.0; 3. Wrap Up (T. Katoh) 4.1
Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 9: D2 1900M (Hdcp) – 1. Saebyeok Achim (Moon, SY) 4.2, 1.6; 2. Night Fever (Ham, WS) 13.1; 3. Sesemanse (Jung, KY) 6.1
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 13 ran

Race 10: D4 1400M – 1. Jisang Gangja (Ham, WS) 3.9, 1.5; 2. Katmai (Choi, BH) 1.2; 3. Seoul Myeongmun (N. Tomizawa) 2.8
Distances: 1.25 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 11: D4 1400M – 1. War Zone Hero (Hwang, SD) 81.1, 14.5; 2. Cheongha Eutteum (Lee, JC) 2.1; 3. Baekdud Hunpung (Cho, KH) 1.5
Distances: 0.5 lengths/2 lengths – 10 ran

Race 12: D5 1300M – 1. Yongwang (Lee, SHyuk) 14.5, 3.3; 2. Eunbitnara (Ham, WS) 3.2; 3. Mighty Girl (Boo, MH) 3.1
Distances: 0.5 lengths/0.75 lengths – 9 ran

Sunday July 12, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Black Label (Park, BY) 4.7, 2.9; 2. Saeroun Yeongung (Park, SC) 1.6; 3. Bandoui Huimang (Lee, JD) 2.5
Distances: 4 lengths/1.5 lengths – 7 ran

Race 2: D4 1000M – 1. Hwanho (Yang, HJ) 3.2, 1.2; 2. Black Cat (Park, SW) 1.8; 3. Taeyangui Mabeopsa (Yoo, MR) 9.7
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Cheongmyeong (Kim, CH) 4.8, 1.7; 2. Victory Song (Park, EW) 6.1; 3. Syabang Syabang (Kim, DM) 1.5
Distances: 7 lengths/2 lengths – 8 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Gippeun Useum (Ham, WS) 1.9, 1.0; 2. Powerful Up (Moon, JK) 2.4; 3. Makgang Force (Park, TJ) 2.4
Distances: 1.25 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Born Revival (Han, CM) 3.2, 1.3; 2. Urim (Park, BY) 2.8; 3. Segyehwasidae (Choi, WJ) 1.2
Distances: 1.5 lengths/2 lengths – 10 ran

Race 6: D6 1000M – 1. Drill Ship (Jo, IK) 3.4, 1.4; 2. Hottap Star (Boo, MH) 1.7; 3. Saesaengmyeong (Park, SC) 2.6
Distances: 4 lengths/1 length – 8 ran

Race 7: F3 1400M – 1. Airapido (Park, BY) 4.7, 1.8; 2. Yaho MK (Choi, BH) 1.7; 3. Khaki Halls (Shin, HC) 1.9
Distances: 1 length/0.5 lengths – 10 ran

Race 8: D3 1800M (Hdcp) – 1. Concours (Kim, OS) 8.7, 1.8; 2. Ambition (Moon, JK) 5.1; 3. Seon San (Shin, HC) 1.9
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 8 ran

Race 9: D2 1800M – 1. Gate Way (Park, TJ) 3.7, 1.5; 2. Mujeok Gangho (Shin, HC) 1.5; 3. Gangdonguijumal (Boo, MH) 15.3
Distances: Neck/0.5 lengths – 14 ran

Race 10: F1 2000M (Hdcp) – 1. Bulpae Gisang (Choi, BH) 3.8, 1.8; 2. Gamadongja (N. Tomizawa) 2.7; 3. Seoul Teukgeup (Lee, JC) 2.1
Distances: 5 lengths/2.5 lengths – 14 ran

Race 11: D4 1700M – 1. Queen Last (Lee, GH) 12.2, 2.2; 2. Winner Prince (Park, TJ) 1.7; 3. Kkum Geurin (Shin, HC) 1.3
Distances: 2 lengths/Nose – 9 ran

Saturday July 11, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Yongtusan (Kim, DM) 1.5, 1.1; 2. Magic Tank (Won, JI) 1.0; 3. Myeonggwan (Lee, JS) 7.0
Distances: 6 lengths/6 lengths – 9 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Aurora (Hwang, SD) 3.2, 1.4; 2. Ganji Charisma (Kim, Hae Sun) 1.3; 3. Wonder Actress (Boo, MH) 1.4
Distances: 2.5 lengths/4 lengths – 10 ran

Race 3: F4 1200M – 1. Alpha Lady (Park, EW) 1.0, 1.0; 2. Yongwang Family (Lee, Sang Hyuk) 2.9; 3. Cheongnyeonam (Lee, Sung Hwan) 1.9
Distances: 6 lengths/Head – 10 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Hwanggeum Label (Ham, WS) 10.7, 3.1; 2. Ilchuk (Choi, BH) 1.8; 3. Eastern Hotshot (Park, TJ) 1.6
Distances: 1.5 lengths/6 lengths – 9 ran

Race 5: D6 1400M – 1. Special Gundan (Park, SC) 3.4, 1.6; 2. Baengnok Cheonsa (N. Tomizawa) 5.5; 3. Charming Girl (Yoo, MR) 4.7
Distances: 2.5 lengths/5 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Gangja Daewang (Yoo, SaW) 2.0, 1.3; 2. Hwasindo (Park, TJ) 1.7; 3. Hamchorong (Lee, JS) 2.1
Distances: 1 length/1.75 lengths – 8 ran

Race 7: D5 1400M – 1. Jisang Mujeok (Lee, JC) 6.2, 2.2; 2. Ibyeon Yeonchul (Ham, WS) 1.3; 3. Jet Stream (Jung, KY) 2.1
Distances: Neck/3 lengths – 8 ran

Race 8: D4 1800M – 1. Western Forever (Yoon, TH) 19.1, 4.9; 2. Crown Champ (T. Katoh) 2.0; 3. Hunt Khan (Ham, WS) 1.4
Distances: 1.25 lengths/1 length – 10 ran

Race 9: D3 1800M (Hdcp) – 1. Lucky Man (Jung, KY) 9.7, 2.2; 2. Exzacta Runner (Park, TJ) 1.3; 3. Mupae Myeongjang (Shin, HC) 1.4
Distances: Head/3 lengths – 11 ran

Race 10: F2 1800M – 1. Cheonsangcheonha (Moon, JK) 7.2, 1.9; 2. Air Kat (Lee, GH) 2.7; 3. U Seing Man Se (Choi, BH) 1.6
Distances: 2.5 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 11: D2 1900M (Hdcp) – 1. Natural Guy (Choi, BH) 1.7; 2. Galmasan (Moon, JK) 2.4; 3. Gwacheonhwalbo (Ham, WS) 1.7
Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Kkum Ha Na (Kim, OS) 30.4, 4.2; 2. Arisae (Choi, BH) 3.3; 3. Major Girl (Ham, WS) 2.5
Distances: Head/0.5 lengths – 12 ran

Sunday July 5, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Giant (Moon, JK) 3.8, 1.5; 2. Hayanjinju (Moon, SY) 1.2; 3. Speed Bolt (Lee, DK) 1.2
Distances: 5 lengths/Neck – 10 ran

Race 2: F4 1200M – 1. Seoului Gangja (Moon, JK) 9.1, 1.7; 2. Morning Delite (Ham, WS) 1.6; 3. Dangmasan (Park, TJ) 1.3
Distances: 0.5 lengths/0.75 lengths – 9 ran

Race 3: D6 1000M -1. Big Rain (Lee, JC) 4.0, 1.5; 2. Ganghan Yeowang (Lee, JD) 1.3; 3. Chillycely (Choi, WJ) 1.8
Distances: 1.5 lengths/0.75 lengths – 10 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Meotjyeobureo (Heo, JY) 116.6, 21.4; 2. Seoul Changa (Moon, JK) 1.6; 3. Geumgang Jeil (Park, SC) 1.5
Distances: 1 length/0.75 lengths – 9 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Jaemi Best (Boo, MH) 25.0, 4.3; 2. Dark Million (Ham, WS) 1.1; 3. Legend Song (Shim, ST) 3.3
Distances: 2.5 lengths/1.25 lengths – 10 ran

Race 6: F3 1300M – 1. Meotjin Segye (Park, BY) 17.3, 3.0; 2. Haetbit Chukje (Moon, JK) 1.3; 3. Live Queen (Won, JI) 1.9
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 7: D5 1800M – 1. Geumbit Bada (Moon, SY) 2.8, 1.1; 2. Sangju Miin (Kim, DM) 1.7; 3. Gold Save (Shim, ST) 7.9
Distances: 1 length/Neck – 10 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Vimoksa (Park, BY) 2.7, 1.2; 2. Top Seed (Jung, KY) 2.5; 3. Mannamui Chubok (Ham, WS) 1.4
Distances: 8 lengths/1 length – 8 ran

Race 9: D3 1700M – 1. Guard Blue (Jung, KY) 1.5, 1.1; 2. Taepungchukje (Lee, SHwan) 5.1; 3. Magic Victor (Kim, OS) 3.6
Distances: 3 lengths/1.75 lengths – 10 ran

Race 10: D1 2000M (Hdcp) – 1. Gi Ra Seong (Choi, BH) 3.9, 1.4; 2. Wontagui Gisa (Lee, SangH) 25.1; 3. Mighty Runner (Park, TJ) 1.2
Distances: 4 lengths/1 length – 14 ran

Race 11: D4 1800M – 1. Dallyeoragongju (Kim, CH) 51.3, 8.1; 2. Tamheomdae (Yoo, MR) 6.7; 3. Elation (Kim, SB) 3.9
Distances: 0.5 lengths/Neck – 10 ran

Saturday July 4, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D4 1400M – 1. Dolpunguihaek (T. Katoh) 8.8, 1.4; 2. Hanhyeol Shingwang (Choi, BH) 1.2; 3. Violet (Moon, SY) 1.5
Distances: 1.25 lengths/3 lengths – 8 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Gilsangyeoui (Shim, ST) 3.5, 1.1; 2. Saebyeogi (Choi, BH) 2.0; 3. Galactico (Yoon, TH) 1.4
Distances: Head/1.25 – 9 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Bulguruistar (Moon, SY) 6.5, 1.6; 2. Vivace Byeol (Yang, HJ) 1.3; 3. Bigsister (Ham, WS) 4.3
Distances: 1 length/1.25 lengths – 9 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Bichui Jeonsa (Yang, HJ) 1.8, 1.1; 2. Carnival Betty (Park, TJ) 3.6; 3. Emperor Cugat (Kim, OS) 1.9
Distances: 2 lengths/0.75 lengths – 9 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Melody Again (N. Tomizawa) 3.3, 1.5; 2. Super Board (Oh, KH) 1.1; 3. Avance (Kim, OS) 1.5
Distances: 0.5 lengths/1.25 lengths – 9 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Pyeongchangjeil (Oh, KH) 4.5, 1.5; 2. Babble Rose (Shin, HC) 1.3; 3. Best Day (Park, TJ) 1.2
Distances: 1.5 lengths/Neck – 9 ran

Race 7: F3 1400M – 1. Victory Town (Shin, HC) 2.9, 1.3; 2. Ungbiyeongung (Yoo, SaW) 2.1; 3. Top Plus (Kim, CH) 1.8
Distances: 0.75 lengths/1.5 lengths – 9 ran

Race 8: D4 1800M – 1. Come Back Home (Oh, KH) 5.9, 2.5; 2. Hongmano (Ham, WS) 1.1; 3. Chowon Useung (Moon, SY) 1.9
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 9: D3 1700M – 1. Holy Dreamer (Moon, SY) 1.1, 1.0; 2. Hanbatanguseum (Choi, BH) 2.5; 3. Isfahan Teukgeup (Ham, WS) 3.7
Distances: 1.25 lengths/Nose – 10 ran

Race 10: F2 1900M (Hdcp) – 1. Torpedo Mast (Park, EW) 2.1, 1.2; 2. Bukmyeongsingong (Moon, SY) 1.3; 3. Cheonji Jangsu (Yang, HJ) 3.9
Distances: 1.75 lengths/8 lengths – 10 ran

Race 11: D2 1800M (Hdcp) – 1. Gayawangbi (Park, TJ) 3.9, 1.5; 2. Taklamakan (Kim, HS) 1.3; 3. Yeongshil Jeonggi (N. Tomizawa) 1.7
Distances: 1.75 lengths/Neck – 13 ran

Race 12: D2 1400M – 1. S Line (Lee, SangH) 3.4, 1.2; 2. My Symphony (Jo, IK) 1.3; 3. Gyeonobaek (Lee, GH) 1.6
Distances: 2 lengths/1.25 lengths – 9 ran

Sunday June 28, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1300M – 1. Bulsechul (Ham, WS) 2.2; 2. Chantilly Dreamer (Yang, HJ) 1.7; 3. Chukbogui Tongno (Choi, BH) 3.0
Distances: 2 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Mugyeoljeom (Oh, KH) 4.3; 2. Ilgop Cheonsa (Jun, DY) 18.3; 3. Cheongsando (Park, TJ) 3.2
Distances: 4 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Merry Gold (Lee, JD) 10.1; 2. Yodel Song Diva (Jun, DY) 21.9; 3. Sandeullae (Lee, DK) 14.7
Distances: 3 lengths/0/5 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Ilpa Manse (Park, TJ) 5.4; 2. Rush Music (Lee, DK) 6.7; 3. Galgi Dongja (Choi, BH) 4.9
Distances: 6 lengths/Nose – 12 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Battle Commander (Choi, BH) 6.4; 2. Perfection (Park, BY) 31.9; 3. Badasin (Moon, SY) 1.8
Distances: 1.5 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 6: D3 1800M – 1. Hallasinbi (Park, TJ) 1.9; 2. Cheonjikkot (Park, BY) 9.7; 3. Geumbit Yojeong (Lee, GH) 50.5
Distances: 2 lengths/Nose – 8 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Green Jewel (Lee, JD) 8.5; 2. Yeonseung Gangja (Choi, BH) 4.7; 3. Sinhwacheoreom (Ham, WS) 6.4
Distances: 1 length/0.5 lengths – 10 ran

Race 8: D3 1800M (Hdcp) – 1. Operaman (Park, TJ) 4.3; 2. Mr. Vancouver (Choi, BH) 3.9; 3. Fundahigh (Ham, WS) 2.8
Distances: Neck/1.5 lengths – 12 ran

Race 9: D2 1700M Sports Seoul Cup – 1. Love Cat (Choi, BH) 2.1; 2. Victor Hunter (Kim, OS) 30.1; 3. Ganghan Speed (Yoo, SaW) 6.7
Distances: Neck/1.75 lengths – 10 ran

Race 10: F2 1900M (Hdcp) – 1. Model Student (Moon, SY) 2.3; 2. Key To Success (Kim, OS) 23.4; 3. Cheonjidolpung (Boo, MH) 6.1
Distances: Nose/1 length – 9 ran

Race 11: D4 1700M – 1. Keuntaeyang (Park, TJ) 2.3; 2. Energy Beam (Moon, JK) 3.7; 3. Chowondongja (Han, CM) 13.5
DistancesL Neck/0.5 lengths – 8 ran

Saturday June 27, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M – 1. Speedy Run (Han, CM) 199.6; 2. Lass Fier (Lee, JS) 4.3; 3. Mujeok Yeowang (Boo, MH) 8.7
Distances: 2 lengths/1 length – 12 ran

Race 2: F4 1200M – 1. Baekjeonjeonseung (Yoo, SaW) 2.1; 2. Happyweek (Park, TJ) 1.7; 3. Tera King (Bang, CS) 16.9
Distances: 1.25 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Beongaemori (Park, EW) 2.0; 2. Black Rose (Jo, IK) 1.4; 3. Oroclass (Jun, DY) 50.2
Distances: 1.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M – 1. The Sea God (Moon, SY) 1.6; 2. Pyeongchanguiachim (Kim, CH) 9.1; 3. Center Point (Choi, JS) 6.6
Distances: 1.5 lengths/4 lengths – 11 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Saegyeongji (Moon, JK) 7.3; 2. Single Ride (Park, SC) 5.2; 3. Seoul Myeongmun (Bang, CS) 5.9
Distances: Neck/2.5 lengths – 11 ran

Race 6: D5 1400M – 1. Yujoseon (Shin, HC) 6.5; 2. Boaz (Moon, SY) 6.5; 3. Uri Manse (Lee, JS) 2.1
Distances: 0.5 lengths/0.75 lengths – 10 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Preety Good (Lee, SHyuk) 19.0; 2. Hwaryeohanbisang (Ham, WS) 3.5; 3. Brothers (Choi, BH) 3.4
Distances: 7 lengths/1.25 lengths – 10 ran

Race 8: F3 1700M – 1. Turbo Engine (Moon, SY) 9.7; 2. Bop’s Punch (Choi, BH) 3.5; 3. Mr. Loving Life (Park, TJ) 4.3
Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1800M – 1. Yosulgongju (Moon, JK) 17.9; 2. Kkumcheoreom (Bang, CS) 17.9; 3. Illyumunhwa (Moon, SY) 5.8
Distances: 4 lengths/Neck – 8 ran

Race 10: D1 2000M (Hdcp) – 1. Lucky Mountain (Choi, BH) 4.7; 2. Seven Card (Kim, OS) 5.9; 3. Machine Gun (Park, EW) 4.9
Distances: 0.75 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Race 11: D2 1900M (Hdcp) – 1. Lhotse Shar (Choi, JS) 26.4; 2. Best Fusion (Kim, OS) 2.1; 3. Nanjeongseo (Ham, WS) 18.3
Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Yeopungjudo (Kim, DM) 16.6; 2. Rulluralla (Lee, SHyuk) 2.9; 3. Didyclever (Park, SC) 22.6
Distances: 2.5 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Sunday June 21, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M – 1. Woljeongsa (Boo, MH) 3.7; 2. One Band (Heo, JY) 42.1; 3. Arirang (Won, JI) 13.8
Distances: 5 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Brown Girl (Park, SC) 3.7; 2. Jachin (Kim, OS) 11.8; 3. Nuribong (Yoon, TH) 1.6
Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Victoria Captin (Moon, SY) 1.7; 2. Igiri (N. Tomizawa) 5.9; 3. Hwa Jin (Boo, MH) 34.2
Distances: 1.75 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Consistent Success (Cho, KH) 4.4; 2. Precise Win (Moon, SY) 1.8; 3. Cheonhamyeongmun (Choi, WJ) 4.4
Distances: 1.25 lengths/Neck – 10 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Jangbi Sarang (Jun, DY) 3.2; 2. Baekdud Hunpung (Cho, KH) 1.9; 3. Make Money (Moon, SY) 10.5
Distances: 0.5 lengths/5 lengths – 9 ran

Race 6: D5 1800M – 1. To The Champ (Kim, OS) 12.6; 2. Useung Changa (Moon, SY) 3.2; 3. Bul Gwang Do (Bang, CS) 21.8
Distances: 1.25 lengths/Neck – 9 ran

Race 7: F3 1400M – 1. Gold Giant (Ham, WS) 43.7; 2. Yaho MK (Choi, BH) 6.7; 3. Sintaepung (Bang, CS) 58.0
Distances: 1 length/1 length – 12 ran

Race 8: D3 1700M – 1. Khanui Jeguk (Cho, KH) 1.5; 2. Dangdaeteukgeup (Moon, SY) 4.7; 3. Jebe (Yoo, SaW) 13.1
Distances: 1.75 lengths/10 lengths – 12 ran

Race 9: F1 2000M (Hdcp) Seoul Owners’ Association Trophy (G.III) – . Dongbanui Gangja (Choi, BH) 1.3; 2. Seungyu Sinhwa (Shim, ST) 164.1; 3. Free Hugs (Cho, KH) 24.6
Distances: 7 lengths/0.5 lengths – 13 ran

Race 10: D2 1800M (Hdcp) – 1. Baengnyeonbong (Kim, OS) 2.4; 2. Blue Pin (Cho, KH) 3.3; 3. Gate Way (Park, TJ) 18.5
Distances: 1.5 lengths/4 lengths – 10 ran

Race 11: D4 1700M – 1. Saerounhuimang (Cho, KH) 3.8; 2. Big Miracle (Park, TJ) 4.6; 3. Suseong Equus (Moon, SY) 5.5
Distances: 4 lengths/1 length – 9 ran

Saturday June 20. 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1300M – 1. Bandouibit (Choi, BH) 2.3; 2. Chunpung (Cho, KH) 1.8; 3. Ibyeon Yeonchul (Seo, DS) 15.4
Distances: 4 lengths/1 length – 9 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Glide Milk (Jun, DY) 3.5; 2. Daebong (Kim, OS) 5.1; 3. Sand Girl (Yoo, MR) 11.2
Distances: 4 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M – 1. J Stern (Park, TJ) 1.3; 2. Ever Clever (Choi, BH) 9.8; 3. Ganji Charisma (Oh, KH) 9.7
Distances: 1 length/6 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Red Price (Cho, KH) 5.8; 2. Tamnahwanhui (Park, TJ) 32.7; 3. Cheondanuikkum (Moon, SY) 2.8
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Boeun Gaduk (Park, TJ) 4.7; 2. Energetic (N. Tomizawa) 106.6; 3. Nunbusin Seongjang (Kim, DC) 45.9
Distances: Neck/1.75 lengths – 9 ran

Race 6: F3 1200M – 1. Sangsangbong (Choi, WJ) 13.5; 2. Trusting Dyna (Park, EW) 4.8; 3. Soseono (Park, TJ) 2.5
Distances: 1 length/1 length – 12 ran

Race 7: D6 1700M – 1. Mighty Girl (Boo, MH) 5.7; 2. Nonstop Runner (Choi, BH) 4.2; 3. Magic Tank (Won, JI) 3.4
Distances: 1 length/Nose – 11 ran

Race 8: D4 1400M – 1. Golden Rose (Yang, HJ) 8.9; 2. Love For Ever (Park, TJ) 7.9; 3. Good Will (Jo, IK) 20.3
Distances: 0.75 lengths/Nose – 12 ran

Race 9: D3 1700M (Hdcp) – 1. Symphony Sonata (Park, TJ) 1.7; 2. Sajaseong (Choi, BH) 6.1; 3. Supex (Shim, ST) 27.8
Distances: 1.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 10: F2 1900M (Hdcp) – 1. Tiffanyuikkum (Park, TJ) 4.7; 2. Kahnui Jeonseol (Ham, WS) 2.0; 3. Crocap (Lee, GH) 17.6
Distances: Nose/1.25 lengths – 9 ran

Race 11: D1 1800M – 1. Top Point (Yang, HJ) 2.1; 2. Gayasanseong (Park, SC) 5.9; 3. Daehyo (Park, TJ) 42.0
Distances: 1 length/1.75 lengths – 9 ran

Race 12: D4 1800M – 1. Lucky Man (Cho, KH) 4.1; 2. Mercury (Kim, OS) 6.4; 3. Pop’s Slew (Choi, WJ) 2.4
Distances: 0.75 lengths/Head – 11 ran

Sunday June 14, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M – 1. Green Katch (Cho, KH) 1.4; 2. Mr. Toronto (Choi, WJ) 7.2; 3. Black Label (Moon, SY) 8.9
Distances: 5 lengths/0.5 lengths – 7 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Melody Again (N. Tomizawa) 1.9; 2. Gippeun Useum (Kim, DM) 5.8; 3. Special Gundan (Park, SC) 5.6
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 7 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Secret Runner (Kim, DM) 2.6; 2. Pureun Pado (Kim, DC) 3.2; 3. Cassiopeia (N. Tomizawa) 5.6
Distances: 0.5 lengths/1 length – 8 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Holy Dream Love (Moon, SY) 1.9; 2. Songkeumsongkeum (Moon. JK) 9.1; 3. Five Aligned (Choi, WJ) 4.7
Distances: 1.5 lengths/3 lengths – 10 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Jayeongwang (Kim, CH) 3.4; 2. Crown Yeogeol (Ji, HJ) 2.3; 3. Samgwanwang (Boo, MH) 37.6
Distances: 1 length/2 lengths – 8 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Winner Prince (Park, TJ) 1.7; 2. Gangja Daewang (Yoo, SaW) 7.9; 3. Wondergirl (Cho, KH) 10.5
Distances: 1.75 lengths/3 lengths – 9 ran

Race 7: D4 1700M – 1. Baekdu Beonjjeok (Moon, SY) 5.3; 2. Kkum Geurin (Choi, BH) 1.7; 3. Khanui Huye (Choi, WJ) 4.8
Distances: 0.5 lengths/Head – 7 ran

Race 8: D3 1700M – 1. Live Queen (Won, JI) 86.5; 2. Bungjeongmalli (Cho, KH) 1.6; 3. Changdaehan (Lee, DK) 33.8
Distances: Neck/1 length – 10 ran

Race 9: F2 1800M (Hdcp) – 1. Bulpae Gisang (Choi, BH) 1.9; 2. Big Sox (Kim, OS) 8.6; 3. Coleraine (Yoo, SaW) 6.4
Distances: 2.5 lengths/Head – 10 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Nice Choice (Cho, KH) 1.8; 2. Nice Good (Choi, BH) 4.2; 3. Cheonha Myeongjang (Oh, KH) 10.6
Distances: 4 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 11: D4 1800M – 1. Jeongdaun (Choi, WJ) 12.5; 2. Baekkan (Moon, JK) 5.2; 3. Dosiro (Bang, CS) 3.7
Distances: Neck/Neck – 10 ran

Saturday June 13, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Jewang Gullim (Moon, SY) 3.3; 2. Bulkkot Baram (Oh, KH) 2.1; 3. Saeroun Yeongung (Park, SC) 11.3
Distances: 6 lengths/2 lengths – 9 ran

Race 2: D6 1300M – 1. Dongnyang Jijae (Moon, SY) 6.4; 2. Love Geummedal (Jo, IK) 1.3; 3. Gidaedaero (Park, SC) 5.9
Distances: Neck/6 lengths – 7 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Jisang Mujeok (Kim, DC) 2.5; 2. Galactico (Yoon, TH) 21.5; 3. Bongguhwang (Park, TJ) 3.0
Distances: 4 lengths/1 length – 8 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Park’s Pride (Park, EW) 1.6; 2. Taeyang Tap (Moon, SY) 6.1; 3. Ilchuk (Choi, BH) 26.8
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 5: F4 1200M – 1. Alpha Lady (Park, EW) 6.6; 2. New Bird (Yang, HJ) 3.4; 3. Collar Jacket (Park, TJ) 1.7
Distances: 10 lengths/0.5 lengths – 8 ran

Race 6: D6 1000M – 1. Geumbogi (Shim, ST) 3.7; 2. Wangjujak (Oh, KH) 2.8; 3. Free Holly (Lee, JC) 8.1
Distances: 10 lengths/2.5 lengths – 9 ran

Race 7: D5 1400M – 1. Happy Rider (Park, TJ) 2.8; 2. Burning Believe (Lee, AL) 74.7; 3. Rree Win (Kim, OS) 8.4
Distances: 5 lengths/1.25 lengths – 9 ran

Race 8: F3 1400M – 1. Fly Top (Boo, MH) 8.6; 2. Airapido (Moon, SY) 4.8; 3. Kkumchaja (Cho, KH) 2.1
Distances: 7 lengths/1.5 lengths – 9 ran

Race 9: D3 1800M (Hdcp) – 1. Galmasan (Cho, KH) 4.3; 2. Magic Victor (Kim, OS) 16.4; 3. Exzacta Runner (Park, TJ) 2.2
Distances: 8 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Race 10: D2 1800M – 1. Taesanbukdu (Choi, BH) 2.9; 2. Geumbit Gangja (Park, TJ) 3.4; 3. Mujeok Gangho (Moon, SY) 3.9
Distances: 0.75 lengths/0.75 lengths – 8 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. Seungundaeseung (Yoo, SaW) 9.2; 2. Huimang Energy (Moon, SY) 3.3; 3. Free Woody (Moon, JK) 1.9
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 8 ran

Race 12: D4 1700M – 1. Prime Champ (Moon, SY) 1.5; 2. Ilgwangyung (Choi, BH) 12.2; 3. Oregon (Cho, KH) 5.4
Distances: 1.5 lengths/1 length – 9 ran

Sunday June 7, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M – 1. Blooming (Jung, KY) 1.7; 2. Gold Life (Kim, CH) 34.6; 3. Hayanjinju (Moon, SY) 5.6
Distances: 8 lengths/0.75 lengths – 10 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Jagiya (Jung, KY) 5.2; 2. Speedmine (Jun, DY) 2.3; 3. Wontagui Cheonsa (Cho, KH) 20.4
Distances: 1.75 lengths/2.5 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Obiyeongieo (Cho, KH) 1.4; 2. Yongtusan (Kim, DM) 17.5; 3. Wonder Heart (Jun, DY) 70.6
Distances: 5 lengths/7 lengths – 10 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Moraeyeowang (Kim, CH) 10.1; 2. Sugar Bar (Jung, KY) 8.6; 3. Eastern Hotshot (Moon, SY) 14.3
Distances: Nose/0.75 lengths – 9 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Violet (Moon, SY) 15.9; 2. Hanhyeol Shingwang (Choi, BH) 6.4; 3. Dark Million (Jo, IK) 3.6
Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 9 ran

Race 6: D4 1400M – 1. Isanghwa (Moon, SY) 4.4; 2. Battle Cop (Yoo, MR) 126.0; 3. Major Girl (Park, TJ) 2.3
Distances: 4 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 7: F3 1700M – 1. Cheongun Jangsu (Lee, JD) 8.5; 2. Ungbiyeongung (Yoo, SaW) 39.8; 3. Mr. Loving Life (Park, TJ) 8.2
Distances: 2 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 8: D4 1800M – 1. Gwacheonuibit (Ham, WS) 3.0; 2. Hongmano (Oh, KH) 24.9; 3. Our Dance (Kim, YJ) 46.4
Distances: 7 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1800M (Hdcp) – 1. Dallineun Haengun (Moon, SY) 13.4; 2. Concours (Park, TJ) 4.2; 3. Haetbit Jangsa (Lee, JC) 15.2
Distances: Neck/1 length – 11 ran

Race 10: D1 1900M (Hdcp) – 1. Secret Weapon (Park, TJ) 3.3; 2. Triple Seven (Choi, BH) 2.2; 3. Natural Nine (Shin, HC) 6.6
Distances: 1.25 lengths/1.75 lengths – 11 ran

Race 11: F2 1800M – 1. Captain Cugat (N. Tomizawa) 3.6; 2. Necromancer (Park, TJ) 2.1; 3. Shaving Points (Yang, HJ) 4.3
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Saturday June 6, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1000M – 1. Ihwasan (Jung, KY) 1.2; 2. Top Myeongye (Cho, KH) 5.2; 3. Best Swing (Won, JI) 32.9
Distances: 1.5 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 2: F4 1000M – 1. Personal Jewel (Boo, MH) 2.4; 2. Bichui Jeonsa (Ji, HJ) 4.9; 3. Luciano’s Song (Cho, KH) 4.9
Distances: 2 lengths/1.25 lengths – 10 ran

Race 3: D6 1000M – 1. While Lead (Shin, HC) 1.7; 2. Happy Champ (Yoon, YM) 13.4; 3. Red Shark (Oh, KH) 5.1
Distances: 8 lengths/1.5 lengths – 9 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Khaki Halls (Shin, HC) 1.5; 2. Opera Seven (Jung, KY) 5.3; 3. Dangmasan (N. Tomizawa) 10.4
Distances: 7 lengths/0.5 lengths – 8 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Come Back Home (Oh, KH) 5.8; 2. Top Seed (Jung, KY) 7.2; 3. Yaho Shani (Kim, SB) 3.6
Distances: 4 lengths/1 length – 11 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Power Of Money (Moon, SY) 1.1; 2. Dallyeoragongju (Kim, CH) 20.4; 3. Super Board (Oh, KH) 23.2
Distances: 7 lengths/Head – 11 ran

Race 7: D5 1800M – 1. Triple Winner (Choi, BH) 3.1; 2. King Buddy (Bang, CS) 6.8; 3. Samgang (Yoon, TH) 7.3
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 8: D4 1400M – 1. Photo Stone (Choi, BH) 2.6; 2. Love Song (Lee, SHwan) 3.9; 3. Gyeonobaek (Cho, KH) 6.6
Distances: 6 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1700M – 1. Chart Dame (Lee, JD) 23.9; 2. Speed Girl (Lee, GH) 8.6; 3. Heart Line (Kim, OS) 18.2
Distances: 1.5 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 10: D3 1900M (Hdcp) – 1. Event (Ham, WS) 5.8; 2. Indiana Dream (Cho, KH) 2.1; 3. Blue Ocean (Kim, YJ) 3.7
Distances: 0.75 lengths/1.5 lengths – 11 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. Gamadongja (N. Tomizawa) 2.4; 2. Brilliant Knight (Park, TJ) 1.9; 3. Wind King (Lee, DK) 102.1
Distances: 1.25 lengths/6 lengths – 12 ran

Race 12: D4 1700M – 1. Holy Dreamer (Moon, SY) 1.2; 2. Yeongsilbit (Shin, HC) 6.9; 3. Abigail (Oh, KH) 13.5
Distances: 8 lengths/1 length – 12 ran

Sunday May 31, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M – 1. Boaz (Moon, SY) 6.8; 2. Huimang Party (Ham, WS) 3.8; 3. Peter Yojeong (Lee, SHwan) 26.3
Distances: 5 lengths/3 lengths – 8 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Saegyeongji (Moon, JK) 6.0; 2. The Sea God (Moon, SY) 34.4; 3. Igiri (S. Chavez) 6.7
Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Gangcheolgeongak (Ham, WS) 1.3; 2. Meotjin Bobae (Park, BY) 13.4; 3. Hushtilled (Kim, OS) 9.5
Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M – 1. The Key Lucky (Choi, BH) 5.7; 2. Seongkeumseongkeum (Moon, JK) 1.7; 3. Captain Hero (Ham, WS) 25.8
Distances: 1.75 lengths/4 lengths – 7 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Brothers (Choi, BH) 1.5; 2. Chowonui Chueok (Yoon, YM) 4.2; 3. Segyehwasidae (Choi, WJ) 38.3
Distances: 1.25 lengths/1.75 lengths – 10 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Preety Good (Lee, SHwan) 3.2; 2. Hidden Ace (Moon, SY) 4.7; 3. Cherokee Man (Kim, OS) 4.4
Distances: 5 lengths/1 length – 8 ran

Race 7: F3 1400M – 1. Yaho TS (Yoo, SaW) 34.0; 2. Top Leader (Kim, CH) 18.5; 3. Bop’s Punch (Choi, BH) 5.4
Distances: 0.75 lengths/Nose – 12 ran

Race 8: D3 1800M – 1. Gwacheon Jijon (Park, TJ) 6.6; 2. Bogideongguljjae (Yoo, SaW) 5.1; 3. Maius (Kim, YJ) 26.0
Distances: Neck/1 length – 11 ran

Race 9: D2 1900M – 1. Hi Friends (Choi, BH) 12.6; 2. Grandzif (Park, TJ) 2.7; 3. Haengunteuksa (Kim, CH) 30.3
Distances: 2 lengths/5 lengths – 12 ran

Race 10: D1 2000M (Hdcp) – 1. Hwangnyongsaji (Jun, DY) 3.0; 2. Gi Ra Seong (Choi, BH) 2.9; 3. Lucky Mountain (Cho, KH) 4.6
Distances: 0.5 lengths/1.75 lengths – 11 ran

Race 11: D4 1400M – 1. Haetbit Chukje (Jun, DY) 2.6; 2. Yeopungjudo (Choi, BH) 13.2; 3. Quick Bird (Ham, WS) 11.3
Distances: 6 lengths/Nose – 12 ran

Saturday May 30, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M – 1. Single Ride (Park, SC) 2.6; 2. Missile (N. Tomizawa) 13.0; 3. Nonstop Runner (Choi, BH) 6.5
Distances: 13 lengths/1.25 lengths – 9 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Chukbogui Tongno (Choi, BH) 3.9; 2. Beongaemori (Park, EW) 3.1; 3. Center Point (Yang, HJ) 3.4
Distances: 3 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Freyja (Kim, DM) 20.7; 2. City Ruler (Ham, WS) 19.4; 3. Ruby (Moon,, SY) 3.2
Distances: 4 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Yaho MK (Choi, BH) 2.3; 2. Happyweek (Park, TJ) 8.9; 3. Baekjeonjeonseung (Moon, JK) 1.7
Distances: 1 length/2.5 lengths – 7 ran

Race 5: D5 1200M – 1. Green Jewel (Cho, KH) 2.8; 2. Flying Forti (Ham, WS) 10.3; 3. Super Blue (Moon, SY) 3.3
Distances: 6 legnths/1 length – 10 ran

Race 6: D4 1400M – 1. Cheonjikkot (Park, BY) 14.4; 2. Hwaryeohanbisang (Yoon, TH) 2.8; 3. Choisangbong (Park, TJ) 4.0
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 7: D5 1700M – 1. Didyclever (Choi, BH) 5.1; 2. Crown Champ (Park, TJ) 2.0; 3. Good Diva (Yoo, SaW) 49.1
Distances: 0.5 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 8: D3 1800M – 1. Lhotse Shar (Yang, HJ) 2.5; 2. Hallasinbi (Park, BY) 55.4; 3. Yosulgongju (Moon, JK) 11.0
Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: D2 1900M (Hdcp) – 1. Gamunhuye (S. Chavez) 40.6; 2. Gangho Jewang (Yoo, SaW) 3.1; 3. Feel It Now (Park, TJ) 3.3
Distances: Head/1.75 lengths – 10 ran

Race 10: F1 2000M (Hdcp) – 1. Dankee’s Pal (Cho, KH) 2.7; 2. Bally Brae (Moon, SY) 1.6; 3. Seongpacheonha (Park, TJ) 21.9
Distances: Nose/8 lengths – 10 ran

Race 11: F2 1700M – 1. Saegisang (Ham, WS) 3.9; 2. Rising Winner (Lee, JD) 51.6; 3. Ecton Cat (Jun, DY) 5.4
Distances: 5 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Red Sky (Moon, SY) 1.6; 2. Power Brothers (Yoo, SaW) 11.6; 3. Keuntaeyang (Park, TJ) 6.9
Distances: 5 lengths/2 lengths – 11 ran

Sunday May 24, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M – 1. Bandoui Bit (Choi, BH) 5.8; 2. babble Rose (Shin, HC) 1.6; 3. Charming Girl (Yoo, MR) 12.6
Distances: 0.5 lengths/6 lengths – 10 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Cheondanuikkum (Choi, BH) 3.4; 2. Nuribong (Yoon, TH) 7.0; 3. Love Guy (Kim, OS) 3.5
Distances: Neck/3 lengths – 9 ran

Race 3: F4 1200M – 1. Turbo Engine (Moon, SY) 2.1; 2. Precise Win (Park, TJ) 3.7; 3. Asian Park (Yoon, TH) 24.0
Distances: 3 lengths/2 lengths – 8 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Boeun Gadeuk (Park, TJ) 4.0; 2. Ibyeon Yeonchul (Ham, WS) 2.4; 3. Victoria Captin (Jung, KY) 8.2
Distances: 2.5 lengths/7 lengths – 9 ran

Race 5: D6 1400M – 1. Happy Rider (Moon, SY) 1.5; 2. Happy Birthday (Park, BY) 25.7; 3. Wondaero (Kim, DC) 5.7
Distances: 2.5 lengths/2 lengths – 8 ran

Race 6: D5 1400M – 1. Katmai (Choi, BH) 3.7; 2. Victor Hunter (Jung, KY) 4.6; 3. Jayeongwang (Kim, OS) 8.8
Distances: 2 lengths/1.5 lengths – 11 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Beomtti (Yoo, SeW) 11.5; 2. Sangsangbong (Choi, WJ) 7.6; 3. My Symphony (Jo, IK) 2.9
Distances: 0.75 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 8: D5 1700M – 1. Lucky Man (Cho, KH) 2.6; 2. Uri Manse (Lee, JSun) 5.3; 3. To The Champ (Kim, OS) 11.0
Distances: 3 lengths/2 lengths – 8 ran

Race 9: D2 1800M Sports Chosun Cup – 1. Wangson (Kim, YJ) 4.9; 2. Seven Card (Kim, OS) 4.4; 3. Happy Queen (Cho, KH) 3.4
Distances: 2.5 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 10: D3 1800M (Hdcp) – 1. Blue Pin (Cho, KH) 1.6; 2. Mr. Vancouver (Ji, HJ) 8.6; 3. Operaman (Yoon, TH) 10.6
Distances: 4 lengths/1.5 lengths – 11 ran

Race 11: F3 1400M – 1. Cheonji Jangsu (Yang, HJ) 4.5; 2. Ujucheoreom (Han, SY) 23.9; 3. Dakota Royal (Kim, OS) 6.3
Distances: Nose/5 lengths – 11 ran

Saturday May 23, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M – 1. Golden Rose (Yang, HJ) 4.4; 2. Chunpung (Cho, KH); 3. Born Revival (Han, CM) 12.3
Distances: 0.5 lengths/1 length – 10 ran

Race 2: F4 1200M – 1. Howareyou (Park, BY) 1.4; 2. Holy Dream Love (Moon, SY) 8.9; 3. Baekdud Hunpung (Cho, KH) 9.5
Distances: 0.75 lengths/1.25 lengths – 10 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Hamchorong (Lee, JS) 2.2; 2. Daebong (Kim, OS) 5.8; 3. Areumdaun Bit (Jung, KY) 289.7
Distances: 7 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Jungsim (Kim, CH) 8.7; 2. Daemyeongjang (Yoon, TH) 4.9; 3. Geumgang Jeil (Park, SC) 5.5
Distances: 2.5 lengths/Head – 9 ran

Race 5: D4 1400M – 1. Pokpung Yeolcha (Choi, BH) 7.8; 2. Ambition (S. Chavez) 3.8; 3. D Day (Won, JI) 1.4
Distances: 1.25 lengths/Head – 9 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Love For Ever (Park, TJ) 3.5; 2. Origin (Ham, WS) 4.1; 3. Big Miracle (Moon, SY) 3.7
Distances: 3 lengths/7 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Light Cat (Choi, BH) 3.8; 2. Beleive Win (Lee, AL) 14.8; 3. Baengnakgo (Park, TJ) 1.9
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 9 ran

Race 8: D4 1800M – 1. Mr. Swing (Oh, KH) 11.5; 2. Charming Victor (Kim, OS) 13.7; 3. Hunt Khan (Ham, WS) 6.9
Distances: 3 lengths/Neck – 12 ran

Race 9: D3 1700M – 1. Robby Tiger (Park, TJ) 4.3; 2. Night Fever (Ham, WS) 2.5; 3. Dangdaeteukgeup (S. Chavez) 16.9
Distances: 0.75 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 10: F2 1900M (Hdcp) – 1. Hwanggeum Dwaeji (Cho, KH) 3.5; 2. Model Student (Jung, KY) 13.1; 3. Kahnui Jeonseol (Hwang, YW) 8.7
Distances: 1.25 lengths/Head – 12 ran

Race 11: D1 1900M (Hdcp) – 1. Ugildongja (Ham, WS) 12.6; 2. Machine Gun (Park, EW) 50.9; 3. Mighty Runner (Shin, HC) 3.4
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 12: F3 1400M – 1. Thewon Thewon (Kim, OS) 1.6; 2. Happy Box (Bang, CS) 4.7; 3. Daejayeon (Jung, KY) 30.8
Distances: 1.75 lengths/2 lengths – 12 ran

Sunday May 17, 2009

Race 1: D6 1200M – 1. Poker Face (Choi, WJ) 18.0; 2. Battle Bingo (Jung, PS) 58.6; Yodel Song Diva (Jun, DY) 13.8
Distances: 14 lengths/1 length – 9 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Geumbit Galchae (Kim, CH) 3.8; 2. Bulkkot Baram (S. Swanepoel) 5.6; 3. Wontagui Cheonsa (Kim, DM) 18.3
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 7 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Seoul Myeongmun (Bang, CS) 1.9; 2. Seattle Rose (Ham, WS) 4.1; 3. Jewang Gullim (Moon, SY) 4.6
Distances: 7 lengths/0.75 lengths – 9 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Great Hero (Shin, HC) 6.5; 2. Collar Jacket (Park, TJ) 3.9; 3. Sun Viking (Jun, DY) 16.6
Distances: 0.75 lengths/6 lengths – 9 ran

Race 5: D6 1400M – 1. Hwansanguimulgyeol (Kim, DC) 1.9; 2. Bo Bae Dung I (Lee, JSun) 2.9; 3. Mr. Toronto (Kim, ES) 8.7
Distances: 10 lengths/2 lengths – 7 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Gangju Deam (Jo, SG) 41.5; 2. Double Classic (Choi, BH) 1.6; 3. Ttotto (Kim, CH) 9.8
Distances: 4 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 7: D5 1300M – 1. Sinhwacheoreom (Ham, WS) 3.7; 2. Crown Yeogeol (Ji, HJ) 3.9; 3. Suseong Bobae (Han, SY) 41.7
Distances: 3 lengths/1.75 lengths – 10 ran

Race 8: F2 1200M JRA Trophy – 1. Free Hugs (Cho, KH) 5.6; 2. Saerounachim (Kim, DC) 57.5; 3. Afternoon Dove (Jung, KY) 35.1
Distances: 2.5 lengths/Neck – 14 ran

Race 9: D1 1800M Korean Derby (G.I) – 1. Sangseung Ilro (Jo, SG) 8.1; 2. Namdo Jeap (Shin, HC) 19.8; 3. Baengnyeonbong (Kim, OS) 19.8
Distances: 5 lengths/3 lengths – 14 ran

Race 10: D4 1700M – 1. Bungheongmalli (Cho, KH) 1.4; 2. Kkum Geurin (Choi, BH) 7.1; 3. Saebyeokgisang (Park, TJ) 4.5
Distances: 2.5 lengths/2 lengths – 7 ran

Race 11: D4 1700M – 1. Changdaehan (Jo, IK) 14.5; 2. Love Song (Lee, SHwan) 9.7; 3. Vimoksa (Park, BY) 6.6
Distances: 1 length/Nose – 11 ran

Saturday May 16, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1200M – 1. Fly Top (Boo, MH) 2.7; 2. Devil’s Wink (Yang, HJ) 7.2; 3. Ilpa Manse (M. Wepner) 14.7
Distances: 1.75 lengths/6 lengths – 7 ran

Race 2: F4 1200M – 1. Mistergolden (Kim, CH) 2.0; 2. Taeyang Tap (Moon, SY) 24.3; 3. Cheongnyeonam (Lee, SungH) 23.5
Distances: 0.75 lengths/5 lengths – 9 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Grand Champ (Lee, DK) 1.6; 2. Ganghan Yeowang (Lee, JD) 31.1; 3. Triple Gamdong (Park, BY) 12.6
Distances: 6 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Legend Song (Lee, SungH) 10.3; 2. Secret Runner (Kim, DM) 7.3; 3. Seoul Changa (Moon, JK) 7.6
Distances: 7 lengths/1 length – 8 ran

Race 5: D6 1000M – 1. Cheot Insang (Kim, OS) 1.8; 2. Devil’s Win (Lee, SungH) 7.9; 3. Black Rose (Rio Burnett) 6.5
Distances: 0.5 lengths/5 lengths – 8 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Tummim (Moon, SY) 2.1; 2. Dolpunguihaek (Kim, DC) 15.3; 3. Seonjang Engine (Shin, HC) 2.7
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 8 ran

Race 7: F3 1300M STC Trophy – 1. Keungori (Kim, OS) 10.5; 2. Kkumchaja (Cho, KH) 5.3; 3. Storm For Lucky (Yoon, TH) 68.3
Distances: 0.75 lengths/7 lengths – 13 ran

Race 8: D5 1800M – 1. Dosiro (Bang, CS) 1.8; 2. Aero Cop (Boo, MH) 13.5; 3. Nagwon (Kim, DM) 7.5
Distances: 4 lengths/4 lengths – 7 ran

Race 9: D3 1400M AJC Trophy – 1. Giant Rose (Moon, SY) 5.0; 2. Yeonjikkot (Choi, WJ) 24.1; 3. Forest River (Park, TJ) 8.2
Distances: 4 lengths/2.5 lengths – 14 ran

Race 10: D3 1800M HRI Trophy – 1. Super Jet (Kim, YJ) 5.3; 2. Natural Guy (Choi, BH) 6.5; 3. Yonggeol (Han, SY) 129.3
Distances: Neck/4 lengths – 14 ran

Race 11: D2 2000M (Hdcp) – 1. Seungundaeseung (Moon, JK) 2.6; 2. Solar Brand (Jo, SG) 48.0; 3. Cheonha Myeongjang (Oh, KH) 4.0
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 12: D4 1700M – 1. Prime Champ (Moon, SY) 2.5; 2. New Kaiser (Park, TJ) 2.1; 3. Jeongdaun (Choi, WJ) 22.8
Distances: Neck/9 lengths – 9 ran

Sunday May 10, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1200M – 1. Khaki Halls (Shin, HC) 5.7; 2. Yaho MK (Choi, BH) 1.3; 3. Rush Music (Lee, DK) 18.9
Distances: 0.5 lengths/Neck – 8 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Never Loss (Park, TJ) 8.9; 2. Sand Girl (Yoo, MR) 21.8; 3. Natalfier (Shin, HC) 1.3
Distancess: 1.25 lengths/1.25 lengths – 7 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Treble (Oh, KH) 4.5; 2. Glide Milk (Jun, DY) 5.1; 3. Fortune Cookie (Park, BY) 14.8
Distances: 3 lengths/3 lengths – 8 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Moraeyeowang (Kim, CH) 11.5; 2. Chongalchereom (Jung, PS) 6.7; 3. Milwaukee Money (Jo, IK) 5.6
Distances: Nose/0.5 lengths – 9 ran

Race 5: D5 1800M – 1. Hanhyeolhwangbong (Shin, HC) 5.6; 2. Glory Full (Choi, BH) 4.4; 3. Uwi (Yoo, SeW) 5.5
Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 7 ran

Race 6: D6 1400M – 1. Samgang (Park, TJ) 3.1; 2. Helmitonia (Yoo, SeW) 4.7; 3. Red Win (Kho, SY) 5.6
Distances: 7 lengths/2 lengths – 8 ran

Race 7: D5 1200M – 1. Morning Rush (Cho, KH) 4.3; 2. Smart Khan (Park, TJ) 3.7; 3. Samgwanyang (Boo, MH) 56.0
Distances: Neck/0.75 lengths – 10 ran

Race 8: D5 1800M – 1. Ft. Green (Cho, KH) 2.7; 2. Easy Rider (Won, JI) 7.7; 3. Sanggyeon (Kim, YJ) 14.1
Distances: 0.75 lengths/7 lengths – 8 ran

Race 9: D2 1800M (Hdcp) – 1. Baram Queen (N. Tomizawa) 2.5; 2. Saebyeok Achim (Yoo, SeW) 3.9; 3. Cheongnyongsaji (S. Chavez) 24.9
Distances: 2 lengths/Neck – 10 ran

Race 10: F1 1800M (Hdcp) – 1. Angus Empire (Yang, HJ) 5.1; 2. Fly Queen (Park, TJ) 16.8; 3. Gamadongja (N. Tomizawa) 6.4
Distances: 2 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 11: D4 1400M – 1. Good LEader (Choi, BH) 3.0; 2. Jingyeok Bulpae (Kim, DM) 10.4; 3. Fly Captain (Han, SY) 18.6
Distances: 6 lengths/0.75 lengths – 9 ran

Saturday May 9, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1200M – 1. Jangta (Park, TJ) 3.3; 2. Park’s Pride (Park, EW) 5.7; 3. Morning Delite (Shin, HC) 11.1
Distances: 1 length/2.5 lengths – 8 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Triple Winner (Choi, BH) 2.2; 2. Super Blue (Kim, DM) 3.9; 3. Love Geummedal (Jo, IK) 2.5
Distances: 4 lengths/Nose – 10 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Daltanyang (Oh, KH) 15.3; 2. Top Myeongye (Cho, KH) 2.3; 3. Powerful Up (Moon, JK) 5.1
Distances: 4 lengths/1.25 lengths – 6 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Huimangcheonha (Lee, DK) 2.1; 2. Red Shark (Oh, KH) 27.3; 3. Gwanggyo Yeogeol (Han, SY) 3.7
Distances: 1.25 lengths/5 lengths – 7 ran

Race 5: D6 1400M – 1. Josephine Blue (Park, TJ) 2.5; 2. Song Am Bo Bae (Park, BY) 8.0; 3. Haetbitsesang (Lee, DK) 5.5
Distances: 1.5 lengths/0.5 lengths – 7 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Cheonson (Kim, YJ) 14.7; 2. Bulsechul (Park, TJ) 4.4; 3. Chowonui Chueok (Yoon, YM) 3.8
Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 7 ran

Race 7: D5 1400M – 1. Namchonui Yeowang (Oh, KH) 8.2; 2. Oregon (Cho, KH) 4.0; 3. Dansimga (Yoo, SeW) 1.8
Distances: 1.75 lengths/2.5 lengths – 7 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Balhaeuikkum (Cho, KH) 6.7; 2. Rulluralla (Park, TJ) 6.4; 3. Photo Stone (Choi, BH) 3.2
Distances: 1.25 lengths/1 length – 12 ran

Race 9: F3 1800M – 1. Necromancer (Park, TJ) 1.8; 2. Top Plus (Cho, KH) 2.7; 3. Binnaeri (Lee, JC) 15.9
Distances: 7 lengths/0.75 lengths – 7 ran

Race 10: D3 1800M (Hdcp) – 1. Guarantee (Cho, KH) 6.4; 2. Haengbokhan Jumal (Kim, DC) 4.2; 3. Concours (Boo, NH) 47.1
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 11: D1 1900M (Hdcp) – 1. Triple Seven (Choi, BH) 1.5; 2. Free Woody (Moon, JK) 6.0; 3. Bandoeui Byeol (Kim, YJ) 7.1
Distances: 3 lengths/1.75 lengths – 10 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Mupae Myeongjang (Jo, IK) 2.6; 2. Great Run (Kim, OS) 52.8; 3. Yeongsilbit (Choi, BH) 5.1
Distances: 7 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Sunday May 3, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: F1 2000M – 1. Personal Jewel (Shin, DJ) 8.6; 2. Sugar Bar (Jung, KY) 3.6; 3. Hwanho (Yang, HJ) 7..8
Distances: 2 lengths/2.5 lengths – 9 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Mulmangcho (Yoo, SeW) 23.6; 2. Pyeongchangjeil (Oh, KH) 1.5; 3. Cheonsangui Bit (Lee, AL) 8.6
Distances: 1.25 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Power Boy (Moon, SY) 4.7; 2. Obyeongieo (Cho, KH) 19.6; 3. While Lead (Shin, HC) 3.7
Distances: 9 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M – 1. National Leader (Jung, KY) 1.7; 2. Seongkeumseongkeum (Moon, JK) 32.4; 3. Dancing Victor (Shin, HC) 3.0
Distances: 14 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Moraeseungja (Lee, SH) 35.4; 2. Arabiaui Byeol (Seo, DS) 11.8; 3. Best Day (Shin, HC) 7.6
Distances: Head/1.75 lengths – 7 ran

Race 6: D5 1200M – 1. Jeoksita (Park, SC) 19.1; 2. Preety Good (Lee, SungH) 4.4; 3. Jeongmal Jalhae (Yoo, SaW) 14.3
Distances: 1.75 lengths/2.5 lengths – 10 ran

Race 7: D5 1800M – 1. Mercury (Kim, OS) 2.8; 2. Hongmano (Lee, JD) 4.3; 3. Geumbit Bada (Moon, SY) 12.2
Distances: 4 lengths/0.75 lengths – 9 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Heart Line (Cho, KH) 7.3; 2. Rolling Grey (Kim, DM) 4.8; 3. Power Brothers (Park, TJ) 2.4
Distances: 1.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1800M (Hdcp) – 1. Event (Han, SY) 6.5; 2. Youlgongju (Moon, JK) 17.5; 3. Gayawangbi (Park, TJ) 12.3
Distances: 2.5 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 10: D1 1900M (Hdcp) – 1. Top Point (Yang, HJ) 1.6; 2. Natural Nine (Oh, KH) 9.2; 3. Huimang Energy (Moon, SY) 8.2
Distances: 1.5 lengths/2.5 lengths – 10 ran

Race 11: D4 1700M – 1. Holy Dreamer (Han, SY) 1.9; 2. Chart Dame (Lee, JD) 5.3; 3. Singsing Sosik (Moon, SY) 7.8
Distances: 8 lengths/1.25 lengths – 7 ran

Saturday May 2, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M – 1. Big Challenger (Boo, MH) 87.7; 2. Green Katch (Cho, KH) 10.4; 3. Happy Rider (Moon, SY) 5.4
Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Green Jewel (Han, SY) 3.7; 2. Cherokee Man (Yoon, TH) 1.7; 3. Hayanjinju (Moon, SY) 33.4
Distances: 0.5 lengths/2 lengths – 9 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Super Board (Kim, DK) 6.9; 2. Speedmine (Jun, DY) 4.1; 3. Jagiya (Lee, SH) 2.3
Distances: Neck/2 lengths – 10 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Mango Cheongcheong (Heo, JY) 3.4; 2. Yongho Yakjin (Lee, JD) 3.1; 3. Legend Song (Lee, SungH) 30.1
Distances: 5 lengths/3 lengths – 10 ran

Race 5: F4 1200M – 1. Cheongpamyeongjang (Moon, SY) 5.0; 2. Jinglebella (Kim, CH) 1.4; 3. Bandi (Lee, AL) 53.4
Distances: 1 length/4 lengths – 9 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Lux Alba (Park, TJ) 2.8; 2. Brothers (Oh, KH) 3.6; 3. Chantilly Dreamer (Yang, HJ) 2.4
Distances: Head/5 lengths – 6 ran

Race 7: D5 1300M – 1. Isanghwa (Park, TJ) 1.5; 2. Major Girl (Moon, SY) 5.4; 3. Victor Hunter (Jung, KY) 6.2
Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 10 ran

Race 8: F3 1700M – 1. Bandouiachim (Kim, YJ) 3.3; 2. Victory Town (Cho, KH) 5.9; 3. Oreumsaemi (Won, JI) 23.0
Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 9: F2 1800M (Hdcp) – 1. Captain Cugat (N. Tomizawa) 12.4; 2. Torpedo Mast (Park, EW) 3.3; 3. Baramsan (Moon, JK) 11.3
Distances: 1.35 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Sesemanse (Bang, CS) 12.6; 2. Crown Carla (Kim, OS) 3.9; 3. Saebyeok Jangsa (Yoo, SeW) 36.0
Distances: 2.5 lengths/1 length – 12 ran

Race 11: D4 1800M – 1. Haneulcheoreom (Cho, KH) 1.7; 2. Intruder (Moon, SY) 4.4; 3. Jukdubong (Han, CM) 35.7
Distances: 3 lengths/2.5 lengths – 9 ran

Race 12: D4 1800M – 1. Birzeit (Lee, JD) 4.7; 2. Hwangsan (Choi, WJ) 2.7; 3. Ambition (S. Chavez) 24.0
Distances: 0.75 lenghts/2.5 lengths – 10 ran

Sunday April 26, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Winner Prince (Park, TJ) 1.3; 2. Daebowang (Boo, MH) 7.5; 3. Boeun Gadeuk (Cho, KH) 41.0
Distances: 5 lengths/6 lengths – 14 ran

Race 2: F4 1200M – 1. City Love (Oh, KH) 2.6; 2. Baekjeonjeonseung (Moon, JK) 15.7; 3. Tera King (Bang, CS) 6.6
Distances: 1.5 lengths/Neck – 11 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Jangbi Sarang (Jun, DY) 2.0; 2. J Stern (Park, TJ) 3.7; 3. Chillycely (Jo, IK) 11.0
Distances: Nose/4 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Baekdud Hunpung (Cho, KH) 2.3; 2. Babble Rose (Shin, HC) 6.8; 3. Melody Again (N. Tomizawa) 12.4
Distances: Nose/3 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Gorgeousness (Moon, SY) 32.3; 2. Gwacheonyeoje (Park, TJ) 8.0; 3. Origin (Kim, HyoS) 2.1
Distances: 0.5 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1400M – 1. Yeonseung Gangja (Oh, KH) 2.3; 2. Hwaetbulchereom (Park, TJ) 6.1; 3. Pilseung Card (Choi, WJ) 48.5
Distances: 2 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Hallasinbi (Kim, YJ) 23.2; 2. Seonggongchulbal (Moon, JK) 3.0; 3. Sibiljangsaeng (Cho, KH) 4.3
Distances: 1 length/0.75 lengths – 12 ran

Race 8: F3 1700M – 1. New Destination (Yang, HJ) 2.8; 2. Soseono (Park, TJ) 5.6; 3. Happy Box (Bang, CS) 15.1
Distances: Neck/3 lengths – 11 ran

Race 9: D2 1800M – 1. Daehyo (Park, TJ) 5.3; 2. Jusang Jeonha (Choi, BH) 6.5; 3. Dream Runner (Kim, YJ) 3.2
Distances: 0.75 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 10: F1 2000M (Hdcp) – 1. Bally Brae (Moon, SY) 2.3; 2. Dankee’s Pal (Cho, KH) 10.0; 3. Baekjeonmupae (Moon, JK) 2.9
Distances: 1.25 lengths/1 length – 12 ran

Race 11: D3 1800M – 1. Nanjeongseo (Bang, CS) 8.8; 2. Natural Guy (Choi, BH) 3.9; 3. Dallineun Haengun (Moon, SY) 30.4
Distances: Nose/2.5 lengths – 12 ran

Saturday April 25, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Ttotto (Kim, CH) 4.8; 2. Hwanggeumbeonjjeok (Park, EW) 9.1; 3. Jangsu Myeongjang (Park, TJ) 1.5
Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 11 ran

Race 2: F4 1300M – 1. Sydney Achim (N. Tomizawa) 7.0; 2. Ujucheoreom (Hwang, YM) 7.0; 3. Turbo Engine (Moon, SY) 2.2
Distances: 9 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Flying Forti (Kim, SB) 6.1; 2. Teukgeup Myeongga (S. Chavez) 154.3; 3. Saegyeongji (Moon, JK) 5.5
Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Jampano (Kim, SB) 16.5; 2. Geukdongeui Mirae (Ham, WS) 3.6; 3. Aragongju (Bang. CS) 3.7
Distances: 5 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 5: D6 1700M – 1. Uri Manse (Lee, JS) 2.0; 2. Gidaedaero (Kim, OS) 5.2; 3. Hwansanguimulgyeol (Kim, DC) 9.2
Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Hwaryeohanbisang (Yoon, TH) 3.4; 2. Arisae (Ham, WS) 7.9; 3. Gangcheolseon (Park, TJ)
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 7: D5 1300M – 1. Pokpung Yeolcha (Choi, BH) 5.4; 2. Big Miracle (Cho, KH) 3.2; 3. Battle Commander (Kim, HyoS) 5.0
Distances: 3 lengths/2.5 lengths – 11 ran

Race 8: D4 1400M – 1. Money Pokpung (Park, TJ) 1.6; 2. Cheongcheongcheonha (Oh, KH) 68.9; 3. Mannamui Chubok (Kim, HyoS) 7.0
Distances: 2.5 lengths/6 lengths – 12 ran

Race 9: D4 1700M – 1. King’s Road (S. Chavez) 14.1; 2. King Easy (Bang. CS) 3.8; 3. Blue Band Carmen (Boo, MH) 14.3
Distances: 1.75 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Sinbi Wangja (Kim, OS) 8.0; 2. Tiger Sox (Choi, BH) 10.3; 3. Taesanbukdu (Kim, HyoS) 1.8
Distances: Neck/1 length – 11 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. Ugildongja (Ham, WS) 5.8; 2. Lucky Mountain (Choi, BH) 13.6; 3. Hwangnyongsaji (Kim, HyoS) 1.7
Distances: 1.5 lengths/1 length – 12 ran

Race 12: D3 1800M – 1. Blue Pin (Cho, KH) 2.6; 2. Lhotse Shar (Bang, CS) 4.7; 3. Little Pumpkin (Kim, YJ) 36.9
Distances: 4 lengths/1.75 lengths – 10 ran

Sunday April 19, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1000M – 1. Incredible (Ham, WS) 7.7; 2. Bongguhwang (Choi, BH) 6.1; 3. Lospebble (Shin, HC) 16.1
Distances: 4 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 2: D5 1300M – 1. Baekdu Beonjjeok (Moon, SY) 3.9; 2. Kkum Geurin (Choi, BH) 1.9; 3. Chowonui Chueok (Yoon, YM) 30.8
Distances: 0.75 lengths/1 length – 11 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Violet (Moon, SY) 7.3; 2. Gangcheolgeongak (Ham, WS) 1.3; 3. Storm Bringer (Lee, SH) 34.8
Distances: 3 lengths/4 lengths – 9 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Hidden Ace (Han, SY) 1.9; 2. Geumbit Galchae (Kim, CH) 8.6; 3. Gippeun Useum (Jo, IK) 31.6
Distances: 2.5 lengths/2.5 lengths – 10 ran

Race 5: F4 1200M – 1. Howareyou (Park, BY) 8.8; 2. Blood Park (Yang, HJ) 14.6; 3. Storm For Lucky (Choi, BH) 2.9
Distances: 2 lengths/1.5 lengths – 10 ran

Race 6: D4 1400M – 1. Ganghan Speed (Jung, KY) 4.0; 2. D Day (Won. JI) 2.4; 3. Haetbit Chukje (Jun, DY) 23.5
Distances: 1.75 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1700M – 1. Mo Yang Seong (Kim, DM) 32.5; 2. Yeohaeng Sarang (Yoon, YM) 81.7; 3. Robby Tiger (Lee, SH) 4.1
Distances: 0.5 lengths/Head – 12 ran

Race 8: D3 1800M (Hdcp) – 1. Triple Canon (Kim, OS) 4.1; 2. Symphony Sonata (Park, TJ) 2.0; 3. Exzacta Runner (Moon, JK) 7.4
Distances: 3 lengths/Head – 12 ran

Race 9: F2 1400M – 1. Gangho (Boo, MH) 1.5; 2. Kahnui Jeonseol (Ham, WS) 7.9; 3. Saerounachim (Kim, DC) 36.5
Distances: 9 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 10: D1 1900M – 1. Secret Weapon (Park, TJ) 1.5; 2. Sound Hawk (Choi, BH) 43.1; 3. Sinheung Gangho (Kim, OS) 100.4
Distances: 1.75 lengths – 11 ran

Race 11: F3 1800M – 1. Kimg’s Partner (Kim, DK) 9.4; 2. Cold Angel (Shin, DJ) 106.0; 3. Airapido (Moon, SY) 22.4
Distances: Nose/0.75 lengths – 12 ran

Saturday April 18, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1000M – 1. Haedong Teukgeup (Lee, AL) 2.2; 2. Hanmoksori (Jung, KY) 2.7; 3. Amiga Dancer (Won, JI) 52.6
Distances: Neck/2 lengths – 10 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Champ Dream (Park, TJ) 13.4; 2. Ihwasan (Lee, SH) 28.0; 3. Seoul Myeongmun (Lee, SY) 2.3
Distances: Neck/Head – 12 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Eunbitnara (Hwang, SD) 10.2; 2. Cheot Insang (Park, SC) 1.8; 3. Piano (Choi, BH) 10.2
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Cheonji Jangsu (Yang, HJ) 1.9; 2. Mistergolden (Kim, CH) 17.6; 3. Giant Tsunami (Park, TJ) 4.5
Distances: 0.75 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 5: D6 1400M – 1. Nagwon (Kim, DM) 7.5; 2. Single Ride (Shin, DJ) 50.6; 3. Seattle Rose (Ham, WS) 5.1
Distances: 2.5 lengths/1 length – 14 ran

Race 6: D5 1200M – 1. Love Song (Lee, SH) 11.1; 2. Tummim (Moon, SY) 3.7; 3. Sinhwacheoreom (Ham, WS) 7.7
Distances: 0.75 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 7: D5 1800M – 1. Energy Beam (Kim, DK) 8.0; 2. Dosiro (Moon, JK) 2.8; 3. To The Champ (Kim, OS) 29.0
Distances: 3 lenghts/Nose – 11 ran

Race 8: F3 1400M – 1. Valinsky (Choi, WJ) 4.8; 2. Sky Center (Yoon, YM) 10.3; 3. Kkumchaja (Park, TJ) 2.0
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: D4 1700M – 1. Khanui Jeguk (Lee, JS) 7.8; 2. New Kaiser (Ham, WS) 1.9; 3. Daejujak (Lee, SH) 12.8
Distances: 9 lengths/Nose – 12 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Nice Good (Choi, BH) 7.5; 2. Bulkkot Juja (Lee, JD) 2.3; 3. Easy Company (Yoo, SeW) 25.9
Distances: 3 lengths/1.5 lengths – 8 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Dongbanui Gangja (Choi, BH) 1.3; 2. Seungyu Sinhwa (Oh, KH) 13.7; 3. Brilliant Knight (Park, TJ) 7.0
Distances: 7 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 12: F3 1400M – 1. Bitgwabaram (Kim, DC) 4.1; 2. Happy Hero (Park, TJ) 5.4; 3. Forest River (Park, BY) 22.6
Distances: 5 lengths/1 length – 12 ran

Sunday April 12, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Gold Ft. (Kim, OS) 7.4; 2. Katmai (Choi, BH) 1.2; 3. Bandoui Huimang (Lee, JD) 137.7
Distances: 1.25 lengths/6 lengths – 10 ran

Race 2: F3 1400M – 1. Thewon Thewon (Kim, OS) 1.6; 2. Top Plus (Cho, KH) 3.4; 3. Mr. Loving Life (Park, TJ) 7.9
Distances: 1.75 lengths/6 lengths – 8 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Gangja Daewang (Jung, KY) 6.1; 2. Cheondanuikkum (Choi, BH) 10.5; 3. Baekdu Hunpung (Han, SY) 3.0
Distances: Head/Neck – 10 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Tobleronie (Lee, AL) 3.7; 2. Jangta (Boo, MH) 34.1; 3. Creek Land (Bang, CS) 13.7
Distances: Head/Neck – 11 ran

Race 5: D6 1700M – 1. Mild King (Shin, DJ) 6.8; 2. Mr. Toronto (Choi, WJ) 16.0; 3. Red Win (Kho, SY) 4.1
Distances: 0.75 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 6: D5 1400M – 1. Bungjeongmalli (Cho, KH) 1.7; 2. Dansimga (Shin, HC) 2.9; 3. Black Man (Bang, CS) 6.7
Distances: 7 lengths/2 lengths – 10 ran

Race 7: D4 1700M – 1. Myeonggamyeongjang (Park, SC) 50.1; 2. Yeopungcheonha (Shin, HC) 2.3; 3. Quick Bird (Choi, WJ) 11.6
Distances: 0.75 lengths/1.75 lengths – 9 ran

Race 8: D2 1900M (Hdcp) – 1. Blue Ocean (Kim, YJ) 40.6; 2. Cheonha Myeongjang (Jung, KY) 72.7; 3. Seungundaeseung (Moon, JK) 6.0
Distances: Nose/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: D1 1400M Ttukseom Cup (G.III) – 1. Mighty Runner (Kim, HyoS) 16.1; 2. Namchonuijijon (Jung, KY) 3.4; 3. Triple Seven (Choi, BH) 5.0
Distances: 2.5 lengths/Head – 12 ran

Race 10: D3 1800M (Hdcp) – 1. Super Jet (Kim, YJ) 8.7; 2. Seokcheong (Park, TJ) 2.8; 3. Baengnyeonbong (Kim, OS) 3.3
Distances: 2.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 11: D4 1400M – 1. Guard Blue (Jung, KY) 1.4; 2. Mupae Myeongjang (Jo, IK) 7.1; 3. Crystal Arrow (Kim, SB) 19.1
Distances: 5 lengths/1.25 lengths – 9 ran

Saturday April 11, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1000M – 1. Jeoksita (Park, SC) 1.7; 2. Mango Cheongcheong (Heo, JY) 30; 3. Pureun Pado (Jung, KY) 19.1
Distances: 1.75 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 2: F4 1300M – 1. Greeley’s Match (Kim, HyoS) 2.1; 2. Yaho MK (Choi, BH) 7.4; 3. Armeen (Kim, OS) 23.1
Distances: 0.75 lengths/4 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Chunpung (Cho, KH) 20.7; 2. Hwasindo (Bang, CS) 2.1; 3. Choegang Combi (S. Swanepoel) 7.5
Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 8 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Smart Khan (Park, TJ) 1.5; 2. Super Blue (Kim, DM) 3.8; 3. Bulkkot Baram (S. Swanepoel) 92.3
Distances: 5 lengths/1.25 lengths – 8 ran

Race 5: F4 1200M – 1. Abigail (Kim, YJ) 3.2; 2. Sumba (Jo, IK) 10.5; 3. Cheongmyeong (Moon, JK) 4.9
Distances: 1.25 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Saebyeokgisang (Park, TJ) 1.9; 2. Believe Win (Lee, AL) 34.1; 3. Red Prince (Cho, KH) 5.3
Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 7: F3 1400M – 1. My Photo Map (Kim, HyoS) 4.3; 2. Badauibyeol (Park, TJ) 1.6; 3. Daejayeon (Lee, SH) 31.8
Distances: 2.5 lengths/0.75 lengths – 8 ran

Race 8: D5 1800M – 1. Muganae (Kim, OS) 7.3; 2. Sinmyeong (Lee, JD) 3.1; 3. Sinchulmori (Park, EW) 14.6
Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 9 ran

Race 9: D4 1700M – 1. Supex (Lee, SH) 2.1; 2. Perfect Dreamer (Jun, DY) 9.3; 3. Ambition (S. Chavez) 30.6
Distances: 1.25 lengths/4 lengths – 7 ran

Race 10: D2 1800M (Hdcp) – 1. Wig (Choi, BH) 3.5; 2 Bara, Queen (Park, TJ) 2.2; 3. Esteban (Moon, JK) 5.5
Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 11: F2 1900M (Hdcp) – 1. Torpedo Mast (Park, EW) 5.2; 2. Free Hugs (Cho, KH) 1.5; 3. Bukmyeongsingong (Jung, PS) 8.2
Distances: Head/1.75 lengths – 10 ran

Race 12: D4 1800M – 1. Galmasan (Park, TJ) 2.1; 2. Twin Victory (Hwang, SD) 8.4; 3. Cheonhosinsa (Shin, HC) 11.8
Distances: 0.75 lengths/10 lengths – 7 ran

Sunday April 5, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1300M – 1. Holy Dreamer (Han, SY) 2.0; 2. Diopside (Boo, MH) 3.5; 3. Egoist (Jo, IK) 3.8
Distances: 1.25 lengths/7 lengths – 11 ran

Race 2: F4 1200M – 1. Jinglebella (Kim, CH) 6.2; 2. Big Boss (Moon, SY) 2.6; 3. Collar Jacket (Lee, SH) 6.0
Distances: 3 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Major Girl (Park, TJ) 1.7; 2. Choyu (Lee, GH) 5.4; 3. Yongtusan (Kim, DM) 24.5
Distances: 1 length/6 lengths – 11 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Big Play (Kho, SY) 3.6; 2. Soul Warrior (N. Tomizawa) 1.8; 3. Jungsim (Kim, CH) 7.9
Distances: 9 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1200M – 1. My Symphony (Jo, IK) 1.9; 2. Gwacheonnyeoje (Kim, HyoS) 15.8; 3. Foremost (Shin, DJ) 49.4
Distances: 1.25 lengths/Head – 9 ran

Race 6: D6 1700M – 1. Mercury (Kim, OS) 2.8; 2. Glory Full (Yoo, MR) 7.1; 3. Cheonsangui Bit (Lee, AL) 44.7
Distances: 1 length/0.5 lengths – 9 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Baekdujeil (Park, BY) 3.8; 2. Queen Fighter (Park, TJ) 14.9; 3. Rolling Grey (Kim, DM) 6.5
Distances: 1.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Heukpyo (Park, BY) 8.3; 2. Free Bird (Kim, DK) 5.1; 3. King’s Road (Choi, WJ) 50.1
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 9: D2 1900M (Hdcp) – 1. Rich Family (Moon, JK) 7.1; 2. Eagle (S. Swanepoel) 61.8; Sesemanse (Bang, CS) 17.9
Distances: 4 lengths/1 length – 12 ran

Race 10: F1 2000M (Hdcp) – 1. Pocketful Of Money (Moon, SY) 3.1; 2. Angus Empire (Yang, HJ) 2.6; 3. Seoul Teukgeup (Moon, JK) 3.3
Distances: 5 lengths/1.25 lengths – 7 ran

Race 11: D3 1800M – 1. Gangho Jewang (Moon, JK) 3.9; 2. Nice Good (Park, TJ) 3.1; 3. Towering (Moon, SY) 8.4
Distances: 5 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Saturday April 4, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M – 1. Fear Hunter (Park, TJ) 7.3; 2. Chantilly Dreamer (Yang, HJ) 1.4; 3. Hera Clon (Won, JI) 19.5
Distances: 0.5 lengths/1.75 lengths – 8 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Sagunyukjin (Moon, SY) 3.0; 2. Cherokee Man (Yoon, TH) 5.7; 3. Geoseongbong (Park, SC) 4.7
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Battle Commander (Kim, HyoS) 1.5; 2. Merry Gold (Cho, KH) 34.6; 3. Igiri (Lee, JSup) 31.0
Distances: 1 length/4 lengths – 10 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Arabiauibyeol (Seo, DS) 7.5; 2. Love Geummedal (Kim, YJ) 10.7; 3. Thirdway (Choi, BH) 5.3
Distances: 1.5 lengths/2.5 lengths – 9 ran

Race 5: F4 1200M – 1. The Great Khan (Jung, KY) 56.7; 2. Dancing Victor (Shin, HC) 4.1; 3. Taeyangui Mabeopsa (Head/1.75 lengths – 12 ran

Race 6: F4 1300M – 1. Victory Town (Cho, KH) 1.6; 2. Isanghwa (Park, TJ) 5.6; 3. Personal Jewel (Shin, DJ) 69.9
Distances: 0.75 lengths/4 lengths – 9 ran

Race 7: D5 1300M – 1. Jeongsang Cheonji (Cho, KH) 3.2; 2. Ilgwangyung (Choi, BH) 3.3; 3. Yaho Shani (Kim, HyoS) 13.0
Distances: 7 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Race 8: D5 1400M – 1. D5 1400M – 1. Intruder (Kim, HyoS) 5.2; 2. Gangho Janggun (Park, TJ) 7.3; 3. Easy Rider (Won, JI) 122.0
Distances: 6 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: F3 1700M – 1. Best Shot (Kim, OS) 26.1; 2. Necromancer (Moon, SY) 3.7; 3. Number One Seller (N. Tomizawa) 2.8
Distances: 1 length/0.75 lengths – 12 ran

Race 10: D4 1800M – 1. Ganghannara (Park, SC) 4.5; 2. Hwangsan (Choi, WJ) 8.2; 3. Medal Box (Kim, HyoS) 7.2
Distances: 1.25 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 11: F2 1900M (Hdcp) – 1. Ujugigwancha (Hwang, SD) 36.5; 2. Gild Regal (Park, TJ) 9.7; 3. Jangjagang (Moon, JK) 29.1
Distances: 6 lengths/Neck – 11 ran

Race 12: D3 1700M – 1. Hera (Ham, WS) 11.4; 2. Dreamer (Cho, KH) 5.9; 3. Choedaepungsok (Bang, CS) 19.1
Distances: 0.75 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Sunday March 29, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1300M – 1. Sydneyachim (Moon, SY) 2.2; 2. Giant Tsunami (Park, TJ) 15.5; 3. Daeseungmubi (Choi, WJ) 11.0
Distances: 4 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Brothers (Choi, BH) 2.1; 2. Jangbi Sarang (Jun, DY) 3.5; 3. Jagiya (Lee, SH) 52.2
Distances: 0.75 lengths/1 length – 12 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Origin (Kim, HyoS) 1.4; 2. Winner Prince (Kim. SB) 13.9; 3. Perfect Line (N. Tomizawa) 6.0
Distances: 3 lengths/5 lengths – 14 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Yeongsilbit (Choi, BH) 2.8; 2. Turbo Engine (Moon, SY) 5.4; 3. City Love (Cho, KH) 23.2
Distances: 5 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 5: D6 1700M – 1. Kentauros (Park, BY) 2.2; 2. Mighty Girl (Boo, MH) 11.4; 3. Gold Life (Kim, CH) 9.2
Distances: 9 lengths/Nose – 11 ran

Race 6: F3 1400M – 1. Big News (Jung, KY) 5.7; 2. Mild Go (Moon, SY) 1.9; 3. Skibbereen (S. Chavez) 4.3
Distances: 0.5 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 7: D5 1700M – 1. Blue Band Carmen (Boo, MH) 8.9; 2. Dosiro (Bang, CS) 5.1; 3. Cash Hunter (Kim, DK) 13.1
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 9 ran

Race 8: D4 1400M – 1. Baekkan (Moon, JK) 2.3; 2. Cheonjikkot (S. Chavez) 34.3; 3. Catch Me (Kim, DM) 34.3
Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 11 ran

Race 9: D3 1400M (Hdcp) – 1. Yeonjikkot (Choi, WJ) 49.4; 2. Tiger Sox (Choi, BH) 3.0; 3. Fine Strong (Cho, KH) 18.5
Distances: 0.5 lengths/Nose – 12 ran

Race 10: F1 2000M (Hdcp) – 1. Dankee’s Pal (Cho, KH) 3.5; 2. Yodongseong (Moon, SY) 3.4; 3. Obaek Yechan (Bang, CS) 20.1
Distances: 2 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 11: D2 1800M – 1. Holeinonefive (Jo, IK) 14.5; 2. Nice Choice (Moon, SY) 1.2; 3. Grandzif (Kim, HyoS) 10.3
Distances: 1 length/1.75 lengths – 12 ran

Saturday March 28, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M – 1. Khanui Jeguk (Cho, KH) 4.4; 2. Cheolgamyeon (Lee, AL) 18.0; 3. Golden Rose (Jung, PS) 21.4
Distances: 5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Cheonson (Kim, YJ) 9.9; 2. Ibyeon Yeonchul (Ham, WS) 5.8; 3. Jisang Mujeok (Kim, DC) 35.1
Distances: 0.75 lengths/Nose – 14 ran

Race 3: D6 1000M – Make Money (Moon, SY) 1.6; 2. Ganji Charisma (Lee, AL) 66.4; 3. Hwanggeumbeonjjeok (Choi, WJ) 6.8
Distances: 1 length/3 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Hwaryeohanbisang (Yoon, TH) 32.5; 2. Huimangbong (Moon, SY) 1.2; 3. Flying Forti (Kim, SB) 83.5
Distances: 3 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 5: F4 1300M – 1. Sibiljangsaeng (Lee, JD) 9.4; 2. Gangcheolsan (Park, TJ) 2.0; 3. Baengnokguin (Hwang, SD) 11.1
Distances: 3 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 6: D6 1400M – 1. I Run Seong (Kim, CH) 4.5; 2. Triple Winner (Choi, BH) 18.7; 3. Black Label (Moon, SY) 3.2
Distances: Neck/3 lengths – 14 ran

Race 7: D5 1400M – 1. King Easy (Bang, CS) 2.3; 2. Lucky Man (Lee, DK) 6.5; 3. Love Song (Lee, SH) 44.2
Distances: 6 lengths/1.5 lengths – 13 ran

Race 8: D4 1400M – 1. Blue Pin (Cho, KH) 1.6; 2. Money Pokpung (Park, TJ) 7.4; 3. New Kaiser (Ham, WS) 13.9
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: D2 1800M (Hdcp) – 1. Happy Queen (Cho, KH) 9.9; 2. Shocking (Choi, BH) 3.8; 3. Sky Wing (Lee, DK) 24.7
Distances: 5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 10: F2 1900M (Hdcp) – 1. Tiffanyuikkum (Park, TJ) 1.8; 2. Baramsan (Moon, JK) 6.7; 3. Crocap (Kim, CH) 67.6
Distances: 1 length/1.75 lengths – 12 ran

Race 11: D1 1900M – 1. Hongji (Jo, IK) 3.0; 2. Top Point (Moon, SY) 1.5; 3. Lucky Mountain (Choi, BH) 11.1
Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 12: D4 1700M – 1. Natural Guy (Choi, BH) 3.3; 2. Cheongunbaram (Moon, SY) 3.1; 3. Yonggeol (Park, TJ) 6.4
Distances: 1.5 lengths/5 lengths – 12 ran

Sunday March 22, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1400M – 1. Magic Victory (Cho, KH) 4.8; 2. Josephine Blue (Kim, HyoS) 12.5; 3. Huimang Party (Lee, SY) 26.4
Distances: 0.5 lengths/Neck – 14 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Nunbusin Seongjang (Jung, KY) 4.7; 2. Seoul Myeongmun (Lee, SY) 7.8; 3. Hwasindo (Bang, CS) 3.7
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Crown Yeogeol (Ji, HJ) 2.6; 2. Tamnahaetbyeot (Cho, KH) 3.0; 3. Tuning (Bang, CS) 296.9
Distances: 2.5 lengths/4 lengths – 11 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Cheonha Jibae (Bang, CS) 3.5; 2. Future Redoy (Lee, DK) 14.3; 3. Saebyeogi (Moon, JK) 24.9
Distances: 9 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 5: F4 1200M – 1. Flying Yankee (Kim, HyoS) 2.1; 2. Moraeyeowang (Kim, CH) 35.6; 3. Munjeonokdap (Kim, OS) 4.2
Distances: 2 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Prime Champ (Kim, HyoS) 6.2; 2. Kkum Guerin (Choi, BH) 6.7; 3. Baekdu Beonjjeok (Moon. SY) 2.6
Distances: 1.25 lengths/2 lengths – 13 ran

Race 7: D4 1700M – 1. Symphony Sonata (Cho, KH) 1.4; 2. Fly Dancer (Kim, OS) 38.1; 3. Super Jet (Kim, YJ) 9.5
Distances: 4 lengths/Neck – 9 ran

Race 8: D4 1800M – 1. I Ppeun Jit (Lee, GH) 37.1; 2. Charming Victor (Choi, BH) 12.6; 3. Galmasan (N. Tomizawa) 8.4
Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 9: D3 1700M – 1. Crown Carla (Kim, OS) 1.4; 2. Night Fever (Ham, WS) 13.6; 3. Bandoeui Kkum (Choi, BH) 7.5
Distances: 1.75 lengths/1 length – 12 ran

Race 10: D1 2000M (Hdcp) – 1. Hwangnyongsaji (Jun, DY) 3.6; 2. Tu Won (Cho, KH) 6.7; 3. Triple Seven (Choi, BH) 1.9
Distances: 1.5 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 11: F2 1800M – 1. Unbeaten Racer (Han, SY) 5.2; 2. Kahnui Jeonseol (Hwang, YW) 3.0; 3. Devilish Speed (Yoo, SeW) 13.1
Distances: 1.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Saturday March 21, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Black Man (Bang, CS) 2.0; 2. Big Miracle (Cho, KH) 1.9; 3. Baekdu Hunpung (Han, SY) 35.3
Distances: 1.25 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 2: F4 1300M – 1. Fly Top (Boo, MH) 7.8; 2. Storm For Lucky (Cho, KH) 3.7; 3. Yaho MK (S. Chavez) 34.7
Distances: Nose/1.75 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Tummim (Moon, SY) 1.3; 2. Haedong Teukgeup (Lee, AL) 59.3; 3. Cheot Insang (Park, SC) 12.1
Distances: 0.5 lengths/Nose – 11 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Red Prince (Cho, KH) 6.3; 2. Chowonui Chueok (Kim, DC) 5.5; 3. Hamchorong (Lee, JS) 1.9
Distances: 2 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 5: F4 1000M – 1. Chowon Dream (Moon, JK) 2.3; 2. Green Empire (Oh, KH) 3.1; 3. Gold Giant (Shin, HC) 6.2
Distances: 1 length/1.75 lengths – 11 ran

Race 6: D5 1200M – 1. D Day (Won, JI) 1.5; 2. S Line (Kim, HyoS) 27.1; 3. Arisae (Ham, WS) 12.3
Distances: 5 lengths/1 length – 14 ran

Race 7: D5 1800M – 1. Bio Com (Boo, MH) 14.3; 2. King Buddy (Bang, CS) 3.7; 3. Jet Stream (Moon, JK) 3.5
Distances: 3 lengths/1.75 lengths – 11 ran

Race 8: D4 1400M – 1. Sangsangbong (Moon, SY) 3.7; 2. Ganghan Speed (Yoo, SaW) 2.6; 3. The Bank (S. Swanepoel) 7.9
Distances: 1.75 lengths/1 length – 12 ran

Race 9: D3 1800M (Hdcp) – 1. Wangsan (Kim, YJ) 1.5; 2. Triple Canon (Cho, KH) 4.5; 3. Operaman (Yoon, TH) 18.8
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Taesanbukdu (Choi, BH) 9.9; 2. Best Fusion (Kim, HyoS) 2.0; 3. Sinbi Wangja (Kim, OS) 4.5
Distances: Neck/3 lengths – 11 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Baekjeonmupae (Moon, JK) 2.9; 2. Gamadongja (N. Tomizawa) 13.6; 3. Vicar Love (Oh, KH) 1.6
Distances: 2.5 lengths/1.75 lengths – 10 ran

Race 12: F3 1700M – 1. Gangho (Boo, MH) 1.2; 2. Trusting Dyna (Park, EW) 110.3; 3. K Triple (Oh, KH) 6.7
Distances: 7 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Sunday March 15, 2009

Race 1: D5 1300M – 1. Beomtti (Lee, GH) 1.8; 2. Balhaeuikkum (Lee, JD) 18.7; 3. Daewangho (Hwang, SD) 17.8
Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 9 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Cheonguguijeonseol (Jo, IK) 6.3; 2. Natalfier (Shin, HC) 1.4; 3. Undercover (Park, TJ) 5.1
Distances:0.5 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Yaho Shani (S. Chavez) 14.8; 2. Katmai (Bang, CS) 7.4; 3. Smart Khan (Ham, WS) 2.0
Distances: 0.75 lengths/4 lengths – 10 ran

Race 4: F4 1200M – 1. My Photo Map (Moon, SY) 2.7; 2. National Leader (Jung, KY) 2.3; 3. Cheonji Jangsu (Yang, HJ) 3.7
Distances: 1.5 lengths/6 lengths – 10 ran

Race 5: D6 1700M – 1. Useung Changa (Moon,SY) 1.6; 2. Sinchulmori (Park, EW) 5.9; 3. Mercury (Kim, OS) 4.5
Distances: 2 lengths/Neck – 8 ran

Race 6: D4 1400M – 1. Rose Cat (Park, TJ) 2.4; 2. Mr. Calgary (Jo, IK) 2.7; 3. Colosseum (Park, BY) 101.2
Distances: 2 lengths/6 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1700M – 1. Giant Rose (Moon, SY) 2.3; 2. Princess Ruby (Park, BY) 11.3; 3. Estar (Park, TJ) 5.2
Distances: 7 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 8: D3 1800M – 1. Seokcheong (Kim, HyoS) 6.8; 2. Saerounjeonseol (Kim, DM) 3.8; 3. Haetibit Jangsa (Moon, JK) 5.7
Distances: 1.75 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 9: D2 1900M (Hdcp) – 1. Cheonnyeonbulpae (Cho, KH) 3.4; 2. Baram Queen (S. Chavez) 70.7; 3. Gliding Future (Hwang, SD) 48.8
Distances: 0.75 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 10: F2 1800M (Hdcp) – 1. Royal Missile (Park, TJ) 6.7; 2. Prince Minardi (Kim, HyoS) 3.5; 3. Free Hugs (Cho, KH) 2.1
Distances: Neck/3 lengths – 12 ran

Race 11: F3 1400M – 1. Strong Demand (Cho, KH) 1.7; 2. Cabingo (Shin, HC) 7.0; 3. Badauibyeol (Park, TJ) 7.4
Distances: 3 lengths/1 length – 12 ran

Saturday March 14, 2009

Race 1: F4 1300M – 1. Out And About (Shin, HC) 2.2; 2. Greeley’s Match (Kim, HyoS) 14.0; 3. Bichui Jeonsa (Jung, KY) 37.7
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 9 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Dasibogi (Moon, JK) 1.5; 2. Jeoksita (Park, SC) 10.1; 3. Super Blue (Kim, DM) 40.3
Distances: 5 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Bungjeongmalli (Cho, KH) 1.4; 2. Battle Commander (S. Chavez) 6.5; 3. Mango Cheongcheong (Heo, JY) 29.8
Distances: 8 lengths/4 lengths – 9 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Saebyeokgisang (Park, TJ) 2.7; 2. Jangsu Myeongjang (Moon, SY) 1.5; 3. Jampano (Kho, SY) 74.3
Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 10 ran

Race 5: F4 1000M – 1. Nagambi Arazi (Jo, IK) 4.5; 2. Pamir (Yoon, TH) 2.3; 3. New Hero (Park, BY) 17.7
Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 6: D6 1700M – 1. Muganae (Kim, OS) 4.9; 2. Sintongnyeok (Kim, DM) 27.1; 3. Glory Full (Cho, KH)
Distances: 2 lengths/2.5 lengths – 8 ran

Race 7: D5 1300M – 1. Mannamui Chubok (Kim, HyoS) 1.7; 2. Double Classic (Choi, BH) 7.9; 3. Kkomkkom Daewang (Kim, YJ) 3.9
Distances: 0.5 lengths/1 length – 9 ran

Race 8: D5 1400M – 1. Guard Blue (Jung, KY) 1.4; 2. Dansimga (Moon, SY) 8.9; 3. Nageune (Park, TJ) 6.6
Distances: 3 lengths/1 length – 9 ran

Race 9: D4 1700M – 1. Modern Fighter (Ham, WS) 2.0; 2. Jeil Beonjjeok (Park, EW) 10.8; 3. Elation (Kim, SB) 38.3
Distances: 6 lengths/Neck – 9 ran

Race 10: D3 1400M – 1. Red Ball (Yang, HJ) 1.9; 2. Bitgwabaram (Kim, DC) 17.7; 3. Sinnaneun Party (Cho, KH) 17.2
Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. Namchonuijijon (Jung, KY) 4.3; 2. Free Woody (Moon, JK) 7.6; 3. Mighty Runner (Shin, HC) 2.1
Distances: 1.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 12: D4 1800M – 1. Nanjeongseo (Bang, CS) 2.6; 2. Hunt Khan (Ham, WS) 4.4; 3. Green Love (Choi, BH) 5.1
Distances: 1.25 lengths/1.75 lengths – 8 ran

Sunday March 8, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Ilgwangyung (Choi, BH) 2.7; 2. Green Jewel (Han, SY) 2.9; 3. While Lead (Ham, WS) 20.5
Distances: 6 lengths/2 lengths – 10 ran

Race 2: F4 1300M – 1. Yaho TS (Choi, BH) 3.1; 2. Victory Town (Cho, KH) 1.5; 3. Great Hero (Shin, HC) 9.3
Distances: 1 length/1.25 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Jeongsang Cheonji (Oh, KH) 1.4; 2. Okto (Choi, BH) 4.1; 3. Sagunyukjin (Jung, PS) 17.8
Distances: 1.5 lengths/4 lengths – 10 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Holy Dreamer (Han, SY) 1.9; 2. Pyeongchangjeil (Oh, KH) 9.1; 3. Big Play (Kho, SY) 267.4
Distances: 0.75 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Daejujak (Lee, SH) 2.7; 2. Pokpung Yeolcha) Choi, BH) 2.0; 3. Taepung Malli (Jung, PS) 6.9
Distances: 2.5 lengths/4 lengths – 8 ran

Race 6: D5 1400M – 1. Hwangsan (Shin, HC) 3.2; 2. Hongmano (Park, BY) 5.1; 3. Gold Save (Lee, JD) 10.8
Distances: 1 length/6 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Gangcheonsan (Kim, YJ) 3.3; 2. Running Machine (Moon, SY) 2.5; 3. Photo Stone (Choi, BH) 7.8
Distances: 10 lengths/1.5 lengths – 11 ran

Race 8: F3 1700M – 1. Key To Success (Choi, BH) 3.8; 2. Top Leader (Kim, CH) 21.8; 3. Kkumchaja (Park, TJ) 4.9
Distances: 6 lengths/2 lengths – 9 ran

Race 9: F2 1900M (Hdcp) – 1. Saegisang (Ham, WS) 6.6; 2. Coleraine (Yoo, SaW) 6.4; 3. MOdel Student (Park, TJ) 1.8
Distances: Nose/3 lengths – 12 ran

Race 10: D1 2000M (Hdcp) – 1. Balhaejanggun (Moon, JK) 4.5; 2. Seonju Jangsu (Yang, HJ) 9.3; 3. Machine Gun (Moon, SY) 2.3
Distances: 0.5 lengths/Head – 11 ran

Race 11: D3 1800M – 1. Feel It Now (N. Tomizawa) 6.2; 2. Sesemanse (Moon, SY) 11.3; 3. Stargundan (Jo, IK) 11.3
Distances: 0.75 lengths/Head – 12 ran

Saturday March 7, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1200M – 1. Marine Boy (Boo, MH) 9.2; 2. Jingyeok Bulpae (Kim, YJ) 13.0; 3. Bonghaksan (Jung, PS) 139.5
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 8 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Yongbisa (Park, SC) 3.8; 2. Choyu (Lee, GH) 27.2; 3. Victor Hunter (Jung, KY) 2.1
Distances: 1 length/0.5 lengths – 11 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Dark Million (Ham, WS) 1.5; 2. Chantilly Dreamer (Yang, HJ) 19.6; 3. Geumgangjeil (S. Chavez) 15.5
Distances: 0.5 lengths/2 lengths – 10 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Isanghwa (Park, TJ) 2.7; 2. Gangho Janggun (Yoo, SaW) 2.1; 3. Wontagui Cheonsa (Cho, KH) 11.2
Distances: 0.5 lengths/6 lengths – 11 ran

Race 5: F4 1000M – 1= Dae Hit (Lee, SH) 20.3; 1= Sky Center (Choi, BH) 1.6; 3. Cheongmyeong (Moon, JK) 17.6
Distances: Dead Heat/Neck – 12 ran

Race 6: F4 1200M – 1. Thewon Thewon (Kim, OS) 1.6; 2. Sugar Bar (18.4; 3. Gwacheonyeoje (Park, TJ) 12.5
Distances: 11 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 7: D5 1300M – 1. Heukpyo (Choi, BH) 9.9; 2. Cheongcheoncheonha (Oh, KH) 4.8; 3. Egoist (Jo, IK) 3.6
Distances: 0.75 lengths/2.5 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1400M – 1. Towering (Moon, SY) 1.7; 2. Chart Dame (Lee, JD) 7.7; 3. Rolling Grey (Kim, DM) 3.4
Distances: 1.75 lengths/1.75 lengths – 10 ran

Race 9: D4 1700M – 1. Yonggeol (Han, SY) 31.9; 2. Supex (Lee, SH) 7.7; 3. Ambition (N. Tomizawa) 98.3
Distances: 1.5 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Arcane (Kim, YJ) 4.7; 2. Siinui Norae (Cho, KH) 2.9; 3. Hwannyeongbima (Jung, PS) 13.8
Distances: 1.75 lengths/5 lengths – 12 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Bally Brae (Moon, SY) 2.1; 2. Seoul Teukgeup (Moon, JK) 2.7; 3. Angus Empire (Yang, HJ) 5.2
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 8 ran

Race 12: D3 1800M – 1. Haedongjewang (Cho, KH) 3.6; 2. Taesanjangnyeong (Park, TJ) 5.7; 3. Smart Galloper (N. Tomizawa) 16.3
Distances: 0.5 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Sunday March 1, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1300M – 1. Carving (Park, SC) 19.4; 2. My Symphony (Jo, IK) 4.0; 3. Huimang Achim (Park, BY) 23.5
Distances: 0.5 lengths/Head – 12 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Yeongsilbit (Choi, BH) 1.6; 2. Yongho Yakjin (Kim, HyoS) 3.7; 3. Ruby (Kim, DK) 33.3
Distances: 3 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Khanui Jeguk (Lee, JS) 3.2; 2. Origin (Kim, HyoS) 10.9; 3. Chowonui Chueok (Kim, DC) 10.9
Distances: 0.75 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Honamteukgeup (Lee, SY) 3.6; 2. Best Shot (Kim, OS) 2.1; 3. Carnival Betty (Kim, DM) 10.2
Distances: 1.75 lengths/6 lengths – 10 ran

Race 5: D5 1400M – 1. Suseong Equus (Moon, SY) 2.8; 2. Yeonseung Gangja (Kim, CH) 3.3; 3. King Buddy (Bang, CS) 30.7
Distances: Nose/Neck – 9 ran

Race 6: D6 1700M – 1. Bulgwangdo (Bang, CS) 7.5; 2. Absolute Power (Jung, KY) 2.5; 3. Volcano (Kho, SY) 16.9
Distances: 4 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 7: F3 1400M – 1. Nandanara (Moon, SY) 6.2; 2. First Woman (Park, TJ) 2.3; 3. Seungni Sori (Choi, BH) 6.4
Distances: Neck/2 lengths – 11 ran

Race 8: D3 1800M (Hdcp) – 1. Baengnyeonbong (Kim, OS) 2.8; 2. Tiger Sox (Choi, BH) 3.4; 3. Gangho Jewang (Yoo, SaW) 4.6
Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 9: D2 1800M – 1. Headline News (Jung, KY) 4.7; 2. Shocking (Moon, SY) 6.2; 3. Love Cat (Choi, BH) 2.9
Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 10: F1 2000M (Hdcp) – 1. Dongbanui Gangja (Choi, BH) 1.2; 2. Bold Magic (Moon, JK) 82.6; 3. Dankee’s Pal (Lee, GH) 39.1
Distances: 3 lengths/1 length – 11 ran

Race 11: D4 1400M – 1. Gwacheon Jijon (Choi, BH) 11.0; 2. Money Teukgeup (Shin, HC) 4.4; 3. Red Sky (Won, JI) 5.3
Distances: 0.5 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Saturday February 28, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1300M – 1. Jisang Gangja (Shin, HC) 4.6; 2. King Easy (Bang, CS) 20.1; 3. Bulsechul (Han, SY) 24.8
Distances: Head/Neck – 11 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Hwallyeok Plus (Shin, HC) 31.0; 2. Sibiljangsaeng (Lee, JD) 2.5; 3. Wondaero (Kim, DC) 33.5
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Morning Rush (Moon, SY) 2.8; 2. Abigail (Kim, DK) 1.7; 3. Syabang Syabang (Choi, BH) 60.7
Distances: 4 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Chowonui Hyanggi (Park, TJ) 4.0; 2. Golden Rose (Jung, PS) 2.9; 3. Soul Warrior (N. Tomizawa) 4.0
Distances: 0.75 lengths/4 lengths – 11 ran

Race 5: F4 1200M – 1. Red Trip (Shin, HC) 3.4; 2. New Fitzroy (Lee, SH) 2.0; 3. Storm For Lucky (Park, TJ) 5.9
Distances: 2 lengths/8 lengths – 13 ran

Race 6: F4 1300M – 1. New Destination (Yang, HJ) 4.2; 2. Necromancer (Moon, SY) 2.8; 3. Precise Win (Kim, HyoS) 3.1
Distances: 2.5 lengths/1.5 lengths – 10 ran

Race 7: D5 1400M – 1. Money Pokpung (Choi, WJ) 3.3; 2. Mipung (Park, TJ) 5.3; 3. High Point (Han, SY) 1.7
Distances: 1.75 lengths/0.75 lengths – 8 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Fundahigh (Lee, DK) 11.1; 2. Natural Guy (Choi, BH) 11.1; 3. White Dreamer (Choi, WJ) 9.0
Distances: 1 length/3 lengths – 12 ran

Race 9: F2 1800M (Hdcp) – 1. Strong Hug (Moon, SY) 1.8; 2. Tiffanyuikkum (Park, TJ) 13.2; 3. Kahnui Jeonseol (Han, SY) 11.1
Distances: 2 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 10: D2 1800M (Hdcp) – 1. Taklamakan (Jung, PS) 3.8; 2. Jusang Jeonha (Moon, SY) 7.3; 3. Sky WIng (Lee, DK) 18.6
Distances: 0.5 lengths/5 lengths – 12 ran

Race 11: D1 1900M – 1. Gang Gwon (Yoo, SaW) 15.2; 2. Highteen (Lee, GH) 37.2; 3. Lucky Mountain (Choi, BH) 10.4
Distances: 1.75 lengths/Head – 11 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Jamiseong (Yoo, SeW) 3.6; 2. Happy Hero (Moon, SY) 3.3; 3. Yeonjikkot (Choi, WJ) 6.9
Distances: 1.75 lengths/3 lengths – 11 ran

Sunday February 22, 2009

Race 1: F4 1200M – 1. Airapido (Moon, SY) 1.8; 2. Tera King (N. Tomizawa) 6.0; 3. Gold Giant (Shin, HC) 15.1
Distances: Neck/1.25 lengths – 8 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Born Revival (Kim, SB) 1.6; 2. Make Money (Moon, SY) 3.3; 3. Hwasindo (Won, JI) 10.9
Distances: 1.5 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M – 1. D Day (Won, JI) 3.6; 2. Double Classic (Cho, KH) 1.6; 3. Crown Yeogeol (Kim, HyoS) 6.1
Distances: 4 lengths/9 lengths – 10 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Badasin (Lee, SH) 1.6; 2. Blooming (Jung, KY) 4.0; 3. Ilgwangyung (Cho, KH) 5.2
Distances: 2.5 lengths/4 lengths – 9 ran

Race 5: F4 1000M – 1. Gold Miss (Jeong, PS) 19.5; 2. Oh My Creek (Park, TJ) 2.9; 3. Sapporo Dreamer (Kim, DC) 36.4
Distances: 2.5 lengths/Neck – 11 ran

Race 6: D6 1700M – 1. Energy Beam (Kim, DK) 7.6; 2. Myeongmunjewang (Park, TJ) 5.3; 3. Kentauros (Park, BY) 7.5
Distances: 0.75 lengths/Neck – 12 ran

Race 7: D5 1300M – 1. Symphony Sonata (Park, TJ) 1.4; 2. Ft. Green (Kim, GB) 7.1; 3. Free One (Kim, DK) 27.7
Distances: 5 lengths/2.5 lengths – 8 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Bitgwabaram (Kim, DC) 2.9; 2. I Ppeun Jit (Lee, GH) 33.0; 3. Singsing Sosik (Kim, HyoS) 12.4
Distances: 2.5 lengths/Neck – 12 ran

Race 9: F2 1400M Segye Ilbo Cup – 1. Mexicali Blues (Kim, OS) 5.0; 2. Hwanggeum Dwaeji (Cho, KH) 6.2; 3. Angel Pegasus (Ham, WS) 5.7
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 10: D1 2000M (Hdcp) – 1. Good Day (Oh, KH) 2.4; 2. Tu Won (Moon, JK) 6.1; 3. Huimang Energy (Moon, SY) 18.0
Distances: 1.5 lengths/1 length – 12 ran

Race 11: D3 1800M – 1. Daechun (Won, JI) 5.1; 2. Little Pumpkin (Moon, SY) 9.4; 3. Bandoeui Kkum (Cho, KH) 7.2
Distances: 0.5 lengths/1 length – 11 ran

Saturday February 21, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Prime Champ (Kim, HyoS) 15.0; 2. Black Man (N. Tomizawa) 3.2; 3. Winner Prince (Kim, SB) 15.8
Distances: Head/5 lengths – 9 ran

Race 2: F4 1200M – 1. Dongbang Baksa (S. Chavez) 4.8; 2. Dream Heart (Park, TJ) 2.3; 3. Muhantuhon (Kho, SY) 116.1
Distances: 3 lengths/4 lengths – 8 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Chowon Dream (Park, TJ) 2.0; 2. Hidden Ace (Han, SY) 6.9; 3. Nunbisin Seongjang (Lee, JC) 54.2
Distances: 5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Come Back Home (Oh, KH) 2.0; 2. Grand Champ (Lee, DK) 4.5; 3. Tummim (Moon, SY) 4.1
Distances: 4 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 5: F4 1000M – 1. Gippeun Huimang (Lee, JD) 3.3; 2. Jeokto (Kim, CH) 3.0; 3. Creek Land (Choi, WJ) 4.3
Distances: 5 lengths/2.5 lengths – 10 ran

Race 6: D5 1400M – 1. Mo Yang Seong (Kim, DM) 106.0; 2. Perfection (Moon, SY) 4.3; 3. Cheonhosinsa (N. Tomizawa) 4.0
Distances: 1.5 lengths/1 length – 10 ran

Race 7: F3 1700M – 1. Unbeaten Racer (Han, SY) 4.4; 2. Cabingo (Cho, KH) 2.8; 3. Saecheonha (Park, TJ) 9.4
Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Yeong Jae (Moon, SY) 13.3; 2. Saerounjeonseol (Kim, DC) 2.4; 3. Manpokdong (Bang, CS) 11.7
Distances: 1.75 lengths/Neck – 12 ran

Race 9: D3 1800M – 1. Sajaseong (Moon, SY) 5.2; 2. Huimangdungi (Kim, CH) 37.7; 3. Seon San (Shin, HC) 4.8
Distances: Nose/0.75 lengths – 10 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Seven Card (Yoo, SeW) 2.9; 2. Grandzif (Kim, HyoS) 23.1; 3. Daehyo (Park, TJ) 6.0
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Playing Politics (Kim, OS) 5.4; 2. Yodongseong (Park, TJ) 6.8; 3. Subsidy (Moon, SY) 9.9
Distances: 5 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Triple Canon (Cho, KH) 2.2; 2. Khanui Huye (Ham, WS) 3.9; 3. Ganghan Speed (Yoo, SaW) 22.9
Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 11 ran

Sunday February 15, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M – 1. Wondergirl (Lee, JD) 2.3; 2. Nagwon (Choi, BH) 4.5; 3. Lass Fier (Lee, JS) 6.7
Distances: 1 length/3 lengths – 14 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Kkum Geurin (Shin, HC) 6.6; 2. Major Girl (Seo, DS) 1.4; 3. Sand Girl (Kim, GB) 63.4
Distances: 2 lengths/6 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Beomtti (Lee, GH) 23.4; 2. Huimangbong (Park, TJ) 3.2; 3. Hamchorong (Lee, JS) 6.3
Distances: 3 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Pamir (Yoon, TH) 17.3; 2. Cheonji Jangsu (Yang, HJ) 13.5; 3. Ujucheoreom (Ham, WS) 3.1
Distances: 0.5 lengths/Head – 12 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Honghae (Jung, KY) 5.6; 2. Hwamongnan (Cho, KH) 1.7; 3. Balhaeuikkum (Lee, JD) 67.0
Distances: 1.5 lengths/8 lengths – 10 ran

Race 6: D5 1400M – 1. Susang (Yoo, SeW) 4.2; 2. Smart Angel (Kim, GB) 33.4; 3. Intruder (Han, SY) 7.5
Distances: Head/1.75 lengths – 11 ran

Race 7: D4 1700M – 1. Nanjeongseo (Bang, CS) 23.2; 2. Hangsangseindu (Ham, WS) 4.6; 3. Beongae Yeoje (Cho, KH) 7.4
Distances: 3 lengths/0/75 lengths – 12 ran

Race 8: F3 1700M – 1. Saerounachim (Kim, DC) 6.1; 2. Songpajeil (Choi, BH) 12.6; 3. King’s Partner (Han, SY) 6.8
Distances: 0.75 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1800M – 1. Nice Choice (Cho, KH) 1.7; 2. Crown Carla (Kim, OS) 10.2; 3. Wangsan (Kim, YJ) 8.4
Distances: 1 length/1 lenth – 12 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Free Woody (Moon, JK) 2.5; 2. Wig (Park, TJ) 5.3; 3. Seungundaeseung (Yoo, SaW) 32.9
Distances: 1 length/2 lengths – 10 ran

Race 11: D4 1400M – 1. Red Ball (Yang, HJ) 7.7; 2. Hwang Geundeung I (Moon, JK) 11.1; 3. Modern Fighter (Ham, WS) 7.7
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Saturday February 14, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M – 1. Nageune (Park, TJ) 2.9; 2. Perfect Gold (Shin, HC) 34.1; 3. Uri Manse (Lee, JS) 6.8
Distances: 5 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Fire Canon (Cho, KH) 2.1; 2. Geoseongbong (Park, SC) 11.9; 3. Jangsu Myeongjang (Choi, BH) 2.7
Distances: Nose/0.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Arisae (Park, TJ) 1.8; 2. Seattle Rose (Ham, WS) 17.1; 3. Natalfier (Shin, HC) 4.0
Distances: 1 length/0.5 lengths – 14 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Binnaeri (Bang, CS) 76.3; 2. Out And About (Shin, HC) 2.2; 3. Lux Alba (Park, TJ) 6.4
Distances: 2 lengths/0.5 lengths – 13 ran

Race 5: F4 1300M – 1. Gangho (Boo, MH) 1.1; 2. Heart Line (Cho, KH) 18.0; 3. Gippeun Sesang (Bang, CS) 25.3
Distances: 11 lengths/1/75 lengths – 11 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Free Bird (Kim, DK) 9.6; 2. Hwaetbulcheoreom (N. Tomizawa) 13.5; 3. Egoist (Jo, IK) 41.5
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 13 ran

Race 7: D5 1400M – 1. Aria (Park, TJ) 4.7; 2. Guard Blue (Jung, KY) 2.5; 3. Mannamui Chubok (Ham, WS) 4.7
Distances: Nose/3 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1700M – 1 = Haetbit Jangsa (Moon, JK) 3.0; 1 = Jebe (Jung, PS) 15.1; 3. Robby Tiger (Lee, SH) 4.6
Distances: Dead Heat/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1700M – 1. Baram Queen (N. Tomizawa) 3.0; 2. Hwanggeumnara (Ham, WS) 4.3; 3. Illyumunhwa (Won, JI) 5.9
Distances: 0.75 lengths/5 lengths – 11 ran

Race 10: F2 1800M (Hdcp) – 1. Free Hugs (Cho, KH) 5.4; 2. Storm Feet (Yoo, SaW) 3.1; 3. Bugmyeongsingong (Jung, PS) 13.5
Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. Ugildongja (Ham, WS) 9.5; 2. Saebyeok Dongja (Shin, HC) 7.0; 3. Natural Nine (Oh, KH) 2.8
Distances: 1 length/1.25 lengths – 10 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Dangdae Teukgeup (Choi, BH) 19.1; 2. Baengnakgo (Park, TJ) 1.9; 3. Cowboy (Yoo, MR) 50.8
Distances: 2 lengths/7 lengths – 11 ran

Sunday February 8, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Namchonui Yeowang (Kim, CH) 1.8; 2. Dasibogi (Moon, JK) 23.7; 3. Golden Rose (Jeong, PS) 9.7
Distances: 3 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 2: D5 1300M – 1. Rolling Grey (Kim, DM) 3.6; 2. Hanhyeolgeumgu (Shin, HC) 2.6; 3. Kkomkkom Daewang (Kim, YJ) 5.1
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 13 ran

Race 3: Jingyeok Bulpae (Moon, SY) 4.7; 2. Jeongsang Cheonji (Oh, KH) 45.1; 3. Hampyeong Cheonji (Lee, DK) 10.6
Distances: Nose/1.75 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Suseong Ice (Moon, SY) 3.8; 2. Big Miracle (Cho, KH) 2.8; 3. Saegyeongji (Choi, WJ) 74.0
Distances: 1.5 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 5: D6 1200M – 1. Pokpung Yeolcha (Choi, BH) 4.1; 2. Gangho Janggun (Yoo, SaW) 5.0; 3. Dansimga (Moon, SY) 2.7
Disatances: 7 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 6: F4 1300M – 1. Kkumchaja (Park, TJ) 3.8; 2. Thewon Thewon (Kim, OS) 12.0; 3. Victory Town (Cho, KH) 3.7
Distances: 1 length/1.5 lengths – 14 ran

Race 7: D4 1700M – 1. Choedaepungsok (Bang, CS) 3.4; 2. Jeil Beonjjeok (Park, EW) 8.3; 3. Prima Captain (Lee, SH) 5.4
Distances: 0.75 lengths/4 lengths – 10 ran

Race 8: D3 1800M – 1. Siinui Norae (Cho, KH) 2.8; 2. Feel It Now (N. Tomizawa) 3.7; 3. Nice Good (Oh, KH) 12.4
Distances: 5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: F2 1900M (Hdcp) – 1. Entro (Cho, KH) 4.8; 2. Gangcheolgwon (Han, SY) 12.5; 3. Gild Regal (Shin, DJ) 90.9
Distances: 1 length/1 length – 11 ran

Race 10: D1 2000M (Hdcp) – 1. Mighty Runner (Shin, HC) 9.4; 2. Hongji (Cho, KH) 5.5; 3. Bandoeui Byeol (Kim, YJ) 13.4
Distances: 0.5 lengths/Neck – 10 ran

Race 11: F3 1700M – 1. Power Spinner (N. Tomizawa) 11.0; 2. Gihoepchak (Moon, SY) 3.0; 3. Skibbereen (S. Chavez) 5.6
Distances: 3 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Saturday February 7, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M – 1. Top Seed (Moon, SY) 1.7; 2. Song Am Bo Bae (Choi, BH) 10.0; 3. Iolite (Lee, JSup) 49.4
Distances: 0.5 lengths/1 length – 14 ran

Race 2: D5 1200M – 1. Gamgyeok Sidae (Kim, DC) 3.3; 2. Bungjeongmalli (Cho, KH) 37.2; 3. Green Jewel (Han, SY) 8.2
Distances: Head/3 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Jaemi Best (Moon, SY) 5.4; 2. Dark Million (Han, SY) 2.0; 3. Yongbisa (Lee, SungH) 35.4
Distances: 1.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Saebyeok Noeul (Moon, SY) 3.2; 2. Honamteukgeup (Lee, SY) 2.6; 3. Sky Center (Choi, BH) 3.4
Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 5: F4 1200M – 1. Bop’s Punch (Kim, DM) 1.3; 2. Captain Hencok (Oh, KH) 169.4; 3. Greeley’s Match (Han, SY) 83.3
Distances: 8 lengths/Neck – 14 ran

Race 6: D6 1200M – 1. Love For Ever (Park, TJ) 1.3; 2. Victor Hunter (Jung, KY) 4.5; 3. Smart Khan (Ham, WS) 52.1
Distances: 4 lengths/2 lengths – 14 ran

Race 7: D5 1400M – 1. Supex (Lee, SH) 3.0; 2. Medal Box (Cho, KH) 12.6; 3. Taepung Malli (Heo, JY) 158.1
Distances: Head/2.5 lengths – 14 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Babble Lady (Lee, JD) 12.7; 2. Pop’s Slew (Moon, SY) 2.6; 3. Smart Galloper (Cho, KH) 6.2
Distances: 1 length/0.75 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1800M – 1. Arcane (Kim, YJ) 2.2; 2. Operaman (Yoon, TH) 8.4; 3. Hwannyeongbima (Kho, SY) 19.6
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 10: D2 1800M – 1. Cheonnyeonbulpae (Cho, KH) 5.0; 2. Indiana Dream (Choi, BH) 8.0; 3. Rich Family (Moon, JK) 2.5
Distances: 1 length/0.5 lengths – 12 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Vicar Love (Oh, KH) 5.1; 2. Bally Brae (Moon, SY) 1.7; 3. Seoul Teukgeup (Moon, JK) 3.0
Distances: 1.5 lengths/Neck – 8 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Huimangsidae (Kim, HyoS) 19.2; 2. Indian Red (Hwang, SD) 19.3; 3. Running Machine (Moon, SY) 8.2
Distances: Nose/0.75 lengths – 12 ran

Sunday February 1, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Daejujak (Lee, SH) 3.3; 2. Abigail (Ham, WS) 3.2; 3. Sibiljansaeng (Cho, KH) 7.6
Distances: 2.5 lengths/6 lengths – 14 ran

Race 2: D5 1200M – 1. Natural Guy (Choi, BH) 4.9; 2. Jayeongwang (Hwang, SD) 71.3; 3. Hunt Khan (Ham, WS) 40.1
Distances: 2.5 lengths/1 length – 14 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Sokdo Mujehan (Yoo, SaW) 13.1; 2. Black Cat (Jung, KY) 2.8; 3. Lumbini (Kim, CH) 1.6
Distances: 1.25 lengths/Nose – 14 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Yeopungjudo (Jo, IK) 63.3; 2. Gwangsokcheoreom (Cho, KH) 4.7; 3. Royal Gongju (Ham, WS) 15.9
Distances: Head/0.75 lengths – 14 ran

Race 5: D6 1000M – 1. Oregon (Kim, HyoS) 3.1; 2. Double Classic (Choi, BH) 3.9; 3. Origin (Han, SY) 10.8
Distances: Neck/2 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1400M – 1. Khanui Huye (Ham, WS) 4.7; 2. Mideumi (Moon, SY) 2.8; 3. Jeongdaun (Shim, ST) 5.7
Distances: 1.25 lengths/1.5 lengths – 13 ran

Race 7: F3 1700M – 1. Tiffanyuikkum (Park, TJ) 1.9; 2. Key To Success (Choi, BH) 13.7; 3. Baramsan (Kim, HyoS) 6.7
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 8: D3 1800M – 1. Donghae Winner (Kim, CH) 11.0; 2. Taesanbukdu (Kim, HyoS) 3.5; 3. Tiger Sox (Choi, BH) 14.2
Distances: 5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: D2 1900M (Hdcp) – 1. Tough Energy (Moon, SY) 18.1; 2. Hwangjedeunggeuk (Kim, YJ) 4.5; 3. Bulkkot Juja (Lee, JD) 5.2
Distances: 2 lengths/2 lengths – 12 ran

Race 10: F1 200M (Hdcp) – 1. Dongbanui Gangja (Choi, BH) 1.3; 2. Angus Empire (Yang, HJ) 7.3; 3. Obaek Yechan (Kim, OS) 33.5
Distances: 6 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 11: D4 1400M -1. Money Teukgeup (Park, TJ) 3.8; 2. Cheongunbaram (Moon, SY) 6.5; 3. Red Sky (Won, JI) 105.9
Distances: 0.75 lengths/Nose – 14 ran

Saturday January 31, 2009
Download Stewards’ Report
Race 1: D6 1300M – 1. Money Pokpung (Choi, WJ) 2.4; 2. Yeonseung Gangja (Oh, KH) 2.3; 3. Absolute Power (Jung, KY) 6.4
Distances: 0.5 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Gangcheolseon (Park, TJ) 14.0; 2. Saeroun Yeongung (Yoo, SaW) 30.6; 3. Okto (Kim, CH) 2.1
Distances: 4 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 3: D5 1300M – 1. Jamiseong (Yoo, SeW) 3.8; 2. Blue Pin (Kho, SY) 2.2; 3. Bisanghae (Lee, SY) 22.4
Distances: 1 length/Neck – 14 ran

Race 4: F4 1300M – 1. Strong Demand (Cho, KH) 1.7; 2. Best Shot (Kim, OS) 143.9; 3. Red Trip (Shin, HC) 18.2
Distances: 3 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 5: D6 1000M – 1. Dublin Gypsy (Lee, SH) 53.9; 2. Gangcheolgeongak (Seo, DS) 3.6; 3. D Day (Won, JI) 51.1
Distances: Head/1 length – 12 ran

Race 6: D4 1400M – 1. White Dreamer (Choi, WJ) 8.2; 2. Speed Lady (N. Tomizawa) 31.2; 3. Yeopungcheonha (Shin, HC) 10.3
Distances: 2.5 lengths/Nose – 14 ran

Race 7: D4 1700M – 1. Luxury Jewang (Boo, MH) 7.4; 2. Haedongjewang (Cho, KH) 6.8; 3. The Bank (Kim, OS) 16.4
Distances: Nose/0.5 lengths – 11 ran

Race 8: D3 1700M – 1. Love Cat (Choi, BH) 1.6; 2. Dreamer (Cho, KH) 18.9; 3 Choengsan Miin (Moon, JK) 8.0
Distances: 2 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 9: F2 1800M – 1. K J Khan (Yoo, SaW) 9.5; 2. Prince Minardi (Han, SY) 2.3; 3. Big Sox (Kim, OS) 12.9
Distances: 5 lengths/Neck – 12 ran

Race 10: D2 1800M (Hdcp) – 1. Badajebi (Moon, SY) 5.8; 2. Lucky Mountain (Cho, KH) 1.9; 3. Gateway (Park, TJ) 5.6
Distances: 1.75 lengths/Neck – 11 ran

Race 11: D1 2000M – 1. Top Point (Moon, SY) 3.7; 2. Secret Weapon (Park, TJ) 3.6; 3. Myeongmun Gamun (Cho, KH) 1.7
Distances: 2 lengths/1 length – 10 ran

Race 12: F3 1400M – 1. Strong Hug (Moon, SY) 1.6; 2. Seungni Sori (Choi, BH) 8.8; 3. Number One Seller (N. Tomizawa) 4.0
Distances: 8 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Sunday January 18, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D5 1300M – 1. Ganghan Speed (Cho, KH) 6.7; 2. Hwamongnan (Heo, JY) 7.5; 3. Hanhyeol Shingwang (Choi, BH) 8.1
Distances: 0.75 lengths/1 length – 14 ran

Race 2: F4 1200M – 1. Jewang Tansaeng (Choi, WJ) 3.6; 2. Airapido (Moon, SY) 5.3; 3. Sintaepung (Boo, MH) 10.2
Distances: 2.5 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1300M – 1. Cheonhosinsa (Oh, KH) 1.6; 2. Come Back Home (Jung, KY) 28.4; 3. I Run Seong (Kim, CH) 24.7
Distances: 1 length/1.5 lengths – 14 ran

Race 4: D6 1300M – 1. Eva (Lee, JS) 1.8; 2. Belief (Cho, KH) 12.7; 3. Major Girl (Seo, DS) 12.2
Distances: 1.75 lengths/2 lengths – 14 ran

Race 5: D6 1000M – 1. Seongjang Engine (Shin, HC) 4.7; 2. Born Revival (Kim, HyoS) 8.1; 3. Dongbang Baksa (Moon, SY) 2.3
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 6: D4 1700M – 1. Top Star (Lee, SH) 5.4; 2. Nopeun Jari (Choi, WJ) 9.2; 3. Fine Strong (Cho, KH) 4.4
Distances: Neck/3 lengths – 12 ran

Race 7: D3 1700M – 1. Grandzif (Park, TJ) 7.9; 2. Centum (Han, SY) 13.1; 3. Crown Carla (Kim, OS) 1.8
Distances: Neck/2.5 lengths – 12 ran

Race 8: F2 1800M (Hdcp) – 1. Royal Missile (Park, TJ) 11.7; 2. U Seung Man Se (Choi, BH) 8.3; 3. Kahnui Jeonseol (Ham, WS) 6.8
Distances: 2.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: D2 1900M (Hdcp) – 1. New Rider (Shin, HC) 4.8; 2. Seven Card (Yoo, SeW) 3.1; 3. Yeongshil Jeonggi (N. Tomizawa) 9.8
Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 13 ran

Race 10: D1 2000M (Hdcp) – 1. Seonju Jangsu (Moon, SY) 4.8; 2. Dalgane (Park, BY) 34.9; 3. Nujindo (Won, JI) 14.1
Distances: 4 lengths/Head – 12 ran

Race 11: F3 1400M – 1. Rising Winner (Lee, SH) 21.7; 2. First Woman (Choi, BH) 4.4; 3. Jigu Sonyeo (Hwang, SD) 165.8
Distances: 1.5 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Saturday January 17, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Shine (Park, TJ) 3.5; 2. Badasin (Lee, SH) 3.3; 3. Wondergirl (Lee, JD) 5.7
Distances: 1 length/0.75 lengths – 13 ran

Race 2: D5 1400M – 1. Red Ball (Yang, HJ) 2.6; 2. High Point (Cho, KH) 2.3; 3. Hanheolhwangbong (Shin, HC) 170.1
Distances: 7 lengths/3 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Hero Interview (Park, TJ) 2.1; 2. Jangbi Sarang (Jun, DY) 11.1; 3. Yeongsilbit (Choi, BH) 3.1
Distances: 0.75 lengths/2 lengths – 14 ran

Race 4: F4 1300M – 1. K Triple (Oh, KH) 4.0; 2. Cabingo (Cho, KH) 3.2; 3. Out And About (Shin, HC) 21.8
Distances: 3 lengths/Nose – 14 ran

Race 5: D6 1000M – 1. Urim (Moon, SY) 1.6; 2. Black Man (Heo, JY) 134.9; 3. Geumbogi (Shim, ST) 10.0
Distances: 1.25 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1400M – 1. Modern Fighter (Ham, WS) 2.4; 2. Gwacheonui Sarang (Kim, CH) 4.5; 3. Ft. Green (Kim, GB) 31.7
Distances: 6 lengths/1 length – 14 ran

Race 7: F3 1700M – 1. Free Hugs (Cho, KH) 2.5; 2. Saerounachim (Kim, DC) 12.6; 3. Badauibyeol (Park, TJ) 7.9
Distances: 4 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Wipungdodangdang (Moon, SY) 2.0; 2. Haetbit Jangsa (Moon, JK) 4.4; 3. Wolf Khan (Han, SY) 10.2
Distances: 4 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1800M – 1. Saebyeok Achim (Yoo, SeW) 6.3; 2. Seoul Chukje (Moon, SY) 48.7; 3. Isfahan Teukgeup (Ham, WS) 18.7
Distances: 3 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 10: D2 1900M – 1. Daehyo (Park, TJ) 6.6; 2. Eagle (Kim, OS) 20.7; 3. Red Carpet (Oh, KH) 4.0
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Noubeau Riche (Cho, KH) 4.2; 2. Haengun Daewang (Yoo, SaW) 12.3; 3. Serendipper (Park, TJ) 7.8
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 9 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Towering (Moon, SY) 8.8; 2. Princess Ruby (Park, BY) 32.2; 3. Seokcheong (Han, SY) 1.9
Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 14 ran

Sunday January 11, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M – 1. Rolling Grey (Kim, DM) 2.5; 2. Arisae (Shim, ST) 18.2; 3. Top Seed (Moon, SY) 5.0
Distances: 2 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 2: D5 1300M – 1. Ebenezer (Moon, SY) 4.8; 2. Pax (Jo, IK) 50.5; 3. Yonggeol (Shim, ST) 16.8
Distances: Head/1.75 lengths – 13 ran

Race 3: F4 1200M – 1. Muhannarae (Park, EW) 45.7; 2. Sky Center (Choi, BH) 7.7; 3. Munjeoknokdap (Kim, OS) 31.0
Distances: Neck/Nose – 14 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Guard Blue (Jung, KY) 3.7; 2. Dansimga (Moon, SY) 8.4; 3. Ilgwangyung (Choi, BH) 4.0
Distances: 1 lengths/2 lengths – 14 ran

Race 5: D6 1000M – 1. My Symphony (Jo, IK) 3.8; 2. Soul Warrior (Park, TJ) 4.5; 3. Double Classic (Choi, BH) 7.4
Distances: Head/1.25 lengths – 12 ran

Race 6: D4 1400M – 1. Yesangbaek (Lee, SH) 3.3; 2. Baengnakgo (Choi, BH) 2.4; 3. Quick Bird (Ham, WS) 11.8
Distances: 2.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1700M – 1. Smart Galloper (Cho, KH) 5.0; 2. Cheongchun Bisang (Lee, SH) 15.1; 3. Saerounjeonseol (Kim, DC) 2.5
Distances: 3 lengths/Head – 11 ran

Race 8: D3 1800M – 1. Taepungchukje (Heo. JY) 6.5; 2. Baram Queen (Park, TJ) 5.0; 3. Operaman (Yoon, TH) 12.9
Distances: 1.25 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 9: F2 1900M (Hdcp) – 1. Bulpae Gisang (Choi, BH) 4.9; 2. Storm Feet (Moon, SY) 5.9; 3. Entro (Cho, KH) 6.7
Distances: 3 lengths/Nose – 12 ran

Race 10: D1 1900M (Hdcp) – 1. Hwangnyongsaji (Jun, DY) 17.3; 2. Machine Gun (Moon, SY) 1.7; 3. Jigusangwiryeok (Choi, BH) 6.5
Distances: 0.5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 11: F3 1400M – 1. Hwannyeongbima (Kho, SY) 12.0; 2. Summa Cum Laude (Ham, WS) 1.9; 3. Malicious (Choi, WJ) 47.5
Distances: 2.5 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Saturday January 10, 2009
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M – 1. Any Day (Kim, CH) 8.8; 2. Sinchulmori (Moon, SY) 19.3; 3. Missile (Han, SY) 107.5
Distances: 1.75 lengths/Neck – 14 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Aria (Kim, HyoS) 2.9; 2. Big Miracle (Cho, KH) 7.1; 3. Deerfield (Park, TJ) 7.2
Distances: 0.5 lengths/0.75 lengths – 13 ran

Race 3: D5 1300M – 1. Indian Red (Hwang, SD) 8.7; 2. Sincharyeong (Kim, HyoS) 53.3; 3. Gyeongdo (Kim, CH) 19.4
Distances: 0.75 lengths/2 lengths – 13 ran

Race 4: F4 1300M – 1. Gangho (Boo, MH) 11.3; 2. Bop’s Punch (Kim, DM) 6.5; 3. My Dear Jay (Park, TJ) 28.9
Distances: 7 lengths/1 length – 14 ran

Race 5: D6 1000M – 1. Lux Alba (Park, TJ) 11.6; 2. Saebyeokbyeol (Moon, JK) 17.4; 3. Hanmoksori (Choi, BH) 7.4
Distances: 3 lengths/Neck – 12 ran

Race 6: D5 1400M – 1. Colosseum (Park, BY) 9.6; 2. Supex (Lee, SH) 7.6; 3. Sangseungchuse (Lee, DK) 34.4
Distances: Head/Nose – 14 ran

Race 7: D5 1400M – 1. Mr. Calgary (Jo, IK) 5.0; 2. Rose Cat (Park, TJ) 2.7; 3. Cheongcheoncheonha (Oh, KH) 38.5
Distances: 6 lengths/Head – 14 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Forest River (Park, BY) 6.3; 2. Galmasan (Han, SY) 7.0; 3. Robby Tiger (Kim, HyoS) 14.4
Distances: Neck/1 length – 10 ran

Race 9: D3 1800M (Hdcp) – 1. Gliding Future (Ham, WS) 11.5; 2. Exzacta Runner (Shin, HC) 6.3; 3. Arcane (Kim, YJ) 15.5
Distances: 0.5 lengths/Nose – 12 ran

Race 10: D2 1800M (Hdcp) New Year Commemorative Race – 1. Triple Seven (Choi, BH) 2.6; 2. Wangson (Kim, YJ) 20.0; 3. Tu Won (Oh, KH) 5.2
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Seoul Teukgeup (Moon, JK) 3.8; 2. Baekjeonmupae (Yoo, SaW) 2.8; 3. Vicar Love (Yang, HJ) 2.6
Distances: 1.5 lengths/0.75 lengths – 9 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Cheongha Eutteum (Moon, JK) 1.7; 2. Segyeyusan (Park, TJ) 4.9; 3. Hangsangseondu (Park, EW) 13.7
Distances: 2 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Sunday December 28, 2008
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1400M – 1. Strong Hug (Moon, SY) 1.0; 2. New Fitzroy (Cho, KH) 18.4; 3. Precise Win (Heo, JY) 81.0
Distances: 8 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 2: D5 1300M – 1. Hyeseongcheoreom (Han, SY) 8.2; 2. Super Heroine (Park, TJ) 1.9; 3. Susang (Moon, SY) 3.6
Distances: 0.5 lengths/2 lengths – 13 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Max Galloper (Park, BY) 6.8; 2. Abigail (Oh, KH) 20.1; 3. Golden Rose (Jung, PS) 33.7
Distances: 2.5 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 4: D5 1300M – 1. Carrier (Park, TJ) 2.7; 2. Jamiseong (Yoo, SeW) 5.5; 3. Bisanghae (Kim, HyoS) 19.5
Distances: 4 lengths/2 lengths – 10 ran

Race 5: D6 1200M – 1. Daebaekho (Lee, SH) 53.6; 2. Yeonseung Gangja (Oh, KH) 4.5; 3. Good Diva (Kim, CH) 21.0
Distances: 3 lengths/3 lengths – 14 ran

Race 6: D5 1400M – 1. Gold Mane (Jo, IK) 1.7; 2. Jeongdaun (Shim, ST) 4.6; 3. Uwi (Yoo, SeW) 12.7
Distances: 1.75 lengths/1 length – 12 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Baengnyeonbong (Kim, DK) 5.6; 2. Happy Hero (Moon, SY) 8.7; 3. Good Will (Shim, ST) 8.7;
Distances: 1 length/1.5 lengths – 14 ran

Race 8: F3 1800M – 1. Baramsan (Kim, HyoS) 4.2; 2. Key To Success (Choi, BH) 4.5; 3. Tiffanyuikkum (Park, TJ) 3.2
Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 9: D3 1800M – 1. Headline News (Jung, KY) 6.5; 2. Arabian Bird (Jo, IK) 14.1; 3. Taesanjangnyeong (Park, TJ) 6.0
Distances: 3 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 10: D2 1800M – 1. Lucky Seven (Lee, SH) 14.4; 2. Happy Queen (Cho, KH) 5.8; 3. Lucky Mountain (Choi, BH) 1.7
Distances: 0.5 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. Taebaek Janggun (Choi, BH) 10.3; 2. Namchonuijijon (Jung, KY) 7.8; 3. Bandoeui Byeol (Kim, YJ) 11.1
Distances: Head/2.5 lengths – 12 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Donghae Winner (Kim, CH) 3.9; 2. Yeohaeng Sarang (Lee, JD) 21.5; 3. Na Meon Jeo (Park, SC) 6.1
Distances: 1.75 lengths/Head – 13 ran

Saturday December 27, 2008
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1300M – 1. Strong Demand (Cho, KH) 31.1; 2. New Destination (Shim, ST) 4.3; 3. Red Trip (Shin, HC) 3.0
Distances: 5 lengths/Neck – 14 ran

Race 2: D6 1400M – 1. Moheomwang (Kim, DC) 46.7; 2. Aero Cop (Boo, MH) 3.1; 3. Energy Beam (Han, SY) 23.0
Distances: 0.75 lengths/1 length – 14 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Yongwang (Park, TJ) 1.5; 2. Suseong Bobae (Moon, SY) 2.8; 3. Volcano (Kim, HS) 20.8
Distances: 4 lengths/1 length – 14 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Khanui Huye (Ham, WS) 1.9; 2. Money Pokpung (Choi, WJ) 7.0; 3. Daejujak (Lee, SH) 2.7
Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 13 ran

Race 5: D6 1000M – 1. Claim Victory (Park, TJ) 4.0; 2. Super Sindong (Lee, GH) 12.0; 3. Huimangbong (Moon, SY) 3.7
Distances: 1.5 lengths/Neck – 12 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Triple Canon (Cho, KH) 1.3; 2. White Dreamer (Choi, WJ) 13.0; 3. Sangsangbong (Oh, KH) 13.0
Distances: 4 lengths/2 lengths – 10 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Tiger Sox (Choi, BH) 3.4; 2. The Bank (Park, TJ) 8.0; 3. Yeonjikkot (Choi, WJ) 7.7
Distances: 1.5 lengths/1 length – 14 ran

Race 8: D3 1800M – 1. Gateway (Park, TJ) 7.5; 2. Taesanbukdu (Kim, HyoS) 7.8; 3. Geumdangsan (Choi, BH) 9.3
Distances: 2.5 lengths/Neck – 12 ran

Race 9: D2 1900M (Hdcp) – 1. Chamgippeum (Kim, HyoS) 2.2; 2. Bulkkot Juja (Lee, JD) 18.6; 3. Taklamakan (Kim, HS) 5.2
Distances: 0.75 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 10: F2 1900M (Hdcp) – 1. Playing Politics (Choi, BH) 1.7; 2. Angel Pegasus (Cho, KH) 25.3; 3. K J Khan (Yoo, SaW) 10.5
Distances: Neck/1 length – 12 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Angus Empire (Yang, HJ) 1.9; 2. Yodongseong (I. Kurakane) 7.1; 3. Dankee’s Pal (Kho, SY) 15.8
Distances: 4 lengths/1 length – 11 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Super Jet (Jo, IK) 8.4; 2. Geumbithwasal (Cho, KH) 2.6; 3. Cheongunbaram (Oh, KH) 3.2
Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Sunday December 21, 2008
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Carving (Park, SC) 6.0; 2. Lapis Lazuli (Park, BY) 16.8; 3. Peter Yojeong (N. Yomizawa) 19.9
Distances: 1.25 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 2: D6 1400M – 1. Daeseunggippeum (Han, SY) 18.3; 2. Eva (Lee, JS) 2.7; 3. Josephine Blue (No. Tomizawa) 10.5
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 13 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Blue Pin (Kho, SY) 1.9; 2. Lumbini (Kim, CH) 3.0; 3. Urim (Moon, SY) 8.9
Distances: 1.74 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Indian Secret (Park, TJ) 4.9; 2. Cabingo (Cho, KH) 1.6; 3. Bop’s Punch (Choi, BH) 4.4
Distances: 1.75 lengths/7 lengths – 9 ran

Race 5: D6 1000M – 1. Korean Teukgeup (Bang, CS) 6.7; 2. Forest Sun (Ham, WS) 2.7; 3. Dark Million (Moon, SY) 21.5
Distances: 0.75 lengths/Neck – 12 ran

Race 6: D5 1200M – 1. Chamsuri Family (Kho, SY) 15.0; 2. Photo Stone (Choi, BH) 1.5; 3. Jukdubong (Oh, KH) 16.7
Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 7: D4 1800M – 1. Mr. Vancouver (Kim, HyoS) 3.5; 2. Haedongjewang (Cho, KH) 9.0; 3. Giant Rose (Lee, GH) 7.7
Distances: Neck/0.75 lengths – 14 ran

Race 8: D3 1700M (Hdcp) – 1. Love Cat (Choi, BH) 2.9; 2. Crown Carla (Cho, KH) 10.9; 3. Night Fever (Oh, KH) 4.7
Distances: Head/1.25 lengths – 12 ran

Race 9: D2 1900M (Hdcp) – 1. Mighty Runner (Shin, HC) 2.0; 2. Hwangjedeunggeuk (Kim, YJ) 57.2; 3. Sichuseon (Jun, DY) 9.3
Distances: 1.25 lengths/1.5 lengths – 11 ran

Race 10: F1 2300M Grand Prix (G1) – 1. Dongbanui Gangja (Choi, BH) 4.6; 2. Bally Brae (Moon, SY) 2.9; 3. Myeongmun Gamun (Cho, KH) 11.8
Distances: 4 lengths/1.25 lengths

Race 11: D5 1300M – 1. Birdie Hunter (Kim, HyoS) 14.1; 2. Cheolgamyeon (Shim, ST) 1.7; 3. Modern Fighter (Ham, WS) 5.6
Distances: 3 lengths/Neck – 10 ran

Race 12: F3 1400M – 1. Meni Cherry (Kim, HyoS) 2.6; 2. Jangjagang (Park, TJ) 2.5; 3. Skibbereen (I. Kurakane) 11.8
Distances: 3 lengths/3 lengths – 14 ran

Saturday December 20, 2008
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1300M – 1. K Triple (Oh, KH) 1.4; 2. Royal Gongju (Ham, WS) 19.5; 3. My Dear Jay (Lee, JD) 17.5
Distances: Nose/1 length – 8 ran

Race 2: D6 1400M – 1. Symphony Sonata (Park, TJ) 1.7; 2. Hwangsan (Shin, HC) 5.3; 3. Luppen Mountain (Yang, HJ) 204.6
Distances: 2 lengths/3 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Proude Dancer (Moon, SY) 4.9; 2. Hanhyeol Shingwang (Kim, DM) 1.8; 3. Okto (Kim, CH) 53.1
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 4: F4 1000M – 1. Sadae Gwangja (Kim, DM) 1.7; 2. Flying Yankee (Kim, HyoS) 19.7; 3. Necromancer (Choi, BH) 3.1
Distances: 0.75 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Nanjeongseo (Bang, CS) 15.8; 2. Mupae Myeongjang (Moon, SY) 1.2; 3. Gyeongdo (Kim, DM) 62.0
Distances: 1 length/2.5 lengths – 11 ran

Race 6: D4 1400M – 1. Bandoeui Kkum (Cho, KH) 3.5; 2. Crystal Arrow (Jeong, PS) 89.3; 3. Queen Last (Park, BY) 25.0
Distances: 0.75 lengths/Head – 14 ran

Race 7: F3 1700M – 1. Kahnui Jeonseol (Ham, WS) 9.9; 2. King’s Partner (Han, SY) 26.3; 3. Number One Seller (N. Tomizawa) 5.7
Distances: 0.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 8: D4 1800M – 1. Thunder Boy (Jung, KY) 4.5; 2. Isfahan Teukgeup (Han, SY) 16.5; 3. Myeongmunnamchon (I. Kurakane) 2.8
Distances: 2 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 9: F2 1900M (Hdcp) – 1. Prince Minardi (Han, SY) 14.0; 2. Samson’s Echo (Choi, BH) 5.1; 3. Bukmyeongsingong (Jeong, PS) 54.4
Distances: 7 lengths/1 lengths – 12 ran

Race 10: D3 1800M – 1. Cheonjiwon (Cho, KH) 3.2; 2. Gwacheonhwalbo (Shin, HC) 6.8; 3. Chalra (Choi, BH) 74.7
Distances: 2 lengths/6 lengths – 12 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. Saebyeok Dongja (Moon, SY) 7.4; 2. Natural Nine (Oh, KH) 2.3; 3. Nujindo (I. Kurakane) 7.3
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 12: D5 1300M – 1. Fly Dancer (Shim, ST) 11.2; 2. Black Bird (Park, WW) 35.8; 3. Red Ball (Yang, HJ) 1.6
Distances: 0.5 lengths/Head – 9 ran

Sunday December 14, 2008
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1300M – 1. Gihoepchak (I. Kurakane) 5.1; 2. Ungbiyeongung (Yoo, SaW) 17.1; 3. Armeen (Choi, BH) 22.3
Distances: Neck/Neck – 12 ran

Race 2: D6 1300M – 1. Crown Champ (Han, SY) 3.0; 2. Shine (Park, TJ) 3.4; 3. Ft. Green (Won, JI) 3.9
Distances: 1 length/Head – 14 ran

Race 3: D5 1200M – 1. Cheon Du Ryong (Shim, ST) 3.7; 2. Ewiniar (Kim, DM) 66.3; 3. Honghae (Kim, CH) 2.7
Distances: 5 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 4: D5 1200M – 1. Keuntaeyang (Park, TJ) 4.7; 2. Natural Guy (Yoo, MR) 2.3; 3. Mujeokbisang (Kim, SB) 123.3
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 5: D6 1000M – 1. High Point (Cho, KH) 3.4; 2. Dongbang Baksa (Moon, SY) 5.9; 3. Namchonui Yeowang (Jung, KY) 1.9
Distances: Neck/2.5 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Luxury Jewang (Boo, MH) 4.5; 2. Didyclever (Choi, WJ) 13.3; 3. Indian Red (Yoo, SeW) 12.3
Distances: 1 length/2 lengths – 13 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Event (Han, SY) 1.7; 2. Saerounjoenseol (Kim, DC) 19.4; 3. Babble Lady (I. Kurakane) 7.3
Distances: 1 length/Neck – 12 ran

Race 8: D3 1800M – 1. Hi Friends (Moon, SY) 2.3; 2. Mallibihaeng (Choi, WJ) 15.4; 3. Feel It Now (Park, TJ) 4.9
Distances: 0.5 lengths/1.75 lengths – 11 ran

Race 9: F2 1800M (Hdcp) – 1. Afternoon Dove (Kim, HS) 6.6; 2. Royal Missile (Park, TJ) 5.6; 3. Hero’s Song (Lee, SH) 23.0
Distances: 3 lengths/0.75 lengths – 10 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Tu Won (Choi, BH) 1.9; 2. Geumbit Gangja (Park, TJ) 3.5; 3. Sinbi Wangja (Shim, ST) 6.3
Distances: 2 lengths/1 length – 9 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. Dashing Champ (Cho, KH) 2.2; 2. Flying Cat (Won, JI) 4.1; 3. Dalgane (Lee, DK) 3.3
Distances: 3 lengths/2.5 lengths – 7 ran

Saturday December 13, 2008
Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1200M – 1. Free Hugs (Cho, KH) 3.5; 2. Top Plus (Kim, CH) 10.8; 3. Cheongpamyeongjang (Moon, SY) 2.6
Distances: 6 lengths/Neck – 11 ran

Race 2: D6 1400M – 1. Cheongcheoncheonha (Oh, KH) 3.8; 2. Cheonhosinha (N. Tomizawa) 4.3; 3. Lass Fier (Lee. JS) 46.5
Distances: Head/2 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Gippeun Huimang (Won, JI) 69.1; 2. Aria (Park, TJ) 2.4; 3. Victor Hunter (Jung, KY) 8.4
Distances: 2.5 lengths/Nose – 12 ran

Race 4: F4 1400M – 1. Bandouiachim (Kim, YJ) 2.3; 2. Jewang Tansaeng (Choi, WJ) 112.3; 3. Free Oca (Moon, JK) 2.1
Distances: 6 lengths/0.75 lengths – 8 ran

Race 5: D6 1200M – 1. Gamgyeok Sidae (Kim, DC) 13.9; 2. Love For Ever (Lee, JC) 4.9; 3. Top Seed (I. Kurakane) 42.9
Distances: Neck/9 lengths – 14 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Dogapsa (N. Tomizawa) 72.2; 2. Hanhyeolgeumgu (Shin, HC) 4.8; 3. Regal Pacific (Moon, SY) 12.5
Distances: 3 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Grandzif (Park, TJ) 2.6; 2. Haetbit Jangsa (Moon, JK) 10.6; 3. Chowondongja (Boo, MH) 12.4
Distances: 2.5 lengths/Head – 12 ran

Race 8: F3 1800M – 1. U Seung Man Se (Moon, SY) 1.9; 2. Gamdonguijumal (Boo, MH) 9.1; 3. Munsudaeje (Seo, DS) 35.0
Distances: 5 lengths/4 lengths – 8 ran

Race 9: D3 1800M – 1. Seven Card (Yoo, SeW) 2.4; 2. Mr. Fortune (Moon, SY) 2.9; 3. Janggun Bada (Shin, HC) 4.6
Distances: 0.75 lengths/4 lengths – 9 ran

Race 10: D2 1800M – 1. Mansebose (Kim, YJ) 12.8; 2. New Rider (I. Kurakane) 2.0; 3. Have Nice (Kim, DM) 134.0
Distances: 0.75 lengths/1.75 lengths – 11 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Seoul Teukgeup (Moon, JK) 1.3; 2. Haengun Daewang (Yoo, SaW) 7.9; 3. Auckland Love (Cho, KH) 26.0
Distances: 3 lengths/4 lengths – 9 ran

Race 12: D4 1400M – 1. Seon San (Shin, HC) 3.0; 2. Doctor Heo (Kim, HyoS) 13.4; 3. Top Star (Lee, SH) 12.4
Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 13 ran

Sunday December 7, 2008
Download Stewards’ Report

Race1: F4 1200M – 1. Saebyeok Noeul (Moon, SY) 47.3; 2. First Woman (Choi, BH) 1.8; 3. Kkumchaja (Park, TJ) 28.8
Distances: 3 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Race 2: D6 1400M – 1. Jazz Beauty (Ham, WS) 1.3; 2. Any Day (Kim, CH) 16.1; 3. Glory Full (Yoo, MR) 91.0
Distances: 3 lengths/1.5 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Sinhwacheoreom (Kim, HyoS) 1.4; 2. Jaemi Best (Boo, MH) 145.2; 3. Hanmoksori (Lee, JC) 8.1
Distances: 6 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 4: D5 1300M – 1. Giant Storm (Choi, BH) 2.1; 2. Medal Box (Cho, KH) 11.1; 3. Gamdonguituhon (Kim, DC) 240.7
Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 5: F3 1400M – 1. Bulpae Gisang (Choi, BH) 1.2; 2. Summa Cum Laude (Ham, WS) 7.2; 3. Kwaegeol Cat (Shin, DJ) 32.7
Distances: 2 lengths/6 lengths – 8 ran

Race 6: D4 1400M – 1. Highway Angel (Jung, PS) 14.7; 2. Cheonjikkot (Park, BY) 3.4; 3. Tammorakkum (Moon, SY) 7.2
Distances: 1 length/2 lengths – 8 ran

Race 7: D4 1800M – 1. Sammuae (Yoo, SaW) 3.4; 2. Jaesang (Moon, SY) 7.5; 3. Galmasan (Han, SY) 16.0
Distances: Head/0.75 lengths – 8 Ran

Race 8: D3 1800M – 1. Gliding Future (Ham, WS) 9.5; 2. Yeonseung Melody (Choi, WJ) 10.9; 3. Centum (Han, SY) 3.0
Distances: 2 lengths/2 lengths – 9 ran

Race 9: D1 1200M (Herald Economic Juvenile) – 1. Nice Choice (Moon, SY) 1.4; 2. Clever Money (Cho, KH) 2.5; 3. Mipung (Jun, DY) 30.7
Distances: 5 lengths/6 lengths – 6 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Theseus (Jung, KY) 3.9; 2. Seungundaeseung (Yoo, SaW) 3.4; 3. Wyvern (Shim, ST) 18.6
Distances: 2.5 lengths/6 lengths – 9 ran

Race 11: F1 2000M (Hdcp) – 1. Baekjeonmupae (I. Kurakane) 1.6; 2. Pocketful of Money (Moon, SY) 3.0; 3. Hwanggeum Dwaeji (Cho, KH) 15.8
Distances: 5 lengths/2.5 lengths – 7 ran

Saturday December 6, 2008

Download Stewards’ Report

Race 1: F4 1300M – 1. Tobleronie (Ham, WS) 19.4; 2. Dream Heart (Oh, KH) 1.6; 3. Giant Tsunami (Cho, KH) 22.9
Distances: 0.75 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 2: D6 1400M – 1. Mideumi (Moon, SY) 1.1; 2. Rolling Grey (Kim, DM) 50.7; 3. Baengnokgiun (Hwang, SD) 5.9
Distances: 2.5 lengths/8 lengths – 14 ran

Race 3: D6 1000M – 1. Weekend Party (Seo, DS) 3.0; 2. Jingyeol Bulpae (Moon, SY) 3.3; 3. Black Cat (Jun, KY) 2.4
Distances: 1 length/1.75 lengths – 12 ran

Race 4: D6 1000M – 1. Mannamui Chubok (Kim, HyoS) 2.9; 2. Sandeullae (Lee, DK) 18.3; 3. Sibiljangsaeng (Lee, JD) 2.1

Race 5: D5 1200M – 1. Cheongha Eutteum (Moon, JK) 14.0; 2. Rose Cat (Choi, BH) 13.1; 3. Sangsangbong (Oh, KH) 11.5
Distances: 7 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Baengnakgo (Park, TJ) 2.2; 2. Baekdujeil (Shim, ST) 3.5; 3. Colosseum (N. Tomizawa) 59.2
Distances: 1.75 lengths/2.5 lengths – 14 ran

Race 7: F3 1400M – 1. Steves Purple Rose (Moon, SY) 3.6; 2. Top Flower (Oh, KH) 2.9; 3. Dakota Royal (Kim, OS) 3.6
Distances: 4 lengths/8 lengths – 10 ran

Race 8: D4 1800M – 1. Exzacta Runner (Shin, HC) 1.7; 2. Twin Victory (Han, SY) 3.9; 3. Jigwan (Choi, BH) 22.8
Distances: 2.5 lengths/1 length – 7 ran

Race 9: D3 1800M (Hdcp) – 1. Easy Company (Moon, SY) 4.8; 2. Black Rush (Yang, HJ) 4.5; 3. Taegeuk Musa (Cho, KH) 7.8
Distances: 0.5 lengths/Head – 11 ran

Race 10: F2 1800M – 1. Mupae Jilju (Park, TJ) 9.1; 2. Serendipper (Cho, KH) 1.4; 3. Storm Feet (Park, SC) 31.0
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 10 ran

Race 11: D1 2000M (Hdcp) – 1. Machine Gun (Moon, SY) 1.7; 2. Sound Hawk (I. Kurakane) 4.8; 3. Speedway (Shim, ST) 10.9
Distances: 4 lengths/1.25 lengths – 11 ran

Sunday November 30, 2008

Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Best Day (Park, TJ) 2.4; 2. Hidden Ace (Han, SY) 30.0; 3. Badasin (Lee, SH) 4.5
Distancecs: 1.75 lengths/3 lengths – 14 ran

Race 2: D5 1300M – 1. Good Will (Shim, ST) 2.7; 2. Marine Boy (Jun, DY) 87.1; 3. Super Heroine (Yoon, TH) 4.4
Distances: 6 lengths/1.5 lengths – 13 ran

Race 3: F4 1400M – 1. Strong Hug (Moon, SY) 3.0; 2. Gold Giant (Ham, WS) 37.4; 3. Yaho TS (Park, TJ) 2.4
Distances: 7 lengths/Neck – 13 ran

Race 4: F3 1400M – 1. Bukmyeongsingong (Kim, DK) 5.9; 2. Gild Regal (Shin, DJ) 31.2; 3. Fly Ad (Park, TJ) 10.7
Distances: 5 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 5: D6 1700M – 1. Biocom (Boo, MH) 3.9; 2. Useung Changa (Shim, ST) 4.0; 3. Susang (Moon, SY) 3.2
Distances: 0.75 lengths/Nose – 11 ran

Race 6: D4 1400M – 1. Haengnokhan Jumal (Shim, ST) 4.8; 2. Princess Ruby (Park, BY) 12.0; 3. Hammer Punch (N. Tomizawa) 23.1
Distances: 2.5 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Illyumunhwa (Won, JI) 8.0; 2. Useungcup (Park, SC) 2.5; 3. Jungmuncheonjae (Hwang, SD) 27.9
Distances: 1.75 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 8: D3 1700M – 1. Cheonnyeonbulpae (Park, TJ) 2.3; 2. Gayawangbi (Cho, KH) 23.8; 3. Sajaseong (Moon, SY) 4.2
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 9: F2 1900M – 1. K J Khan (Yoo, SaW) 10.5; 2. Model Student (Park, TJ) 9.8; 3. Samson’s Echo (Choi, BH) 3.7
Distances: 1.25 lengths/2 lengths – 11 ran

Race 10: D1 2000M (Hdcp) – 1. Balhaejanggun (Moon, JK) 7.3; 2. Gang Gwon (Yoo, SaW) 66.9; 3. Good Day (Oh, KH) 1.6
Distances: 0.5 lengths/0.75 lengths – 12 ran

Race 11: D2 1800M (Hdcp) – 1. Best Fusion (Cho, KH) 5.3; 2. Borkhan (Ham, WS) 7.4; 3. Choengnyongsaji (Choi, BH) 7.1
Distances: 2.5 lengths/7.4 lengths – 12 ran

Saturday November 29, 2008
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1200M – 1. Jamiseong (Yoo, SeW) 4.5; 2. Chowon Dream (Moon, JK) 14.7; 3. Money Pokpung (Choi, WJ) 103.9
Distances: 2.5 lengths/5 lengths – 14 ran

Race 2: D6 1000M – 1. New Heart (Lee, SH) 3.4; 2. Max Galloper (Park, BY) 6.3; 3. Sokdo Mujehan (Yoo, SaW) 3.1
Distances: 8 lengths/3 lengths – 12 ran

Race 3: F4 1200M – 1. Nuri Wangja (Cho, KH) 1.5; 2. Red Trip (Lee, DK) 21.7; 3. K Triple (Oh, KH) 4.5
Distances: 0.5 lengths/2 lengths – 13 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Gamunuijarang (Jung, KY) 3.1; 2. Taeoung Malli (Kim, DK) 2.3; 3. Good Diva (Kim, CH) 148.1
Distances: Head/Neck – 13 ran

Race 5: D5 1400M – 1. Gwacheon Jijon (Choi, BH) 2.8; 2. Money Teukgeup (Oh, KH) 1.5; 3. Jeongdaun (Moon, SY) 12.3
Distances: 0.5 lengths/Neck – 9 ran

Race 6: D5 1400M – 1. Super Jet (N. Tomizawa) 4.9; 2. Yesangbaek (Lee, SH) 2.7; 3. Uwi (Yoo, SeW) 74.9
Distances: 1 length/5 lengths – 11 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Seokcheong (Han, SY) 2.8; 2. Geumbithwasal (Cho, KH) 3.0; 3. Our Dance (Kim, YJ) 13.1
Distances: 3 lengths/5 lengths – 12 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Wangsan (Kim, YJ) 2.0; 2. Cheongsan Miin (Moon, JK) 3.0; 3. Myeonggauijajonsim (Han, SY) 22.4
Distances: 4 lengths/1 length – 10 ran

Race 9: D2 1800M – 1. Indiana Dream (Choi, BH) 3.0; 2. Blue Ocean (N. Tomizawa) 4.6; 3. Taklamakan (Kim, DM) 13.9
Distances: 1 length/0.5 lengths – 12 ran

Race 10: F1 2000M (Hdcp) – 1. Angus Empire (Shim, ST) 2.5; 2. Seungnyu Sinhwa (Oh, KH) 5.2; 3. Seongpacheonha (Moon, SY) 9.3
Distances: 4 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 11: D3 1800M – 1. Rich Family (Yoon, TH) 13.4; 2. Siinui Norae (Cho, KH) 2.3; 3. Gangho Jewang (Yoo, SaW) 6.2
Distances: 1.25 lengths/3 lengths – 12 ran

Sunday November 23, 2008
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 1300M – 1. Daewangho (Hwang, SD) 14.9; 2. To The Champ (Ikuyasu) 37.7; 3. Hongmano (Choi, BH) 1.3
Distances: 2 lengths/Head – 13 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Land Imperial (Moon, SY) 1.4; 2. Forest Sun (Ham, WS) 4.3; 3. Lumbini (Kim, CH) 172.2
Distances: 0.75 lengths/1.25 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Jiljuyuhok (Park, BY) 4.8; 2. I Want Win (Park, SC) 5.9; 3. I Run Seong (Kim, CH) 110.7
Distances: 2.5 lengths/0.75 lengths – 13 ran

Race 4: D6 1200M – 1. Carrier (Park, TJ) 7.6; 2. Hwaetbulcheoreom (Won, JI) 1.3; 3. Hwanggeumbeonjjeok (Choi, WJ) 12.5
Distances: 7 lengths/5 lengths – 10 ran

Race 5: F4 1700M – 1. Kahnui Jeonseol (Ham, WS) 1.9; 2. Cabingo (Cho, KH) 18.8; 3. Sadae Gwangja (Choi, BH) 4.8
Distances: Neck/0.75 lengths – 12 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Catch Me (Choi, BH) 3.9; 2. War Zone Hero (Shin, HC) 3.0; 3. Ambition (Lee, JD) 40.7
Distances: 5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 7: D5 1400M – 1. Tiger Sox (Choi, BH) 2.6; 2. Segyeyusan (Park, TJ) 2.2; 3. Lucky Man (Lee, JD) 13.4
Distances: 3 lengths/3 lengths – 9 ran

Race 8: F3 1400M – 1. Meni Cherry (Kim, HyoS) 6.3; 2. Valinsky (Choi, WJ) 6.6; 3. Skibbereen (Ikuyasu) 27.8

Race 9: D1 1800M (NACF Chairman’s Trophy) – 1. Geumsuni (Han, SY) 24.1; 2. Seungni Yongsa (Park, TJ) 3.9; 3. Lucky Mountain (Choi, BH) 6.6
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 10: D4 1800M – 1. Fine Strong (Cho, KH) 4.9; 2. Jebe (Yang, HJ) 17.7; 3. Giant Rose (Lee, GH) 33.5
Distances: 0.5 lengths/Nose – 12 ran

Race 11: D3 1700M (Hdcp) – 1. Sichuseon (Jun, DY) 9.7; 2. Kwaeseom (Park, WW) 2.4; 3. Segiuyeongung (Lee, JC) 25.1
Distances: 1.25 lengths/0.5 lengths – 8 ran

Saturday November 22, 2008
Download Stewards’ Report

Race 1: D6 – 1200M – 1. Triple Canon (Kim, OS) 2.2; 2. Yongwang (Park, TJ) 2.5; 3. Chowonui Hyanggi (Shim, ST) 126.5
Distances: 8 lengths/2.5 lengths – 8 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Well Diamond (Moon, SY) 6.7; 2. Hanhyeol Shingwang (Kim, DM) 2.1; 3. Daejujak (Lee, SH) 2.3
Distances: Nose/2 lengths – 10 ran

Race 3: D6 1300M – 1. Diopside (Boo, MH) 1.3; 2. Carving (Park, SC) 6.1; 3. Deungbulcheoreom (Kim, DK) 60.1
Distances: 0.75 lengths/4 lengths – 13 ran

Race 4: D5 1300M – 1. New Kaiser (Ham, WS) 2.3; 2. Mupae Myeongjang (Moon, SY) 5.5; 3. Mubi Sinhwa (Jung, PS) 5.5
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 9 ran

Race 5: D5 1400M – 1. Towering (Kim, HyoS) 3.8; 2. Guwhasan (Moon, SY) 1.8; 3. Energetic (Ikuyasu) 20.0
Distances: 4 lengths/1 length – 8 ran

Race 6: F3 1700M – 1. Erectus (Moon, SY) 4.1; 2. Number One Seller (Nozomu) 3.5; 3. King’s Partner (Han, SY) 109.6
Distances: 1.75 lengths/Nose – 10 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Love Cat (Choi, BH) 1.3; 2. Queen Fighter (Park, TJ) 12.4; 3. Speed Lady (Kim, OS) 12.2
Distances: 4 lengths/3 lengths – 11 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Headline News (Choi, BH) 4.4; 2. Wipungdodanddang (Moon, SY) 3.6; 3. Yeonjikkot (Choi, WJ) 71.5
Distances: 1.75 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 9: F2 1800M (Hdcp) – 1. Brilliant Knight (Park, TJ) 2.8; 2. Ecton Cat (Kim, HyoS) 3.4; 3. Last Dance Buddy (Moon, SY) 2.5
Distances: 2.5 lengths/1.25 lengths – 9 ran

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Mighty Runner (Shin, HC) 8.2; Chamgippeum (Kim, HyoS) 5.7; 3. Wonju Jangsa (Choi, BH) 1.7
Distances: 2 lengths/ 0.5 lengths – 12 ran

Race 11: D3 1800M – 1. Cheonjiwon (Lee, JD) 3.6; 2. Taesanbukdu (Kim, HyoS) 2.0; 3. Donghae Star (Park, SC) 19.3
Distances: 7 lengths/Neck – 7 ran

Sunday November 16. 2008

Race 1: D6 1200M – 1. Cheolgamyeon (Shim, ST) 2.2; 2. Oregon (Kim, HyoS) 1.7; 3. Seongjang Engine (Shin, HC) 13.1
Distances: 3 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Modern Fighter (Ham, WS) 7.2; 2. Dongnyang Jijae (Moon, SY) 24.2; 3. Jeoksita (Park, SC) 4.0
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1300M – 1. Giant Storm (Choi, BH) 1.7; 2. Keuntaeyang (Park, TJ) 3.8; 3. Speedy Wonder (Kim, CH) 64.8
Distances: 6 lengths/3 lengths – 13 ran

Race 4: D5 1300M – 1. Something New (Kim, SB) 1.6; 2. Cheon Du Ryong (Park, SC) 5.7; 3. Gyeongdo (Kim, DM) 219.3
Distances: 9 lengths/0.75 lengths – 14 ran

Race 5: D5 1400M – 1. Ganhannara (Park, SC) 5.8; 2. Song Gong San (Jo, IK) 13.7; 3. Sinmyeong (Cho, KH) 2.2
Distances: 2.5 lengths/Neck – 13 ran

Race 6: F4 1700M – 1. Saerounachim (Choi, BH) 3.5; 2. Free Hugs (Cho, KH) 7.1; 3. Ungbiyeongung (Lee, DK) 93.2
Distances: 3 lengths/Neck – 12 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Miracle Winner (Choi, BH) 2.6; 2. Great Run (Shin, HC) 51.3; 3. Viva Boryeong (Lee, DK) 6.7
Distances: 1.5 lengths/0.75 lengths – 11 ran

Race 8: D3 1700M – 1. Mr. Fortune (Moon, SY) 4.9; 2. Saebyeok Achim (Yoo, SeW) 2.9; 3. Satya (Shin, HC) 5.6
Distances: 1.75 lengths/3 lengths – 8 ran

Race 9: D1 2000M President’s Cup G1 – 1. Myeongmun Gamun (Cho, KH) 1.6; 2. Baekpa (Park, TJ) 3.8; 3. Triple Seven (Choi, BH) 16.1
Distances: 3 lengths/1.5 lengths – 9 ran

Race 10: D3 1700M (Hdcp) – 1. Tu Won (Choi, BH) 1.4; 2. Hwangjedeunggeuk (Kim, YJ) 12.6; 3.Mallibihaeng (Le, DK) 8.6
Distances: 6 lengths/2 lengths – 10 ran

Race 11: F2 1900M (Hdcp) – 1. Crocap (Moon, SY) 5.9; 2. Supernatural (Park, SH) 1.8; 3. Jusang Jeonha (Park, TJ) 7.7
Disatances: Head/3 lengths – 8 ran

Saturday November 15, 2008

Race 1: D6 1200M – 1. Cheonha Janggun (Han, SY) 2.6; 2. Deerfield (Park, TJ) 2.5; 3. Hero Interview (Lee, JC) 93.3
Distances: 3 lengths/1 length – 11 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Seonbong Daeseung (Kim, DM) 4.2; 2. Murim Choegang (Choi, BH) 3.0; 3. Urim (Moon, SY) 2.4
Distances: 4 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 3: F4 1300M – 1. Oreumsaemi (Nozomu) 1.5; 2. Flying Yankee (Lee, JC) 16.5; 3. Honamteukgeup (Kim, DK) 6.9
Distances: 5 lengths/5 lengths – 10 ran

Race 4: D6 1300M – 1. Photo Stone (Choi, BH) 1.4; 2. Wondergirl (Han, SY) 7.3; 3. Gidaedaero (Won, JI) 30.2
Distances: 7 lengths/1.25 lengths – 14 ran

Race 5: D5 1400M – 1. Chart Dame (Kim, GB) 9.3; 2. Queen Last (Park, BY) 4.7; 3. Pilseung Card (Bang, CS) 7.5
Distances: 1.75 lengths/1.75 lengths – 14 ran

Race 6: F3 1400M – 1. Jangjagang (Park, TJ) 3.9; 2. Monster II (Choi, BH) 34.1; 3. Seungni Sori (Cho, KH) 3.1
Distances: 1.75 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Arabian Bird (Jo, IK) 14.2; 2. Choisangbong (Park, TJ) 1.3; 3. Chowondongja (Boo, MH) 21.0
Distances: 1.75 lengths/Nose – 11 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Choedaepungsok (Bang, CS) 20.4; 2. Boengae Yeoje (Cho, KH) 6.8; 3. Twin Victory (Han, SY) 8.9
Distances: Neck/1 length – 10 ran

Race 9: F1 2000M (Hdcp) – 1. Dongbanui Gangja (Choi, BH) 1.4; 2. Obaek Yechan (Cho, KH) 9.2; 3. Dirt King (Ham, WS) 26.2
Distances: 2.5 lengths/1 length – 12 ran

Race 10: D3 1700M – 1. High Taxi (Yoo, SeW) 5.3; 2. Nice Good (Oh, KH) 11.1; 3. Jaemidubae (Moon, SY) 2.0
Distances: 0.5 lengths/1.5 lengths – 8 ran

Race 11: D2 1900M (Hdcp) – 1. Jigusangwiryeok (Moon, SY) 2.6; 2. Geumbit Gangja (Park, TJ) 3.0; 3. Red Carpet (Oh, KH) 9.2
Distances: 3 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Sunday November 8, 2008

Race 1: D6 1300M – 1. Indian Red (Yoo, SeW) 1.7; 2. Jiljuyuhok (Park, BY) 63.3; 3. Golden Cat (Kim, HyoS) 7.2
Distances: 0.5 lengths/Head – 14 ran

Race 2: D6 1200M – 1. Preety Good (Kim, HyoS) 2.3; 2. Suseong Bobae (Moon, SY) 3.4; 3. Yongbisa (Park, SC) 6.3
Distances: 4 lengths/1 length – 12 ran

Race 3: F4 1400M – 1. Bulpae Gisang (Choi, BH) 1.2; 2. Black Saint (Kim, OS) 47.6; 3. Morning Delite (Shin, HC) 11.0
Distances: 0.75 lengths/10 lengths – 14 ran

Race 4: D5 1400M – 1. Nice Choice (Moon, SY) 1.2; 2. Baekdujeil (Shim, ST) 5.6; 3. Chamsuri Family (Kho, SY) 54.2
Distances: 10 lengths/0.5 lengths – 10 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Good Leader (Choi, BH) 4.9; 2. Heukpyo (Park, BY) 5.5; 3. Tammorakkum (Kim, HyoS) 8.6
Distances: 0.5 lengths/Head – 12 ran

Race 6: F4 1300M – 1. Necromancer (Choi, BH) 8.2; 2. Storm For Lucky (Yoo, SeW) 37.1; 3. Samcheolli (Han, SY) 2.5
Distances: 1 length/1.25 lengths – 13 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Jaesang (Moon, SY) 4.3; 2. Family Party (Choi, BH) 22.0; 3. Forest River (Nozomu) 3.7
Distances: 0.5 lengths/3 lengths – 8 ran

Race 8: D4 1700M – 1. Crown Carla (Kim, OS) 5.2; 2. Exzacta Runner (Shin, HC) 5.1; 3. Isfahan Teukgeup (Yoon, TH) 6.0
Distances: 1.75 lengths/ 2.5 lengths – 8 ran

Race 9: F2 1900M (Hdcp) – 1. Yodongseong (Park, TJ) 1.2; 2. Gapbu (Oh, KH) 10.3; 3. Canny Action (Yoo, SeW) 20.2
Distances: 2.5 lengths/3 lengths – 8 ran

Race 10: D1 2000M (Hdcp) – 1. Galsaem (Park, TJ) 1.6; 2. Sinheung Gangho (Kim, OS) 34.4; 3. Totoro (Moon, SY) 3.0
Distances: 1.75 lengths/Neck – 7 ran

Race 11: D3 1800M (Hdcp) – 1. Daesahyeong (Choi, BH) 5.2; 2. Taesanjangnyeong (Park, TJ) 6.9; 3. Easy Company (Moon, SY) 5.6
Distances: 1.5 lengths/Nose – 9 ran

Saturday November 8, 2008

Race 1: D6 1200M – 1. Ganggeonhan (Shim, ST) 1.6; 2. Khanui Huye (Han, SY) 8.0; 3. Mujeok Yeowang (Boo, MH) 42.7
Distances: 7 lengths/1.5 lengths – 11 ran

Race 2: D6 1000M – 1. K Two Bong (Park, TJ) 4.8; 2. Sinhwacheoreom (Kim, HyoS) 2.0; 3. Yoengsilbit (Park, SH) 3.0
Distances: 1.75 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 3: F4 1300M – 1. Tiffanyuikkum (Shin, DJ) 3.8; 2. Munjeonokdap (Kim, OS) 19.5; 3. Ujucheoreom (Seo, DS) 10.5
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 13 ran

Race 4: D6 1300M – 1. Natural Guy (Choi, BH) 3.9; 2. Mideumi (Moon, SY) 1.8; 3. Taepung Malli (Jung, PS) 6.0
Distances: 0.5 lengths/12 lengths – 14 ran

Race 5: D6 1400M – 1. Luxury Jewang (Boo, MH) 1.4; 2. Baengnokguin (Hwang, SD) 10.8; 3. Chart One (Kim, OS) 17.5
Distances: 1.25 lengths/Head – 14 ran

Race 6: D5 1300M – 1. Hwang Geumdung I (Moon, JK) 4.2; 2. Seokguram (Jung, KY) 2.3; 3. Pax (Nozomu) 10.2
Distances: 0.5 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Race 7: D5 1400M – 1. Geumgangcheon (Moon, SY) 2.3; 2. Baekkan (Moon, JK) 9.8; 3. Gold Mane (Jo, IK) 6.1
Distances: 1.25 lengths/1.25 lengths – 9 ran

Race 8: F3 1700M – 1. Hwanggeum Key (Won, JI) 12.5; 2. U Seung Man Se (Moon, SY) 2.0; 3. Dakota Royal (Kim, OS) 5.0
Distances: 3 lengths / 0.5 lengths – 7 ran

Race 9: D3 1800M – 1. Wangson (Moon, SY) 1.9; 2. Kkumcheoreom (Bang, CS) 5.9; 3. Daeseolbong (Nozomu) 10.5
Distances: 10 lengths/0.75 lengths

Race 10: D2 1900M (Hdcp) – 1. Taebaek Janggun (Choi, BH) 3.3; 2. Free Woody (Moon, JK) 1.9; 3. Seungundaeseung (Yoo, SaW) 24.4
Distances: 3 lengths/6 lengths – 10 ran

Race 11: D4 1800M – 1. Gyeong Nam Ho (Kim, OS) 13.2; 2. Operaman (Yoon, TH) 5.1; 3. Seoul Hero (Shin, HC) 6.0
Distances: Neck/0.5 lengths – 8 ran

Sunday November 2, 2008

Race 1: D6 1200M – 1. Baekdu Beonjjeok (Moon, SY) 1.6; 2. High Point (Cho, KH) 54.0; 3. Legend Song (Park, SH) 8.6
Distances: 1.25 lengths/1 length – 11 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Honghae (Kim, CH) 1.5; 2. Eunbit Maeul (Moon, SY) 5.8; 3. Sibiljaengsaeng (Nozomu) 34.3
Distances: 7 lengths/1.75 lengths – 12 ran

Race 3: D5 1200M – 1. Shadow Click (Lee, JC) 14.0; 2. Fortress (Kim, HyoS) 4.1; 3. Perfect Queen (Park, BY) 13.8
Distances: Head/3 lengths – 13 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Cheonchugisang (Han, SY) 57.4; 2. Extreme Girl (Lee, SH) 4.1; 3. Oreumsaemi (Nozomu) 1.8
Distances: Neck/Nose – 14 ran

Race 5: D4 1400M – 1. Yeong Jae (Moon, SY) 3.4; 2. Seungnikwaksin (Jung, PS) 46.1; 3. Yeohaeng Sarang (Yang, HJ) 93.8
Distances: 0.75 lengths/1 length – 10 Ran

Race 6: F3 1700M – 1. Exclusive Offer (Ikuyasu) 10.6; 2. Admiral Warstorm (Cho, KH) 3.5; 3. Steves Purple Rose (Park, SH) 5.1
Distances: Neck/6 lengths – 12 ran

Race 7: D4 1400M – 1. Centum (Han, SY) 10.1; 2. Maius (Jo, IK) 4.4; 3. Choengsan Miin (Moon, JK) 1.7
Distances: 2 lengths/Neck – 9 ran

Race 8: D2 1800M – 1. Lucky Mountain (Choi, BH) 7.2; 2. New Rider (Ikuysasu) 2.0; 3. Tough Energy (Park, SH) 5.0
Distances: 0.75 lengths/1.5 lengths – 12 ran

Race 9: D3 1800M Gyeonggi-do Governor’s Cup (Hdcp) – 1. Happy Queen (Cho, KH) 2.7; 2. Night Fever (Oh, KH) 39.6; 3. Gate Way (Lee, GH) 8.8
Distances: Nose/Neck – 14 ran

Race 10: D1 2000M (Hdcp) – 1. Secret Weapon (Park, TJ) 1.2; 2. Machine Gun (Moon, SY) 6.0; 3. Eoullimnyeongung (Jun, DY) 15.7
Distances: Neck/1.75 lengths – 10 ran

Race 11: F2 1900M (Hdcp) – 1. Big Sox (Moon, SY) 8.8; 2. Serendipper (Cho, KH) 1.7; 3. Julgisepo (Choi, BH) 11.5
Distances: 0.5 lengths/5 lengths – 7 ran

Saturday November 1, 2008

Race 1: D6 1200M – 1. Bisanghae (Bang, CS) 3.2; 2. Jazz Beauty (Shin, HC) 1.6; 3. Munhaguibeongae (Lee, JD) 66.7
Distances: 1.25 lengths/2.5 lengths – 14 ran

Race 2: D6 1000M – 1. Mr. Calgary (Boo, MH) 8.9; 2. Weekend Party (Seo, DS) 2.8; 3. Mansa Hyeongtong (Jun, DY) 3.6
Distances: 2 lengths/2.5 lengths – 12 ran

Race 3: D6 1200M – 1. Baengnakgo (Park, TJ) 4.8; 2. Blue Pin (Kho, SY) 3.9; 3. Khanuijeguk (Kim, GB) 2.8
Distances: 1.5 lengths/1 length – 14 ran

Race 4: F4 1200M – 1. Keungori (Park, SC) 1.7; 2. Daejayeon (Lee, SH) 6.0; 3. Sadae Gwangja (Choi, BH) 14.9
Distances: 0.5 lengths/5 lengths – 14 ran

Race 5: D5 1300M – 1. Fundahigh (Lee, DK) 2.6; 2. Medal Box (Cho, KH) 57.4; 3. Mo Yang Seong (Choi, BH) 6.1
Distances: 5 lengths/2 lengths – 14 ran

Race 6: D5 1200M – 1. Cheonjikkot (Park, BY) 5.1; 2. Gwacheon Jijon (Park, TJ) 1.5; 3. Bangbaejeil (Ikuyasu) 19.8
Distances: 5 lengths/0.5 lengths – 14 ran

Race 7: D4 1700M – 1. Janggun Bada (Kim, OS) 3.7; 2. Seon San (Shin, HC) 2.4; 3. The Bank (Choi, BH) 15.1
Distances: Nose/Head – 12 ran

Race 8: D3 1800M – 1. Rich Family (Lee, JC) 57.4; 2. Taklamakan (Moon, SY) 2.6; 3. Storm Finish (Choi, BH) 15.4
Distances: 2.5 lengths/4 lengths – 12 ran

Race 9: F1 2000M – 1. Vicar Love (Yang, HJ) 1.9; 2. Subsidy (Park, SC) 5.0; 3. Saerounbisul (Park, TJ) 6.4
Distances: 3 lengths/1 length – 7 ran

Race 10: D2 1800M (Hdcp) – 1. Baekdujeonseol (Park, TJ) 1.6; 2. Borkhan (Cho, KH) 23.7; 3. Gamunhuye (Ikuyasu) 17.9
Distances: 1 length/2 lengths – 12 ran

Race 11: D4 1400M – 1. Sajaseong (Moon, SY) 1.7; 2. Mr. Swing (Nozomu) 7.5; 3. Diva (Heo, JY) 13.9
Distances: 8 lengths/0.5 lengths – 11 ran

Sunday October 26, 2008

Race 1 – 1. Ebenezer (Bang, CS) 4.5; 2. Hongmano (Choi, BH) 18.9; 3. Giant Storm (Choi, JS) 17.5

Race 2 – 1. Hot Spot (Kim, HyoS) 4.2; 2. Midas Hand (Ikuyasu) 8.3; 3. Kentauros (Park, BY) 86.1

Race 3 – 1. Love Cat (Choi, BH) 2.5; 2. Good Will (Kim, HyoS) 2.4; 3. Queen Last (Park, BY) 23.6

Race 4 – 1. Baengnyeonbong (Kim, OS) 1.9; 2. Yesangbaek (Lee, SH) 10.5; 3. Money Teukgeup (Choi, WJ) 2.8

Race 5 – 1. New Kaiser (Seo, DS) 29.8; 2. Gijeok (Choi, BH) 4.4; 3. Mannamui Chubok (Kim, HyoS) 3.2

Race 6 – 1. Coleraine (Park, SH) 1.9; 2. Unbeaten Racer (Ikuyasu) 3.6; 3. Seorin (Kim, DM) 22.8

Race 7 – 1. Event (Yoo, SeW) 3.4; 2. Headline News (Kim, HyoS) 5.0; 3. Cheonjiwon (Cho, KH) 3.8

Race 8 – 1. Donghaeseon (Moon, JK) 7.3; 2. Big News (Kim, HyoS) 1.9; 3. Jebe (Jeong, PS) 17.6

Race 9 – 1. Mighty Runner (Moon, JK) 3.2; 2. Hi Friends (Moon, SY) 3.8; 3. Kwaeseom (Kim, HyoS) 7.5

Race 10 – 1. Top Point (Cho, KH) 1.2; 2. Nujindo (Ikuyasu) 17.3; 3. Flying Cat (Choi, BH) 7.7

Race 11 – 1. Mexicali Blues (Choi, BH) 7.5; 2. Last Dance Buddy (Moon, SY) 2.8; 3. Ecton Cat (Kim, HyoS) 5.0

Saturday October 25, 2008

Race 1 – 1. Gorgeousness (Moon, SY) 1.9; 2. Blue Band Carmen (Boo, MH) 4.3; 3. Samgwanwang (Park, SC) 22.1

Race 2 – 1. Clever Money (Jun, DY) 1.4; 2. Tiger Sox (Choi, BH) 10.5; 3. Yujoseon (Park, SC) 121.4

Race 3 – 1. Angel Beauty (Moon, SY) 18.7; 2. Towering (Kim, HyoS) 1.5; 3. Best Day (Won, JI) 14.1

Race 4 – 1. Summa Cum Laude (Han, SY) 1.7; 2. Nuri Wangja (Kim, OS) 22.4; 3. Airapido (Moon, SY) 4.8

Race 5 – 1. Suseong Equus (Moon, SY) 1.4; 2. Hanhyeol Shingwang (Choi, BH) 5.6; 3. Black Rose (Nozomu) 5.4

Race 6 – 1. Baramsan (Kim, HyoS) 5.0; 2. Gihoepochak (Ikuyasu) 3.6; 3. Indian Secret (Nozomu) 10.5

Race 7 – 1. Siinui Norae (Cho, KH) 3.3; 2. Wangsan (Kim, OS) 4.4; 3. Pop’s Slew (Ikuyasu) 5.3

Race 8 – 1. Seven Card (Yoo, SeW) 1.3; 2. Thunder Boy (Lee, DK) 9.8; 3. Useungcup (Park, SC) 6.3

Race 9 – 1. Dangdanghan (Kim, DK) 13.3; 2. Geumsuni (Han, SY) 34.0; 3. Wig (Lee, JC) 6.3

Race 10 – 1. Fly Queen (Kim, HyoS) 5.5; 2. Baekjeonmupae (Ikuyasu) 1.8; 3. Daiwa Arazi (Boo, MH) 60.5

Race 11 – 1. Indiana Dream (Choi, BH) 4.7; 2. High Taxi (Yoo, SeW) 2.9; 3. Brown Jewel (Won, JI) 28.3

Race 12 – 1. Wrap Up (Park, SC) 2.8; 2. Valinsky (Moon, JK) 10.2; 3. Seongpajeil (Nozomu) 6.9

Sunday October 19, 2008

Race 1 – 1. Something New (Kim, SB) 1.3; 2. Symphony Sonata (Park, TJ) 5.4; 3. Charming Girl (Lee, GH) 275.8

Race 2 – 1. Jayeongwang (Hwang, SD) 19.7; 2. Triple Canon (Kim, OS) 8.0; 3. Deerfield (Park, TJ) 1.6

Race 3 – 1. Bulsechul (Seo, DS) 27.5; 2. Dongbang Baksa (Moon, SY) 8.4; 3. Oregon (Kim, OS) 20.5

Race 4 – 1. Bulpae Gisang (Kim, OS) 7.1. 2. Free Oca (Moon, JK) 48.9; 3. Jangjagang (Park, TJ) 2.5

Race 5 – 1. Number One Seller (Nozomu) 7.; 2. Kahnui Jeonseol (Seo, DS) 4.4; 3. Cheongpamyeongjang (Shim, ST) 2.3

Race 6 – 1. Arabian Bird (Jo, IK) 2.1; 2. Namhae Beonjjeok (Moon, SY) 11.3; 3. Guwhasan (Cho, KH) 6.1

Race 7 – 1. Seokcheong (Han, SY) 7.4; 2. Yonggeol (Shim, ST) 1.9; 3. Sangsangbong (Kim, OS) 12.0

Race 8 – 1. Mallibihaeng (Lee, DK) 2.9; 2. Gogeumjeil (Oh, KH) 9.6; 3. Twin Victory (Han, SY) 12.6

Race 9 – 1. Choengnyeongsaji (Park, TJ) 3.6; 2. Saebyeok Achim (Yoo, SeW) 65.4; 3. Jaemidubae (Moon, SY) 3.3

Race 10 – 1. Good Day (Cho, KH) 1.3; 2. Balhaejanggun (Moon, JK) 11.8; 3. Speedway (Ikuyasu) 20.0

Race 11 – 1. Thermopolis (Kim, OS) 15.0; 2. Big Guy (Moon, SY) 1.9; 3. Red Carpet (Won, JI) 9.8

Saturday October 18, 2008

Race 1 – 1. Chart Dame (Kim, GB) 4.6; 2. Diopside (Ikuyasu) 6.4; 3. Baengnokguin (Hwang, SD) 17.4

Race 2 – 1. Hanhyeoryuseong (Won, JI) 4.2; 2. Seontaeguigippeum (Moon, JK) 12.8; 3. Choengcheoncheonha (Lee, JS) 1.9

Race 3 – 1. Gyeonobaek (Cho, KH) 14.5; 2. Jaesang (Moon, SY) 1.4; 3. Ganghannara (Park, SC) 6.3

Race 4 – 1. Yeonjikkot (Choi, WJ) 3.7; 2. Sumiyeong (Moon, SY) 8.1; 3. Sinmyeong (Cho, KH) 1.8

Race 5 – 1. Atom (Yoo, SeW) 1.8; 2. Yongwang (Ikuyasu) 3.6; 3. Silla Cheonnyeon (Yang, HJ) 7.0

Race 6 – 1. Fly Ad (Park, TJ) 1.4; 2. Seungni Sori (Cho, KH) 7.3; 3. First Woman (Lee, JS) 4.8

Race 7 – 1. Afternoon Dove (Kim, HS) 5.5; 2. Angel Pegasus (Moon, SY) 2.6; 3. Bukmyeongsingong (Jeong, PS) 20.5

Race 8 – 1. Wonderful Time (Choi, WJ) 10.4; 2. Choisangbong (Park, TJ) 2.8; 3. Gangcheorwang (Kim, HS) 4.5

Race 9 – 1. Tu Won (Oh, KH) 2.6; 2. Chalra (Kim, DK) 55.6; 3. Hwangjedunggeuk (Cho, KH) 9.4

Race 10 – 1. Yeongshil Jeonggi (Nozomu) 11.7; 2. Sky Wng (Lee, DK) 14.9; 3. Geumbit Gangja (Park, TJ) 3.3

Race 11 – 1. Dongbanui Gangja (Cho, KH) 2.5; 2. Bally Brae (Moon, SY) 1.7; 3. Angus Empire (Yang, HJ) 95.8

Race 12 – 1. Fighting Day (Ikuyasu) 4.8; 2. Grandzif (Park, TJ) 2.0; 3. Haedongjewang (Cho, KH) 28.2

Sunday October 12, 2008

Race 1 – 1. Hwanggeumdeungi (Moon, JK) 1.4; 2. Khanui Jeguk (Lee, JC) 9.2; 3. Sinhwacheoreom (Kim, HyoS) 12.4

Race 2 – 1. Family Party (Choi, BH) 1.5; 2. Gippeunpuri (Boo, MH) 21.9; 3. Tammorakkum (Moon, SY) 10.6

Race 3 – 1. Dallyeoragongju (Kim, CH) 20.5; 2. Crown Champ (Han, SY) 4.9; 3. Sanggyeon (Moon, SY) 1.5

Race 4 – 1. Good Leader (Choi, BH) 18.9; 2. Namchonui YeowangJung, KY) 1.6; 3. Yongbisa (Shim, ST) 8.4

Race 5 – 1. Gwacheonnyeoje (Park, TJ) 1.5; 2. Ganggeonhan (Shim, ST) 33.0; 3. Dansimga (Moon, SY) 5.4

Race 6 – 1. Miracle Winner (Ji, HJ) 3.9; 2. Choedaepungsok (Shim, ST) 2.2; 3. Baekkan (Park, TJ) 7.0

Race 7 – 1. Estar (Hn, SY) 4.4; 2. Mr. Vancouver (Ji, HJ) 10.4; 3. Illyumunhwa (Won, JI) 3.3

Race 8 – 1. Geumbit Yojeong (Nozomu) 38.2; 2. Huimangsidae (Park, EW) 12.8; 3. Seoul Hero (Shin, HC) 8.2

Race 9 – (Minister of Agriculture Cup) 1. Gaeseon Janggun (Park, TJ 1.7; 2. Jeolho Chance (Cho, KH) 7.5; 3. Namchon Party (Oh, KH) 18.2

Race 10 – 1. Saebyeok Dongja (Moon, SY) 8.3; 2. Dalgane (Shim, ST) 38.4; 3. Hongji (Shin, HC) 1.7

Race 11 – 1. Bulkkot Juja (Lee, JD) 9.0; 2. Choennyeonbulpae (Cho, KH) 2.9; 3. Mighty Galloper (Yoo, SaW) 4.1

Saturday October 11, 2008

Race 1 – 1. Supex (Lee, SH) 14.7; 2. Luxury Jewang (Boo, MH) 8.8; 3. Huimang Party (Moon, SY) 21.7

Race 2 – 1. Hanhyeolgeumgu (Lee, DK) 2.0; 2. Muganae (Cho, KH) 18.8; 3. Bul Gwang Do (Heo, JY) 137.0

Race 3 – 1. Cheonnyeon Nuri (Moon, SY) 42.9; 2. Sadae Gwangja (Choi, BH) 2.9; 3. Ujucheoreom (Seo, DS) 14.6

Race 4 – 1. Red Power (Oh, KH) 3.2; 2. Cheonson (Nozomu) 8.3; 3. Yeongsilbit (Park, SH) 26.9

Race 5 – 1. Geumgangcheon (Moon, SY) 1.3; 2. Mipung (Park, SC) 18.8; 3. K Two Bong (Park, TJ) 3.9

Race 6 – 1. Nice Choice (Moon, SY) 1.6; 2. Love Forever (Lee, JC) 16.0; 3. Preety Good (Park, EW) 8.5

Race 7 – 1. Trusting Dyna (Moon, SY) 1.8; 2. Extreme Girl (Yoo, SeW) 5.2; 3. Behind The Scenes (Park, SC) 19.5

Race 8 – 1. Crown Carla (Kim. OS) 2.9; 2. Pal Jeong Do (Nozomu) 9.0; 3. Heukpyo (Shim, ST) 4.0

Race 9 – 1. Exzacta Runner (Choi, WJ) 2.6; 2. Song Gong San (Kim, OS) 21.7; 3. Energetic (T. Uchida) 8.5

Race 10 – 1. Myeongmunnamchon (Ikuyasu) 2.2; 2. Singsing Sosik (Park, EW) 5.3; 3. Green Love (Choi, BH) 3.5

Race 11 – 1. Taebaek Janggun (Choi, BH) 8.7; 2. New Rider (Ikuyasu) 2.0; 3. Daehyo (Park, TJ) 8.4

Race 12 – 1. Happy Gwacheon (Kim, HyoS) 1.8; 2. Yodongseong (Ikuyasu) 3.3; 3. Hero’s Song (Shim, ST) 86.3

Sunday October 5, 2008

Race 1 – 1. Jeongdaun (Bang, CS) 3.1; 2. Useung Changa (Shim, ST) 120.4; 3. Indian Red (Yoo, SeW) 2.1

Race 2 – 1. Mupae Myeongjang (Moon, SY) 1.7; 2. Black Cat (Jung, KY) 32.4; 3. Towering (Lee, GH) 4.3

Race 3 – 1. Gwacheon Jijon (Park, TJ) 1.1; 2. Blue Pin (Cho, KH) 11.9; 3. Aria (Choi, BH) 96.8

Race 4 – 1. Tiffanyuikkum (Shin, DJ) 6.2; 2. Morning Delite (Shin, HC) 2.1; 3. Gihoepchak (Ikuyasu) 3.8

Race 5 – 1. Daleumi (Moon, SY) 4.0; 2. Victory Fighter (Oh, KH) 6.9; 3. Catch Me (Choi, BH) 17.4

Race 6 – 1. Storm Finish (Park, TJ) 1.7; 2. Star Gundan (I. Murata) 10.4; 3. Wolf Khan (R. Thompson) 7.1

Race 7 (JRA Trophy Race) – 1. Playing Politics (Choi, BH) 1.5; 2. Big Sox (Kim, OS) 22.0; 3. Brilliant Knight (Park, SH) 4.5

Race 8 (Special Handicap) – 1. Bandoeui Byeol (Choi, BH) 7.0; 2. Baekdujeonseol (Park, TJ) 2.3; 3. Jigusangwiryeok (A. Black) 4.5

Race 9 – 1. Kkomkkom Daewang (Yoo, SeW) 11.5; 2. Bisanghae (Nozomu) 20.0; 3. Blue Band Carmen (Boo, MH) 4.0

Race 10 – 1. Natural Nine (Park, SH) 1.7; 2. Best Condition (Oh, KH) 18.3; 3. Dangdae Choegang (Won, JI) 44.4

Race 11 – 1. Gyeongnam Ho (Yoo, SeW) 3.0; 2. Sajaseong (Moon, SY) 1.7; 3. Fly Dancer (Kim, OS) 18.4

Saturday October 4, 2008

Race 1 – 1. Beongae Jamae (Ikuyasu) 14.1; 2. I Want Win (Park, SW) 18.0; 3. Black Force (Jun, DY) 3.6

Race 2 – 1. Fundahigh (Cho, KH) 1.2; 2. Jazz Beauty (Shin, HC) 10.7; 3. Natural Guy (Choi, BH) 14.4

Race 3 – 1. Oh My Creek (Moon, SY) 1.8; 2. Chowonui Chueok (Yoon, YM) 6.3; 3. Minamina (Hwang, SD) 3.4

Race 4 – 1. Daejayeon (Lee, SH) 2.5; 2. New Destination (Park, TJ) 5.0; 3. Taeyang Tap (Kim, HyoS) 6.4

Race 5 – 1. Samcheolli (Choi, BH) 13.1; 2. Southern Express (Cho, KH) 1.8; 3. Saecheonha (Park, TJ) 3.6

Race 6 – 1. Oreumsaemi (Nozomu) 16.2; 2. Top Flower (Jung, KY) 1.2; 3. My Photo Map (Oh, KH) 44.1

Race 7 – 1. Highway Angel (Kim, HS) 3.9; 2. I Ppeun Jit (Ikuyasu) 2.7; 3. Seokguram (Shin, HC) 5.5

Race 8 (STC Trophy Race) – 1. Lucky Mountain (Cho, KH) 6.5; 2. Magic Bouquet (Ikuyasu) 37.7; 3. Admiral Warstorm (Yoo, SaW) 29.1

Race 9 – 1. Daesahyeong (G. Cheyne) 8.1; 2. Janggun Bada (Oh, KH) 2.0; 3. Meotjin Segye (I. Murate) 8.7

Race 10 (AJC Trophy Race) – 1. Dream Runner (Moon, SY) 1.8; 2. Satya (Shin, HC) 7.9; 3. Gayawangbi (Yoo, SeW) 11.6

Race 11 (HRI Trophy Race) – 1. Best Fusion (Kim, HyoS) 2.1; 2. First Flower (Yang, HJ) 4.3; 3. Gwacheonhwalbo (Shin, HC) 12.1

Race 12 – 1. Vicar Love (Yang, HJ) 7.4; 2. Sarounbisul (Park, TJ) 8.8; 3. Subsidy (Moon, SY) 2.2

Sunday September 28, 2008

Race 1 – 1. Fine Strong (Cho, KH) 2.6; 2. Big Boss (Park, Eul Woon) 2.8; 3. Segyewasidae (Kim, OS) 251.2

Race 2 – 1. Magic Jeonsa (Moon, SY) 6.9; 2. Creek Land (Bang, CS) 15.2; 3. Blood Park (Shim, ST) 1.6

Race 3 – 1. Gold Mane (Nozomu) 1.7; 2. Keuntaeyang (Park, TJ) 4.3; 3. Chart Dame (Won, JI) 9.4

Race 4 – 1. Perfect Dreamer (Jun, DY) 25.8; 2. Cheonmandaegun (Bang, CS) 4.4; 3. Rose Cat (Park, TJ) 5.6

Race 5 – 1. Mupaegundan (Moon, SY) 2.5; 2. Triple Queen (Park, TJ) 9.0; 3. Red Win (Lee, JD) 6.1

Race 6 – 1. Shiri (Won, JI) 1.5; 2. Mr. Fortune (Kim, DK) 79.8; 3. Wrap Up (Park, SC) 4.1

Race 7 – 1. Taesanjangnyeong (Park, TJ) 6.3; 2. Forest River (Nozomu) 17.7; 3. Gangcheonsa (Kim, OS) 54.7

Race 8 – 1. Mighty Runner (Park, TJ) 2.6; 2. Seven Card (Yoo, SeW) 1.9; 3. Gliding Future (Moon, SY) 9.4

Race 9 – 1. Fly Queen (Park, TJ) 4.8; 2. Blue Dia (Choi, JS) 84.9; 3. Top Point (Cho. KH) 2.4

Race 10 -1. Wonju Jangsa (Choi, BH) 2.0; 2. Huimang Energy (Shin, HC) 7.5; 3. Taehwangseong (Shim, ST) 9.7

Race 11 – 1. Neungnyeokchungman (Ikuyasu) 5.3; 2. Yeopungchanga (Cho, KH) 7.5; 3. Delta Force (Lee, AL) 5.0

Saturday September 27, 2008

Race 1 – 1. Hwanggeum Key (Cho, KH) 4.5; 2. Wild Star (Kim, HyoS) 28.7; 3. Key To Success (Choi, BH) 12.7

Race 2 – 1. Red Ball (Yang, HJ) 2.8; 2. Gijeok (Choi, BH) 27.2; 3. Baengnakgo (Park, TJ) 27.9

Race 3 – 1. Cheon Du Ryeong (Park, SW) 10.7; 2. Photo Stone (Choi, BH) 2.1; 3. Gorgeousness (Moon, SY) 4.8

Race 4 – 1. Coleraine (Park, SH) 1.2; 2. Choengpamyeongjang (Shim, ST) 22.4; 3. New Fitzroy (Cho, KH) 22.5

Race 5 – 1. Donghaeseon (Park, TJ) 2.3; 2. Pop’s Slew (Ikuyasu) 6.3; 3. Jaesang (Yoo, SeW) 37.2

Race 6 – 1. Wangsan (Park, TJ) 1.4; 2. White Dreamer (Choi, WJ) 59.3; 3. Love Cat (Choi, BH) 4.7

Race 7 – 1. Kkum Ha Na (Kim, SB) 39.7; 2. Fly Captain (Lee, JC) 110.0; 3. Useungcup (Park, SC) 60.1

Race 8 – 1. Ecton Cat (Kim, HyoS) 1.7; 2. Happy Queen (Cho, KH) 3.8; 3. Cowboy (Park, SC) 24.3

Race 9 – 1. Dangdanghan (Kim, HyoS) 2.2; 2. Taklamakan (Kim, HS) 10.3; 3. Indiana Dream (Choi, BH) 8.6

Race 10 – 1. Machine Gun (Moon, SY) 6.9; 2. Dashing Champ (Shim, ST) 6.9; 3. Flying Cat (Choi, BH) 15.6

Race 11 – 1. Bold Magic (Choi, BH) 3.2; 2. Last Dance Buddy (Moon, SY) 3.7; 3. Prince Minardi (Kim, OS) 24.9

Race 12 – 1. Wangson (Moon, SY) 1.8; 2. Hi Friends (Choi, BH) 4.7; 3. Siinui Norae (Cho, KH) 11.4

Sunday September 21, 2008

Race 1 – 1. Event (Park, TJ) 1.9; 2. War Zone Hero (Shin, HC) 3.2; 3. Arabian Bird (Cho, IG) 21.1

Race 2 – 1. Haengbokhan Jumal (Kim, DC) 4.7; 2. Cash Hunter (Cho, KH) 1.5; 3. Raegangja (Nozomu) 25.1

Race 3 – 1. Cheonjikkot (Shim, ST) 1.9; 2. Baekdu Beonjjeok (Lee, JC) 4.4; 3. Atom (Yoo, SeW) 8.9

Race 4 – 1. Jangjagang (Park, TJ) 1.7; 2. Best Shot (Ikuyasu) 8.4; 3. Dream Heart (Shim, ST) 2.4

Race 5 – 1. Tu Won (Choi, BH) 3.4; 2. Taesanbukdu (Kim, HyoS) 1.8; 3. Perfect Guy (Bang, CS) 27.4

Race 6 – 1. Dallineun Haengun (Choi, BH) 4.3; 2. Jeolmuen Party (Kim, HyoS) 6.7; 3. Wonderful Time (Choi, WJ) 9.9

Race 7 – 1. Saegisang (Shim, ST) 17.6; 2. Nabihyogwa (Choi, WJ) 7.8; 3. Malicious (Lee, AL) 53.2

Race 8 – 1. Namchon Party (Shim, ST) 1.3; 2. Taegeuk Musa (Yang, HJ) 15.8; 3. Bogideongguljae (Lee, JD) 6.1

Race 9 – 1. Geumsuni (Kim, HyoS) 13.1; 2. Junior Shards (Cho, KH) 11.5; 3. Wig (Park, TJ) 2.6

Race 10 – 1. Myeongmun Gamun (Jung, KY) 2.7; 2. Good Day (Cho, KH) 1.5; 3. Seungni Yongsa (Lee, AL) 212.4

Race 11 – 1. Gamdonguijumal (Choi, WJ) 23.5; 2. Early Bird (Yoo, SeW) 31.7; 3. Wangbalgup (Park, TJ) 4.5

Saturday September 20, 2008

Race 1 – 1. Ganghannara (Kim, CH) 6.3; 2. Success (Jung, KY) 1.3; 3. Pokpungui Adeul (Lee, JD) 17.1

Race 2 – 1. Clever Money (Jun, DY) 2.6; 2. Best Day (Choi, WJ) 15.2; 3. Honghae (Jung, KY) 2.2

Race 3 – 1. Gyeonobaek (Choi, BH) 9.2; 2. Something New (Lee, DK) 19.0; 3. Jet Stream (Choi, WJ) 1.8

Race 4 – 1. Bandoeui Kkum (Park, TJ) 5.4; 2. Lucky Angel (Yoon, TH) 3.1; 3. Jukdubong (Yang, HJ) 2.5

Race 5 – 1. Look At Me Good (Moon, JK) 2.0; 2. Saerounachim (Kim, DC) 17.3; 3. Number One Seller (Won, JI) 5.2

Race 6 – 1. Green Love (Choi, BH) 8.2; 2. Baengnyeonbong (kim, OS) 1.6; 3. Super Tiger (Park, BY) 41.5

Race 7 – 1. Mild Go (Jun, DY) 1.7; 2. Choengsan Miin (Moon, JK) 7.2; 3. Centum (Han, SY) 7.8

Race 8 – 1. Angel Pegasus (Park, TJ) 1.5; 2. Atlantic Queen (Kim, OS) 27.3; 3. Rising Winner (Lee, GH) 57.5

Race 9 – 1. Hallyu Star (Bang, CS) 2.0; 2. Uncatchable (Nozomu) 40.1; 3. Red Carpet (Moon, JK) 16.5

Race 10 – 1. Gamadongja (Nozomu) 1.6; 2. Bally Brae (Park, TJ) 3.0; 3. Cash Parade (Ikuyasu) 22.5

Race 11 – 1. Noubeau Riche (Jung, KY) 1.5; 2. Gangcheolgwon (Park, TJ) 3.6; 3. Storm Feet (Jun, DY) 9.5

Race 12 – 1. Blue Ocean (Nozomu) 8.7; 2. Dokdojoa (Cho, KH) 11.9; 3. Daehwangbong (Ikuyasu) 12.1

Sunday September 7, 2008

Race 1- 1. Seokgatap (Jung, KY) 10.6; 2. Frodo (Bang, CS) 3.7; 3. Photo Stone (Choi, BH) 11.7

Race 2 – 1. Money Teukgeup (Park, TJ) 1.5; 2. Fundahigh (Lee, DK) 2.8; 3. Mideumi (Choi, BH) 39.3

Race 3 – 1. Jeokto (Kim, CH) 3.6; 2. Blue Band Carmen (Boo, MH) 26.6; 3. Ram Jet (Ikuyasu) 38.6

Race 4 – 1. Top Flower (Jung, KY) 3.9; 2. Wild Kim (Moon, JK) 4.34; 3. Summa Cum Laude (Seo, DS) 2.1

Race 5 – 1. Choisangbong (Park, TJ) 5.2; Western Forever (Moon, SY) 1.4; 3. Miracle Winner (Ji, HJ) 83.7

Race 6 – 1. Huimangsidae (Paek, EW) 4.0; 2. Sajaseong (Moon, SY) 6.8; 3. Segyeyusan (Kim, DC) 15.4

Race 7 – 1. Feel It Now (Nozomu) 3.3; 2. Keunsesang (Lee, DK) 21.9; 3. Chalra (Choi, BH) 9.0

Race 8 – 1. Model Student (Ikuyasu) 2.0; 2. Badauibyeol (Park, TJ) 4.0; 3. Afternoon Dove (Kim, HS) 6.3

Race 9 – 1. Eoullimnyeongung (Park, SH) 3.1; 2. Baekdujeonseol (Park, TJ) 12.9; 3. Free Woody (Moon, JK) 8.9

Race 10 – 1. Subsidy (Moon, SY) 4.8; 2. Dongbanui Gangja (Choi, BH) 2.2; 3. Value Play (Ikuyasu) 13.0

Race 11 – 1. Seungundaeseung (Yoo, SaW) 3.9; 2. Cheonnyeonbulpae (Moon, SY) 2.5; 3. Quick And Glory (Ikuyasu) 5.5

Saturday September 6, 2008

Race 1 – 1. Love Cat (Choi, BH), 3.0; 2. Geumgangcheon (Moon, SY) 2.5; 3. Hwangsan (Park, TJ) 7.6

Race 2 – 1. Ganghan Speed (Yoo, SaW) 7.5; 2. MinaMina (Lee, SH) 2,2; 3. Hwaetbulcheoreom (Won, JI) 2.3

Race 3 – 1. Victory Fighter (Han, SY) 3.8; 2. Hongmano (Choi, BH) 2.8; 3. Hanhyeolgeumgu (Lee, DK) 10.2

Race 4 – 1. Keungori (Park, SC) 5.3; 2. Nandanara (Moon, SY) 1.6; 3. Southern Express (Park, TJ) 7.2

Race 5 – 1. Dakota Royal (Kim, OS) 3.8; 2. Kahnui Jeonseol (Moon, SY) 2.6; 3. Free Hugs (Han, SY) 17.1

Race 6 – 1. Cheongun Baram (Choi, BH) 2.6; 2. Yeong Jae (Moon, SY) 4.7; 3. Gyeong Nam Ho (Yoo, SeW) 3.0

Race 7 – 1. Mr Vancouver (Kim, HyoS) 9.8; 2. Running Machine (Park, TJ) 2.3; 3. Myeongmun Namchon (Jung, KY) 2.3

Race 8 – 1. Lhotse Shar (Kim, HyoS) 2.6; 2. Meotjin Segye (Park, TJ) 3.7; 3. Quick Bird (Choi, WJ) 19.4

Race 9 – 1. Yosulgongju (Moon, JK) 3.9; 2. Janggun Bada (Shin, HC) 10.0; 3. Donghae Winner (Jung, KY) 3.3

Race 10 – 1. Secret Weapon (Park, TJ) 1.2; 2. Totoro (Park, SH) 6.6; 3. Gang Gwon (Yoo, SaW) 34.6

Race 11 – 1. Yodongseong (Park, TJ) 4.1; 2. Cheonsangcheonha (Moon, JK) 169.3; 3. Why A Duck (Lee, AL) 17.5

Race 12 – 1. Black Rush (Yang, HJ) 6.3; 2. Daehyo (Park, TJ) 2.6; 3. Gamunhuye (Ikuyasu) 11.1

Sunday August 31, 2008

Race 1 – 1. Tiger Sox (Choi, BH) 1.6; 2. Keuntaeyang (Park, TJ) 7.5; 3. Supex (Lee, SH) 23.6

Race 2 – 1. Sangsangbong (Bang, CS) 2.3; 2. Towering (Lee, GH) 3.2; 3. Yeonseung Gangja (Moon, SY) 9.5

Race 3 – 1. Recalculating (Yoo, SeW) 2.4; 2. Golden Impression (Oh, KH) 6.7; 3. Ilpa Manse (Park, TJ) 20.0

Race 4 – 1. Queen Fighter (Kim, HyoS) 2.5; 2. Donghaeseon (Park, TJ) 3.4; 3. I Invest (Choi, WJ) 95.0

Race 5 – 1. Fine Strong (Han, SY) 9.4; 2. Lucky Man (Lee, DK) 2.1; 3. Gwanmobong (Shin, HC) 2.3

Race 6 – 1. Suseongsinhwa (Park, TJ) 31.4; 2. Balgeunhuimang (Yoon, TH) 31.4; 3. Lucky Angel (Moon, SY) 5.8

Race 7 – 1. Big News (Kim, HyoS) 3.3; 2. Operaman (Yoon, TH) 29.3; 3. Forest River (Park, BY) 44.5

Race 8 – 1. Triple Seven (Choi, BH) 4.7; 2. Bareukaseu (Kim, OS) 34.0; 3. Dangdanghan (Lee, SY) 2.7

Race 9 – 1. Huimang Energy (Choi, BH) 2.6; 2. Lucky Seven (Shin, HC) 19.2; 3. Taehwangseon (Park, TJ) 6.2

Race 10 -1. Machine Gun (Ikuyasu) 26.2; 2. Baekpa (Park, TJ) 1.4; 3. Natural Nine (Park, SH) 4.9

Race 11 – 1. Brilliant Knight (Kim, OS) 2.0; 2. Rich Market (Han, SY) 95.9; 3. Happy Gwacheon (Kim, HyoS) 9.5

Saturday August 30, 2008

Race 1 – 1. Jaesang (Moon, SY) 1.7; 2. Gold Mane (Nozomu) 6.1; 3. Myeongmunjewang (Yoo, SaW) 10.0

Race 2 – 1. Unbeaten Racer (Ikuyasu) 1.6; 2. Victory Town (Han, SY) 22.2; 3. Happy Tiger (Lee, SH) 106.0

Race 3 – 1. Seokcheong (Heo, JY) 13.9; 2. Nice Choice (Moon, SY) 3.2; 3. Black Rose (Nozomu) 27.0

Race 4 – 1. Frontier Captain (Lee, SH) 43.2; 2. Aero Cop (Oh, KH) 3.4; 3. Choen Du Ryeong (Kim, SB) 59.0

Race 5 – 1. Yeopungcheonha (Shin, HC) 1.8; 2. Queen Last (Park, BY) 18.6; 3. Pilseung Card (Bang, CS) 64.8

Race 6 – 1. Great Run (Shin, HC) 4.4; 2. Green Love (Moon, SY) 5.4; 3. Amaranthine (Lee, DK) 5.8

Race 7 – 1. Last Dance Buddy (Moon, SY) 1.6; 2. Shiri (Won. JI) 6.7; 3. Gapbu (Shin, HC) 4.2

Race 8 – 1. Best Fusion (Kim, HyoS) 1.5; 2. Mighty Runner (Park, TJ) 3.5; 3. Hi Friends (Choi, BH) 13.0

Race 9 – 1. Musimjido (Moon, SY) 1.8; 2. Sinnaneun Party (Lee, JS) 48.3; 3. Changdaehan (Lee, DK) 8.6

Race 10 – 1. Gamadongja (Nozomu) 3.6; 2. Pocketful of Money (Moon, SY) 2.2; 3. Fly Queen (Park, TJ) 6.5

Race 11 – 1. Wontagui Gisa (Moon, SY) 1.7; 2. Tough Energy (Park, SH) 12.6; 3. Pilseung Giwon (Ikuyasu) 18.4

Race 12 – 1. Wonder Wonder (Park, TJ) 6.4; 2. Yeopungchanga (Lee, JD) 16.1; 3. Magic Victor (Kim, OS) 5.9

Sunday August 24, 2008

Race 1 – 1. Solar Captain (Lee, SH) 2.5; 2. Sinchulmori (Choi, WJ) 5.2; 3.Chart Dame (Won, JI) 35.8

Race 2 – 1. Hwanggeumgungjeon (Boo, MH) 4.0; 2. Gyeonobaek (Choi, JS) 8.1; 3. Chennhosinsa (Heo, JY) 53.7

Race 3 – 1. White Dreamer (Choi, WJ) 3.9; 2. Something New (Lee, DK) 78.6; 3. Gorgeousness (Moon, SY) 2.6

Race 4 – 1. Exclusive Offer (Choi, BH) 3.6; 2. Hwanggeum Key (Won, JI) 7.6; 3. Evita Queen (Par, BY) 82.0

Race 5 – 1. Bandouiachim (Ikuyasu) 4.8; 2. Dream Heart (Yang, HJ) 3.0; 3. Jangjagang (Kim, HyoS) 15.4

Race 6 – 1. Top Star (Jung, KY) 6.9; 2. Tropical (Ham, WS) 1.5; 3. Eunbit Chukje (Ikuyasu) 18.7

Race 7 – 1. Seon San (Shin, HC) 2.9; 2. Battle Cop (Boo, MH) 2.7; 3. Bulpaejewang (Lee, DK) 13.9

Race 8 – 1. Gamdonguijumal (Boo, MH) 17.3; 2. Taesanbukdu (Kim, HyoS) 4.1; 3. Shining Hero (Lee, JC) 18.0

Race 9 – 1. Supernatural (Park, SH) 1.5; 2. Dixie Vicar (Jung, KY) 6.2; 3. Tobougg King (Park, TJ) 8.5

Race 10 – 1. Myeongmun Gamun (Jung, KY) 2.6; 2. Dashing Champ (Ham, WS) 3.0; 3. Baengnokjoeng (Hwang, SD) 4.1

Race 11 – 1. In Best (Yoo, SeW) 4.7; 2. Hwanggeumnara (Choi, BH) 12.6; 3. Junior Shards (Jeon, DY) 4.4

Saturday August 23, 2008

Race 1 – 1. Rose Cat (Park, TJ) 2.9; 2. Sunday Girl (Kim, CH) 30.8; 3. Lapis Lazuli (Park, BY) 22.7

Race 2 – 1. Look At Me Good (Moon, JK) 1.8; 2. Royal Gongju (Yoo, SeW) 6.9; 3. Tera King (Nozomu) 4.3

Race 3 – 1. Fly Ad (Lee, JC) 5.6; 2. Number One Seller (Nozomu) 11.5; 3. Top Plus (Kim, CH) 15.7

Race 4 – 1. New Hero (Heo, JY) 1.6; 2. Mupae Myeongjang (Moon, SY) 2.5; 3. Jingyeok Bulpae (Cho, KH) 20.6

Race 5 – 1. Gangju Dream (Park, TJ) 2.8; 2. Rree One (Choi, BH) 1.9; 3. Geumbit Bada (Moon, SY) 5.2

Race 6 – 1. Power Brothers (Kim, HS) 6.4; 2. Perfect Guy (Bang, CS) 7.6; 3. Ice Man (Lee, JD) 38.9

Race 7 – 1. Jeolmuen Party (Lee, SY) 2.3; 2. Super Heroine (Yoon, TH) 8.3; 3. Chamsuri Family (Kho, SY) 182.4

Race 8 – 1. Habatangusuem (Kim, HyoS) 3.9; 2. Headline News (Moon, SY) 16.0; 3. Daehwangbong (Ikuyasu) 4.2

Race 9 – 1. Happy Queen (Cho, KH) 2.0; 2. Saerounhuimang (Moon, SY) 2.4; 3. Nalssaen Jilju (Jeong, PS) 66.1

Race 10 – 1. Jeokdaejeok (Ham, WS) 6.2; 2. Daechong Maru (Won. JI) 8.7; 3. Bisul (Choi, BH) 36.2

Race 11 – 1. Seongpacheonha (Moon, SY) 14.6; 2. Cash Parade (Nozomu) 8.3; 3. Mexicali Blues (16.5

Race 12 – 1. Jeonjoksan (Ikuyasu) 9.4; 2. Uwa (Moon, SY) 4.6; 3. Cheonnyeon Bobae (Yang, HJ) 2.1

Sunday August 17, 2008

Race 1 – 1. Event (Han, SY) 6.9; 2. Oh My Creek (Choi, BH) 2.1; 3. Chart One (Lee, AL) 16.7

Race 2 – 1. Guwhasan (Cho, KH) 2.2; 2. Geumgangcheon (Moon, SY) 1.8; 3. Speedy Run (Oh, KH) 11.4

Race 3 – 1. Sumiyeong (Moon, SY) 1.4; 2. Fundahigh (Lee, DK) 5.4; 3. Crown Champ (Heo, JY) 140.9

Race 4 – 1. Tu Won (Choi, BH) 2.2; 2. Barambaram (Boo, MH) 23.8; 3. Colosseum (Park, BY) 124.6

Race 5 – 1. Coleraine (Park, SH) 3.1; 2. Atlantic Queen (Kim, OS) 11.2; 3. Saerounachim (Kim, DC) 6.2

Race 6 – 1. Gwacheonuibit (Kim, DK) 5.5; 2. Yeong Jae (Moon, SY) 5.3; 3. Cheongunbaram (Boo, MH) 2.5

Race 7 – 1. Royal Missile (Park, TJ) 4.2; 2. Captain Cugat (Moon, SY) 1.4; 3. Wrap Up (Park, SW) 23.4

Race 8 – 1. Hera (Lee, DK) 1.9; Haneullari (Choi, BH) 39.9; Prima Captain (Moon, SY) 3.3

Race 9 – 1. Hongji (Shin, HC) 4.1; 2. Nujindo (Ikuyasu) 7.8; 3. Galsaem (Lee, DK) 1.6

Race 10 – 1. Vicar Love (Shim, ST) 6.9; 2. Serendipper (Cho, KH) 33.8; 3. Milwaukee Special (Ham, WS) 9.5

Race 11 – 1. Gamunhuye (Ikuyasu) 25.6; 2. Gangho Jewang (Lee, DK) 2.9; 3. Camellia (Nozomu) 4.2

Saturday August 16, 2008

Race 1 – 1. Bokryeok (Kim, SB) 3.9; 2. Gwacheon Jijon (Park, TJ) 3.6; 3. Frodo (Bang, CS) 2.3

Race 2 – 1. Jukdobong (Yang, HJ) 1.4; 2. Taepung Malli (Kim, HS) 12.2; 3. Sanggyeon (Choi, BH) 3.0

Race 3 – 1. Cash Hunter (Oh, KH) 9.8; 2. Jet Stream (Choi, WJ) 1.9; 3. Suseong Bobae (Moon, SY) 12.8

Race 4 – 1. Meni Cherry (Kim, HyoS) 1.2; 2. Southern Express (Cho, KH) 4.6; 3. Baengnyeon Daegye (Ikuyasu) 10.5

Race 5 – 1. Seven Card (Yoo, SeW) 3.0; 2. Jeil Beonjjeok (Moon, SY) 5.6; 3. Galmasan (Lee, JSup) 13.8

Race 6 – 1. Grandzif (Park, TJ) 4.7; 2. Cheongsan Miin (Moon, JK) 3.2; 3. Gyeong Nam Ho (Ham, WS) 4.2

Race 7 – 1. Kwaeseom (Kim, HyoS) 2.5; 2. Wangson (Moon, SY) 1.6; 3. Gogumjeil (Lee, JC) 63.7

Race 8 – 1. Namchon Party (Yoo, SeW) 1.3; 2. Seonggongchulbal (Park, TJ) 7.4; 3. Saerounjeonseol (Kim, DC) 15.1

Race 9 – 1. Storm Feet (Moon, SY) 2.0; 2. Thermopolis (Shin, HC) 3.7; 3. Nabohyogwa (Choi, WJ) 17.5

Race 10 – 1. Ugildongja (Moon, SY) 2.2; 2. Geumbit Gangja (Kim, DK) 13.7; 3. Eagle (Ikuyasu) 57.6

Race 11 – 1. Baekjeonmupae (Ikuyasu) 2.5; 2. Dongbanui Gangja (Choi, BH) 2.3; 3. Obaek Yechan (Jeon, DY) 9.9

Race 12 – 1. Jigomusang (Lee, DK) 7.4; 2. First Flower (Kim, OS) 5.1; 3. Delta Force (Kim, HyoS) 2.6

Sunday August 10, 2008

Race 1 – 1. Seokguram (Oh, KH) 3.0; 2. Gyeongdo (Kim, SB) 2.1; 3. Sintongnyeok (Kim, DM) 31.2

Race 2 – 1. Heungnyongsa (Shim, ST) 5.5; 2. Geumdangmiin (Lee, DK) 3.5; 3. Choendungho (Hwang, SD) 93.8

Race 3 – 1. Hwanggeumnalgae (Kim, DC) 2.6; 2. Samgwanwang (Moon, SY) 4.3; 3. Good Diva (Oh, KH) 32.7

Race 4 – 1. Jumal News (Choi, BH) 4.5; 2. Wild Kim (Moon, JK) 8.7; 3. Cabingo (Jung, KY) 3.9

Race 5 – 1. Saecheonha (Park, TJ) 6.4; 2. Grand Haechi (Lee, SH) 15.0; 3. Golden Impression (Oh, KH) 15.1

Race 6 – 1. Viva Boryeong (Jung, KY) 5.6; 2. Western Forever (Choi, BH) 1.7; 3. Goguryeokkum (Lee, JD) 23.4

Race 7 – 1. Janggun Bada (Shin, HC) 4.0; 2. Haetbit Jangsa (Moon, JK) 7.9; 3. Sinmyeong (Cho, KH) 6.7

Race 8 – 1. Night Fever (Oh, KH) 2.2; 2. Dallineun Haengun (Choi, BH) 4.9; 3. Sammuae (Park, BY) 4.7

Race 9 – 1. Maius (Jun, DY) 5.1; 2. Triple Seven (Choi, BH) 2.4; 3=. Chongseon (Moon, SY) 12.6; 3=. Wonderful Time (Oh, KH) 32.0

Race 10 – 1. Seungundaeseung (Lee, DK) 11.4; 2. Bulkkot Juja (Cho, KH) 2.4; 3. Vere Strong (Kim, OS) 12.5

Race 11 – 1. Good Day (Cho, KH) 1.6; 2. Heukjo Bisang (Lee, SY) 8.7; 3. Gang Gwon (Kim, SB) 31.7

Saturday August 9, 2008

Race 1 – 1. Jisang Gangja (Shin, HC) 21.8; 2. Money Teukgeup (Park, TJ) 18.7; 3. Hwang Geumdang I (Moon, JK) 6.7

Race 2 – 1. Angel Pegasus (Cho, KH) 1.7; 2. First Woman (Choi, BH) 3.6; 3. Top Flower (Jung, KY) 56.6

Race 3 – 1. Running Machine (Cho, KH) 3.4; 2. City Win (Choi, WJ) 19.6; 3. Uwi (Moon, SY) 1.4

Race 4 – 1. Badauibyeol (Park, TJ) 3.7; 2. Look At Me Good (Moon, JK) 15.6; 3. Keungori (Park, SC) 22.7

Race 5 – 1. Avance (Ham, WS) 2.7; 2. Energetic (Boo, MH) 5.5; 3. Hwangsan (Park, TJ) 19.0

Race 6 – 1. Wangsan (Park TJ) 1.3; 2. Sinbiryeong (Kim, HS) 11.3; 3. Indian Red (Hwang, SD) 4.9

Race 7 – 1. Lhotse Star (Kim, HyoS) 3.5; 2. Choedaepungsok (Bang, CS) 4.3; 3. Crown Carla (Kim, OS) 8.8

Race 8 – 1. Meotjin Segye (Cho, KH) 3.2; 2. Feel It Now (Park, TJ) 2.2; 3. Nopeun Jari (Choi, WJ) 7.5

Race 9 – 1. Ecton Cat (Kim, HyoS) 2.5; 2. Afternoon Dove (Kim, HS) 5.1; 3. Model Student (Ikuyasu) 5.7

Race 10 – 1. Dangdanghan (Lee, SY) 2.7; 2. Lucky Mountain (Choi, BH) 2.5; 3. Yosulgongju (Moon, JK) 15.6

Race 11 – 1. Free Woody (Moon, JK) 1.5; 2. Mighty Galloper (Ikuyasu) 1.5; 3. Black Rush (Yang, HJ) 27.3

Race 12 – 1. Arrow Guard (Kim, OS) 29.0; 2. Esteban (Ikuyasu) 17.8; 3. Happy Go (Moon, SY) 2.8

Sunday August 3, 2008

Race 1 – 1. Sudden Attack (Oh, KH) 2.4; 2. Aero Cop (Boo, MH) 67.2; 3. Song Am Bo Bae (Choi, BH) 29.9

Race 2 – 2. Exzacta Runner (Park, TJ) 2.3; 2. Jaesang (Yoo, SeW) 34.1; 3. Hyeseongcheoreom (Cho, KH) 2.1

Race 3 – 1. Hwamongnan (Kim, HS) 17.4; 2. Sincharyeong (Nozomu) 25.2; 3. Ganghannara (Kim, CH) 152.4

Race 4 – 1. Thunder Hill (Yoo, SeW) 20.4; 2. Big News (Shin, HC) 1.4; 3. Suseongsinhwa (Lee, JD) 17.9

Race 5 – 1. Alydar The Ruler (Choi, BH) 2.0; 2. Munjeonokdap (Lee, AL) 42.5; 3. Samcheolli (Lee, DK) 23.2

Race 6 – 1. Jisangyeogeol (Choi, BH) 16.4; 2. Osaek Pungnyeon (Lee, JC) 12.5; 3. Shadow Click (Won, JI) 14.8

Race 7 – 1. Cheonjiwon (Cho, KH) 1.7; 2. Musimjido (Ikuyasu) 4.4; 3. Grace Run (Kim, HS) 6.3

Race 8 – 1. Wonder Wonder (Choi, BH) 2.6; 2. Jayudari (Ikuyasu) 8.2; 3. Singsing Sosik (Lee, SH) 15.2

Race 9 – 1. Wonju Jangsa (Choi, BH) 68.9; 2. Eoullimnyeongung (Park, SH) 8.7; 3. Nice Champ (Kim, HyoS) 3.0

Race 10 – 1. Seungyu Sinhwa (Shin, HC) 5.8; 2. Value Play (Oh, KH) 12.2; 3. Ul Mountain (Choi, BH) 23.6

Race 11 – 1. Taehwangseong (Kim, HyoS) 2.6; 2. Geumdangsan (Cho, KH) 4.8; 3. Theseus (Choi, BH) 7.9

Saturday August 2, 2008

Race 1 – 1. Tammorakkum (Lee, SY) 1.6; 2. Tiger Sox (Choi, BH) 19.0; 3. Seokgatap (Oh, KH) 5.8

Race 2 – 1. Choisangbong (Park, TJ) 2.3; 2. Minamina (Hwang, SD) 3.4; 3. Gangho Janggun (Lee, DK) 9.1

Race 3 – 1. Guksamussang (Lee, JS) 8.7; 2. Belief (Choi, BH) 24.3; 3. Victory Fighter (Ikuyasu) 2.9

Race 4 – 1. Summa Cum Laude (Seo, DS) 12.3; 2. Unbeaten Racer (Shim, ST) 1.5; 3. Belligerently (Kim, HyoS) 14.2

Race 5 – 1. Na Meon Jeo (Jun, DY) 2.8; 2. Speed Lady (Lee, DK) 2.6; 3. Jebe (Kim, HS) 20.4

Race 6 – 1. Operaman (Park, TJ) 2.4; 2. Myeongmunnamchon (Jung, KY) 3.5; 3. Believe Win (Nozomu) 6.0

Race 7 – 1. Mild Go (Park, SH) 1.7; 2. Gangcheorwang (Kim, HS) 4.2; 3. Keunsesang (Hwang, SD) 32.0

Race 8 – 1. Early Bird (Yoo, SeW) 28.7; 2. Taesanjangnyeong (Park, TJ) 1.7; 3. Mighty Runner (Ji, HJ) 3.8

Race 9 – 1. Luxury Queen (Ikuyasu) 3.9; 2. Eunjeokbong (Jung, KY) 3.8; 3. Hwanhuiji (Cho, KH) 44.4

Race 10 – 1. Yodongseong (Ikuyasu) 3.6; 2. Seorin (Lee, AL) 7.5; 3. Shiri (Won, JI) 7.8

Race 11 – 1. Secret Weapon (Park, TJ) 1.2; 2. Totoro (Park, SH) 9.4; 3. Seonju Jangsu (Yang, HJ) 15.0

Race 12 – 1. Samson’s Echo (Park, SH) 3.8; 2. Happy Gwacheon (Kim, HyoS) 2.6; 3. Photo Map (Oh, KH) 2.6

Sunday July 20, 2008

Race 1 – 1. Nautilus (Moon, SY) 21.1; 2. Hwaetbulcheoreom (Yang, HJ) 3.7; 3. Precious (Jung, KY) 9.1

Race 2 – 1. Good Will, (Bang, CS) 2.6; 2. Jukdubong (Yang, HJ) 2.8; 3. Suseong Equus (Moon, SY) 5.9

Race 3 – 1. Jeolmun Party (Lee, SY) 8.4; 2. Success (Jung, KY) 2.9; 3. Sanggyeon (Yoo, SeW) 18.9

Race 4 – 1. Sintaepung (Boo, MH) 27.2; 2. Key To Success (Kim, OS) 36.6; 3. Meni Cherry (Kim, HyoS) 4.6

Race 5 – 1. Hera (Lee, DK) 2.7; 2. Red Sky (Lee, JS) 5.6; 3. Yeong Jae (Moon, SY) 22.6

Race 6 – 1. Mexicali Blues (Kim, SB) 5.1; 2. Last Dance Buddy (Moon, SY) 1.8; 3. Dr. Day (Boo, MH) 19.2

Race 7 – 1. Magic Victor (Kim, OS) 2.7; 2. Gliding Future (Ikuyasu) 5.4; 3. Yosulgongju (Moon, JK) 38.8

Race 8 – 1. Seoulchujke (Park, SH) 32.9; 2. Haengunteuksa (Park, TJ) 6.2; 3. Gwacheonhwalbo (Ham, WS) 3.7

Race 9 – 1. Baekpa (Park, TJ) 4.1; 2. Myeongmun Gamun (Jung, KY) 2.0; 3. Baengnokjeong (Hwang, SD) 10.6

Race 10 – 1. Ugildongja (Moon, SY) 3.6; 2. Aragorn (Kim, OS) 7.0; 3. Baekdujeonseol (Park, TJ) 4.2

Race 11 – 1. Bareukaseu (Park, TJ) 13.1; 2. Best Fusion (Kim, HyoS) 1.6; 3. Happy Call (Moon, SY) 6.7

Saturday July 19, 2008

Race 1 – 1. Tu Won (Choi, BH) 1.9; 2. Heukpyo (Shim, ST) 6.3; 3. New Hero (Heo, JY) 3.3

Race 2 – 1. Supernatural (Park, SH) 1.4; 2. Nandanara (Moon, SY) 4.7; 3. Seongpajaeil (Ikuyasu) 34.9

Race 3 – 1. Saegisang (Cho, KH) 2.6; 2. Blood Park (Shim, ST) 3.5; 3. Fly Ad (Lee, JC) 71.3

Race 4 – 1. Kkum Ha Na (Kim, SB) 16.5; 2. Choengsan Miin (Moon, JK) 7.2; 3. Seonggongchulbal (Park, TJ) 2.0

Race 5 – 1. Saerounhuimang (Moon, SY) 3.8; 2. Green Love (Choi, BH) 75.3; 3. I Ppeun Jit (Ikuyasu) 10.0

Race 6 – 1. Indiana Dream (Choi, BH) 15.9; 2. Baekdudaeseong (Cho, KH) 3.7; 3. Sammuae (Shim, ST) 2.2

Race 7 – 1. Daehanbobae (Park, TJ) 2.5; 2. Happy Queen (Ikuyasu) 17.0; 3. Musi Mujong (Choi, BH) 55.6

Race 8 – 1. Brilliant Knight (Park, SH) 1.4; 2. Gapbu (Shin, HC) 7.8; 3. Royal Missile (Park, TJ) 6.2

Race 9 – 1. Huimang Energy (Ham, WS) 5.1; 2. Gyeongcheonyeowang (Choi, BH) 39.6; 3. Sky Wing (Lee, DK) 4.9

Race 10 – 1. Jewangui Gil (Moon, SY) 15.0; 2. Solar Brand (Choi, BH) 22.3; 3. Hallyu Star (Bang, CS) 16.3

Race 11 – 1. Baekjeonmupae (Ikuyasu) 3.1; 2. Seoul Teukgeup (Moon, JK) 3.4; 3. Saerounbisul (Park, TJ) 3.4

Race 12 – 1. Vicar Love (Shim, ST) 1.6; 2. Big Guy (Kim, DK) 12.6; 3. Cash Parade (Ikuyasu) 6.2

Sunday July 13, 2008

Race 1 – 1. Dolpunguihaek (Kim, DC) 5.8; 2. Daewangho (Hwang, SD) 24.9; 3. Haetbit Gongju (Moon, SY) 5.0

Race 2 – 1. Beopgo (Boo, MH) 1.9; 2. Saerounachim (Kim, DC) 5.3; 3. Kahnui Jeonseol (Seo, DS) 17.7

Race 3 – 1. Happy Survive (Oh, KH) 11.1; 2. Jeongsand Dolpa (Yang, HJ) 3.6; 3. Geumdangmiin (Ham, WS) 161.7

Race 4 – 1. Jeil Beonjjeok (Moon, SY) 2.0; 2. Mild Go (Shin, DJ) 10.5; 3. Hwanggeumnalgae (Kim, DC) 18.4

Race 5 – 1. Storm Finish (Yoon, YM) 22.6; 2. Night Fever (Oh, KH) 3.6; 3. Western Forever (Shin, HC) 3.5

Race 6 – 1. Playing Politics (Choi, BH) 1.1; 2. Dancing Joy (Cho, KH) 7.8; 3. Monster (Park, TJ) 14.6

Race 7 – 1. Little Pumpkin (Choi, BH) 9.6; 2. Uwa (Moon, SY) 3.5; 3. Black Rush (Yang, HJ) 4.5

Race 8 – 1. Somangi (Oh, KH) 5.2; 2. Dream Runner (Moon, SY) 7.0; 3. Taegeuk Musa (Jun, DY) 38.9

Race 9 – 1. Lucky Mountain (Choi, BH) 6.0; 2. Kwaeseom (Kim, HyoS) 2.8; 3. Wipungdodangdang (Moon, SY) 2.9

Race 10 – 1. Top Point (Moon, SY) 1.2; 2. Heukjo Bisang (Lee, SY) 20.0; 3. Balhaejanggun (Moon, JK) 5.2

Race 11 – 1. Bonny Bee (Moon, SY) 3.5; 2. Yongbi Cheolli (Choi, BH) 22.9; 3. Mugabo (Kim, HyoS) 2.0

Saturday July 12, 2008

Race 1 – 1. War Zone Hero (Shin, HC) 5.8; 2. Family Party (Choi, BH) 6.4; 3. Jeokto (Jung, KY) 6.3

Race 2 – 1. Crown Carla (Kim, OS) 8.9; 2. Gaeseong Gongdan (Choi, JS) 12.9; 3. Donghae Joe’s (Choi, BH) 43.4

Race 3 – 1. Ecton Cat (Kim, HyoS) 2.6; 2. Badauibyeol (Park, TJ) 8.5; 3. Coin Collector (Ham, WS) 16.6

Race 4 – 1. Dakota Royal (Kim, OS) 5.7; 2. Choenchugisang (Oh, KH) 4.6; 3. New Fitzroy (Ham, WS) 14.8

Race 5 – 1. Fly Captain (Park, TJ) 7.5; 2. Regal Pacific (Moon, SY) 11.0; 3. Goun Sesang (Nozomu) 18.3

Race 6 – 1. Bandoeui Kkum (Cho, KH) 3.9; 2. Avance (Ham, WS) 11.3; 3. Gwancheonjangak (Kim, HS) 1.8

Race 7 – 1. Robby Tiger (Moon, SY) 3.2; 2. Intruder (Lee, GH) 3.9; 3. Power Brothers (Kim, HS) 9.1

Race 8 – 1. Dangdanghan (Ham, WS) 10.0; 2. Triple Seven (Cho, KH) 3.9; 3. Namchon Party (Jung, KY) 3.0

Race 9 – 1. Cheongcheonbaegil (Oh, KH) 4.3; 2. Free Woody (Moon, JK) 2.6; 3. Camellia (Nozomu) 8.8

Race 10 – 1. Auckland Love (Cho, KH) 2.6; 2. Gangcheolgwon (Moon, SY) 2.6; 3. Bold Magic (Choi, BH) 9.7

Race 11 – 1. Gamadongja (Nozomu) 1.6; 2. Golden Arch (Kim, DC) 25.9; 3. Eunpa Manse (Park, TJ) 3.6

Race 12 – 1. Wontagui Gisa (Moon, SY) 2.5; 2. Gongdeukju (Park, TJ) 4.6; 3. Ft. Impudence (Ham, WS) 5.9

Sunday July 6, 2008

Race 1 – 1. Namhae Beonjjeok (Moon, SY) 2.9; 2. Green Katch (Kim, OS) 36.4; 3. Gyeonguiseon (Park, TJ) 1.8

Race 2 – 1. Angel Pegasus (Cho, KH) 6.9; 2. Captain Deputy (Shim, ST) 13.2; 3. Ujucheoreom (Ham, WS) 2.6

Race 3 – 1. Yesangbaek (Oh, KH) 4.4; 2. Hwanggeumgungjeon (Boo, MH) 99.1; 3. Hanhyeoryuseong (Won. JI) 10.8

Race 4 – 1. Keunsesang (Ham, WS) 4.6; 2. The Bank (Lee, JS) 18.7; 3. Ambition (Park, SH) 26.5

Race 5 – 1. Our Dance (Choi, JS) 18.9; 2. Shining Hero (Park, TJ) 3.4; 3. Mighty Runner (Choi, WJ) 6.6

Race 6 – 1. Captain Cugat (Moon, SY) 2.1; 2. Yodongseong (Cho, KH) 3.5; 3. Mupae Seungja (Park, SH) 83.5

Race 7 – 1. Black Pumpkin (Won, JI) 102.6; 2. Daehwangbong (Ikuyasu) 6.9; 3. Chalra (Choi, BH) 8.9

Race 8 – 1. Happy Gwacheon (Park, TJ) 2.8; 2. Serendipper (Cho, KH) 11.7; 3. April Victory (Oh, KH) 14.0

Race 9 – 1. Samsimnyeonsarang (Lee, DK) 4.4; 2. Daehyo (Park, TJ) 2.4; 3. Baram Queen (Nozomu) 6.5

Race 10 – 1. Jeongtongseong (Cho, KH) 17.2; 2. Nujindo (Ikuyasu) 8.4; 3. Northern Victor 15.6

Race 11 – 1. Haengun Deumppuk (Seo, DS) 17.7; 2. New Rider (Ikuyasu) 7.4; 3. Hwangjedeunggeuk (Boo, MH) 7.9

Saturday July 5, 2008

Race 1 – 1. Baengnyeonbong (Kim, OS) 14.6; Golden Cat (Cho, KH) 2.1; 3. Hanhyeolgeumgu (Ji, HJ) 33.2

Race 2 – 1. Seven Card (Yoo, SeW) 3,3; 2. Running Machine (Oh, KH) 3.1; 3. Frodo (Bang, CS) 8.5

Race 3 – 1. Seoul Hero (Shin, HC) 2.4; 2. CheonmandaegunBang, CS) 16.6; 3. Mubi Sinhwa (Kim, HS) 12.9

Race 4 – 1. Trusting Dyna (Choi, WJ) 10.4; 2. Extreme Girl (Ikuyasu) 10.4; 3. First Woman (Ji, HJ) 10.8

Race 5 – 1. Burning Believe (Ikuyasu) 14.8; 2. Sudden Attach (Oh, KH) 32.6; 3. Seontaeguigippeum (Moon, JK) 12.8

Race 6 – 1. Gangcheorwang (Kim, HS) 2.1; 2. Meotjin Segye (Cho, KH) 16.3; 3. Pal Jeong Do (Shim, ST) 11.5

Race 7 – 1. Quick and Glory (Ikuyasu) 9.1; 2. Broen Jewel (Park, TJ) 6.3; 3. Geumbithwasal (Jeong, PS) 12.0

Race 8 – 1. High Taxi (Yoo, SeW) 5.6; 2. Cheonnyeonbulpae (Cho, KH) 1.2; 3. Thunder Boy (Yoon, YM) 24.4

Race 9 – 1. Crocap (Ikuyasu) 3.2; 2. Model Student (Lee, JS) 8.9; 3. Admiral Warstorm (Cho, KH) 8.2

Race 10 – 1. Hwanggeum Mulgyeol (Lee, AL) 6.7; 2. Chamgippeum (Kim, HyoS) 5.4; 3. Happy Go (Moon, SY) 1.7

Race 11 – 1. Pocketful of Money (Moon, SY) 1.4; 2. Value Play (Oh, KH) 6.0; 3. Runaway Angel (Kim, OS) 90.1

Race 12 – 1. Kronos (C. Taylor) 11.4; 2. Neungnyeokchungman (Ikuyasu) 17.9; 3. Seungundaeseung (Lee, DK) 10.6

Sunday June 29, 2008

Race 1 – 1. Taesanbukdu (Kim, HyoS) 2.9; 2. Pop’s Slew (Ikuyasu) 3.3; 3. Hera (Lee, DK) 11.5

Race 2 – 1. Yujoseon (Moon, SY) 1.7; 2. Tu Won (Ikuyasu) 4.8; 3. Sangsangbong (Bang, CS) 383.6

Race 3 – 1. Black Bird (Kim, HyoS) 10.1; 2. Ebenezer (Bang, CS) 2.0; 3. Sumiyeong (Moon, SY) 7.2

Race 4 – 1. Supernatural (Park, SH) 9.5; 2. Nandanara (Yoo, SeW) 7.9; 3. Recalculating (Ham, WS) 1.8

Race 5 – 1. Seonggonchulbal (Park, TJ) 1.5; 2. Seasidetude (Ikuyasu) 20.8; 3. Thunder Hill (Moon, SY) 3.8

Race 6 – 1. Beautiful Sky (Park, TJ) 7.0; 2. Convoy Commando (Lee, GH) 30.2; 3. King’s Partner (Ham, WS) 3.7

Race 7 – 1. Milwaukee Special (Ham, WS) 2.6; 2. Passage To Glory (Moon, SY) 8.3; 3.Vicar Love (Shim, ST) 3.3

Race 8 – 1. Ugildongja (Shin, DJ) 8.9; 2. Gayawangbi (Park, TJ) 6.9; 3. Delta Force (Kim, HyoS) 8.5

Race 9 – 1. Slew’s Appeal (Choi, WJ) 1.9; 2. Hallyu Star (Bang, CS) 8.0; 3. Beauty Princess (Moon, SY) 5.4

Race 10 – 1. Secret Weapon (Park, TJ) 1.5; 2. Galsaem (Lee, DK) 3.4; 3. Sinheung Gangho (Moon, SY) 8.8

Race 11 – 1. Gate Way (Lee, GH) 6.8; 2. Wolf Khan (Ham, WS) 7.6; 3. Sammuae (Ikuyasu) 2.7

Saturday June 28, 2008

Race 1 – 1. Gwangsokdo (Lee, DK) 30.6; 2. Speed Lady (Kim, OS) 2.5; 3. Wi Se Deung Deung (Boo, MH) 5.0

Race 2 – 1. Donghaeseon (Choi, WJ)7.0; 2. Egoist (Cho, KH) 1.8; 3. Dallyeoragongju (Kim, OS) 22.0

Race 3 – 1. Cheongsan Miin (Moon, JK) 6.0; 2. Perfect Dreamer (Choi, BH) 1.7; 3. Missile (Choi, WJ) 68.4

Race 4 – 1. Myeongmunnamcheon (Jung, KY) 5.3; 2. Yeopungjudo (Park, TJ) 3.0; 3. Good Will (Bang, CS) 8.9

Race 5 – 1. Brilliant Knight (Park, SH) 1.2; 2. U Seung Man Se (Cho, KH) 7.2; 3. Meni Cherry (Kim, HyoS) 30.6

Race 6 – 1. Vimoksa (Shim, ST) 1.6; 2. Haedongjewang (Cho, KH) 4.1; 3. Maius (Jun, JY) 8.7

Race 7 – 1. K J Khan (Park, TJ) 1.5; 2. Nice Friend (Cho, KH) 4.7; 3. Haeoreum (Choi, BH) 15.6

Race 8 – 1. Gangho Jewamg (Jung, KY) 4.6; 2. Taeyanguikkum (Ikuyasu) 35.0; 3. Grace Run (Kim, HS) 14.6

Race 9 – 1. Junior Shards Shim, ST) 13.9; 2. Geumdangsan (Cho, KH) 5.8; 3. Hwanggeumnara (Shin, HC) 5.7

Race 10 – 1. Special Party (Choi, BH) 7.7; 2. Julino Prince (Oh, KH) 13.7; 3. Bisul (Park, TJ) 3.6

Race 11 – 1. Seungyu Sinhwa (Kim, OS) 2.1; 2. Geumbittuhon (Jeong, PS) 4.9; 3. Fly Queen (Park, TJ) 5.9

Race 12 – 1. Dreamer (Choi, JS) 7.1; 2. Cold Angel (Park, TJ) 2.8; 3. Wonder Wonder (Choi, BH) 15.3

Sunday June 22, 2008

Race 1 – 1. Indiana Dream (Choi, JS) 2.7; 2. Royal Taichi (Moon, JK) 6.2; 3. King’s Road (Park, TJ) 5.6

Race 2 – 1. Tropical (Cho, KH) 1.3; 2. New Hero (Heo, JY) 20.4; 3. Jaeil Beonjjeok (Boo, MH) 9.2

Race 3 – 1. Eunbit Chukje (Ikuyasu) 7.1; 2. Haenguni (Park, TJ) 3.0; 3. Miss Revere (Lee, AL) 5.7

Race 4 – 1. Steves Purple Rose (Shin, HC) 1.3; 2. Bugatti Girl (Won, JI) 6.6; 3. Court Debate (Ham, WS) 69.1

Race 5 – 1. Yeopungcheonha (Shin, HC) 1.4; 2. Wangsan (Park, TJ) 6.8; 3. Samdahalla (Choi, BH) 67.2

Race 6 – 1. Biseungbisul (Shim, ST) 60.8; 2. Gippeumhaengjin (Park, TJ) 2.2; 3. Twin Victory (Kim, DK) 3.7

Race 7 – 1. Big Guy (Kim, DK) 3.5; 2. Iresland Shinko (Yoo, SeW) 6.4; 3. Gamdonguijumal (Boo, MH) 47.7

Race 8 – 1. Taehwangseong (Park, TJ) 3.7; 2. Yeonseung Melody (Ham, WS) 4.7; 3. Yeongpung Hogeol (Yoo, SaW) 20.2

Race 9 – 1. Saerounbisul (Park, TJ) 8.6; 2. Seoul Teukgeup (Moon, JK) 17.7; 3. Dongbanui Gangja (Choi, BH) 18.7

Race 10 – 1. Dashing Champ (Ham, WS) 10.0; 2. Hongji (Cho, KH) 2.3; 3. Balhaejanggun (Park, TJ) 2.8

Race 11 – 1. Saebyeok Achim (Yoo, SeW) 5.7; 2. Gliding Future (Ikuyasu) 13.3; 3. Best Fusion (Kim, OS) 13.5

Saturday June 21, 2008

Race 1 – 1. Centum (Ikuyasu) 5.2; 2. Happy Queen (Choi, JS) 7.5; 3. Sangju Miin (Lee, DK) 10.2

Race 2 – 1. Huimang Achim (Park, TJ) 1.4; 2. Guwhasan (Cho, KH) 10.9); 3. Heukpyo (Nozomu) 24.1

Race 3 – 1. Lost Cheeks (Jun, DY) 4.7; 2. Jeolmeun Party (Bang, CS) 2.7; 3. White Dreamer (Choi, WJ) 68.8

Race 4 – 1. Last Dance Buddy (Kim, HyoS) 1.2; 2. Blood Park (Shim, ST) 8.7; 3. Yukjibihaeng (Park, TJ) 17.2

Race 5 – 1. Huimangsidae (Nozomu) 2.5; 2. Nanjeongseo (Ham, WS) 6.5; 3. Sunpungjilju (Kim, OS) 14.2

Race 6 – 1. Wipungdodangdang (Shim, ST) 4.5l; 2. Siinui Norae (Cho, KH) 1.9; 3. Didyclever (Park, TJ) 4.4

Race 7 – 1. Playing Politics (Choi, BH) 1.2; 2. Ecton Cat (Kim, HyoS) 12.5; 3. Tobougg King (Park, TJ) 5.7

Race 8 – 1. Jaemidubae (Cho, KH) 4.0; 2. Jayusaju (Kim, OS) 6.0; 3. Uwa (Shim, ST) 5.7

Race 9 – 1. Photo Map (Oh, KH) 1.6; 2. Aragorn (Kim, OS) 7.3; 3. Magic Bouquet (Cho, KH) 3.4

Race 10 – 1. Bonny Bee (Yoo, SeW) 5.9; 2. Taebaek Janggun (Park, TJ) 4.8; 3. Sesemanse (Cho, KH) 11.1

Race 11 – 1. Daecheong Maru (Park, TJ) 3.7; 2. Eoullimnyeongung (Park, SH) 7.1; 3. Jachuk (Ikuyasu) 3.6

Race 12 – 1. Donghae Star (Choi, BH) 22.0; 2.Happy Hero (Park, TJ) 11.3; 3. Early Bird (Yoo, SeW) 29.1

Sunday June 15, 2008

Race 1 – 1. Namchon Party (Jung, KY) 1.3; 2. Shininh Hero (Kim, HyoS) 7.7; 3. Ambition (Park, SH) 12.4

Race 2 – 1. Robby Tiger (Park, TJ) 2.6; 2. Bellecia (Nozomu) 19.6; 3. Hanhyeoryuseong (Shim, ST) 4.5

Race 3 – 1. Yonggeol (Shim, ST) 7.9; 2. Highway Angel (Kim, HS) 6.7; 3. Hwang Geumdung I (Moon, JK) 10.1

Race 4 – 1. Saegisang (Han, CM) 4.6; 2. Extreme Girl (Ikuyasu) 23.5; 3. Key To Success (Kim, OS) 10.0

Race 5 – 1. Intruder (Lee, GH) 12.6; 2. Namhae Beonjjeok (Yoo, SeW) 2.2; 3. Seokguram (Jung, KY) 3.7

Race 6 – 1. Hanhyeolwangbong (Park, TJ) 6.3; 2. Ice Man (Lee, JD) 2.6; 3. Burning Believe (Ikuyasu) 30.8

Race 7 – 1. Big Choice (Nozomu) 7.7; 2. Operaman (Kim, HyoS) 2.6; 3. Estar (Park, TJ) 2.0

Race 8 – 1. Arcane (Park, TJ) 2.0; 2. Tongilmunhwa (Ham, WS) 6.4; 3. Triple Seven (Kim, HyoS) 9.4

Race 9 – 1. Mirae Changjo (Kim, OS) 7.9; 2. Jigomusang (Lee, DK) 25.4; 3. Theseus (Yoon, YM) 10.2

Race 10 – 1. Poetic Runner (Oh, KH) 9.9; 2. Jigusangwiryeok (Park, TJ) 1.8; 3. Jeokdaejeok (Lee, DK) 8.7

Race 11 – 1. Choenjidolpung (Nozomu) 2.5; 2. True Really (Yoo, SaW0 5.9; 3. Jigu Sonyeo (Ji, HJ) 19.9

Saturday June 14, 2008

Race 1 – 1. Dangdanghan (Ham, WS) 3.1; 2. Dallineun Haengun (Shin, HC) 3.0; 3. The Bank (Oh, KH) 25.0

Race 2 – 1. Fly Captain (Ikuyasu) 7.9; 2. Magic Victory (Shin, HC) 6.9; 3. Success (Nozomu) 8.0

Race 3 – 1. Storm Finish (Kim, HyoS) 3.5; 2. Gwacheonjangak (Kim, HS) 5.3; 3. Effort (Lee, JSup) 2.1

Race 4 – 1. Royal Missile (Park, TJ) 1.1; 2. Ungbiyeongung (Yoo, SaW) 15.8; 3. Beopgo (Choi, JS) 26.2

Race 5 – 1. Jeongmal Jalhae (Yoo, SaW) 9.5; 2. Gyeonguiseon (Park, TJ) 3.0; 3. Wind Rush (Kim, HyoS) 2.8

Race 6 – 1. Mexicali Blues (Kim, SB) 2.0; 2. Dakota Royal (Kim, OS) 8.1; 3. Evita Queen (Ikuyasu) 3.2

Race 7 – 1. Choengchun Bisang (Nozomu) 22.1; 2. Lucky Mountain (Park, TJ) 1.4 ;3. Forest River (Ham, WS) 3.2

Race 8 – 1. Daehanbobae (Park, TJ) 2.1; 2. Bulkkot Juja (Lee, JD) 4.1; 3. High Taxi (Yoo, SeW) 3.7

Race 9 – 1. Free Woody (Moon, JK) 2.7; 2. Bogideongguljae (Nozomu) 5.0; 3. Black Rush (Kim, OS) 5.2

Race 10 – 1. Ganghan Gunju (Ikuyasu) 2.4; 2. Double Buckshot (Park, SH) 3.0; 3. Free Moscow (Moon, JK) 40.4

Race 11 – 1. Baekpa (Park, TJ) 6.2; 2. Namchonuijijon (Shin, HC) 1.6; 3. Heukjo Bisang (Lee, AL) 30.5

Race 12 – 1. Baekdujeonseol (Kim, HyoS) 1.6; 2. Cheongcheonbaegil (Oh, KH) 9.8; 3. Gwacheonhwalbo (Ham, WS) 7.9

Sunday June 8, 2008

Race 1 – 1. Daesahyeong (Moon, SY) 2.7; 2. Choenjiwon (Cho, KH) 1.7; 3. Free Bird (Choi, BH) 19.8

Race 2 – 1. Grand Haechi (Kim, DK) 3.7; 2. Tammorakkum (Moon, SY) 8.2; 3. Golden Cat (Cho, KH) 4.4

Race 3 – 1. Wild Kim (Moon, JK) 49.5; 2. First Woman (Cho, KH) 1.6; 3. Ujucheoreom (Moon, SY) 7.7;

Race 4 – 1. Hwarangjeonsa (Nozomu) 2.6; 2. Magic Cheonsa (Moon, SY) 10.0; 3. Wind Lady (Boo, MH) 7.2

Race 5 – 1. Mr. Vancouver (Kin, HyoS) 3.7; 2. Nurihyogwa (Moon, SY) 3.9; 3. Munhaguibeongae (Cho, KH) 2.4

Race 6 – 1. Chaedaepungsok (Bang, CS) 4.8; 2. Regal Pacific (Moon, SY) 2.0; 3. Dosiro (Cho. KH) 4.9

Race 7 – 1. Storming Colors (Lee, GH) 4.8; 2. Happy Gwacheon (Kim, HyoS) 3.4; 3. Gapbu (Shin, HC) 3.3

Race 8 – 1. Baekdudaeseong (Cho, KH) 5.0; 2. Taesanjangnyeong (Moon, SY) 13.6; 3. Camellia (Nozomu) 2.9

Race 9 – 1. Air Kat (Choi, BH) 7.6; 2. Gangheolgwon (Moon, SY) 2.0; 3. Hwansangsinhwa (Lee, GH) 26.2

Race 10 – 1. Good Day (Cho, KH) 1.7; 2. Highway Star (Kim, OS) 57.2; 3. Machine Gun (Ikuyasu) 19.4

Race 11 – 1. Huimang Energy (Choi, WJ) 3.0; 2. Choennyeon Bobae (Shim, ST) 6.1; 3. Gamdong Yeonchul (Seo, DS)

Saturday June 7. 2008

Race 1 – 1. Smart Galloper (Nozomu) 4.5; 2. Saerounjeonseol (Kim, DC) 2.9; 3. Nopeun Jari (Moon, SY) 9.4

Race 2 – 1. Birdie Hunter (Woo, G) 1.6; 2. Jeokto (Jung, KY) 48.3; 3. Running Machine (Cho, KH) 8.1

Race 3 – 1. Dixie Vicar (Jung, KY) 1.8; 2. Exclusive Offer (Choi, BH) 4.3; 3. Southern Express (Cho, KH) 5.3

Race 4 – 1. King Buddy (Heo, JY) 28.8; 2. Uwi (Moon, SY) 1.7; 3. Lucky Man (Lee, DK) 3.7

Race 5 – 1. Meotjin Segye (Cho, KH) 2.5; 2. Great Run (Shin, HC) 4.0; 3. Lost Cheeks (Moon, SY) 3.7

Race 6 – 1. Our Hope (Ji, HJ) 1.5; 2. Big News (Kim, HyoS) 5.6; 3. Gangcheorwang (Kim, HS) 7.0

Race 7 – 1. Musimjido (Moon, SY) 5.7; 2. Mr. Swing (Kim, HyoS) 2.0; 3. Janggun Bada (Shin, HC) 16.0

Race 8 – 1. Daehyo (Woo, CG) 3.1; 2. Little Pumpkin (Choi, BH) 17.5; 3. Choengson (Yoo, SeW) 53.0

Race 9 – 1. Thermopolis (Shin, HC) 9.3; 2. Code of Silence (Yoo, JP) 47.0; 3. Secret Shoes On (Choi, BH) 20.6

Race 10 – 1. Chamgippeum (Kim, HyoS) 2.5; 2. Yeongshil Jeonggi (Bang, CS) 5.9; 3. Wonju Jangsa (Choi, JS) 38.2

Race 11 – 1. Hwanggeum Mulgyeol (Boo, MH) 49.0; 2. Bisul (Shim, ST) 16.7; 3. Bandoeui Byeol (Cho, KH) 2.9;

Race 12 – 1. First Flower (Kim, OS) 5.7; 2. Seoulchukje (Moon, SY) 6.4; 3. Nado Jeongsang (Shim, ST) 8.5

Sunday June 1, 2008

Race 1 – 1. Dreamer (Cho, KH) 3.1; 2. Keunsesang (Hwang, SD) 13.2; 3. Freedom Now (Ikuyasu) 7.8

Race 2 – 1. Saerounhuimang (Moon, SY) 3.2; 2. Jeil Beonjjeok (Han, SY) 7.9; 3. Yesangbaek (Ikuyasu) 47.5

Race 3 – 1. Brilliant Knight (Moon, SY) 2.0; 2. Baramsan (Ji, HJ) 46.4; 3. Nandanara (Yoo, SeW) 4.5

Race 4 – 1. Ever Rich (Yoo, SeW) 11.2; 2. Grace Run (Kim, HS) 3.1; 3. Cheonmandaegun (Bang, CS) 70.0

Race 5 – 1. Red Sun (Lee, JD) 55.4; 2. Yeopungjudo (Nozomu) 5.1; 3. Cheongsan Miin (Moon, JK) 2.2

Race 6 – 1. Ttukdori (Choi, BH) 3.5; 2. Gate Way (Lee, GH) 17.9; 3. Gogeumjeil (Ikuyasu) 19.0

Race 7 – 1. Big Sox (Kim, OS) 1.9; 2. Samson’s Echo (Ikuyasu) 8.6; 3. Nice Friend (Cho, KH) 8.0

Race 8 – 1. Jingyeok (Moon, SY) 3.1; 2. Doctor Heo (Kim, DK) 5.1; 3. Saebyeok Achim (Yoo, SeW) 10.0

Race 9 – 1. Happy Go (Moon, SY) 2.0; 2. Slew’s Appeal (Choi, WJ) 23.8; 3. Top Value (Jeon, DY) 18.1

Race 10 – 1. Seungyu Sinhwa (Kim, OS) 3.9; 2. Senlis (Cho, KH) 7.4; 3. Entro (Nozomu) 8.4

Race 11 – 1. Shocking (Kim, HS) ; 2. Wig (Ikuyasu) ; 3. Hwanggeumnara (Moon, SY)

Saturday May 31, 2008

Race 1 – 1. Badasarang (Kim, SB) 5.8; 2. Vimoksa (Shim, ST) 4.5; 3. Grandzif (Ji, HJ) 9.1

Race 2 – 1. Kkum Ha Na (Kim, SB) 20.6; 2. Gaeseong Gongdan (Lee, DK) 12.6; 3. Effort (Han, SY) 3.4

Race 3 – 1. Cheongha Eutteum (Moon, JK) 40.6; 2. Perfect Dreamer (Choi, BH) 2.2; 3. Tu Won (Ikuyasu) 2.6;

Race 4 – 1. Bugatti Girl (Won, JI) 12.5; 2. Unbeaten Racer (Han, SY) 5.4; 3. Trusting Dyna (Choi, WJ) 8.7

Race 5 – 1. Speed Lady (Han, SY) 1.6; 2. Seonggongchulbal (Moon, SY) 3.3; 3. Vivaqueen (Lee, SY) 11.6

Race 6 – 1. Charming Victor (Han, SY) 6.6; 2=. Thunder Hill (Moon SY) 1.8; 2=. Irwolsin (Lee, JS) 20.3

Race 7 – 1. Jigwan (Cho, KH) 2.5; 2. Singsing Sosik (Ikuyasu) 10.3; 3. Future Touch (Lee, JD) 24.0

Race 8 – 1. Hwangjedeunggeuk (Boo, MH) 10.2; 2. Bogideongguljae (Choi, BH) 8.1; 3. Samkwae (Han, CM) 24.0

Race 9 – 1. Victory Run (Moon, SY) 3.3; 2. Borkhan (Choi, BH) 2.7; 3. Kwaeseokhamdae (Ikuyasu) 3.9

Race 10 – 1. Top Point (Cho, KH) 1.5; 2. Galsaem (Lee, DK) 5.4; 3. Sinheung Gangho (Moon, SY) 16.1

Race 11 – 1. Seongpacheonha (Cho. KH) 2.3; 2. His Prize (Moon, SY) 3.2; 3. Hallyu Star (Bang, CS) 9.6

Race 12 – 1. Easy Company (Moon, SY) 9.8; 2. Seungnimiso (Hwang, SD) 3.8; 3. Chowon Useung (Cho, KH) 3.8

Sunday May 25, 2008

Race 1 – 1. Jaemidubae (Moon, SY) 2.6; 2. Seon San (Shin, HC) 4.3; 3. Perfect Queen (Nozomu) 26.5

Race 2 – 1. Big Guy (Kim, DK) 12.9; 2. Recalculating (Ham, WS) 18.4; 3. Yukjibihaeng (Ji, HJ) 50.9

Race 3 – 1. Sangji Miin (Lee, DK) 2.7; 2. Namhae Neonjjeok (Moon, SY) 12.8; 3. Miracle Winner (Kim, HyoS) 3.6

Race 4 – 1. Arabian Bird (Nozomu) 9.8; 2. Tropical (Moon, SY) 1.5; 3. Huimangsidae (Lee, SH) 16.8

Race 5 – 1. Jayudari (Ikuyasu) 12.1; 2. Chamsuri Family (Nozomu) 39.3; 3. Archer’s Wing (Choi, WJ) 4.9

Race 6 – 1. Yeonseung Melody (Ham, WS) 1.8; 2. Chalra (Choi, BH) 19.0; 3. Concours (Lee, SH) 6.8

Race 7 – 1. Donghae Star (Jung, KY) 17.1; 2. Twin Victory (Kim, DK) 3.2; 3. Goguryeokkum (Lee, JD) 5.8

Race 8 – 1. Bonny Bee (Yoo, SeW) 5.0; 2. Eoullimnyeongung (Park, SH) 8.7; 3. Eunjeokbong (Yoo, SaW) 3.4

Race 9 – 1. Natural Nine (Park, SH) 2.0; 2. Nice Champ (Woo, CG) 7.9; 3. Mansebose (Moon, JK) 8.9

Race 10 – 1. Pocketful Of Money (Moon, SY) 2.7; 2. Seoul Teukgeup (Moon, JK) 5.2; 3. Value Play (Shin, HC) 8.5

Race 11 – 1. Shaving Points (Ikuyasu) 1.5; 2. Mupae Jilju (Park, TJ) 5.1; 3. Storm Feet (Moon, SY) 9.6

Saturday May 24, 2008

Race 1 – 1. Alps (Moon, SY) 3.1; 2. Feel It Now (Nozomu) 9.1; 3. Happy Queen (Kim, GB) 5.4

Race 2 – 1. Playing Politics (Choi, BH) 29.2; 2. Last Dance Buddy (Moon, SY) 1.3; 3. Saecheonha (Park, TJ) 8.4

Race 3 – 1. Hera (Lee, DK) 4.4; 2. Viva Giant (Kim, HyoS) 4.4; 3. Gwacheonjangak(Kim, HS) 103.2

RAce 4 – 1. Bukmyoengsingong (Kim, HS) 9.7; 2. Steves Purple Rose (Moon, SY) 7.5; 3. Wild Star (Ham, WS) 6.4

Race 5 – 1. Western Forever (Choi, BH) 2.7; 2. Huimang Achim (Park, TJ) 11.1; 3. Egoist (Cho, KH)

Race 6 – 1. Mighty Blue (Cho, KH) 1.8; 2. Smart Angel (Nozomu) 51.3; 3. Na Meon Jeo (Moon, SY) 10.1

Race 7 – 1. Gasokdaeta (Shim, ST) 4.5; 2. Somangi (Moon, SY) 4.9; 3. Mallibihaeng (Ji, HJ) 22.5

Race 8 – 1. Power Spinner (Kim, HyoS) 2.0; 2. Arctic Time (Lee, JD) 10.8; 3. Jigu Sonyeo (Ham, WS) 10.8

Race 9 – 1. Sky Wing (Lee, DK) 7.1; 2. Sesemanse (Ikuyasu) 11.9; 3. Tteooreunneun Byeol (Shim, ST) 31.1

Race 10 – 1. Secret Weapon (Moon, SY) 1.5; 2. Balhaejanggun (Woo, CG) 16.0; 3. Hongji (Jung, KY) 6.4

Race 11 – 1. Volcanic Jazz (Shin, DJ) 19.0; 2. Milwaukee Special (Woo, CG) 4.0; 3. Princess Thumb (Shim, ST) 10.4

Race 12 – 1. Cold Angel (Park, TJ) 8.2; 2. Kkumcheoreom (Lee, SY) 4.2; 3. Uwa (Shim, ST) 25.9

Sunday May 18, 2008

Race 1 – 1. Wangson (Moon, SY) 1.4; 2. Viva Boryeong (Yoo, SaW) 36.8; 3. Haedongjewang (Cho, KH) 4.6

Race 2 – 1. Colosseum (Boo, MH) 7.5; 2. Myeongmunnamchon (Jung, KY) 2.6; 3. Sanggyeon (Shin, HC) 17.2

Race 3 – 1. Shiri (Won, JI) 1.9; 2. Free Hugs (Han, SY) 6.5; 3. Beopgo (Choi, JS) 168.4

Race 4 – 1. Useungcup (Moon, SY) 3.5; 2. Namchon Party (Oh, KH) 16.2; 3. Didyclever (Ji, HJ) 81.6

Race 5 – 1. Lhotse Shar (Kim, HyoS) 3.7; 2. Hyeseongcheoreom (Cho, KH) 2.0; 3. Solar Captain (Park, TJ) 9.1

Race 6 – 1. Cheongcheonbaegil (Oh, KH) 5.6; 2. Kwaeseom (Lee, SH) 7.0; 3. High Taxi (Yoo, SeW) 12.6

Race 7 – 1. Smart Galloper (Kim, SB) 9.9; 2. Yeopungcheonha (Shon, HC) 2.1; 3. Gyeonguiseon (Park, TJ) 11.6

Race 8 – 1. Challanhanbit (Cho, KH) 2.4; 2. Baekdujeonseol (Kim, HyoS) 11.3; 3. Theseus (Woo, CG) 13.4

Race 9 – 1. Ebony Storm (Shim, ST) 95.3; 2. Gaeseon Janggun (Park, TJ) 5.5; 3. Namdo Jijon (Kim, OS) 33.1

Race 10 – 1. Bernie C (Shim, ST) 16.6; 2. Commendable Flyer (Cho, KH) 3.1; 3. Julgisepo (Choi, BH) 7.6

Race 11 – 1. Goldbronsilver (Kim, HyoS) 10.5; 2. Camellia (Moon, SY) 2.2; 3. Gyeongcheonyeowang (Cho, KH) 11.2

Saturday May 17, 2008

Race 1 – 1. Hanbatanguseum (An, BK) 3.7; 2. Taesanbukdu (Kim, HS) 12.5; 3. Foremost (Park, TJ) 15.1

Race 2 – 1. Royal Missile (Park, TJ) 1.5; 2. Tobougg King (Moon, SY) 3.3; 3. Tera King (Kim, HS) 7.1

Race 3 – 1. Dr. Day (Boo, MH) 33.4; 2. True Really (Shin, HC) 1.2; 3. Alydar The Ruler (Choi, JS) 15.9

Race 4 – 1. Wild Boy (Cho. KH) 2.4; 2. Geumbit Bada (Oh, KH) 2.5; 3. Speedy Wonder (Jun, DY) 12.1

Race 5 – 1. Musi Mujong (Cho, KH) 4.0; 2. Galmasan (Lee, JSup) 4.0; 3. Geumbit Sinhwa (Kim, OS) 21.4

Race 6 – 1. Lucky Mountain (An, BK) 1.9; 2. Operaman (Park, TJ) 4.1; 3. Regal Pacific (Moon, SY) 4.2

Race 7 – 1. Nice Good (Oh, KH) 1.8; 2. Free Woody (Moon, JK) 11.5; 3. Daehwangbong (Kim, HyoS) 7.5

Race 8 – 1. Uldeulmok (Oh, KH) 6.2; 2. To The Champ (Kim, OS) 4.3; 3. Triple Queen (Moon, SY) 4.2

Race 9 – 1. Wangbalgup (Seo, DS) 10.1; 2. Cheongnyeongsaji (Choi, BH) 2.2; 3. Speed Girl (Park, TJ) 4.3

Race 10 – 1. Gi Ra Seong (Choi, BH) 3.7; 2. Speedway (Yoo, SaW) 8.1; 3. Sirius (Lee, DK) 5.3

Race 11 – 1. Badajebi (Cho, KH) 5.6; 2. Together (Park, TJ) 3.6; 3. Jigusangwiryeok (Choi, BH) 10.2

Race 12 – 1. Taeyangcheoreom (Bang, CS) 6.2; 2. Magic Bouquet (Moon, SY) 4.6; 3. Best Gulf (Ji, HJ) 5.5

Sunday May 11, 2008

Race 1 – 1. Gateway (Lee, GH) 9.1; 2. Cheonjiwon (Cho, KH) 1.6; 3. Red Sky (Nozomu) 16.5

Race 2 – 1. Gogeumjeil (An, BK) 31.4; 2. Yeohaeng Sarang (Kim, HyoS) 3.3; 3. Seonbi (Nozomu) 3.7

Race 3 – 1. One Top (Ham, WS) 4.5; 2. Happy Rider (Nozomu) 23.2; 3. Munhaguibeongae (Cho, KH) 1.9

Race 4 – 1. Jewanguijari (Yoo, SeW) 1.7; 2. Final Bit (Oh, KH) 20.1; 3. Royal Gongju (Lee, AL) 7.6;

Race 5 – 1. Gangcheorwang (Kim, HS) 2.3; 2. I Invest (Choi, WJ) 2.7; 3. Birdie Hunter (Woo, CG) 17.0

Race 6 – 1. Perfect Guy (Bang, CS) 2.2; 2. Great Run (Cho, KH) 3.3; 3. Lucky Man (Lee, DK) 65.5

Race 7 – 1. Musimjido (Ham, WS) 9.1; 2. Myeongmunjewang (Yoo, SaW) 11.5; 3. Useungjeil (Won, JI) 50.0

Race 8 – 1. Baram Queen (Nozomu) 7.5; 2. Geumbithwasul (Kim, HS) 19.9; 3. Gangho Jepae (Jung, PS) 42.3

Race 9 – 1. Dashing Champ (Ham, WS) 12.0; 2. Totoro (Oh, KH) 3.3; 3. Wangdure (Cho, KH) 8.2

Race 10 – 1. Mega Victor (Yoo, SaW) 7.0; 2. Gangcheolgwon (Woo, CG) 8.6; 3. Nouveau Riche (Jung, KY) 8.7

Race 11 – 1. Strong People (Yoo, SaW) 15.5; 2. Prima Captain (Choi, BH) 10.6; 3. Wolf Khan (Seo, DS) 24.5

Saturday May 10, 2008

Race 1 – 1. Beongae Yeoje (Ham, WS) 7.9; 2. Yosulgongju (Moon, JK) 4.1; 3. Pax (Oh, KH) 2.3

Race 2 – 1. Dixie Vicar (Jung, KY) 1.9; 2. Valinsky (Ji, HJ) 2.9; 3. Sky Center (Shim, ST) 10.9

Race 3 – 1. Bogideongguljjae (Oh, KH) 1.6; 2. Taesanjangnyeong (Lee, JD) 9.3; 3. Dallineun Haengun (Choi, BH) 24.5

Race 4 – 1. Jebe (Kim, HS) 2.9; 2. Dosiro (Ham, WS) 21.8; 3. Lost Cheeks (Oh, KH) 9.0

Race 5 – 1. Big News (Kim, HyoS) 2.4; 2. Baekdujeil (Shim, ST) 2.3; 3. Cheongsan Miin (Moon, JK) 19.0

Race 6 – 1. KJ Khan (Yoo, SaW) 1.4; 2. Exclusive Offer (Cho, BH) 20.4; 3. Nandanara (Yoo, SeW) 17.3

Race 7 – 1. Gwacheonuibit (Kim, DK) 3.0; 2. City Win (Choi, WJ) 5.9; 3. Mr. Vancouver (Kim, HyoS) 8.3

Race 8 – 1. Sinnaneun Party (Han, SY) 20.2; 2. Seoul Chukje (Choi, BH) 17.3; 3. Chowon Useung (Kim, HyoS) 19.6

Race 9 – 1. Double Buckshot (Lee, JS) 2.2; 2. Ireland Shinko (Yoo, SeW) 48.6; 3. Thermopolis (Woo, CG) 10.7

Race 10 – 1. Hwangnyongsaji (Choi, BH) 1,4; 2. Holeinonefive (Shin, DJ) 16.7; 3. Gongdeokju (Oh, KH) 12.3

Race 11 – 1. Yeongshil Jeonggi (Bang, CS) 7.3; 2. Guarantee (Choi, BH) 2.9; 3. New Rider (Lee, DK) 5.9

Race 12 – 1. Nado Jeongsang (Kim, SB) 11.2; 2. Attila (Kim, HS) 10.4; 3. Isfahan Teukgeup (Kim, DK) 4.0

Sunday May 4, 2008

Race 1 – 1. Gaeulhaneul (Nozomu) 8.0; 2. Princess Ruby (Moon, SY) 1.7; 3. Ambition (Park, SH) 71.5

Race 2 – 1. Battle Cop (Moon, SY) 2.0; 2. Janggeul Queen (Kim, HyoS) 3.6; 3. Vivaqueen (Nozomu) 105.9

Race 3 – 1. Super Jet (Yoo, JP) 16.2; 2. Ebenezer (Yoo, SeW) 6.6; 3. Mild King (Shin, DJ) 15.1

Race 4 – 1. Vimoksa (Shim, ST) 1.3; 2. Irwolsin (Nozomu) 16.0; 3. Jeongmal Jalhae (Yoo, SaW) 11.1

Race 5 – 1. Daehyo (Park, TJ) 11.4; 2. Junior Shards (Lee, JC) 24.3; 3. Hwangjedeunggeuk (Cho, KH) 2.7

Race 6 – 1. Musimhaeng (Jung, KY) 8.2; 2. Cheonha Ilbong (Kim, HyoS) 13.4; 3. Taepungchukje (Shim, ST) 2.9

Race 7 – 1. Torpedo Mast (Cho, KH) 3.0; 2. Yeontaseung (Seo, DS) 21.5; 3. Storming Colors (Lee, GH) 2.2

Race 8 – 1. Jeongsang Doyak (Park, TJ) 2.6; 2. Happy Go (Moon, SY) 6.4; 3. Special Party (Cho, KH) 7.5

Race 9 – 1. Sichuseon (Moon, SY) 3.1; 2. Wig (Lee, JC) 19.8; 3. Borkhan (Lee, DK) 41.0

Race 10 – 1. Saerounbisul (Park, TJ) 17.2; 2. Baekjeonmupae (Yoo, SaW) 14.8; 3. Bally Brae (Moon, SY 1.2

Race 11 – 1. Liner (Cho, KH) 4.4; 2. Victory Run (Shim, ST) 2.2; 3. Neungnyeokchungman (Park, TJ) 8.1

Saturday May 3, 2008

Race 1 – 1. Polaris (Ikuyasu) 5.7; 2. Crystal Arrow (Kim, HS) 25.3; 3. Saehwangje (Lee, GH) 24.8

Race 2 – 1. Speedy City Slew (Lee, GH) 34.3; 2. Bukmyeongsingong (Kim, HS) 17.1; 3. Tiffanyuikkum (Park, TJ) 20.3

Race 3 – 1. Port of Seoul (Nozomu) 2.6; 2. Seungni Sori (Choi, BH) 3.7; 3. Secret Shoes On (Ahn, BK) 11.2

Race 4 – 1. Haetbit Jangsa (Moon, JK) 2.1; 2. Yujoseon (Moon, SY) 3.9; 3. Forest Tree (Nozomu) 8.6

Race 5 – 1. Tongilmunhwa (Kim,HyoS) 1.8; 2. Dreamer (Choi, JS) 54.0; 3. Daesahyeong (Moon, SY) 10.8

Race 6 – 1. Hunt Khan (Seo, DS) 3.2; 2. Tropical (Moon, SY) 5.1; 3. Songgongchulbal (Park, TJ) 14.9

Race 7 – 1. Triton (Lee, JS) 6.5; 2. Donghae Joe’s (Jung, KY) 67.4; 3. Green Love (Moon, SY) 6.5

Race 8 – 1. Janggosan (Shim, ST) 1.4; 2. Haitang (Ji, HJ) 11.1; 3. Jigwan (Park, SH) 13.5

Race 9 – 1. Wonju Jangsa (Cho, KH) 3.2; 2. Gamdongui Sungan (Lee, DK) 7.2; 3. Seungundaeseung, Yoo, SaW) 4.9

Race 10 – 1. Nujindo (Ikuyasu) 10.4; 2. Haengunui Bit (Lee, DK) 4.1; 3. Best Condition (Kim, HyoS) 1.9

Race 11 – 1. Chamgippeum (Kim, HyoS) 2.1; 2. Haengunteuksa (Park, TJ) 2.1; 3. Queezer Mountain (Yoo, SeW) 20.5

Race 12 – 1. Serendipper (Cho, KH) 2.9; 2. Set to Shine (Ikuyasu) 76.5; 3. Nice Friend (Lee, JC) 31.1

Sunday April 27, 2008

Race 1 – 1. Sammuae (Yoo, SaW) 4.7; 2. Happy Hero (Moon, SY) 1.6; 3. Segyeyusan (Nozomu) 11.4

Race 2 – 1. Changdaehan (Ikuyasu) 19.6; 2. Gangcheonsan (Yoo, JP) 1.7; 3. Nopeun Jari (Ji, HJ) 7.2

Race 3 – 1. Na Meon Jeo (Moon, SY) 2.3; 2. Fly Dancer (Han, SY) 2.6; 3. Archer’s Wing (Choi, WJ) 5.1

Race 4 – 1. Big Guy (Lee, JC) 43.9; 2. Blood Park (Han, SY) 4.0; 3. Number One Seller (Yang, HJ) 2.5

Race 5 – 1. Bulkkot Juja (Lee, JD) 14.7; 2. Yeonseung Melody (Ham, WS) 3.0; 3. Seungnihwaksin (Him, HyoS) 14.4

Race 6 – 1. Segyehwasidae (Lee, SH) 47.1; Sangju Miin (Moon, JK) 2.6; 3. Uwi (Moon, SY) 9.5

Race 7 – 1. Milwaukee Special (Woo, CG) 2.0; 2. Seongpacheonha (Moon, SY) 4.1; 3. Blue Band Queen (Lee, GH) 8.4

Race 8 – 1. Nokhaji (Lee, SY) 2.3; 2. Luxury Queen (Kim, HyoS) 6.1; 3. Eoullimgangja (Moon, SY) 3.6

Race 9 – 1. Dangdae Choegang (Kim, HyoS) 2.4; 2. Jachuk (Yoo, SeW) 63.6; 3. Bandoeui Byeol (Moon, JK) 4.2

Race 10 – 1. Subsidy (Moon, SY) 1.4; 2. Pocketful of Money (Moon, JK) 13.2; 3. Value Play (Ham, WS) 33.2

Race 11 – 1. Volcanic Jazz (Shin, DJ) 93.8; 2. Hero’s Song (Woo, CG) 22.0; 3. April Victory (Yoo, SaW) 22.0; 3.

Saturday April 26, 2008

Race 1 – 1. High Taxi (Yoo, SeW) 25.0; 2. Jayusaja (Bang, CS) 40.3; 3. Jamidubae (Jung, KY) 7.3

Race 2 – 1. Mallibihaeng (Ji, HJ) 1.9; 2. Goun Sesang (Nozomu) 29.1; 3. Osaek Pungnyeon (Woo, CG) 21.5

Race 3 – 1. Gwacheonui Sujang (Jun, DY) 17.9; 2. Golden Week (Kim, HyoS) 4.0; 3. Lost Cheeks (Moon, SY) 15.0

Race 4 – 1. Gapbu (Shin, HC) 2.6; 2. Be My Day (Kim, HyoS) 9.4; 3. Royal Missile (Ham, WS) 8.7

Race 5 – 1. Feel It Now (Nozomu) 1.3; 2. Blue Moon (Woo, CG) 8.9; 3. Seokguram (Jung, KY) 65.2

Race 6 – 1. Alps (Moon, SY) 2.7; 2. Speed Lady (Han, SY) 13.5; 3. Regal Pacific (Yoo, SeW) 14.2

Race 7 – 1. Jungmuncheonjae (Hwang, SD) 139.5; 2. Kkumcheoreom (Lee, SY) 2.8; 3. Chowondongja (Lee, JD) 19.9

Race 8 – 1. Cheonjidolpung (Nozomu) 4.0; 2. Magic Bouquet (Ikuyasu) 14.8; 3. Admiral Warstorm (Moon, SY) 8.9

Race 9 – 1. Sesemanse (Ikuyasu) 5.3; 2. Somangi (Han, SY) 3.1; 3. Stargundan (Shin, HC) 4.4

Race 10 – 1. Tamna Bibari (Lee, AL) 30.9; 2. Choen Byeong (Ham, WS) 5.2; 3. Jusang Jeonha (Ikuyasu) 4.3

Race 11 – 1. Gayasanseong (Woo, CG) 2.0; 2. Galsaem (Moon, SY) 1.8; 3. Northern Victor (Ham, WS) 21.2

Race 12 – 1. Viva Slew (Ikuyasu) 23.6; 2. Aragorn (Bang, CS) 7.2; 3. Wangbalgup (Choi, WJ) 6.9

Sunday April 20, 2008

Race 1 – 1. Haetbit Chukje (Choi, BH) 2.5; 2. Bogideonggulae (Ikuyasu) 2.5; 3. Haedongjewang (Woo, CG) 16.2

Race 2 – 1. Baram Queen (Nozomu) 3.9; 2. Saerounjeonseol (Choi, BH) 6.4; 3. Love Song (Lee, GH) 12.0

Race 3 – 1. Sinmyeong (Cho, KH) 2.3; 2. Speedy Wonder (Jun, DY) 16.1; 3. Solar Captain (Ikuyasu) 69.1

Race 4 – 1. U seung Man Se (Cho, KH) 1.6; 2. Shiri (Won, JI) 5.9; 3. Free Hugs (Han, SY) 74.9

Race 5 – 1. Forest River (Ham, WS) 1.4; 2. Geumbit Bada (Oh, KH) 5.1; 3. Wi Se Deung Deung (Lee, JD) 5.9

Race 6 – 1. True Really (Shin, HC) 2.1; 2. Third Commendable (Jun, DY) 5.1; 3. Xtiger (Ikuyasu) 14.8

Race 7 – 1. Song Gang San (Lee, AL) 5.9; 2. Triple Queen (Ham, WS) 2.3; 3. Uldeulmok (Ikuyasu) 4.5

Race 8 – 1. Gyeongcheonyeowang (Cho, KH) 2.2; 2. Charming Giant (Hwang, SD) 4.6; 3. (Ikuyasu) 15.0

Race 9 – 1. Shocking (Kim, HS) 3.4; 2. Speed Girl (Yoon, YM) 31.4; 3. Eunjeokbong (Yoo, SaW) 16.3

Race 10 – 1. Good Day (Cho, KH) 3.5; 2. Sirius (Lee, DK) 26.2; 3. Gi Ra Seong (Choi, BH) 5.7

Race 11 – 1. Tteooreunneun Byeol (Shim, ST) 2.8; 2. Camellia (Nozomu) 3.8; 3. Fighting Day (Ikuyasu) 3.4

Saturday April 19, 2008

Race 1 – 1. Free Woody (Moon, JK) 1.6; 2. Useungcup (Oh, KH) 5.0; 3. Night Fever (An, BK) 5.2

Race 2 – 1. Hangsangseondu (Nozomu) 1.5; 2. Castle (Oh, KH) 3.4; 3. Power Brothers (Kim, HS) 22.2

Race 3 – 1. Eoraesan (Shim, ST) 2.5; 2. Lucky Mountain (An, BK) 2.7; 3. Winner (Kim, DK) 14.6

Race 4 – 1. Shaving Points (Ikuyasu) 1.0; 2. Nandanara (Yoo, Sew) 37.8; 2. First Woman (Cho, KH) 13.4

Race 5 – 1. Mubi Sinhwa (Kim, HS) 2.3; 2. Wild Boy (Cho, KH) 10.7; 3. Queen Fighter (Ham, WS) 1.9

Race 6 – 1. Bulpaejewang (Yoo, SaW) 1.5; 2. Hyeseongcheoreom (Cho, KH) 4.4; 3. Good Diva (Ham, WS) 25.8

Race 7 – 1. Mighty Blue (Cho, KH) 2.1; 2. Operaman (Kim, Hyo S) 4.0; 3. Gandalpeu (Lee, SH) 10.0

Race 8 – 1. Dunamjae (Moon, JK) 2.8; 2. Doonghae Winner (Jeong, KY) 3.3; 3. Saebyeok Achim (Yoo, SeW) 6.9

Race 9 – 1. Chaser (Moon, JK) 1.7; 2. Cheonnyeonbulpae (Cho, KH) 6.9; 3. Mirae Changjo (Yang, HJ) 7.7

Race 10 – 1. Ginny’s Delight (Ikuyasu) 22.8; 2. Dancing Joy (Cho, KH) 6.6; 3. Wrap Up (Oh, KH) 7.4

Race 11 – 1. Holeinonefive (Shin, DJ) 36.4; 2. Mugabo (Kim, HS) 1.6; 3. Poetic Runner (Park, SH) 18.3

Race 12 – 1. Avalon (Ikuyasu) 12.0; 2. Guarantee (Choi, BH) 2.6; 3. Hallauikkum (Cho, KH) 3.0

Sunday April 13, 2008

Race 1 – 1. Triple Seven (Cho, KH) 9.1; 2. Mild Go (Moon, SY) 1.4; 3. Taesanjangnyeon (Park, TJ) 26.2

Race 2 – 1. Daehwangbong (Ikuyasu) 4.6; 2. Daehanbobae (Park, TJ) 1.4; 3. Taesanbukdu (Nozomu) 11.0

Race 3 – 1. Tobougg King (Moon, SY) 13.3; 2. Valinsky (Park, TJ) 2.0; 3. Ecton Cat (Kim, HS) 4.5

Race 4 – 1. I Ppeun Jit (Ikuyasu) 1.5; 2. Bandoeui Kkum (Moon, SY) 6.7; 3. Yonggeol (Won, JI) 1.2

Race 5 – 1. Dangdanghan (Lee, JC) 4.1; 2. Yeong Jae (Moon, SY) 1.3; 3. War Zone Hero (Cho, KH) 22.3

Race 6 – 1. Haengun Nyeolcha (Won, JI) 6.0; 2. Volcano (Kim, HS) 11.6; 3. One Top (Ham, WS) 4.8

Race 7 – 1. K J Khan (Yoo, SaW) 1.9; 2. Port of Seoul (Nozomu) 2.9; 3. Thewon Thewon (Kim, OS) 21.4

Race 8 – 1. Challanhanbit (Cho, KH) 6.4; 2. Taklamakan (Kim, HS) 4.6; 3. Dream Runner (Chun, CK) 2.2

Race 9 – 1. Namchonuijijon (Shin, HC) 1.9; 2. Baekgwang (Park, TJ) 5.1; 3. Hongji (Jung, KY) 7.8

Race 10 – 1. Top Point (Cho, KH) 3.3; 2. Dashing Champ (Ham, WS) 10.5; 3. Nice Champ (Woo, CG) 5.8

Race 11 – 1. Gwacheonhwalbo (Ham, WS) 2.1; 2. Diva (Yoo, JP) 8.6; 3. Prima Captain (Moon, SY) 15.0

Saturday April 12, 2008

Race 1 – 1. Babble Lady (Shim, ST) 2.5; 2. Eoullimbada (Moon, SY) 6.9; 3. Nopeun Jari (Ji, HJ) 25.8

Race 2 – 1. Double Buckshot (Lee, JS) 1.4; 2. Magic Bouquet (Park, SH) 29.9; 3. Thermopolis (Park, TJ) 2.8

Race 3 – 1. Marine Boy (Moon, SY) 4.0; 2. Myeongpumjanchi (Shim, ST) 2.6; 3. Didyclever (Choi, WJ) 3.0

Race 4 – 1. Perfect Queen (Nozomu) 1.7; 2. I Invest (Choi, WJ) 5.6; 3. Jet Stream (Ji, HJ) 5.5

Race 5 – 1. Cheonjiwon (Cho, KH) 2.6; 2. Gangcheorwang (Kim, HS) 1.5; 3. Meotjin Segye (Shim, ST) 12.4

Race 6 – 1. Yosulgongju (Moon, JK) 4.9; 2. Jebe (Kim, HS) 14.1; 3. Great Run (Cho, KH) 6.9

Race 7 – 1. Isfahan Teukgeup (Kim, DK) 4.1; 2. Gamdonguituhon (Moon, SY) 3.1; 3. Haneullari (Chun, CK) 4.0

Race 8 – 1. Mighty Galloper (Yoo, SaW) 3.2; 2. Magic Victor (Shin, HC) 2.7; 3. Halla Gisang (Lee, GH) 45.6

Race 9 – 1. Storm Feet (Moon, SY) 1.8; 2. Devilish Speed (Ham, WS) 2.6; 3. Model Student (Lee, JS) 12.2

Race 10 – 1. Powerful Runner (Ji, HJ) 37.3; 2. Seoul Teukgeup (Moon, JK) 1.6; 3. Big Land (Shim, ST) 91.2

Race 11 – 1. Geumsuni (Moon, SY) 2.5; 2. Balgeunhae (Yoo, SeW) 50.3; 3. Haengunteuksa (Park, TJ) 2.2

Race 12 – 1. Huimang Energy (Ham, WS) 2.2; 2. Cheongnyonsaji (Jun, DY) 5.0; 3. Early Bird (Yoo, SeW) 23.8

Sunday April 6, 2008

Race 1 – 1. Free King, (Moon, SY) 2.5; 2. Jigwan (Shin, HC) 8.2; 3. Jeolmeunmiso (An, BK) 3.3

Race 2 – 1. Janggosan (Shim, ST) 4.3; 2. Energetic (Han, CM) 39.2; 3. Ice Man (Yoon, DK) 2.5

Race 3 – 1. Gliding Future (Park,TJ) 3.2; 2. All Way (Yoo, SeW) 24.9; 3. Happy Queen (Han, SY) 3.3

Race 4 – 1. Yodongseong (Lee, JS) 3.1; 2. Southern Express (Cho, KH) 9.7; 3. Sydneyachim (Won, JI) 17.9

Race 5 – 1. Balgeunhuimang (Park, TJ) 2.5; 2. Dolpunguihaek (Lee, DK) 5.6; Munhaguibeongae (Yoon, DK) 8.6

Race 6 – 1. Wipododangdang (Cho, KH) 3.3; 2, Vimoksa (Choi, JS) 48.1; 3. Big News (Shim, ST) 7.0

Race 7 – 1. Yeontaseung (Ham, WS) 7.4; 2. Mupae Jilju (Park, TJ) 3.6; 3. Nice Friend (Lee, JC) 33.5

Race 8 – 1. Cheonnyeon Bobae (Shim, ST) 4.9; 2. Easy Company (Moon, SY) 4.0; 3. Real Champion (Yoon, DK) 30.4

Race 9 – 1. Dongbanui Gangja (Choi, BH) 1.3; 2. Hwanggeum Dwaeji (Cho, KH) 10.1; 3. Runaway Angel (Lee, GH) 18.7

Race 10 – 1. Dankee’s Pal (Cho, KH) 23.4; 2. Saerounbisul (Moon, SY) 32.0; 3. Dirt King (Ham, WS) 2.3

Race 11 – 1. Cheongun Jangsu (Shim, ST) 3.3; 2. Happy Go (Moon, SY) 3.4; 3. Kwaeseokhamdae (Yoon, DK) 10.6

Saturday April 5, 2008

Race 1 – 1. Sinnaneun Party (Han, SY) 9.3; 2. Indiana Dream (Moon, SY) 2.0; 3. Headline News (Ham, WS) 2.6

Race 2 – 1. Bitgwabaram (Moon, SY) 1.7; 2. Tongilmunhwa (Ham, WS) 4.2; 3. Gaeulhaneul (Nozomu) 81.7

Race 3 – 1. Mexicali Blues (Kim, SB) 2.1; 2. Seongpajeil (Moon, SY) 20.8; 3. Jumal News (Park, TJ) 4.5

Race 4 – 1. Pal Jeong Do (Shim, ST) 3.2; 2. Robby Tiger (Moon, SY) 5.5; Lhotse Shar (Heo, JY) 4.4

Race 5 – 1. Photo Map (Moon, SY) 1.3; 2. Bullsae (Park, TJ) 4.0; 3. Brahms Dance (Lee, GH) 187.7

Race 6 – 1. Lucky Angel (Kim, DK) 4.8; 2. Perfect Dreamer (Choi, BH) 17.2; 3. Archer’s Wing (Choi, WJ) 20.9

Race 7 – 1. Freedom Now (Yoon, DK) 71.9; 2. Gaeseong Gongdan (Lee, DK) 53.1; 3. Hunt Khan (Seo, DS) 6.7

Race 8 – 1. Onnuribit (Lee, JD) 8.8; 2. Seoulchukje (Moon, SY) 25.6; 3. Pro Mori (Park, TJ) 2.1

Race 9 – 1. Storming Colors (Lee, GH) 15.8; 2. Air Kat (Park, TJ) 2.0; 3. Soseono (An, BK) 2.8

Race 10 -1. Geumbit Gangja (Kim, DK) 3.1; 2. Power Stick (Cho, KH) 5.2; 3. Satya (Choi, BH) 6.7

Race 11 – 1. Kkumui Mulgyeol (Cho, KH) 10.6; 2. Hwangnyongsaji (Choi, BH) 1.5; 3. Cheonji Daeseong (Kim, OS) 83.1

Race 12 – 1. Taepungchukje (Shim, ST) 9.0; 2. Nice Good (Park, TJ) 2.0; Gangho Jaewang (Yoo, SaW) 5.2

Sunday March 30, 2008

All races cancelled.

Saturday March 29, 2008

Race 1 – 1. Serendipper (Cho, KH) 3.8; 2. Captain Cugat (Chun, CK) 1.4; 3. Number One Seller (Won, JI) 56.0

Race 2 – 1. King’s Road (Park, TJ) 1.6; 2. Feel It Now (Nozomu) 5.6; 3. Nanjeongseo (Moon, SY) 13.6

Race 3 – 1. Our Hope (Ji, HJ) 2.3; FT. Green (Won, JI) 4.6; 3. Peter Yeojeong (Moon, SY) 5.8

Race 4 – 1. Cowboy (Moon, SY) 3.2; 2. World Treasure (Cho, KH) 6.6; 3. Polaris (Kim, DK) 7.4

Race 5 – 1. Gold Miss (Lee, DK) 2.8; 2. Segyeyusan (Shim, ST) 1.6; 3. Blue Moon (Park, TJ) 15.8

Race 6 – 1. Daebulsa (Choi, BH) 6.0; 2. Gamdonguituhon (Lee, DK) 4.6; 3. Charming Victor (Shim, ST) 2.3

Race 7 – 1. Mr. Champ (Shim, ST) 22.5; 2. Wonder Wonder (Park, TJ) 2.7; 3. Mallbihaeng (Ji, HJ) 3.7

Race 8 – 1. Gold Dash (Ham, WS) 3.4; 2. Eunjeokbong (Yoo, SaW) 6.2; 3. Sichuseon (Moon, SY) 2.9

Race 9 – 1. Princess Thunb (Shim, ST) 21.6; 2. Prince Minardi (Yang, HJ) 1.4; 3. Milwaukee Special (Han, SY) 6.6

Race 10 – 1. Luxury Queen (Lee, JSup) 12.7; 2. Sesemanse (Ikuyasu) 10.4; 3. Gasokdaeta (Shim, ST) 7.2

Race 11 – 1. Trust Sun (Cho, KH) 3.1; 2. Eoullimnyeongung (Moon, SY) 1.8; 3. Yongbi Cheolli (Choi, BH) 15.4

Race 12 – 1. Cheonghae San (Choi, BH) 39.7; 2. Star Wood (Chun, CK) 36.9; 3. Best Condition (Moon, SY) 5.7

Sunday March 23, 2008

Race 1 – 1. Kkumcheoreom (Lee, SY) 8.6; 2. Haemireu (Han, SY) 9.3; 3. Shining Hero (Yoo, JP) 46.9

Race 2 – 1. Baramgatchi (Choi, WJ) 128.0; 2. Pureunbada (Hwang, SD) 8.1; 3. Jebe (Ikuyasu) 24.7

Race 3 – 1. Shaving Points (Ikuyasu) 1.3; 2. Sky Unlimited (Han, SY) 27.0; 3. Cheondungsori (Choi, WJ) 20.5

Race 4 – 1. Uturi (Park, TJ) 1.7; 2. I Invest (Choi, WJ) 84.4; 3. Bulpaejaewang (Yoo, SaW) 8.8

Race 5 – 1. Wangson (Moon, SY) 1.4; 2. Forest River (Ham, WS) 4.8; 3. Hanhyeoryuseong (Won, JI) 35.7

Race 6 – 1. Third Commendable (Jun, DY) 9.7; 2. Pamir (Park, TJ) 53.9; 3. Blood Park (Lee, KH) 12.0

Race 7 – 1. Vicar Love (Shim, ST) 2.4; 2. Gwacheonsinsa (Shin, HC) 4.3; 3. Unak Tiger (Lee, AL) 78.2

Race 8 – 1. Somangi (Ikuyasu) 8.4; 2. First Flower (Woo, CG) 1.6; 3. Sanseong Eutteum (Shim, ST) 14.3

Race 9 – 1. Daegongju (Moon, SY) 5.1; 2. Dokdojoa (Hwang, SD) 6.3; 3. Try Best (Park, TJ) 6.0

Race 10 – 1. Gayasanseong (Woo, CG) 2.7; 2. Baekpa (Park, TJ) 8.6; 3. Haengunnui Bit (Lee, DK) 8.6

Race 11 – 1. Sinheung Myeongmun (Ji, HJ) 11.8; 2. Nokhaji (Lee, SY) 5.3; 3. Badajebi (Lee, JS) 2.0

Saturday March 22, 2008

Race 1 – 1. Cheonnyeonbulpae (Cho, KH) 9.4; 2. Donghae Winner (Jung, KY) 5.2; 3. Free Woody (Moon, JK) 3.2

Race 2 – 1. Night Fever (An, BK) 1.6; 2. Mubi Sinhwa (Shim, ST) 24.5; 3. Battle Cop (Moon, SY) 5.6

Race 3 – 1. Daehwangbong (Ikuyasu) 16.1; 2. Operaman (Park, TJ) 4.5; 3. Colosseum (Nozomu) 41.0

Race 4 – 1. Wild Star (Ham, WS) 3.8; 2. Muhannarae (Cho, KH) 2.1; 3. Dances With War (Shim, ST) 15.6

Race 5 – 1. Munsusa (Choi, BH) 4.5; 2. Wind Rush (Cho, KH) 1.6; 3. Highway Angel (Shim, ST) 6.6

Race 6 – 1. Win For Go (Nozomu) 9.1; 2. Daeryuk Jeongbal (Cho, KH) 10.6; 3. To The Champ (Shin, HC) 3.0

Race 7 – 1. Namhae Geumsan (Shim, ST) 9.4; 2. Hangsangseondu (Yoon, DK) 3.2; 3. Isfahan Teukgeup (Kim, DK) 5.0

Race 8 – 1. Suseong TX (Moon, SY) 1.5; 2. Dunamjae (Moon, JK) 9.2; 3. Rich Family (Yoo, JP) 75.4

Race 9 – 1. Happy Call (Moon, SY) 3.3; 2. Gwacheon Jewang (Ji, HJ) 75.5; 3. Tteeooreuneun Byeol (Shin, HC) 9.4

Race 10 – 1. Balhae Janggun (Woo, CG) 1.8; 2. Daecheong Maru (Park, TJ) 18.4; 3. Slew’s Appeal (Ji, HJ) 37.3

Race 11 – 1. Bally Brae (Moon, SY) 1.2; 2. Subsidy (Cho, KH) 5.5; 3. Obaek Yechan (Jun, DY) 22.8

Race 12 – 1. Jusang Jeonha (Ikuyasu) 4.2; 2. Yupungchanga (Cho, KH) 7.9; 3. Live Queen (Ham, WS) 10.3

Sunday March 16, 2008

Race 1 – 1. Sweet Picket (Choi, JS) 22.1; 2. Yudong (Won, JI) 9.0; 3. Ajumma (Moon, SY) 18.2

Race 2 – 1. Manpokdong (Lee, SY) 10.2; 2. Spectrum Byeol (Shim, ST) 6.2; 3. Castle (Lee, JSup) 9.5

Race 3 – 1. Port of Seoul (Nozomu) 4.5; 2. True Really (Shin, HC) 3.3; 3. KJ Khan (Yoo, SaW) 4.3

Race 4 – 1. Free Bird (Choi, BH) 2.5; 2. Yeong Jae (Moon, SY) 4.5; 3. Perfect Queen (Nozomu) 30.3

Race 5 – 1. Power Spinner (Park, TJ) 3.6; 2. Last Dance Buddy (Moon, SY) 2.1; 3. Binnaeri (D Craven) 7.1

Race 6 – 1. Jaemidubae (Moon, SY) 1.9; 2. Hera (Lee, DK) 111.7; 3. Gangcheorwang (Kim, HS) 11.4

Race 7 – 1. Mighty Galloper (Yoo, SaW) 3.7; 2. Mild Go (Moon, SY) 1.8; 3. Bogideongguljjae (Ikuyasu) 9.9

Race 8 – 1. Segiuyeongung (Park, TJ) 3.1; 2. Ace One (Chun, CK) 6.1; 3. Gwacheonhwalbo (Ham, WS) 7.5

Race 9 – 1. Esteban (Yoo, SaW) 4.2; 2. Geumsuni (Moon, SY) 1.9; 3. Dungji Yeowang (Choi, WJ) 9.0

Race 10 – 1. Natural Nine (Kim, HS) 4.0; 2. Magic Runner (Ji, HJ) 26.3; 3. Bandoeui Byeol (Yoo, DK) 65.5

Race 11 – 1. Seoul Teukgeup (Moon, JK) 2.7; 2. Gold Brown (Hwang, SD) 28.2; 3. Powerful Runner (Ji, HJ) 10.3

Saturday March 15, 2008

Race 1 – 1. Hanareum (Choi, JS) 2.3; 2. Hwanhosori (Ikuyasu) 2.0; 3. Pokpungui Adeul (Lee, JD) 27.7

Race 2 – 1. Siinui Norae (Yoon, DK) 1.6; 2. Perfect Guy (Ikuyasu) 2.9; 3. Viva Giant (Woo, CG) 15.8

Race 3 – 1. Dancing Joy (Lee, JS) 2.6; 2. Valinsky (Park, TJ) 2.9; 3. Sydneyachim (Lee, JSup) 33.9

Race 4 – 1. Ildochanghae (Lee, JSup) 6.0; 2. Daleumi (Park, TJ) 13.7; 3. Princess Ruby (Choi, JS) 2.6

Race 5 – 1. Royal Taichi (Moon, JK) 18.1; 2. Forest Tree (Nozomu) 2.1; 3. Cheonjiwon (Cho, KH) 30.0

Race 6 – 1. Hanbatanguseum (An, BK) 1.5; 2. Mighty Blue (Cho, KH) 5.1); 3. I Run Seong (Jun, DY) 13.6

Race 7 – 1. Rulluralla (An, BK) 4.1; 2. Happy Hero (Moon, SY) 4.1; 3. Crown Birdie (Lee, JSup) 102.7

Race 8 – 1. Hammer Punch (Moon, SY) 2.2); 2. Spinel (Lee, JS) 15.3; 3. Yeonseung Melody (D Craven) 14.0

Race 9 – 1. Aragorn (Woo, CG) 1.5; 2. Huimang Energy (Ham, WS) 7.5; 3. Yeongshil Jeonggi (Lee, SY) 11.0

Race 10 – 1. Gangcheolgwon (Chun, CK) 1.7; 2. Devilish Speed (Moon, SY) 2.5; 3. Star Munhwa (Park, TJ) 8.6

Race 11 – 1. Jeokdaejeok (Cho, KH) 1.3; 2. Baekdujeonseol (Chun,CK) 21.3; 3. Champgippeum (Oh, KH) 15.2

Race 12 – 1. Namchonuijijon (Shin, HC) 1.1; 2. Bisul (Park, TJ) 5.3; 3. Jinjeonghangamdong (Shim, ST) 20.5

Saturday February 16, 2008

Race 1 – 1. Huimang Energy (Ham, WS) 3.2; 2. Dallineun Haengun (Moon, SY) 5.9; 3. Spectrum Byeol (Lee, DK) 192.9

Race 2 – 1. Haedongjewang (Woo, CG) 2.8; 2. Bravo (Park, TJ) 2.5; 3. Perfect Guy (Lee, SH) 5.7

Race 3 – 1. Code of Silence (Yoo, SW) 5.6; 2. Goldbronsilver (Park, TJ) 2.3; 3. Jumal News (Moon, SY) 4.1

Race 4 – 1. Donghae Winner (Jung, KY) 1.2; 2. Wangson (Moon, SY) 11.3; 3. Free Bird (Ikuyasu) 19.2

Race 5 – 1. Shining Gold (Woo, CG) 3.0; 2. Hanbatanguseum (An, BK) 7.2; 3. Jaemidubae (Moon, SY) 4.7

Race 6 – 1. Musi Mujong (Moon, SY) 2.6; 2. Power Brothers (Kim, HS) 4.1; 3. Dosiro (Cho, KH) 117.9

Race 7 – 1. Magic Victor (Lee, JC) 15.9; 2. Baram Queen (Nozomu) 94.3; 3. Saebyeoltansaeng (Lee, SH) 148.0

Race 8 – 1. Samsimnyeonsarang (Cho, KH) 1.2; 2. Daegongju (Ham, WS) 18.3; 3. Geumbit Yojeong (Yang, HJ) 27.2

Race 9 – 1. Seoul Teukgeup (Moon, JK) 3.0; 2. Mega Victor (Yoo, SW) 10.9; 3. Gwacheonsinsa (Park, SH) 9.8

Race 10 – 1. Seonhodo (Won, JI) 9.6; 2. Seguiyeogeol (Park, TJ) 8.2; 3. Dungji Yeowang (Cho, WJ) 24.9

Race 11 – 1. Hongji (Jung, KY) 10.1; 2. Flying Cat (Oh, KH) 5.8; 3. Galsaem (Cho, KH) 2.3

Race 12 – 1. Baekjeonmupae (Yoo, SaW) 7.0; 2. Gamadongja (Chun, CK) 1.8; 3. Saerounbisul (Moon, SY) 6.8

Sunday February 3, 2008

Race 1 – 1. Hwannyeongbima (Kim, HS) 3.3; 2. Tobagi (Ikuyasu) 16.2; 3. Sangsungchuse (Yoon DK) 8.7

Race 2 – 1. Shining Two (Yoo, SW) 1.5; 2. Cheonchun Bisang (Moon, SY) 27.7; 3. Hera Clon (Chun, CK) 76.2

Race 3 – 1. Gangho Jewang (Lee, DK) 6.7; 2. Saerounjeonseol (Kim, OS) 6.8; 3. Wipungdodandang (Park, TJ) 5.0

Race 4 – 1. Afternoon Dove (Kim, HS) 1.4; 2. Yukjibiheng (Choi, WJ) 27.0; 3. Chonchugisang (Choi, BH) 42.8

Race 5 – 1. Onnuribit (Lee, JD) 3.9; 2. Bitwabaram (Kim, OS) 3.3; 3. Medal Box (Moon, SY) 3.4

Race 6 – 1. Gamdongui Sungan (Lee, DK) 10.8; 2. Black Wings (Seo, DS) 2.6; 3. Little Pumpkin (Moon, SY) 8.9

Race 7 – 1. Balgeunhae (Cho, KH) 7.1; 2. Jang In (Bang, CS) 6.0; 3. Shocking (Kim, HS) 34.1

Race 8 – 1. Mr Syndrome (Park, TJ) 2.4; 2. Stargundan (Jung, KY) 7.9; 3. Elation (Kim, HS) 14.1

Race 9 – 1. Mujeok Gangho (Park, SH) 2.5; 2. Geumsuni (Moon, SY) 3.5; 3. Jeokdaejeok (Yoon, DK) 3.7

Race 10 – 1. Jungsan (Ikuyasu) 7.2; 2. Aloha Cat (Choi, JS) 13.3; 3. Ganghan Gunju (Chun, CK) 5.9

Race 11 – 1. Neocheon (Woo, CG) 9.4; 2. Seonju Jangsu (Kim, OS) 12.2; 3. Hangunui Bit (Cho, KH) 11.9

Saturday February 2, 2008

Race 1 – 1. Sichuseon (Moon SY) 3.9; 2. Power Galloper (Nozomu) 29.1; 3. Grace Run (Kim, HS) 10.3

Race 2 – 1. Arcane (Ch0, KH) 2.3; 2. Wi Se Deung Deung (Yoon, DK) 10.6; 3. Centum (Choi, BH) 10.5

Race 3 – 1. Sky Angel (Cho, KH) 2.2; 2. Angelasoi (Seo, DS) 7.0; 3. Thunder Hill (Moo, SY) 11.1

Race 4 – 1. Yankee Champ (Moon, SY) 1.3; 2. Muhannarae (Park, WW) 17.6; 3. Ungbiyeongung (Lee, DK) 47.2

Race 5 – 1. Arctic Time (Boo, MH) 4.9; 2. Heoreum (Park, TJ) 2.6; 3. Seungni Sori (Choi, BH) 4.7

Race 6 – 1. Dangdaeteukgup (Lee, KH) 3.5; 2. Daehanbobae (Park, TJ) 2.8; 3. Gyeongdo (Kim, DK) 24.8

Race 7 – 1. Love Song (Park, WW) 3.7; 2. Triton (Lee, JS) 6.5; 3. Luxury (Choi, WJ) 18.7

Race 8 – 1. Blue Dia (Yoon DK) 1.9; 2. Rich Market (D Craven) 12.3; 3. My Own Tune (Park, TJ) 4.9

Race 9 – 1. Eoullimgangja (Moon, SY) 3.0; 2. Seungnihwaksin (Kim, HS) 50.4; 3. Hwangyaui Jilju (Kim, OS) 13.5

Race 10 – 1. Huimangdungi (Nozomu) 13.6; 2. Mubijiae (Boo, MH) 68.5; 3. Mr Fortune (Kim, DK) 14.1

Race 11 – 1. Bally Brae (Moon, SY) 1.4; 2. Namchonui Bit (Jung, KY) 16.7; 3. Senlis (Cho, KH) 13.9

Race 12 – 1. Namchonuijijon (Shin, HC) 2.1; 2. Bidangil (Ahn, BK) 8.8; 3. Mugabo (Yoon, YM) 9.2

Sunday January 27, 2008

Race 1 – 1. Live Queen (Ham, WS) 8.5; 2. Hwanggeumnara (Park, TJ) 1.4; 3. Early Bird (Yoo, SW) 77.8

Race 2 – 1. World Treasure (Cho, KH) 10.4; 2. Storm Finish (Yoon, YM) 8.2; 3. Fly Dancer (Nozumu) 4.9

Race 3 – 1. Model Student (Lee, JS) 2.0; 2. Power Spinner (Boo, MH) 5.7; 3. Steves Purple Rose (Moons, SY) 9.2

Race 4 – 1. Pop’s Slew (Woo, CG) 3.2; 2. Baram Queen (Nozumu) 6.6; 3. Heukpyo (Ikuyasu) 9.1

Race 5 – 1. Miracle Winner (Yoon, YM) 19.8; 2. Segyeyusan (Kim, OS) 4.6; 3. Yepungjudo (Kim, GB) 42.1

Race 6 – 1. First Flower (Kim, OS) 5.5; 2. Cheongun Jangsu (Woo, CG) 3.5; 3. Hi Friends (Moon, SY) 6.0

Race 7 – 1. Rich Family (Yoo, JP) 45.4; 2. Spinel (Yoon, TH) 7.9; 3. Gayayangbi (Chun, CK) 4.8

Race 8 – 1. Prince Minardi (Yang, HJ) 3.0; 2. Passage to Glory (Moon SY) 6.1; 3. Yeontaeseung (Seo, DS) 8.1

Race 9 – 1. Clever Star (Moon, SY) 2.5; 2. Dongbanui Gangja (Choi, BH) 2.0; 3. Entro (Chun, CK) 6.2

Race 10 – 1. Myeongmun Gamun (Cho, KH) 1.6; 2. Gayasanseong (Kim, HS) 4.5; 3. Best Condition (Moon SY) 4.7

Race 11 – 1. Aegis Ham (Yang, HJ) 5.9; 2. Wyvern (Shim, ST) 5.1; 3. Sky Wing (Ham, WS) 9.3

Saturday Janaury 26, 2007

Race 1 – 1. Luxury Queen (Lee, JS) 22.6; 2. Ha Un (Woo, CG) 3.3; 3. Gangcheonsan (Chun, CK) 2.6

Race 2 – 1. Nice Good (Oh, KH) 8.3; 2=Taepungchukje (Lee, JS); 2= Gold Dash (Lee, JC) 2.7

Race 3 – 1. Urimunhwa (Choi, BH) 5.7; 2. Shining Hero (Yoo, JP) 3.0; 3. Suseongsinhwa (Oh, KH) 27.7

Race 4 – 1. Skibbereen (Park, TJ) 13.6; 2. Mexicali Blues (Shim, ST) 5.1; 3. Behind the Scenes (Ikuyasu) 11.3

Race 5 – 1. Useungcup (Moon, SY) 1.8; 2. Haengbokseon (Choi, WJ) 5.4; 3. Wangsan (Han, SY) 6.4

Race 6. – 1. Cheonyeonbulpae (Cho, KH) 1.4; 2. Grandzif (Choi, BH) 6.7; 3. Night Fever (Ahn, BK) 81.6

Race 7 – 1. Torpedo Mast ( Cho, KH) 6.2; 2. Hwanggeum Dwaeji (Chun, CK) 5.7; 3. Soseonho (Ahn, BK) 10.6

Race 8 – 1. Chaser (Cho, KH) 7.6; 2. Aragorn (Woo, CK) 3.3; 3. Challanhanbit (Jung, KY) 9.1

Race 9 – 1. Sinbi Wangja (Shim, ST) 5.0; 2. Jeongsan Doyak (Park, TJ) 9.4; 3. Nice Champ (Yoon, YM) 7.2

Race 10 – 1. Kkumi Mulgyeol (Yoon, DK) 27.0; 2. Morning Dance (Cho, KH) 4.4; 3. Dangdae Chaegang (Kim, OS) 7.9

Race 11 – 1. Angus Empire (Kim, OS) 2.1; 2. Dankee’s Pal (Cho, KH) 5.9; 3. Geumbittuhon (Kim, HS) 5.1 (Moon, SY) 20.1; 6.1;

140 comments

  1. I am an american living in the Philippines. My friends and i would like to visit Korea and bet the horses there. We are looking for all of the results of Quinellas and exactas, and trios for this year. Can you please provide them for us. Thanks

    1. all are available on the KRA’s website – it’s in Korean but pretty easily identifiable. One note about betting in Korea – although the pools are huge, there is no way around the maximum stake size (about $90 at the current exchange rate) and – of course – the 27% takeout!

  2. Korea has some great racing. The breeding program has increased in quality over the past few years. I cant wait to see more of the same in the future. Well Done!

    If you are looking to purchase or sell any horses, then you might want to check our website. equinegateway.com – we have some great value racehorses and breeding stock from the USA.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s